Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Takie temperatury chyba nie są normalne? Świeży system i nowo zainstalowany sterownik.

 

karta.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Nie widzę nic dziwnego w tych temperaturach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Karta ma "cichy BIOS". Widać, że wentylatory nie pracują przy małym obciążeniu. Trzeba się przyzwyczaić, że w idle temperatura będzie sięgać 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 st. na idle przy 0 RPM jeszcze jest OK,ale też zależy jaką ma obudowę (wraz z jej wentylacją) oraz temp. otoczenia,bo może tu jest przyczyna takiej temperatury w spoczynku.

Moja 3070 ma aktualnie w tej chwili 28 st. (wcale nie żartuję),ale za to mam dość chłodne pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 50 st. podczas grania przy użyciu GPU na pół gwizdka i ~150 W GPU Power już prędzej ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Spl97 napisał:

50 st. na idle przy 0 RPM jeszcze jest OK,ale też zależy jaką ma obudowę (wraz z jej wentylacją) oraz temp. otoczenia,bo może tu jest przyczyna takiej temperatury w spoczynku.

 

Obudowa Genesis Irid 515, przez radiator od fera trochę ścisk więc może  to dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mudżahedin napisał:

Ale nędza, co za skąpcy w tym Galax-ie, nawet walizki nie dali ;)

Blisko $4000 i nie ma walizki, a Colorful do 2080Ti (wersja Kudan) za $3000 dodawał walizkę.

Colorful-iGame-GeForce-RTX-2080-Ti-KUDAN

 

 

 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Ale nędza, co za skąpcy w tym Galax-ie, nawet walizki nie dali ;)

Blisko $4000 i nie ma walizki, a Colorful do 2080Ti (wersja Kudan) za $3000 dodawał walizkę.

Żeby było w co się spakować, gdy żona zobaczy rachunek? 8:E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat 3080 WB xtreme się ruszył. 

Karta pojechała na rękojmię z powodu bardzo mocno piszczących cewek.  Była możliwość wybrania preferowanej formy rękojmi - zwrot pieniędzy. 

Karta trafiła na serwis wewnętrzny sklepu, po czym karta pojechała do serwisu producenta. Dziś dostałem status, że reklamacja została uwzględniona.  

Więc jak komuś się trafi karta, która mocno piszczy to jak widać można próbować ja zareklamować.  Jeszcze nie wiem czy dostanę pieniądze, czy drugi egzemplarz, ale mimo wszystko , raczej nie da się drugi raz trafić na tak potężnie piszcząca kartę.  

Jeśli ktoś nie wtajemniczony- pisk karty przebijał się przez słuchawki k240, komp stoi na podłodze około 1.5m dalej.  

Edytowane przez novi
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, novi napisał:

Temat 3080 WB xtreme się ruszył. 

Karta pojechała na rękojmię z powodu bardzo mocno piszczących cewek.  Była możliwość wybrania preferowanej formy rękojmi - zwrot pieniędzy. 

Karta trafiła na serwis wewnętrzny sklepu, po czym karta pojechała do serwisu producenta. Dziś dostałem status, że reklamacja została uwzględniona.  

Więc jak komuś się trafi karta, która mocno piszczy to jak widać można próbować ja zareklamować.  Jeszcze nie wiem czy dostanę pieniądze, czy drugi egzemplarz, ale mimo wszystko , raczej nie da się drugi raz trafić na tak potężnie piszcząca kartę.  

Jeśli ktoś nie wtajemniczony- pisk karty przebijał się przez słuchawki k240, komp stoi na podłodze około 1.5m dalej.  

Dobrze, ze Radka nie zderzyłeś sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xtn napisał:

Dobrze, ze Radka nie zderzyłeś sprzedać :)

Całe szczęście, musiałbym ewentualnie kupić jakieś 6600xt na przeczekanie ..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 3199 zł za Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iCHILL X3 RED LHR 8GB GDDR6

to dobry deal? Pomijając oczywiście ogólne ceny kart kiedyś...  Znalazła się dobra dusza  co mi odstąpi zamówienie z xkomu. 

Przeskok z geforce 970, także cały komp do wymiany. Zaczynam od karty. Czekałem ciągle na te niższe ceny ale chyba cierpliwości nie mam. :E

jak sama karta z tej serii? Będę zadowolony? Pierwsze słyszę o tym inno3d ale ja dawno z obiegu wypadłem.  :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, neonek napisał:

Panowie, 3199 zł za Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iCHILL X3 RED LHR 8GB GDDR6

to dobry deal?

