Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dla mnie też fhd na 27 calach to pixeloza ale co komu pasuje i na co pozwala sprzęt. Zresztą to nie temat o tym.
Ceny kart graficznych coraz bardziej lecą w dół tylko nie wiem do jakiej wartości musiałaby spaść cena rtx 3080 żeby ludzie chcieli to kupić jak za rogiem premiera serii 4000.
Kto chciał mocną kartę to już dawno kupił. Chyba,  cena musiałby polecieć mocno poniżej msrp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

Jeszcze dodatkowo sobie skonfigurowałem Rive Tuner tak ze pod 5 skrótami klawiszy w locie zmieniam FPS odpowiednio: 30, 48, 60, 120, 144

Do czego to ? :P nie lepiej użyć g-sync compatible czy po prostu chcesz się poczuć jak na konsoli z tymi 30 czasem aby mieć wszystko w jednym ??

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

No do 27" fhd już się nie nadaje, wytrzymałem 2 dni i robiłem zwrot bo pixeloza była zbyt duża :/ a też miałem takie myślenie że w cs go będę lepiej widział ludzi na natywnej fhd a do singla sobie będę skalował na 1440p przez dsr ale to tak nie zadzialało :E PPI zostalo to samo i dostalem kubel zimnej wody na łeb, trzeba było kupić natywne 1440p lub wracać do 24/25" fhd.

Dziwisz się, przeciętne ludzkie oko widzi 300PPI, 27" FHD ma zaledwie 82PPI, cudów po monitorze z takim PPI nie ma co oczekiwać.

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów narzekanie na 27 cali i full HD. Ja do dzisiaj mam monitor 24 cale i 2 TV 42 i 50 cali wszystko w 1080p i żadnej pikselozy nie ma.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma zdrowe oczy i nie siedzi 3 metry przed monitorem to tak, widzi różnicę :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Tornado3 napisał:

W RT aż 5% no jest szał ?

tutaj ne musi się opłacać PCMR ! + szacun  na dzielni sygnaturek :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Send1N napisał:

Do czego to ? :P nie lepiej użyć g-sync compatible czy po prostu chcesz się poczuć jak na konsoli z tymi 30 czasem aby mieć wszystko w jednym ??

Nie bo G-sync nie blokuje FPS i nie zawsze działa prawidłowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2250 euro msrp 3090ti - dobranoc :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Jak ktoś ma zdrowe oczy i nie siedzi 3 metry przed monitorem to tak, widzi różnicę :E

Wybrałem TV specjalnie dla Ciebie, gdzie nie ma pikselozy:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-qe85qn900bt-85-qled-8k-100hz-dvb-t2-hevc-h-265?

Oraz monitor specjalnie dla Ciebie gdzie nie ma piskelozy:

https://www.uchwytyekranyprojektory.pl/shop/sharp/monitor-8k-sharp-8m-b80ax1e.html

Kupuj i ciesz się wysokim PPI.

Edytowane przez Stjepan666
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kadajo napisał:

Nie bo G-sync nie blokuje FPS i nie zawsze działa prawidłowo ;)

Mógłbyś konkretniej wyjaśnić o co chodzi z "nie zawsze działa prawidłowo"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze synchronizuje, nie wiem jak to jeszcze jaśniej wyjaśnić ;)
A czemu tak się dzieje ? Nie wiem, zapytaj nVidie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Nie zawsze synchronizuje, nie wiem jak to jeszcze jaśniej wyjaśnić ;)
A czemu tak się dzieje ? Nie wiem, zapytaj nVidie;)

Po czym poznajesz? Odkąd mam monitor g-sync compatible to nie zauważyłem takich problemów a ogrywam masę gier.

Mogą się dziać cuda jeśli monitor nie ma oficjalnego certyfikatu - wtedy może działać ale i mogą powstawać dzikie akcje raz na jakiś czas. Twój ma certyfikat?

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 TI

500W

Be quiet! lubi to :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Po czym poznajesz? Odkąd mam monitor g-sync compatible to nie zauważyłem takich problemów a ogrywam masę gier.

Mogą się dziać cuda jeśli monitor nie ma oficjalnego certyfikatu - wtedy może działać ale i mogą powstawać dzikie akcje raz na jakiś czas? Twój ma certyfikat?

Po tym co zawsze, po rozerwanej klatce na ekranie. Tyle, co kiedyś tam testowałem G-sync to takie widziałem zachowanie, może to była wina modułu może monitora tego już nie zglebialem bo dla mnie dobitnie pokazało to ze nie jest to zbyt stabilne rozwiązanie. Ostatecznie mnie G-sync i podobne rozwiązania nie interesuja bo one tylko synchronizują klatki bez ich blokady. A mi bardziej zależy na blokadzie klatek i ograniczeniu wydzielanego ciepła a jak wiadomo to można tylko osiągnąć poprzez cap FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozerwie klatke jak frametime spadnie ponizej minalnego. Trzeba zawsze dodac cap ponizej maksymalnego odswiezania ekranu. Kilka FPS mniej i gitara

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Po tym co zawsze, po rozerwanej klatce na ekranie. Tyle, co kiedyś tam testowałem G-sync to takie widziałem zachowanie, może to była wina modułu może monitora tego już nie zglebialem bo dla mnie dobitnie pokazało to ze nie jest to zbyt stabilne rozwiązanie. Ostatecznie mnie G-sync i podobne rozwiązania nie interesuja bo one tylko synchronizują klatki bez ich blokady. A mi bardziej zależy na blokadzie klatek i ograniczeniu wydzielanego ciepła a jak wiadomo to można tylko osiągnąć poprzez cap FPS.

Na C1 między wyłączonym gsync, a włączonym to niebo i ziemia. A klatki blokuje tyle i ile mi potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam w monitorze ustawione 164Hz a w sterowniku zablokowałem na 90fps bo karta za słaba i tyle mi obecnie wystarcza. Jakiś czas temu nvidia dodała taką opcję. A najlepiej jeszcze jakby gra pozwalała dodatkowo zablokować fps. Do single player starcza mi stałe 60kl/s z gsync. No nawet 50 kl/s z gsync może być od biedy.
Gsync odkąd skończyły się problemy w sterownikach czyli jakoś  2 lata temu mam cały czas włączony i nie widzę problemów. Mam monitor z gsync comp.
Według mje gsync jak i dlss to bardzo dobre rozwiązania i warto tego używać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Na C1 między wyłączonym gsync, a włączonym to niebo i ziemia. A klatki blokuje tyle i ile mi potrzeba ;)

A co magicznego robi G-sync vs Fsync czy zwykly Sync pomijając inputlaga i więcej kasy dla nV ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, kadajo napisał:

A co magicznego robi G-sync vs Fsync czy zwykly Sync pomijając inputlaga i więcej kasy dla nV ? :D

No niweluje lag i rwanie. Dzięki temu mając mniej klatek w grze czuję jakby było sporo płynniej.
Monitory z gsync comp czyli z free sync 2.0 nie są takie drogie. To taka standardowa cena za gamingowy monitor.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

A co magicznego robi G-sync vs Fsync czy zwykly Sync pomijając inputlaga i więcej kasy dla nV ? :D

Magicznego, że nie da się grać dla mnie bez gsync na C1. Kombinowałem nawet z fastsync etc nawet z BFI i dla mnie nie da się grać. Kasy nie ma żadnej ten TV nie ma przecież modułu gsync ;)

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...