Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Np w testach na YT 53-55 kart 3080 TI testujacy (kanal O! Technology) wyzej umiescil Strixa niz Suprim X ze wzgledu na sekcje zasilania. 

Jakosc wykonania raczej jest podobna. 

Sam mialem 3080 10GB Suprim X i byla to bardzo fajna karta, tylko swoje waty zarla :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jurekk napisał:

Bo jest cichsza.

tu jedynie cewki mogą rozstrzygnąć która karta będzie bardziej przyjazna, dlatego że i jedna i druga ma bardzo dobre wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Sa najlepsze.Łożyska dobre a łopaty połączone wiec nie ma rezonansu

W porownaniu do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego.Gigabyta ,asusa ,power colora,evga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Noctua, Eloop, Fluctus, SilentWings? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Nie filozofujemy.
  • Mowa o gotowych produktach wiec po co wspominasz o noctua.Na tych karach ich nie ma.
  • Wie mowa o niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zachy napisał:

@jurekk moze uzasadnij swoj wybor... 

Strix ma ponoc lepsze vrm, ale czesto piszcza cewki... 

Mam 3080 Ti Suprim X i cewki piszczą. Mi tam to nie przeszkadza bo stacja pod biurkiem i gram w słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne zaczynają wyglądać co najmniej komicznie :E

Edytowane przez Kris194
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo obudowy nie starczy dla radiatora :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoją chętnie bym wymienił na taką z AiO;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem nowy na forum. Mam pytanie

Kupiłem nową kartę Palit GeForce RTX 3050 StormX. Używam windows 10, procesor i7 z 8 rdzeniami. zasilacz EVGA 600W

podczas testu w benchmarku catzilla wywala mi się program i przestaje działać. W załączniku wrzuciłem plik z GPU-Z.

W grze World of Tanks również po okolo 30 sekundach gra sie wywala z komunikatem że prawdopodobne sterownik grafiki nie działa. Sterowniki oficjalne pobrane ostatnia wersja.

Ktoś może doradzić co jest powodem? Uszkodzona karta grafiki?

GPU-Z Sensor Log.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, czyzyk10 napisał:

Ktoś może doradzić co jest powodem? Uszkodzona karta grafiki?

Czy na tym samym komputerze z inną kartą nie ma żadnych problemów w grach?

Jeśli są to wygooglaj testowanie pamięci RAM (komputera).

Jeśli nie ma to:

  • Proponuję czystą instalację trochę starszych sterowników (na wypadek gdyby był problem w aktualnych).
  • Jak nie pomoże to zrób odstąpienie od umowy zawartej na odległość (jeśli masz taką opcję) i kup nową (żeby się nie bawić w długotrwałe reklamacje).
  • Jeśli kupiłeś w x-kom to skorzystaj z wymiany (dostępne podczas pierwszych 15 dni od zakupu).
Edytowane przez Richard
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2022 o 12:38, Minciu napisał:

3070 z tym chłodzeniem jest już kiepska ;) Daj znać jak tam 3080TI Czy po mocnym UV udało się zejść w okolice 2000rpm ?

Witam. Potestowałem kartę. Pobawiłem się krzywą w AF. I w Cyberpunku 1H 45 m wszystko na max z RT przy wentylach ustawionych na max mam takie wyniki:

SCREEN

Z racji zakupu tej karty w niby niskiej cenie ( 6 8 9 9 ) planuje dodatkowo zapodać takie chłodzenie na tą kartę. Tylko czekam na potwierdzenie producenta czy pasuje:

Chłodzenie

Wtedy pewnie nastąpi cisza i może coś jeszcze z rdzenia się wyciśnie.

Ps. Pamięci na szybko podkręcone.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez MRCOCOset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MRCOCOset napisał:

Witam. Potestowałem kartę. Pobawiłem się krzywą w AF. I w Cyberpunku 1H 45 m wszystko na max z RT przy wentylach ustawionych na max mam takie wyniki:

SCREEN

Z racji zakupu tej karty w niby niskiej cenie ( 6 8 9 9 ) planuje dodatkowo zapodać takie chłodzenie na tą kartę. Tylko czekam na potwierdzenie producenta czy pasuje:

Chłodzenie

Wtedy pewnie nastąpi cisza i może coś jeszcze z rdzenia się wyciśnie.

Ps. Pamięci na szybko podkręcone.

Pozdrawiam.

 

Dla mnie bez sensu bo to się zupełnie nie skaluje, wydawanie 1300zł aby dołożyć dodatkowe 100mhz które nic nie da a pobór mocy jest kosmiczny, average clock i tak masz poniżej 1950mhz, lepiej zrobić UV, będzie oszczędniej, chłodniej ciszej a wydajność zostanie ta sama bez pakowania kasy na tego eisbaera. 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Send1N napisał:

Dla mnie bez sensu bo to się zupełnie nie skaluje, wydawanie 1300zł aby dołożyć dodatkowe 100mhz które nic nie da a pobór mocy jest kosmiczny, average clock i tak masz poniżej 1950mhz, lepiej zrobić UV, będzie oszczędniej, chłodniej ciszej a wydajność zostanie ta sama bez pakowania kasy na tego eisbaera. 