(...)

Brać i nie zastanawiać się.

Nie dość że bardzo dobra cena NA DZIŚ za 3060Ti to w dodatku chłodzenia ichill (x3 i x4) to jedne z najlepszych na rynku już od czasów Inno3D Ichill GTX 1070/Ti/80/itd

Inno3D, nie masz się czego obawiać.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, neonek napisał:

Znalazła się dobra dusza  co mi odstąpi zamówienie z xkomu. 

To jak za darmo obecnie ;) 

mi dobra dusza z zamówienia xcomu (2699zł) odstąpiła za 3750 także tego :E ?

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

GTX1070 5 lat po premierze...

hfvlk0z7dk731.jpg

:] 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, RyszardGTS napisał:

 

 

 

GTX1070 5 lat po premierze...

hfvlk0z7dk731.jpg

:] 

W kwestii wydajności i modelu karty to jest wszystko dobrze, ale xx50 powinien kosztować okolice 800 zł... Cena MSRP nvidia już jest za wysoka bo za tyle startował gtx 1060. Co do cen sklepowych to wiadomo że szkoda gadać i jak ktoś chwyci rtx 3050 za 1500 zł to cieszy się jak dziecko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hopes napisał:

W kwestii wydajności i modelu karty to jest wszystko dobrze, ale xx50 powinien kosztować okolice 800 zł... Cena MSRP nvidia już jest za wysoka bo za tyle startował gtx 1060. Co do cen sklepowych to wiadomo że szkoda gadać i jak ktoś chwyci rtx 3050 za 1500 zł to cieszy się jak dziecko.

800zl bo Ty tak chcesz :E Gdzie sam chip i koszt jego produckcji zmienil sie diametralnie. Zatrzymales sie w czasie czy nie ogarniasz life? Do piekarni tez idziesz po chleb z mysla ze pani sprzeda ci ten sam w cenie sprzed kilku lat? :tse:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Phoenixsuple napisał:

800zl bo Ty tak chcesz :E Gdzie sam chip i koszt jego produckcji zmienil sie diametralnie. Zatrzymales sie w czasie czy nie ogarniasz life? Do piekarni tez idziesz po chleb z mysla ze pani sprzeda ci ten sam w cenie sprzed kilku lat? :tse:

A jak idziesz do piekarni i prosisz o chleb, a Pani Ci go podaje i kasuje jak za 2 sztuki to akceptujesz fakt, ze na polce masz inna cene niz przy kasie?  Bo na razie to jakos tak wyglada rynek GPU. 

Zauważ że seria 50 jest w cenie serii 60 do kupienia rok temu ale jednak o wydajnosci ciagle nieco nizszej. 

3060ti przykladowo dostalo cene MSRP o 50 dolcow nizej niz 3070. Roznica niewielka bo i tak kupia. Do premiery TI ogarneli w HQ Zielonych, patrzac na to co sie działo na rynku, ze nie ma sensu wypuszczac jej w nizszej cenie. 

Pomijam juz fakt, ze to i tak abstrakcja te MSRP.

Myslisz ze koszt produkcji 3060TI na jej premiere od czasu premiery 3070 tak diametralnie sie zmienił? Czy po prostu pieniądz nie śmierdzi?

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

A jak idziesz do piekarni i prosisz o chleb, a Pani Ci go podaje i kasuje jak za 2 sztuki to akceptujesz fakt, ze na polce masz inna cene niz przy kasie?  Bo na razie to jakos tak wyglada rynek GPU. 

 

Glupi przyklad bo w piekarni przy kazdym chlebie cena widnieje wiec w ciemno nie biore. Druga sprawa ja nie pisze o cenach obecych  czyli widnowanych w sklepach tylko o samej produkcji chipow dzis, nawet wyprodukowanie tego samego chipu sprzed kilu lat dzis bedzie drozsze. Jak ktos oczekuje, ze cena RTX 3050 w produkcji bedzie taka sama jak np 1050ti to chyba urwal sie z innej planety, nie mowiac juz o kosztach zwizanych z badaniami i opracowaniem kolejnych technologi ;)

Wiec jakim cudem seria XX50 co dwa lata ma kosztowac tyle samo jak wszytsko drozeje?? :E I powtorze raz jeszcze, ja nie mowie o cenach na polce tylko koszcie produkcji i wydatkow poswieonych na rozwoj technologi.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena MSRP karty 3060ti vs 3070 moim zdaniem wyraznie pokazuje, o co chodzi.

