Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Minciu napisał:

Podstawowe GPU nie powinno byc wycenione na poziomie xboxa S a sprzedawane na poziomie cen xboxa X. 

Wałkowane setki razy a wiara i tak nie pamięta. Konsole są tanie bo M$ i $ony zarabiają na grach i subskrypcjach do multi itp a nie na sprzęcie.

Granie na kompie niestety bardzo podrożało, gry kosztują tyle samo co na konsole, sprzęt jest sporo droższy, no ale niestety, taki los wszystkiego czemu przypina się łatkę "dla entuzjastów". Sportowe fury kosztują dużo więcej niż zwykły "cywilny" dupowóz, bardziej zaawansowany sprzęt foto jest o wiele droższy niż ten kierowany do amatorów, przykłady można mnożyć. 

Nie wiem czemu Was dziwi, że to samo się dzieje z PCtami. 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, assire napisał:

Nie wiem czemu Was dziwi, że to samo się dzieje z PCtami. 

Bo to coś nowego. I silnie skorelowago z jednym głównym czynnikiem który pomijasz ? Inna sprawa że taki np rtx 3050 to jest taka karta dla entuzjastów że o jej :E

A na te bzdurne komentarze o kosztach produkcji itd mam jedną odpowiedź: cała reszta elektroniki albo jest wręcz w cenowych dołkach, albo jest "tylko" lekko podrożona (fony, laptopy). Tylko biedne GPU tak podrożało w produkcji że o jej :E również sprzęt który jest relatywnie duży i ciężki a tani (AGD itd) nie kosztuje 3x więcej niż w 2020. Także i ten transport jakoś musi działać. Więc IMO to stek bzdur. 

  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, assire napisał:

Wałkowane setki razy a wiara i tak nie pamięta. Konsole są tanie bo M$ i $ony zarabiają na grach i subskrypcjach do multi itp a nie na sprzęcie.

Talary przeciwko orzechom, że seria 50 za jakiś czas nie będzie kosztowała ani 3000 ani 2000 ani 1400, gdzie ludzie kupując ją dzisiaj  za 1400 przy okazji wydają uroczyste przyjęcie aby świętować świetny zakup prestiżowego sprzętu dla prawdziwych entuzjastów w niespotykanie niskiej cenie.

A jeszcze czytam, że karta drożej 10x szybciej niż światowa inflacja bo..?
Bo krypto, skalperzy, sklepy, producenci i wygłodniali klienci z klapkami na oczach XD 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioy napisał:

Bo to coś nowego. I silnie skorelowago z jednym głównym czynnikiem który pomijasz ? Inna sprawa że taki np rtx 3050 to jest taka karta dla entuzjastów że o jej :E

Ja się odniosłem tylko do tego że tam wyżej Minciu narzeka na dysproporcje między ceną samego GPU a Xboxów. Nie pomijam tego że ceny poleciały w kosmos przez krypto, ale ceny PS5 czy Xboxów też przecież wystrzeliły ostro w górę, problem jest chociażby z nowymi samochodami, a przecież nie kopie się na tym kryptowalut xD 

Co do 3050, mówisz z punktu widzenia entuzjasty. Ja w mojej grupie znajomych jestem jedyną osobą która się interesuje sprzętem na tyle żeby śledzić co i jak, co jest szybsze od czego itp. Reszta albo ma konsole albo łupie w CSa na jakims starym sprzęcie i ma w pompie to co się dzieje, a jeśli mieli by kupować nowego kompa to kupili by jakiegoś gotowca i tyle. 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co możecie powiedzieć o tej karcie Inno3D GeForce RTX 3080 Ti ICHILL X4 LHR 

Warto się pchać, obecnie jadę na asusie rog kultura jest Ok. Pytanie co to za wynalazek ten Inno3D. Cenę mam spoko i kusi :)

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Semi1 napisał:

Panowie co możecie powiedzieć o tej karcie Inno3D GeForce RTX 3080 Ti ICHILL X4 LHR 

Warto się pchać, obecnie jadę na asusie rog kultura jest Ok. Pytanie co to za wynalazek ten Inno3D. Cenę mam spoko i kusi :)

Jak już tu pisali chłodzenie jedno z lepszych. Sam przesiadłem się z roga 5700xt na 3060ti inno3d i jestem zadowolony z kultury pracy jak i temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj bo nie chcę zakładać nowego wątku.

