Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, sideband napisał:

PNY=Palit

99,9% to kopia Gaming Pro ;)

konstrukcyjnie jeszcze Gainward się łapie na to samo

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2022 o 10:57, razq napisał:

Udalo mi sie kupic 3080 Ti Asus TUF

w sumie nie duzo doplacilem do tej Inno3d - za sam wyglad bylo warto :D dzis bede testowal, mysle ze to byl strzal w 10 :) 

 

Ile dałeś ? nówka/używka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2022 o 10:57, razq napisał:

Udalo mi sie kupic 3080 Ti Asus TUF

w sumie nie duzo doplacilem do tej Inno3d - za sam wyglad bylo warto :D dzis bede testowal, mysle ze to byl strzal w 10 :) 

 

Hej jak testy cewki piszcza pod obciazeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ze ani minimalnie nawet nie slychac :) 

puszczalem rozne gry na zmiane oraz odpalalem mining eth jak i mining eth+ton

oraz eth+alph - cisza spokoj, przyszla z data na pudelku z koncem 2021r - moze poprawili cos w nowych wypustach.

 

5 godzin temu, Blejdos napisał:

Ile dałeś ? nówka/używka ?

~7800zl, kupowalem w polskim sklepie i przyszla zapakowana orginalnie z naklejkami ze z NL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie od niezorientowanego. Jak wygląda sprawa z wersjami z 2 wentylatorami? Ceny są sporo niższe, kuszące. Jak ma się sprawa do osiągów i kultury pracy? 

Konkretnie, w tym momencie są 2 ciekawe oferty na ASUS RTX 3070 DUAL OC i na Manli RTX 3070 Gallardo. Szukam czegoś do gry w 1440p, jednocześnie dobrze by było aby była to karta dość cicha i dobrze chłodząca. Warto?

I pytanie nr 2: Warto dopłacić do Ti? Ceny nie różnią się zbytnio, tylko bardziej obawiam się o temperatury i poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, yau napisał:

szybkie pytanie od niezorientowanego. Jak wygląda sprawa z wersjami z 2 wentylatorami? Ceny są sporo niższe, kuszące. Jak ma się sprawa do osiągów i kultury pracy? 

Konkretnie, w tym momencie są 2 ciekawe oferty na ASUS RTX 3070 DUAL OC i na Manli RTX 3070 Gallardo. Szukam czegoś do gry w 1440p, jednocześnie dobrze by było aby była to karta dość cicha i dobrze chłodząca. Warto?

I pytanie nr 2: Warto dopłacić do Ti? Ceny nie różnią się zbytnio, tylko bardziej obawiam się o temperatury i poziom hałasu.

Nie wiem jak Manli ale Asus Dual to tragedia.

Co do TI to zależy od ceny.

Karta względem 3070 jest słabo opłacalna.

Średnio +7% do wydajności a w poborze bliżej jej do 3080 niż do 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, yau napisał:

szybkie pytanie od niezorientowanego. Jak wygląda sprawa z wersjami z 2 wentylatorami? Ceny są sporo niższe, kuszące. Jak ma się sprawa do osiągów i kultury pracy? 

Konkretnie, w tym momencie są 2 ciekawe oferty na ASUS RTX 3070 DUAL OC i na Manli RTX 3070 Gallardo. Szukam czegoś do gry w 1440p, jednocześnie dobrze by było aby była to karta dość cicha i dobrze chłodząca. Warto?

I pytanie nr 2: Warto dopłacić do Ti? Ceny nie różnią się zbytnio, tylko bardziej obawiam się o temperatury i poziom hałasu.

Uważam że dual raczej do kart o mniejszej mocy cieplnej. Wyjątek: drogi Asus 3070 Noctua z dużymi wentylatorami 12cm.

Co do 3070 Ti to niedawno w niektórych modelach brakowało wersji 3070 nie-Ti (lub były w zbliżonej cenie) więc się brało wersje Ti,  teraz jak masz taniej coś nie-Ti to proponuję wziąć nie-Ti, ale 3-wentylatorowe.

Edytowane przez Richard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, razq napisał:

Wlasnie ze ani minimalnie nawet nie slychac :) 

puszczalem rozne gry na zmiane oraz odpalalem mining eth jak i mining eth+ton

oraz eth+alph - cisza spokoj, przyszla z data na pudelku z koncem 2021r - moze poprawili cos w nowych wypustach.

 

~7800zl, kupowalem w polskim sklepie i przyszla zapakowana orginalnie z naklejkami ze z NL

Spoko mi się udało wyrwać w dołku cenowym w tamtym roku za 7000zł z komputronika , później już ceny poleciało ostro w górę , ale widzę że teraz ceny Gpu powoli znów spadają w dół.

Edytowane przez Blejdos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO patrząc na rozmiary radiatora ten dual po uv przy 180W powinien się sprawować elegancko. 

https://techlord.pl/asus-geforce-rtx-3070-dual-v2-lhr-8gb-gddr6-p-3864.html

Manli zajmuje praktycznie 3 sloty więc też nie powinno być wstydu. 