A chleb (rtx 3080) wystawiony na polce jest za 3.5zl. Ale sprzedaja mi go za 7zl. Ok. Rozumiem ze za 2.20zl juz go nie dostane, bo nie bo trzeba bylo podniesc w rok cene na 3.50.. chociaz nie wiem czy taka podwyzka w tak krotkim czasie ma jakiś sens. Ale to czemu mam placić 7 i jeszcze dziekowac? 

Najlepiej jakbym jeszcze nastawił drugi rowek zgodnie z nowym porzadkiem ? XD

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Cena MSRP karty 3060ti vs 3070 moim zdaniem wyraznie pokazuje, o co chodzi.

A chleb (rtx 3080) wystawiony na polce jest za 3.5zl. Ale sprzedaja mi go za 7zl. Ok. Rozumiem ze za 2.20zl juz go nie dostane, bo nie bo trzeba bylo podniesc w rok cene na 3.50.. chociaz nie wiem czy taka podwyzka w tak krotkim czasie ma jakiś sens. Ale to czemu mam placić 7 i jeszcze dziekowac? 

Najlepiej jakbym jeszcze nastawił drugi rowek zgodnie z nowym porzadkiem ? XD

Ty o rybkach a ja o czym innym wiec jak nie rozumiesz to lepiej nie komentuj bo szkoda mi klawiatury na twoje bezsensowne wypociny i jeszcze glupsze przyklady. Jak widac nie rozumiesz nadal, ze pisze o koszcie produkcji czegos z roku na rok a nie o tym po ile cos jest na polce :tse:Nie da sie wyprodukowac tego samego co kilka lat temu w tych samych kosztach dzis, wiec jakim cudem  forumowe lolki chcialyby miec te same ceny co kiedys w bardziej zlozonych produkcjach :D Nie wspomnie juz o calej masie kosztow po drodze, zeby towar byl u klienta.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3050 powinien być w cenie GTX1660, czyli ok 1000-1100zl. Ponieważ 1660/ Super to był taki nie wydany RTX 2050. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 lolki chcialyby miec te same ceny co kiedys w bardziej zlozonych produkcjach :D Nie wspomnie juz o calej masie kosztow po drodze, zeby towar byl u klienta.

To inaczej. Podstawowe GPU nie powinno byc wycenione na poziomie xboxa S a sprzedawane na poziomie cen xboxa X. 

A jesli uwazasz ze tak jest OK i powinno isc to dalej w tym kierunku, to za dwie generacje podstawowe GPU powinno kosztowac ile? Tyle co dwie konsole bo jego produkcja, transport i stopien skomplikowania jest na wyzszym poziomie niz konsole? Nie sadze. 

To jest podstawowe gpu do gier. Nizej sa juz tylko wyjscia HDMI lub DP do podpiecia monitora.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple zachowujesz się jak dzieciak pisząc ostatnie posty - brak kultury. Co do cen to życzę tobie powodzenia, ponieważ za 10 lat będziesz płacił coś koło 6 tysięcy za xx50.

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wiec jakim cudem seria XX50 co dwa lata ma kosztowac tyle samo jak wszytsko drozeje?? (...) koszcie produkcji i wydatkow poswieonych na rozwoj technologi.

Wątpię żeby koszt produkcji zwiększył się dwukrotnie. Wydatki na rozwój technologii? Przecież oni ciągle mają te wydatki i nie weszły w życie wraz z rtx 3050. Według mnie to w tej chwili badają ile ludzie są w stanie zapłacić za dany model i zapewne przekonali się że mogą ze spokojem podwyższyć cenę. Zresztą czemu ustawić niżej MSRP rtx 3050 skoro gtx 1050 ti schodzi po podobnej cenie. Marketing.

Jeśli masz rację to koszty produkcji przy rtx 4xxx pójdą zdecydowanie wyżej i MSRP rtx 4050 przekroczy z pewnością 2000 zł. To ja wtedy wysiadam z pociągu. Za drogi sport.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...