RTX 3050 OC od Zotaca . Karta pod obciążeniem boostuje na rdzeniu zamiast do 1807 MHz (tyle max wg producenta) to do 1950. To normalne? Limit temperatury jest wg afterburnera ustawiony na 83 stopnie. Karta pod obciążeniem nie przekracza 65 stopni. Karta stabilna, wszystko działa bez żadnych problemów.
Z nowych kart miałem tylko radeony, a tam jak ustawione, tak zegary działają...


Wcześniej, dawno temu na GTX660Ti też miałem taką sytuację z zegarami ale myślałem, że to wina starej karty i nowych sterowników. A tu karta nowa i stery nowe. Tak ma być czy coś mam ręcznie zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablonas Tak, to normalne. Karty NVIDIA boostuja powyżej tego co masz podane jako boost w specu. Masz podstawowe taktowanie, oficjalny boost, ale dodatkowo niereferaty (a może i referaty też, nie wiem) idą jeszcze wyżej (bez podkręcania - OC). Np. moja 3070 ti ma base clock 1575MHz, boost 1830 MHz a faktycznie taktowanie w grach jest bliżej 1950 MHz (bez OC). Stara 1070 miała bazowy zegar na 1670 MHz, oficjalny boost do 1873 MHz a w grach po OC trzymała okolice 2080 MHz, gdzie boost w grach bez OC był w okolicach 1950 MHz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pablonas napisał:

RTX 3050 OC od Zotaca . Karta pod obciążeniem boostuje na rdzeniu zamiast do 1807 MHz (tyle max wg producenta) to do 1950. To normalne?

To tzw est max drugi boost uzależniony od ASIC katy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablonas napisał:

(tyle max wg producenta)

Ta wartość jest gwarantowana gdyż producent nie wie w jakich warunkach może pracować karta

Jeżeli zapewnisz jej ponadprzeciętne warunki czyli optymalny przepływ powietrza to boost będzie automatycznie wyższy, dlatego, że on opiera sie głównie na temperaturze gpu w danym momencie

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tornado3 napisał:

Ta wartość jest gwarantowana gdyż producent nie wie w jakich warunkach może pracować karta

Jeżeli zapewnisz jej ponadprzeciętne warunki czyli optymalny przepływ powietrza to boost będzie automatycznie wyższy, dlatego, że on opiera sie głównie na temperaturze gpu w danym momencie

Na temperaturze i power limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem z tym, że na topowych konstrukcjach PL jest zazwyczaj ze sporym zapasem który nie blokuje Ci boostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam dwa pytania

1. czy rtx 3070 gigabyte gaming oc (LHR) posiada plomby gwarancyjne? czy można zmieniać pastę/pady i czyścić kartę na własną rękę a gwarancja zostanie? (wiadomo, przed ewewntualną wysyłką na gwarancję pady trzeba by wyjać)

2. które RTXy 3080 gigabyte gaming oc, aours master, strix, ftw3 evga - umożliwiają to co w pkt 1? czyli nie mają plomb i można zająć się lepszym chłodzeniem np. kości pamęci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy 4300 za nowego PNY GEFORCE RTX 3070 Ti to dobra cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej się nie trafiają obecnie, ale wczoraj poszła jaskółka w postaci rtx 3080 12g za 5300 PLN przez to 4300 PLN za rtx 3070 ti trochę może boleć.

Edytowane przez fazoe_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole bym odpuscil 3070 Ti,lepiej kupic 3070 i zrobic OC zrowna sie z 3070 Ti a pare stow w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage ceny to ja bym wybieral 3060Ti vs 3080

Edytowane przez Wu70
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

Biorac pod uwage ceny to ja bym wybieral 3060Ti vs 3080

No tez masz racje bo 3070 dosc blisko jest 3060 Ti i jednak daleko od 3080

3070 to +/- 15% lepsza od 3060 Ti

3070 traci jakies 25-30% do 3080

Najgorsza i tak jest 3070 Ti bo +5% do 3070 a cena sporo wyzsza. 3070 Ti mozna uzyskac przez podkrecenie 3070

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 00:55, hopes napisał:

Phoenixsuple zachowujesz się jak dzieciak pisząc ostatnie posty - brak kultury. Co do cen to życzę tobie powodzenia, ponieważ za 10 lat będziesz płacił coś koło 6 tysięcy za xx50.

