Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Paw79 napisał:

Na pewno nie miałem na myśli kwot rzędu 1400-1500zł pisząc o taniej karcie.
Przypominam że jeszcze przed kryptoszaleństwem Nvidia w oficjalnych sprawozdaniach podawała że na Pascalach (w tym na GTX'ach 1050 chodzących wówczas po ~550zł) ma 60% marży...

Nie no dlatego napisałem że to dalej wysokie ceny jak za tego typu segment kart. Lecz nie ma się co oszukiwać, ceny długo jeszcze nie wrócą do normalności.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nawet kastraty też będą kosztować swoje. Po co mają obniżać ceny jak i tak teraz wszyscy będą łykać jak leci. Ci co mają GPU pokroju gtx 1060 spokojnie mogą czekać ze spokojem. Niemniej za chwilę nie będzie sensu kupować rtx 3xxx. Trochę lipa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu ma być sporo, zainteresowanie na zachodzie niewielkie, krypto w lekkim dołku + słabe wyniki wydobycia. Może faktycznie uda się cos nabyć w cenie sugerowanej.

xZykPLU.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale tak wygląda "MSRP" XrIKl3z.png

Źródło: Gamers Nexus 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proshop najtaniej za Rtx3050 będzie 1999zł więc cena absolutnie nie do przyjęcia.

Screenshot-2022-01-27-at-12-13-30-https-

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odlot. 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2999 zł na Proshop można dostać rx6600xt (MSI i ASUS), która (pomijając RTX i DLSS) jest o wiele bardziej wydajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k za tak słabą kartę? Stanowczo za dużo, ale podejrzewam, że sporo ludzi kupi, chociażby ze względu na gwarancję, obsługę wszystkich ficzerów nVidia. Sam bym taką wolał zamiast np 5 letniego GTX 1070 czy innego archaika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1999 zł za model Eagle to lipa totalna -.-

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomcug napisał:

1999 zł za model Eagle to lipa totalna -.-

Siostrze kupiłem 3060TI Eagle i rzeczywiście słaba kultura pracy. Na plus, że dałem tylko 2600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Doamdor napisał:

Dawać na stół tego potwora RTX 3050. :szczerbaty:

Nie wiem czy zmieści mi się w obudowie. To jest potężna konstrukcja. Zwłaszcza te 1xfan pod kątem akustyki.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

Jak widzę "tylko" obok kwoty 2600 za samo GPU, to mi zajady pękają ze śmiacia. ;)

 

Całe szczęście, że mamy kapitalizm i każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypto przestanie się opłacać to przy takich cenach wszystko będzie leżeć w sklepach i hurtowniach sprzedaż poleci na ryj także jak będą chcieli coś sprzedać to ceny będą musiały spadać także nic nie bój ta ;)

2k za takie gówno to parodia.

  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sideband napisał:

Krypto przestanie się opłacać to przy takich cenach wszystko będzie leżeć w sklepach i hurtowniach sprzedaż poleci na ryj także jak będą chcieli coś sprzedać to ceny będą musiały spadać także nic nie bój ta ;)

2k za takie gówno to parodia.

HOoooLLLDDDD :Crash:

Taka sama parodia jak 4000zł za 3060Ti i 8000zł za RTX3080.... masz coś obecnie w nieparodystycznej cenie? Nie mówiąc o RX6500xt za 1700zł.

Edytowane przez xtn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych czasach to tańsze karty z niższych półek mają wysoką sprzedaż dlatego wysokie ceny kart z niższych pólek bardziej mogą się odbić czkawką producentom po szale na krypto.

W cenie tego balasa kupujesz w praktyce konsole to o czym mowa.

Edytowane przez sideband
  • Like 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sideband napisał:

W normalnych czasach to tańsze karty z niższych półek mają wysoką sprzedaż dlatego wysokie ceny kart z niższych pólek bardziej mogą się odbić czkawką producentom po szale na krypto.

W cenie tego balasa kupujesz w praktyce konsole to o czym mowa.

Mowa o PC, a nie o konsoli. Oczywiście, że lepiej w takim przypadku kupić konsolę ale to nie jest rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Skyline_ napisał:

W Proshop najtaniej za Rtx3050 będzie 1999zł więc cena absolutnie nie do przyjęcia.

