Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, IceMan75 napisał:

Reklamowałem 3 karty GB (z czego 2 sam popsułem ;) ). Wszystkie naprawione prawidłowo, ale faktycznie pudełek nie zwracają. Także jeśli oddajesz GB do reklamacji to bez ori pudełka najlepiej, chyba że sklep stwierdzi inaczej.

Karta pojechała na rękojmię sklepu, preferowany sposób rozwiązania rękojmi - zwrot gotówki . Więc chcąc nie chcąc musiałem odesłać komplet, bo by mi potrącili za niekompletny zestaw . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Śledź z wyjściami jest przełamany, że nawet jakbym chciał to jej nie zamontuje ...

Jak masz riser to na Twoim miejscu bym sprawdzil jak trzyma parametry po ich "tuningu" ale nie wygląda to najlepiej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Dagedy napisał:

 

Gigabyte ma podwykonawcę we Wrocławiu, o ile się nie mylę to przy Armii Krajowej w budynkach ATAL xd

We Wrocławiu serwisują tylko karty graficzne? W 2020 oddawałem płytę główną na reklamację i pojechała na naprawę do Warszawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

We Wrocławiu serwisują tylko karty graficzne?

wszystko  serwisują.Tam jest polibuda i serwis na serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tornado3 napisał:

Jak masz riser to na Twoim miejscu bym sprawdzil jak trzyma parametry po ich "tuningu" ale nie wygląda to najlepiej :/

Szczerze, nie wiem czy to jest dobry pomysł . Bp jest metalowe, a mam problem określić czy nóżki od złącza argb nie dotykają bp. Jeśli nie dotykają to jest prześwit może na kartkę papieru. Nie chce zostać z cegła, podłącze , pójdzie zwarcie i mi odrzuca reklamacje , bo podłączyłem sprzęt, który już wizualnie był uszkodzony. 

Jakby to był gt730 za 200zl to by mi się nie chciało czekać i bym to naprawił po swojemu, ale nie zamierzam nic dotykać przy karcie za ponad 6 tauzenow . Każda skaza wizualna zaniży wartość tej karty dość mocno . 

Edytowane przez novi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wysyłałem swojego gtx 1660ti do MSI i to bezpośrednio(pamiętny temacik z problemem) to też wróciła w zastępczym pudełku, a na pudełku nr seryjny zgłoszenia itp.

Oby wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sideband napisał:

To już wina sklepu, że wysłali całość zamiast tylko karty. Jak wyślesz wszystko to później może wrócić tylko karta ;)

Jak oddawałem kartę w zeszłym roku na gwarancję, to pracownik sklepu (X-kom) sporządził protokół, w którym wyszczególnił całą zawartość którą oddawałem. Dodatkowo robił jeszcze zdjęcia. Wszystko wróciło z serwisu MSI tak jak oddałem ;) Czyli jednak widzę, że nie taki zły ten serwis MSI w porównaniu z tym co tutaj czytam o Gigabyte ;)

https://i.imgur.com/tlEVRRV.jpeg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przesyłkę dostałeś bezpośrednio z serwisu MSI czy za pośrednictwem X-komu? Myślę, że to może być akurat bardziej zasługa X-komu. Serwis MSI co do zasady odsyła w opakowaniach serwisowych. Dodatkowe wyposażenie oraz opakowanie, które dołączyłeś, być może w ogóle nie opuściło X-komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, adashi napisał:

A przesyłkę dostałeś bezpośrednio z serwisu MSI czy za pośrednictwem X-komu? Myślę, że to może być akurat bardziej zasługa X-komu. Serwis MSI co do zasady odsyła w opakowaniach serwisowych. Dodatkowe wyposażenie oraz opakowanie, które dołączyłeś, być może w ogóle nie opuściło X-komu.

Oddawałem i odbierałem w salonie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zmieniać pastę i pady w najgorszych modelach typu 3080 Gigabyte Gaming dla innych zastosowań niż kopanie? Czy szkoda zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

Jest sens zmieniać pastę i pady w najgorszych modelach typu 3080 Gigabyte Gaming dla innych zastosowań niż kopanie? Czy szkoda zachodu?

Gb gaming ma juz ogarniete pady

U mnie nie widzialem więcej jak 78 stopni w 4k

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Jest sens zmieniać pastę i pady w najgorszych modelach typu 3080 Gigabyte Gaming dla innych zastosowań niż kopanie? Czy szkoda zachodu?

szkoda gw.Ślady zostawisz na śrubach.czy tych lakierowanych czy epoksydowanych 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki miesiąc przewidujecie rtx 4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzesien-pazdziernik o ile kurteczka nie zmieni

Liczę ze na wakacjach będą już przecieki nt wydajności jak to było w przypadku ampere

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel 8pin od zasilania procesora jest zamienny z kablem 8pin do grafiki? Czekam na przesyłkę dodatkowego kabla, w tym czasie chciałbym zabrać jeden kabel 8 pin od zasilania procesora ( teraz są tam 2 kable 8pin, ponoc 12 generacja może działać na 1x8pin) i podłączyć go pod rtx 3080 game rock ( aktualnie dla karty mam 2x8pin, a potrzeba 3x8pin). Czy przez kilka dni może to tak działać. Procesor nie jest podkręcany i jest to 12600kf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na 99% układ pinów i kształt wtyczki jest inny z gpu i cpu, 650w pod 12600kf i 3080 tak na styk:)

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lukasz68 napisał:

Czy kabel 8pin od zasilania procesora jest zamienny z kablem 8pin do grafiki?

Nie, mają zupełnie inne rozłożenie pinów 12v i GND. Usmażysz karte jak odwalisz coś takiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Passt napisał:

Czekałem na zwrot sprzętu około 5 tygodni. W Polsce chyba by szybciej naprawili.

Ja pare lat temu po reklamacji msi gtx 570 czekałem dokładnie 56dni :E 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie dowiemy pewnie przynajmniej 1/3 z tego :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt kto nie ma zastępczej karty nie sprzeda podstawowego gpu przed zakupem RTX 4000. Mocno mnie ciekawi wycena względem MSRP RTX 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy ludzie zdążyli zmądrzeć po tym,że sprzedanie poprzedniego GPU na krótko przed pojawieniem się następnej generacji GPU oraz od razu kupno wydajniejszego GPU w chwili rozpoczęcia sprzedaży jak wcześniej taki krok się nawet opłacił,tak w 2020r. zupełnie się nie opłaciło,bo dostępność kart leżała i kwiczała wraz z masowymi wykupami GPU do koparek i wielu z nich skazanych było na szukanie jakieś innej karty,byle coś poszło więcej niż pasjans albo siedzenie miesiącami na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejciu jak ja się cieszę, że nie odesłałem mojego Arousa Mastera 3080Ti na serwis z powodu złamanej śrubki od radiatora. Całe szczecie mi się udało to bezinwazyjnie naprawić, nowe śrubki zamówiłem, które wyglądają jak oryginalne i jest git malina. Nie chce wiedzieć co oni by mi z kartą zrobili w takim wypadku :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukasz68 napisał:

Czy kabel 8pin od zasilania procesora jest zamienny z kablem 8pin do grafiki?

Nie. Nie na darmo masz oznaczenia na wtyczkach PCI-E i CPU ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...