Wątpię żeby koszt produkcji zwiększył się dwukrotnie. Wydatki na rozwój technologii? Przecież oni ciągle mają te wydatki i nie weszły w życie wraz z rtx 3050. Według mnie to w tej chwili badają ile ludzie są w stanie zapłacić za dany model i zapewne przekonali się że mogą ze spokojem podwyższyć cenę. Zresztą czemu ustawić niżej MSRP rtx 3050 skoro gtx 1050 ti schodzi po podobnej cenie. Marketing.

Jeśli masz rację to koszty produkcji przy rtx 4xxx pójdą zdecydowanie wyżej i MSRP rtx 4050 przekroczy z pewnością 2000 zł. To ja wtedy wysiadam z pociągu. Za drogi sport.

Matoły przez 2 lata są szprycowane przez media bredniami o tym jaki niszczycielki wpływ miał SROVID na produkcję i pozyskiwanie zasobów i dzisiejsza sytuacja gotowa, producenci celowo obniżają podaż aby ceny wyśrubować w kosmos, ludziki nadal wierzą że fabryki stoją w miejscu i taśmy produkcyjne pajęczynami porosły. ;)

Problem w tym że drożeje wszystko, już nawet nie mam w ogóle na myśli branży komputerowej, ale elektronika użytkowa, samochody już przebijają wszelkie granice. Z jedzeniem nie wiem jak jest na świecie bo się nie interesowałem tym tematem, a nasz narodowy patoland to też żaden wyznacznik.

Jednym z realnych problemów jest fakt że TSMC jest zawalone z zamówieniami i te schodzą z opóźnieniem, nic więcej. ale producenci samochodów żeby urealnić ten fikcyjny problem potrafią sprzedawać nowe roczniki aut bez stacji multimedialnych z dziurą jak w latach 90 na radio z marketu bo przecież hurr durr czipów brakuje... Cenę obniżają po 2-3k, a potem jak klient się zgłosi żeby dostawić brakujący element to krzykną 15k :lol2:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasami mam problem przy włączonym  G-Sync  bez G-sync jest OK, (monitor IIyama  G-master GB4366WQSU) czasami przy niższej liczbie fps powiedzmy 60-80 monitor tak jakby mruga, nie wiem jak to opisać coś jakby neonówka. Mam pytanko czy to może być przez kiepski kabel Display Port ? mam podłączony oryginalny dostarczony z monitorem, może  kupić coś lepszego ? np ten ==> https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-displayport-1-4-dp-8k-4k-120hz-2m-11792582684

 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pomoże zmiana zakresu pracy gsync tylko stracisz kompensacje(LFC).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem g-mastera iiyamy tylko inny model ale objaw podobny przy włączonym g-sync w niektórych grach ale nie wszystkich, z tego co pamiętam grzebałem w programie custom resolution utility przy zakresach freesync, zmieniałem stery nv i tak co jakiś czas potrafiło wyrzucić czarny ekran i po dosłownie sekundzie obraz wracał , nie pamiętam jak to ogarnąłem finalnie ale na pewno nie była to wina przewodu DP.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem redukcja zakresu załatwi sprawę czytałem o tym monitorze kiedyś i na 144Hz są problemy z gsync.

W każdym przypadku redukcja do 100Hz pomaga, ale najlepiej indywidualnie kombinować do konkretnej sztuki monitora.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ze sa jakies problemy to monitor nie ma naklejki :szczerbaty: ja szukalem z certyfikatem to byl jeden z podstawowych parametrow zeby sie nie wkurzac potem chcialem odswiezanie tak zeby je troche zmniejszyc zeby nie wychodzilo poza zakre bo przy 144 hz i bl;okadzie na 140 np i tak byl tearing wiec wiedzialem ze chce 240 hz a potem doszly inne kwestie i wybor padl definitywnie na VG259QM od Asusa z serii TUF Gamig

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Tak jak pisałem redukcja zakresu załatwi sprawę czytałem o tym monitorze kiedyś i na 144Hz są problemy z gsync.

W każdym przypadku redukcja do 100Hz pomaga, ale najlepiej indywidualnie kombinować do konkretnej sztuki monitora.

Jest jakiś program do tego ? czy styknie w windowsie  ustawić na 100Hz / 120Hz ? po prostu obniżyć odświeżanie,  o co chodzi z tą kompensacją LFC ? 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...