Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, T0TEK napisał:

Takich burgerów nie da się sensownie montować, dla mnie limit to 2.5 slota i ani grama więcej jeśli mówimy o pelnowymiarowej płycie głównej. Powyżej tego to już AiO lub LC. A jeśli już decydujemy się na takiego monstera to lepiej poszukać płytki mini-itx bo i tak wszystkie sloty poniżej PCI-E beda zasłonięte.

Teraz to karta graficzna powinna utrzymać płytę glowną, równouprawnienie w komputerze :D

Czy ja wiem... mój Devil zajmuje 3 sloty, ale na strixie https://rog.asus.com/pl/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-a-gaming-wifi-d4-model/ zajmuje je tylko wirtualnie. Oczywiście każdy ma jakieś swoje potrzeby i taka grubość GPU może stanowić w konkretnym przypadku jakiś kłopot. Ja używam tylko jednego PCI, a i to się może wkrótce zmienić jak zdecyduję się zrezygnować z NU Audio i podłączyć zewnętrzny DAC/AMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, IceMan75 napisał:

Chłodnica wyciągnięta na zewnątrz kompa - zapomniałem co to ciepło ;)

Pzecież dalej  masz ciepło w pokoju xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

Pzecież dalej  masz ciepło w pokoju xD

Teoretycznie tak, w praktyce nie :)

W teorii ilość ciepła wydzielanego się nie zmieniła, ale zmieniła się temperatura powietrza które rozprasza ciepło - jest różnica czy dmucha ci powietrze o temperaturze około 25'C z chłodnicy  a 45'C z radiatora karty. Poza tym emisja ciepła została przeniesiona w miejsce gdzie mi ono nie przeszkadza.

W praktyce te 300W się rozprasza w takiej ilości powietrza że nie czuć w ogóle wzrostu temperatury pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością odsuwanie ciepa pomaga ale jak ktoś ma 7m w bloku to i tak to marnie widze po 30minutach z rtx 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jurekk napisał:

Z pewnością odsuwanie ciepa pomaga ale jak ktoś ma 7m w bloku to i tak to marnie widze po 30minutach z rtx 3080

Otworzy się okno i grzać w zimie nie trzeba, a w lecie sauna za free, same korzyści ? ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia sesyjka na 10 razy i dwa tygodnie w łóżku po takim wietrzeniu.A mówili ze hartowanie pomaga xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od organizmu ? sam wychodzę kilka razy na zmianę na dwór zajarać w koszulce, a pulchny nie jestem, bardziej odwrotnie ? i od kilkunastu lat , żadnej grypy czy innych chorób nie złapałem, termometr to nawet nje pamiętam gdzie leży, a wizyta u lekarza to nie pamiętam również kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jurekk napisał:

Z pewnością odsuwanie ciepa pomaga ale jak ktoś ma 7m w bloku to i tak to marnie widze po 30minutach z rtx 3080

Mam kompa w pokoju 3,5 x 2,5 i kompletnie nie czuć tego ciepła z chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, IceMan75 napisał:

to jest rozwiązanie tego problemu ;)

To nie rozwiązuje żadnego problemu ciepło to ciepło tak samo grzeje tym bardziej, że woda efektywniej odprowadza i efektywniej podgrzewa pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie zdanie.cieplo się nie teleportuje. Natomiast są pewne różnice jak masz pc na biurku i chłodnice na froncie gdzie bryza idzie na twarz vs na topie czy to pod biurkiem czy na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem co mówi teoria. W praktyce nie ma tego ciepła, jak przyłoży się rękę za chłodnicą to leci letnie powietrze, nie gorące jak z karty.

Ale jak zawsze FORUM wie lepiej :P 

Ja jestem zadowolony i gram w pełnym komforcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolejny, który oszukał prawa fizyki :E No ale jak jesteś zadowolony, to przecież o to chodzi ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, IceMan75 napisał:

Panowie, wiem co mówi teoria. W praktyce nie ma tego ciepła, jak przyłoży się rękę za chłodnicą to leci letnie powietrze, nie gorące jak z karty.

Ale jak zawsze FORUM wie lepiej :P 

Ja jestem zadowolony i gram w pełnym komforcie.

Wiesz może być milion stopni i 0.01w i nic czuć nie będziesz. A będzie stopni 50 i 300wat i się ugotujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

Wiesz może być milion stopni i 0.01w i nic czuć nie będziesz. A będzie stopni 50 i 300wat i się ugotujesz ?

Raczej roztopi, to ICEMAN :D

Edytowane przez Krzkra
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ICEMANA trzeba było ratować ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się z Wami dyskutuje :) 

Szkoda czasu, Wy wiecie wszystko najlepiej ... w teorii :D 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej teorii większość tu chłodnice miało 5 ,10 lat temu. Np ja na karcie 300 watowej xd

Wszystko to dzięki pclabowi i sponsorowanej testu GPU xd

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, sideband napisał:

Jak zwykle problem ze stykiem na złączu jak wiesz co robisz to takie rzeczy nie mają prawa się wydarzyć bez ewidentnego przeciążenia owego adaptera.

to na środku przejściówki zaczęło się zwęglać. Żyłki pod stopioną gumą były trochę grusze od włosa. Jak znajdę bo gdzieś powinienem mieć. Zostawiłem na pamiątkę to wrzucę foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymówicie o przejściówka z moleksa a ie takich co zostały zaprojektowane  do  odpowiednich obciążeń

Moleks nie był zaprojektowany na 37W

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jurekk napisał:

Pzecież dalej  masz ciepło w pokoju xD

w moim pokoju 2/3 jak zamknę drzwi to by to nic nie zmieniło :D 

3 godziny temu, tomcug napisał:

 No ale jak jesteś zadowolony, to przecież o to chodzi ;)

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

Jakiej teorii większość tu chłodnice miało 5 ,10 lat temu. Np ja na karcie 300 watowej xd

Wszystko to dzięki pclabowi i sponsorowanej testu GPU xd

dziwne te chłodnice większość miało , skoro takie banialuki wypisuje , 300W na taką chłodnicę co ma Iceman ( to chyba 4x140?) to pikuś i to wywaloną na zewnątrz obudowy , po długotrwałym graniu woda ma pewnie  nie więcej jak 10'C od powietrza , to ile to mu podniesie temperaturę w małym pokoiku ? 1'C ?

problemy to się zaczynają przy 600W + . U mnie 3x360 z wentylami na 900rpm , zamknięte w budzie ,  podbijało temperaturę wyraźnie przy schłodzeniu około 700W , 500W z 6800XT ze zdjętym kagańcem mocy w zapętlonym teście 3d marka , albo metro i do tego w pętli proc obciążony na ok 200W syntetykiem , ale wtedy delta wody to było kole 22'C , przy takim nastawie to rzeczywiście komp robi za grzejnik

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie słyszałeś też o temperaturze odczuwalnej.a już czytając o twoim filozofwaniu o watach większość położy łachę na dyskusję z tobą 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mnie obchodzą opinie płaskoziemców , którzy z realnej różnicy 1'C in plus ubzdurają sobie "temperatury odczuwalne" :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie 1 stopień a dwa. To też wymysliles xd

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...