Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, leven napisał:

Tamten bios jest do karty z dwoma gniazdami PEG, moja ma jedno gniazdo zasilania.

A biosy od białych Zotaków nie działają, a szkoda, bo mają 240Wat target i 264Wat limit.

No i jeden wtyk zasilania.

https://www.techpowerup.com/vgabios/238193/238193

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/zotac-rtx-3060-ti-amp-white-edition-lhr.b9279

wlasnie, przerabiałem ten bios u siebie i działał ale zegar wachlował jak szalony, to samo na biosie od strixa 325w, jedyny jaki dobrze działał to od evga 260w więc zyskałem dodatkowe 10W ktore nie dało nic bo i tak jadę na kombinacji UV/OC finalnie wróciłem do oryginalnego 250w bo przynajmniej wtedy napis msi mi świeci :E Zastanawiałem się jak to jest że ten zotac ma 264w na jedną wtyczkę :E przecież to sie w specyfikacji nie mieści... ?

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wtyczkę to ja puszczałem 175 wat na 980ti.Oryginalnie było do 159 wat

Przez pcie zamiast 75wat dałem 150 czyli łącznego 500 wat.300 gry ,450 furmark.Karta chodziła tak z 1.5 roku zanim przeszedłem na 1070tke

także te limity mozna olać i tak bardzo delikatnie mają podciągnięte

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pci-e podwoiłeś prąd i nic się nie staneło :> ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic.Ale wiesz ja furmarka odpaliłem z minute moze z 10 razy w zyciu tej karty .tak to tylko gry były i 300 wat maks

 

Nic mi nie zostało ze screnów ,wszystko pokasowane.Jedynie mhz z 3dmarka albo 970 i furmark

3ce2248c12a1203dgen.gif

1,2 v i 3dmark to troszku bedzie wiecej jak 300

1.16 to 300

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cIWqXWU.png

64bit, 4GB DDR5, ta karta jest gorsza od 1050ti, który ma 128bit i 4GB RAM, 768 jednostek cieniujących i przepustowość 112 GB/s :E Chyba raczej następca GTX 1030 to jest. :E

Edytowane przez Stjepan666
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stjepan666 napisał:

 

64bit, 4GB DDR5, ta karta jest gorsza od 1050ti, który ma 128bit i 4GB RAM, 768 jednostek cieniujących i przepustowość 112 GB/s :E Chyba raczej następca GTX 1030 to jest. :E

 

Obstawiam godnego rywala dla GTX1050 :)  

 

Karta

GeForce GTX 950 GeForce GTX 960 Radeon RX 460 Radeon RX 470 GeForce GTX 1050 GeForce GTX 1050 Ti
Rdzeń Maxwell GM206 Maxwell GM206 Polaris 11 Polaris 10 GP107-300 GP107-400
Proces technologiczny 28 nm 28 nm 14 nm 14 nm 14 nm 14 nm
Liczba tranzystorów 2,94 mld 2,94 mld 2,5? mld 5,7 mld 3,3 mld 3,3 mld
Taktowanie rdzenia 1024 MHz 1126 MHz 1090/1200 MHz 926/1206 MHz 1354 MHz 1290 MHz
Procesory strumieniowe 768 1024 896 2048 640 768
Jednostki teksturujące 48 64 56 128 40 48
Jednostki rasteryzujące 32 32 16 32 32 32
Pamięć RAM 2 GB GDDR5 128-bit 2/4 GB GDDR5 128-bit 2/4 GB GDDR5 128-bit 4/8 GB GDDR5 256-bit 2 GB GDDR5 128-bit 4 GB GDDR5 128-bit
Taktowanie pamięci 1650 MHz 1750 MHz 1650 MHz 1650 MHz 1400 MHz 1400 MHz
Przepustowość pamięci RAM 105 GB/s 112 GB/s 112 GB/s 211 GB/s 112 GB/s 112 GB/s
TDP 90 W 120 W 75 W 120 W 75 W 75 W
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 4080 będzie na innym rdzeniu niż 4080TI+ 

W zasadzie to będzie taki bardziej 4070TI, tylko w cenie wyższej od 3080 :) 

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, technokrata prawdę ci powie..

z cyklu " w nocy będzie ciemno " 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie na innym. W całej historii kart tylko raz dostał z najwyższej półki .pokłosie słabego 8nm

I płakać nie będę jak 102ka ma mieć 450 Wat. To nie dla mnie.ledwo 300 jest akceptowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tylko przekazuje dalej plotki ja nie muszę szukać :P 

Ale jak sprzedać mniej za więcej jest ostatnio bardzo na czasie i modne. Patrz Samsung QLED R z 2020roku vs T z 2021roku. Modeli 70T był bliżniakiem 60R. 80T to były jak starsze 70R. A 90T dopiero była pełna jak wcześniej 80R. Chociaż też nie do końca, bo mniejsze rozmiary to nawet na IPSach wciskali, co już jest totalnym odlotem w wałowaniu. IPS drożej jak OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki mały ten 4080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli ma być podobna wydajność, to bardziej 60ti niż zwykła 60. I piszę jeszcze raz - ogarnij najpierw system. Te twoje problemy nie muszą być winą karty. Nowy, świeży system, nowe sterowniki. Warto sprawdzić. Nie zachowuj się jak obrażony dzieciak. Problemy trzeba próbować rozwiązywać, na każdej płaszczyźnie - jak w życiu i jak na faceta przystało.

