Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Tak samo uważam że 250-300W TDP to jest absolutny maks. nie tylko poboru prądu,ale też odprowadzenia ciepła w niezbyt skomplikowany sposób. Do takiego poziomu TDP jeszcze się da ogarnąć chłodzeniem powietrznym. Powyżej robi się już problem i wtedy albo robić UV albo pakować w LC.

Już dla karty z 200W TPD trzeba zadbać o odpowiednie rozkręcenie wentylatorów w obudowie. Po przesiadce z RX 5700 UV na RTX 3060 Ti okazało się, że gorąca atmosfera podgrzewa ram i wyrzucało do pulpitu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP na poziomie 200W dla kart klasy RTX3060 nawet Ti to jakiś kiepski żart :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Teraz to ty odleciałeś :D

Jak się nie wie jakie są różnice między 5nm TSMC, a 8nm Samsunga to się takie rzeczy piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kadajo napisał:

Cos mi to przypomina :E

Do teraz jestem wdzięczny całemu hype związanemu z CP2077, któremu uległem i zdecydowałem się na zakup Ampere w grudniu, bo gra musi działać na high z rt. Tak to kisiłbym się na RX 5700. Ceny z grudnia 2020 już nie wrócą, nie ma szans. Powoli zadaje sobie pytanie ile będę musiał dopłacić wymieniając 3060Ti na 4060Ti/70.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Saren7 napisał:

Już dla karty z 200W TPD trzeba zadbać o odpowiednie rozkręcenie wentylatorów w obudowie. Po przesiadce z RX 5700 UV na RTX 3060 Ti okazało się, że gorąca atmosfera podgrzewa ram i wyrzucało do pulpitu. 

Wentylacja w obudowie też jest kwestią kluczową,ale mnie chodziło tak bardziej o układy chłodzenia AC dla kart graf. oraz poziom TDP (z obserwacji jakiej tu widziałem wynika,że miedziana podstawa,kilka heatpipe z aluminiowymi finami dają względnie radę do TDP 250-300W,problemy zaczynają się na 3080,gdzie TDP jest 320W i wyżej. Odbijanie od PL to już osobna dyskusja,która została wielokrotnie wałkowana.)  - odprowadzenie ciepła przez układ chłodzenia i te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Jak się nie wie jakie są różnice między 5nm TSMC, a 8nm Samsunga to się takie rzeczy piszę.

Dobra dobra, patrzysz na proces ignorując kompletnie to ze Nv będzie robiła wszystko żeby wyśrubować wydajność. A te nowe wtyczki, większa ilość pinów to pewnie taki marketing... Serio nie umiesz czytać między wierszami ?
Zakładając ze RTX 4090 Ti raczej na starcie się nie pojawi, 600W aby zniszczyć kompletnie w wydajności RTX 3080Ti/90 i resztę jest całkowicie realne i bardzo prawdopodobne.

4 minuty temu, Saren7 napisał:

Do teraz jestem wdzięczny całemu hype związanemu z CP2077, któremu uległem i zdecydowałem się na zakup Ampere w grudniu, bo gra musi działać na high z rt. Tak to kisiłbym się na RX 5700. Ceny z grudnia 2020 już nie wrócą, nie ma szans. Powoli zadaje sobie pytanie ile będę musiał dopłacić wymieniając 3060Ti na 4060Ti/70.

CP2077 przyczynił się do czegoś dobrego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Wentylacja w obudowie też jest kwestią kluczową,ale mnie chodziło tak bardziej o układy chłodzenia AC dla kart graf. oraz poziom TDP (z obserwacji jakiej tu widziałem wynika,że miedziana podstawa,kilka heatpipe z aluminiowymi finami dają względnie radę do TDP 250-300W,problemy zaczynają się na 3080,gdzie TDP jest 320W i wyżej. Odbijanie od PL to już osobna dyskusja,która została wielokrotnie wałkowana.)  - odprowadzenie ciepła przez układ chłodzenia i te sprawy.

Ja zszedłem szczebel niżej co do optymalnych warunków pracy dla gpu. Miałem kiedyś budę za 139, która pod wpływem nagrzania wydawała trzaski jak z tłumi rajdówki.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Dobra dobra, patrzysz na proces ignorując kompletnie to ze Nv będzie robiła wszystko żeby wyśrubować wydajność. A te nowe wtyczki, większa ilość pinów to pewnie taki marketing... Serio nie umiesz czytać między wierszami ?
Zakładając ze RTX 4090 Ti raczej na starcie się nie pojawi, 600W aby zniszczyć kompletnie w wydajności RTX 3080Ti/90 i resztę jest całkowicie realne i bardzo prawdopodobne.