Screenshot-2022-01-27-at-12-13-30-https-

 

 

1qG68jz.jpg

 

:lol2:

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ten RTX 3050 nie ma bieda 4 GB RAM, które byłoby totalnie nie do przyjęcia w 2022. Mi 6 GB sprawia problemy, a co dopiero 4...

Ciekawe kiedy doczekamy się normalnych (czyli 700 zł) cen za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sideband napisał:

Krypto przestanie się opłacać to przy takich cenach wszystko będzie leżeć w sklepach i hurtowniach sprzedaż poleci na ryj także jak będą chcieli coś sprzedać to ceny będą musiały spadać także nic nie bój ta ;)

2k za takie gówno to parodia.

Ta będzie leżeć, sądzę że to pobożne życzenia, klienci będą tak głupi że 3080 z 8k stanieje do 5k i wszyscy ruszą szturmem jednoznacznie ustalając nowy poziom cenowy dla sprzętu wartego już góra 3.8k za najlepsze wersje AC ??

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KynarethObawiam się, że zajmie to kilka długich lat. Sklepy, hurtownicy, a nawet producenci są już upojeni dodatkową kasą za przepłacone gpu, które przypominam są cały czas kupowane. Bo ludzie kupują. Rynek został już wypaczony - zwłaszcza nasz, gdzie nie mamy dostępu praktycznie do referentów. Nie mamy opcji na dropy jak w stanach czy francji. Jeśli krypto zdechnie na amen w tym roku, to mamy szansę na pewną poprawę w kolejnej gen, ale nie na powrót do normalności. Szalony asus dowala 430$ msrp za nędznego duala rtx 3050. 180 dolków z pupy za swój cooler ze średnio-niższej półki. Także już widzę takiego 4060, który nawet jak nv wyceni łaskawie na te 350 zielonych bazowo, to pan asus i tak będzie startować od 500 w górę. Reszta +- się dostosuje. Msi zwłaszcza. Do tego podatki, januszowe, zarobek reszty tej bandy i cyk - 4k na start za rtx 4060 nawet przy krypto na dnie.

Tylko zapaść rynku pc może przyspieszyć poprawę. Jak zaczną tracić na innych komponentach pc czy peryferiach, to może przyjdzie moment opamiętania się. Albo i nie. Wszystko w rękach klientów - pisałem to już w 2020 - każdy kto kupuje przepłacone gpu, dokłada swoją cegiełkę do tego i kręci bat na pupy nas wszystkich.

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DisconnecT napisał:

Ta będzie leżeć, sądzę że to pobożne życzenia, klienci będą tak głupi że 3080 z 8k stanieje do 5k i wszyscy ruszą szturmem jednoznacznie ustalając nowy poziom cenowy dla sprzętu wartego już góra 3.8k za najlepsze wersje AC ??

Ci co kupują tańszy sprzęt są bardzie cierpliwi poza tym rynek się zmieni po krypto nawet jeżeli będą kombinować z dostawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kelam napisał:

Sklepy, hurtownicy, a nawet producenci są już upojeni dodatkową kasą za przepłacone gpu

Ktoś ma w ogóle "inside" info na jakiej marży lecą aktualnie sklepy/hurtownicy? Bo wydaje mi się, że jedynymi podmiotami upojonymi dodatkową kasą są producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, marjanoos napisał:

Ktoś ma w ogóle "inside" info na jakiej marży lecą aktualnie sklepy/hurtownicy? Bo wydaje mi się, że jedynymi podmiotami upojonymi dodatkową kasą są producenci.

Wszyscy pośrednicy dobrze tulą zieloną sałatę, Nie poznasz dokładnej marży dużych kolosów bo mają własne umowy z największymi hurtowniami i tym samym odrębną pulę towaru.

55 minut temu, sideband napisał:

Ci co kupują tańszy sprzęt są bardzie cierpliwi poza tym rynek się zmieni po krypto nawet jeżeli będą kombinować z dostawami.

Z drugiej strony zbyt długie poszczenie, sprzyja "małpiemu rozumki" już nawet target RTX'a 3050 potrafi usprawiedliwiać ceny twierdząc że nie jest źle i że dawne ceny nigdy nie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...