Edytowane przez Kelam
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale po co mu cokolwiek tłumaczyć skoro gosc wie lepie..  to nie wina starego systemu tylko karty i basta, bo tata informatyk tak powiedzial.

Na dodatek boi się i stalować stery do chipsetu bo w jego mniemaniu jest to niebezpieczne.. lapy opadaja zwlascza jak czlowiek wczesniej czytal posty w ktorych doradzal innym :E

 

Edytowane przez dawidoxx
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Kynareth napisał:

Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.

Ale newidja zła! Gurnikom spszedaje a do erteix i tak za słabe te guffna! Jak możesz wspierać taką niemoralną firmę?!? ❤️

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioy napisał:

Ale newidja zła! Gurnikom spszedaje a do erteix i tak za słabe te guffna! Jak możesz wspierać taką niemoralną firmę?!? ❤️

Kopanie nie trwało wiecznie to teraz znowu będą na łasce graczy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kynareth napisał:

Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.

1440p na średnio/wysokich w zależności od gry powinno być.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xtn napisał:

1440p na średnio/wysokich w zależności od gry powinno być.

A najlepiej, że rtx też wspiera FSR 2.0, które jest LEPSZE oraz PRZEDE WSZYSTKIM OTWARTE, nie to co ten gówniany dlss! 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, sideband napisał:

Kopanie nie trwało wiecznie to teraz znowu będą na łasce graczy ;)

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ?
Jak się rynek odetka to łaskawi gracze rzucą się jak stare baby na karpia w lidlu i będą brać bez przesadnego wybrzydzania. ;)

 

1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

No ale po co mu cokolwiek tłumaczyć skoro gosc wie lepie..  to nie wina starego systemu tylko karty i basta, bo tata informatyk tak powiedzial.

Na dodatek boi się i stalować stery do chipsetu bo w jego mniemaniu jest to niebezpieczne.. lapy opadaja zwlascza jak czlowiek wczesniej czytal posty w ktorych doradzal innym :E

 

Gdyby nie foliarze, spiskowcy, malkontenci i głupole to ten świat byłby nudny, więc nie narzekajmy już tak na nich :E
 

  

2 godziny temu, Kynareth napisał:

Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.

Kurde, tyle płaczu i na koniec generacji skończysz z przeciętną 3060, a tyle było pisania o super dilu ze stanów i cudownym RX'ie z którym sobie nie radzisz. Widzisz, a zamiast płakać mogłeś już od 1.5 roku mieć 3070 za ~3000 zł i się cieszyć.

 

Edytowane przez DisconnecT
  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, DisconnecT napisał:

Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ?
Jak się rynek odetka to łaskawi gracze rzucą się jak stare baby na karpia w lidlu i będą brać bez przesadnego wybrzydzania. ;)

Ale co się ma odetkać? Kopanie jest nieopłacalne i nie ma nic do tego nawet kurs walut. Odblokowanie kart i opóźnienie ETH 2.0 także niczego nie zmieni.

Jak jeszcze wlecą do sieci zabawki od Intela to trudność poleci od niebiosa. W sumie to te zabawki od Intela to zostały zaprojektowane z myślą o ETH 2.0, ponieważ dzieli je dosłownie kosmos jeżeli chodzi o wydajność na wat.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Ale co się ma odetkać? Kopanie jest nieopłacalne i nie ma nic do tego nawet kurs walut. Odblokowanie kart i opóźnienie ETH 2.0 także niczego nie zmieni.

Jak jeszcze wlecą do sieci zabawki od Intela to trudność poleci od niebiosa. W sumie to te zabawki od Intela to zostały zaprojektowane z myślą o ETH 2.0, ponieważ dzieli je dosłownie kosmos jeżeli chodzi o wydajność na wat.

Dla niektórych to widzę że trzeba używać prostych słów ;)

Odetkanie rynku to między innymi spadek cen, uwzględniając że gracz jest targetem który potrafi rozemocjonować się na punkcie wzrostów 10%, to szczególnie NV będzie na wielkiej łasce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zagrożenia ze strony januszy i górników to spokojnie można czekać ;) 

Nie liczę głupoli, którzy kupują sprzęt niezależnie od ceny. A jak NV przyjmie taktykę z waleniem w...... i sztucznym ograniczeniem dostępności to też nie zarobią, ponieważ gracze to nie górnicy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, sideband napisał:

Ale co się ma odetkać? Kopanie jest nieopłacalne i nie ma nic do tego nawet kurs walut. Odblokowanie kart i opóźnienie ETH 2.0 także niczego nie zmieni.

Jak jeszcze wlecą do sieci zabawki od Intela to trudność poleci od niebiosa. W sumie to te zabawki od Intela to zostały zaprojektowane z myślą o ETH 2.0, ponieważ dzieli je dosłownie kosmos jeżeli chodzi o wydajność na wat.

Obecnie ze 100zł wydanych na prąd masz ok. 400zł przychodu. Ci co mają już karty będą kopać dalej. Nawet jak BTC spadnie do 15k $, a trudność wzrośnie x2, to dopiero będzie na 0, a wtedy pewnie zacznie się kolejne kółko ze wzrostem BTC.

Edytowane przez xtn
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...