Zawsze patrzę na proces 8nm Samsunga to gówno i dlatego masz taki pobór mocy.

7nm TSMC jest min 20% lepszy od 8nm Samsunga jeżeli chodzi o wydajność, 5nm TSMC jest 25% do przodu względem 7nm TSMC w przykładzie rozwiązań HPC czyli też mowa o wydajnych GPU.

Już wiesz skąd wzięło się ~50%? Wyższą wydajność da się wydusić tylko będzie to drogie rozwiązanie - duży chip i wysoki pobór mocy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, IceMan75 napisał:

Prawdopodobnie dla Ciebie jest ok, bo nie miałeś większego ;)

That's what she said 8:E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Zawsze patrzę na proces 8nm Samsunga to gówno i dlatego masz taki pobór mocy.

7nm TSMC jest min 20% lepszy od 8nm Samsunga jeżeli chodzi o wydajność, 5nm TSMC jest 25% do przodu względem 7nm TSMC w przykładzie rozwiązań HPC czyli też mowa o wydajnych GPU.

Już wiesz skąd wzięło się ~50%? Wyższą wydajność da się wydusić tylko będzie to drogie rozwiązanie - duży chip i wysoki pobór mocy.

Czyli Nv ma dodatkowe pole do popisu :D

Po prostu RTX 4xxx odjedzie bardziej niż mógłby przy samsungu, i nadal będzie pobierał drakońskie ilości prądu. Chyba nie sądzisz ze Nv to wykorzysta żeby zachować aktualny pobór albo zbić temperatury ? :E 

 

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kadajo napisał:

Po prostu RTX 4xxx odjedzie bardziej niż mógłby przy samsungu, i nadal będzie pobierał drakońskie ilości prądu. :E 

Wątpię poza tym to tylko proces, a gdzie optymalizacje w architekturze? Poza tym w całość się układa, że Hynix ma wprowadzić pamięci 27Gbps.

Te ścieki co tam wrzucają mogą dotyczyć wynalazku do HPC z MCM, który może zostać pokazany na GTC.

Edytowane przez sideband
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Czyli Nv ma dodatkowe pole do popisu :D

Po prostu RTX 4xxx odjedzie bardziej niż mógłby przy samsungu, i nadal będzie pobierał drakońskie ilości prądu. Chyba nie sądzisz ze Nv to wykorzysta żeby zachować aktualny pobór albo zbić temperatury ? :E 

 

Będzie tak jak w przypadku procesorów, że niższy proces technologiczny = gorsze odprowadzanie ciepła = wyższe temperatury? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU aż tak nie cierpi na tym, gęstość upakowania rośnie, ale nadal powierzchniowo są sporo większe od CPU i znacznie lepiej radzą sobie z oddawaniem ciepła do podstawy radiatora.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA GAMING.

Ktoś coś??

Interesuje mnie jak wypada to chłodzenie pod względem temperatur przy wentylach około 60% i czy wentylatory wpadają w wibracje ew. wydają nieprzyjemny dźwięk.

Jak wypada w porównaniu do chłodzenia z MSI X trio. Peany pochwalne  EVGA z Youtube niewiele mi mówią.

 

Ok, znalazłem 69stopni przy 70% w CP2077. Jak na takie chłodzenie to raczej bez rewelacji.

Edytowane przez piet
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 7 dni RTX 3050.

Wydaje się mi znacznie sensowniejszy niż RX 6500 XT. Niestety ich porównania wydajności są z włączonym DLSS, a nie wszystkie gry mają dobrze działający DLSS. Poza tym, GTX 1050 kosztował połowę z tego co teoretycznie ma kosztować 3050. Nie wiem czy górnicy będą wykupywać, bo opłacalność kopania znacząco spadła. Bardziej obawiam się skalperów, gdyż Ethereum i tak przechodzi na Proof-of-stake (PoS) w najbliższych 6 miesiącach.

To jest skandaliczne, że ja nie mam na co zmienić mojego 1060 po takim długim czasie (w tej samej półce cenowej). RTX 3050 to nie jest sensowny upgrade, nawet gdyby kosztował 1349 zł. Wydawać by się mogło, że firmom takim jak Nvidia zależy by pozyskać klientów takich jak ja czy moi znajomi. Ale jakoś nie znam nikogo kto zamierza kupić RTX 30X0, co jest na prawdę dziwne, bo znałem różne osoby, które przymierzały się do kupna Maxwella czy Pascala i kupiły, a używają do dzisiaj (GTX 970, 980, 1070, 1080 Ti).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 30xx kupiła tylko garstka napaleńców z tego forum. Reszta siedzi na starych kartach czekając aż ceny wrócą do normy.