Bardziej chodzi mi o to że zrobiłem UV i mam niższe napięcie przy wyższym taktowaniu bo powerlimit zbija teraz nie na 1800 tylko np. na 1930 przy tym samym napięciu i miejscu testowym w grze. A inne chłodzenie po to by zyskać te same lub niższe temperatury i mieć znacznie ciszej. I pozbyć się ew. Temp. Limit.
Ps. Chłodzenie było by sfinasowane ze sprzedaży gtx 1080 , 1070 lub 1080ti bo zawsze jak kupuję nową to starsza idzie do PC Syna , z PC Syna do PC Córki i jedna z nich teoretycznie najsłabsza pod młotek. To nie było by tragedii :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o karcie MSI RTX3060 gaming 12gb?? Czy może gigabyte rtx3060 gaming lhr OC 12gb? Gigabyte 3060 aorus?

Edytowane przez gucio6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MRCOCOset napisał:

przy wentylach ustawionych na max mam takie wyniki:

toż to F-16 w budzie :E  3600 rpm.... masakra

Z ciekawości puściłem swoją na 100% i przy 3250 rpm nie da się wytrzymać, suszara jak cholera :E  Daj pan spokój :-D

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maras2574 napisał:

toż to F-16 w budzie :E  3600 rpm.... masakra

Z ciekawości puściłem swoją na 100% i przy 3250 rpm nie da się wytrzymać, suszara jak cholera :E  Daj pan spokój :-D

To tak dla testów by zbić temperatury i sprawdzić co da potencjalna wymiana na inne chłodzenie AiO. Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gucio6 napisał:

Co sądzicie o karcie MSI RTX3060 gaming 12gb?? Czy może gigabyte rtx3060 gaming lhr OC 12gb? Gigabyte 3060 aorus?

Ja myślę, że na razie są nadal za drogie. Dopiero co oglądałem recenzję Gamers Nexus i widzę, że te karty są względnie słabe i niezbyt wystarczające. Przypominam, że jeszcze w tym roku AMD wyda RX 7900 XT, który będzie 2x wydajniejszy od 6900 XT, czyli 4x wydajniejszy od 3060. Sam zastanawiam się co robić, bo w 2016 kupiłem 1060 z myślą, że może w 2018 będzie 2x wydajniejszy GTX 2060 z 10-12 GB RAM za podobną cenę i go kupię. A tu się okazało, że sprawy zamiast się polepszać, to się pogarszały. Ja czekam, choćbym miał czekać i 3 lata. A ty rób co chcesz. Pamiętaj, że jeśli kupisz, to cementujesz wysokie ceny na przyszłość.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kynareth napisał:

Ja myślę, że na razie są nadal za drogie. Dopiero co oglądałem recenzję Gamers Nexus i widzę, że te karty są względnie słabe i niezbyt wystarczające. Przypominam, że jeszcze w tym roku AMD wyda RX 7900 XT, który będzie 2x wydajniejszy od 6900 XT, czyli 4x wydajniejszy od 3060. Sam zastanawiam się co robić, bo w 2016 kupiłem 1060 z myślą, że może w 2018 będzie 2x wydajniejszy GTX 2060 z 10-12 GB RAM za podobną cenę i go kupię. A tu się okazało, że sprawy zamiast się polepszać, to się pogarszały. Ja czekam, choćbym miał czekać i 3 lata. A ty rób co chcesz. Pamiętaj, że jeśli kupisz, to cementujesz wysokie ceny na przyszłość.

Tak działa rynek, jeden kupuje, drugi nie. Tak jak aktualne ceny są przegięte i oby normowały się dalej, tak samo twoje "chcenia" to utopia. Postęp się już skończył, 2x więcej w tej samej cenie to wiele wiele lat i trzeba po prostu przyjąć do wiadomości, że tak jest i będzie. 

Edit aaa zaraz zaraz, kojarzę Cię że już kiedyś płakałeś, bo do swojego wypasionego x99 nie możesz tanio włożyć szybkiego GPU xD No to jeszcze trochę poczekasz, patrząc na Twoje deklaracje, co uważasz za warunek zmiany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MRCOCOset napisał:

To tak dla testów by zbić temperatury i sprawdzić co da potencjalna wymiana na inne chłodzenie AiO. Pozdrawiam.

Nie no spoko, tylko dziwię się  jak Ty wytrzymałeś przez 1:45h z tym odrzutowcem w obudowie :hmm: I że Ci to nie odleciało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kynareth napisał:

Ja myślę, że na razie są nadal za drogie. Dopiero co oglądałem recenzję Gamers Nexus i widzę, że te karty są względnie słabe i niezbyt wystarczające. Przypominam, że jeszcze w tym roku AMD wyda RX 7900 XT, który będzie 2x wydajniejszy od 6900 XT, czyli 4x wydajniejszy od 3060. Sam zastanawiam się co robić, bo w 2016 kupiłem 1060 z myślą, że może w 2018 będzie 2x wydajniejszy GTX 2060 z 10-12 GB RAM za podobną cenę i go kupię. A tu się okazało, że sprawy zamiast się polepszać, to się pogarszały. Ja czekam, choćbym miał czekać i 3 lata. A ty rób co chcesz. Pamiętaj, że jeśli kupisz, to cementujesz wysokie ceny na przyszłość.

Skąd zabrały ci się takie liczby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...