 

Wszystko zależy od kierownika czy nie żyłuje power limitu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, JaN008 napisał:

IMO patrząc na rozmiary radiatora ten dual po uv przy 180W powinien się sprawować elegancko. 

https://techlord.pl/asus-geforce-rtx-3070-dual-v2-lhr-8gb-gddr6-p-3864.html

Według googla ma 220W, czemu do aż 180W ograniczać?

Wentylatory są tylko 2, ale większe niż w 3 wentylatorowych wersjach.

Nie jest zła według recenzji na dole tej strony:

https://www.x-kom.pl/p/604786-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-8gb-gddr6.html

(co prawda to link do wersji OC ale to ta sama karta z innym taktowaniem)

Edytowane przez Richard
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby czerpać korzyści z uv ? :E   

Mówię o poborze przy 0.9V 1900 MHz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale właśnie się wyprzedały :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 15:57, MRCOCOset napisał:

Witam. Skuszony „atrakcyjną ceną’" kupiłem :

KLIK

Miał może ktoś z was realną styczność z tą kartą i firmą. Nie znalazłem nigdzie testu tego 3080ti. Jedynie 3080.
Pewnie szału nie ma. Pozdrawiam.

3070 z tym chłodzeniem jest już kiepska ;) Daj znać jak tam 3080TI Czy po mocnym UV udało się zejść w okolice 2000rpm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa nazw i cud na kiju. Jakieś inne przemyślenia? Hype jak zawsze. Z tym avatarem to ciekawe do czego z tym dojdą... Zautomatyzowane klauny lub jakieś inne maskotki w fastfood'ach? Mcm zaczynamy od dużych chipów.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw to jak im te rendery wyciekają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grupa hakerska włamała się na serwery nvidii ??

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan666 uważaj na najnowsze sterowniki Nvidii (512.15) o ile używasz przeglądarki Chrome:

Cytat

[RTX 3050] Driver may randomly timeout and recover while using Google Chrome [3567457]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, caleb59 napisał:

@Stjepan666 uważaj na najnowsze sterowniki Nvidii (512.15) o ile używasz przeglądarki Chrome:

 

Używam liska od dawna, a stery mam 511.79, na razie, ogólnie to jest:

42*C w Idle i graf bierze 25W średnio.

65*C w czasie gry w CP 2077, grafa wtedy wcina nawet 120W.

Jest bardzo cicha w ildle, wiadomo cooler jest półpasywny,  w czasie grania, coś go słychać, ale tak jak poprzednika GTX 1050Ti, komp stoi pod biurkiem, więc nie ma tragedii, takie szybkie podsumowanie na razie.

Dobra przy 512.15 naprawili zegary w idle i teraz chodzą normalnie, bo wcześniej gpu-z szalał.

Przy tych sterach też poprawili gpu-power w idle, teraz bierze 9W, a nie 25W. ?

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie pierwszy raz mam tak świeżą kartę, która miała tak niedawno premierę. :E  Jeszcze mają wyjść jakieś wersje 115W podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Praktycznie pierwszy raz mam tak świeżą kartę, która miała tak niedawno premierę. :E  Jeszcze mają wyjść jakieś wersje 115W podobno.

Z twoją wersją 3050 nVidia się pośpieszyła zanim były dostępne docelowe chipy GA107 więc użyto okrojonego GA106 z 3060.

Potem ma już wyjść 3050 na docelowych chipach GA107 - ze wspomnianym TDP 115W.

Podobny motyw jest z 3060 w Chinach - mają okrojone chipy GA104, podczas gdy u nas mają normalne GA106.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi coś mądrego tu powie :E.

Kupiłem sobie Palita 3060Ti, ale średnio jestem zadowolony i będę zwracał. Po lekkim UV i tak utrzymuje 1900RPM w mocno obciążających grach i wydajność samego chipu jest taka dla styk na mnie (nie muszę grać na max ustawieniach, byle 4k). W Kingdom Come mi brakuje, w BF2042 dynamiczne skalowanie rozdzielczości + fxaa high daje rade (lepiej niż dlss, bo nie trace tyle szczegółów).

Liczy się dla mnie opłacalność i perf/w. Mam micro atx'a z bardzo dobrą wentylacją jak na taką budę, ale jednak nie ma tutaj wielkiej kubatury, żeby walić 3080. Z rsztą ceny tak spadają, że bałbym się teraz brać 3080, bo w ciągu miesiąca to myślę, że z tysiaka polecą :E.

Zostać przy 3060ti? Brać 3070 czy 3070ti?

Najchętniej to bym wziął 3070ti na jakieś dobrej promocji, ale jak patrzę ile to żre prądu to się zastanawiam wtf, bo wzrost do 3070 to jakieś 5% wydajności :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajapackage:
Skoro Ci wydajność 3060Ti wystarcza (na styk), ale przeszkadza hałas, to proponuję kupić 3060Ti lub 3070, ale cichsze, np. Asus TUF (sprawdź czy starczy miejsca).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie UV to jakie ? Spróbuj bliżej 0.9v

Wentyle manualnie na poziom głośności jaki odpowiada skoro w automacie zbyt agresywne. 

3070ti żre 210w przy 0.9v 1900 MHz na  dobrym chłodzeniu totalnie bezgłośne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...