  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupic RTXa 30xx ale widząc ceny darowałem sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kynareth napisał:

Za 7 dni RTX 3050.

Wydaje się mi znacznie sensowniejszy niż RX 6500 XT. Niestety ich porównania wydajności są z włączonym DLSS, a nie wszystkie gry mają dobrze działający DLSS. Poza tym, GTX 1050 kosztował połowę z tego co teoretycznie ma kosztować 3050. Nie wiem czy górnicy będą wykupywać, bo opłacalność kopania znacząco spadła. Bardziej obawiam się skalperów, gdyż Ethereum i tak przechodzi na Proof-of-stake (PoS) w najbliższych 6 miesiącach.

To jest skandaliczne, że ja nie mam na co zmienić mojego 1060 po takim długim czasie (w tej samej półce cenowej). RTX 3050 to nie jest sensowny upgrade, nawet gdyby kosztował 1349 zł. Wydawać by się mogło, że firmom takim jak Nvidia zależy by pozyskać klientów takich jak ja czy moi znajomi. Ale jakoś nie znam nikogo kto zamierza kupić RTX 30X0, co jest na prawdę dziwne, bo znałem różne osoby, które przymierzały się do kupna Maxwella czy Pascala i kupiły, a używają do dzisiaj (GTX 970, 980, 1070, 1080 Ti).

Jeżeli RTX 3050 będzie miał wydajność RTX2060 to w stosunku do 1060 to jest spory przyrost wydajności. Nie licz na cenę poniżej 1800-2000zł. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xtn napisał:

Jeżeli RTX 3050 będzie miał wydajność RTX2060 to w stosunku do 1060 to jest spory przyrost wydajności. Nie licz na cenę poniżej 1800-2000zł. 

Uważasz, że taki przyrost wydajności po 5,5 roku to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grzegorz1981 napisał:

RTX 30xx kupiła tylko garstka napaleńców z tego forum. Reszta siedzi na starych kartach czekając aż ceny wrócą do normy.

Większość tych napaleńców kupiło/zamówiło karty na premierę w "normalnych" cenach, czyli do 4tys za 3080 ;) i to bez LHR 8:E

Ps. Ceny do normy niestety już nie wrócą

5 godzin temu, Quinque napisał:

Ja chciałem kupic RTXa 30xx ale widząc ceny darowałem sobie 

Na premierę czy teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrócą ale nie za naszego życia np :E nie przewidujcie już tak przyszłości bo czasami maciej to się chowa jak sie czyta tutaj posty ?

Edytowane przez Send1N
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grzegorz1981 napisał:

RTX 30xx kupiła tylko garstka napaleńców z tego forum. Reszta siedzi na starych kartach czekając aż ceny wrócą do normy.

Ja tam czekam już na serię 4xxx o 3xxx już zapomniałem :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Uważasz, że taki przyrost wydajności po 5,5 roku to dobry wynik?

Ale co ty porównujesz? RTX 3050 to będzie entry level, a gtx1060 to była średnia półka. Trzeba było sobie na premierę kupić rtx2060 w 2019 roku, czyli 3 lata temu ale jak się chce czekać i wybrzydzać to zostaje się z karta 5 lat i marudzi, ze nie można nic kupić… mogles tez na premierę za 2000zl kupić rx6600xt. 
Rtx2060 jest ok. 70-80% bardziej wydajny od gtx1060 i podobnie moze być w przypadku rtx3050.

 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Uważasz, że taki przyrost wydajności po 5,5 roku to dobry wynik?

Ale co ty porównujesz? RTX 3050 to będzie entry level, a gtx1060 to była średnia półka. Trzeba było sobie na premierę kupić rtx2060 w 2019 roku, czyli 3 lata temu ale jak się chce czekać i wybrzydzać to zostaje się z karta 5 lat i marudzi, ze nie można nic kupić… mogles tez na premierę za 2000zl kupić rx6600xt. 
Rtx2060 jest ok. 70-80% bardziej wydajny od gtx1060 i podobnie moze być w przypadku rtx3050. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xtn napisał:

Jeżeli RTX 3050 będzie miał wydajność RTX2060 to w stosunku do 1060 to jest spory przyrost wydajności. Nie licz na cenę poniżej 1800-2000zł. 

Sądząc po specyfikacji to RTX3050 będzie miał wydajność bliżej GTX'a 1660Ti niż RTX'a 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...