Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ostatnio jak sprawdzałem na 3080ti wychodziło miesięcznie nie całe 300zł nie licząc prądu.

Tak jak pisałem jak do sieci przyłączą się zabawki od Intela to żadne banieczki nie pomogą nawet jakby ETH 2.0 opóźniło się dwa lata ;) 

Było za pięknie bo ten chip do BTC :szczerbaty:

Edytowane przez sideband
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Ostatnio jak sprawdzałem na 3080ti wychodziło miesięcznie nie całe 300zł nie licząc prądu.

Tak jak pisałem jak do sieci przyłączą się zabawki od Intela to żadne banieczki nie pomogą nawet jakby ETH 2.0 opóźniło się dwa lata ;) 

Nie wiem ile dokładnie daje która karta, piszę o przełożeniu wydatku na prąd do przychodu, który wygeneruje koparka. Zobacz jak po odblokowaniu LHR zdrożały 3060ti, które juz miesiąc temu mozna było w PL kupić za 2700zł. 3060 tez przestały tanieć. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A dolar leciał do góry w między czasie czy nie? ;)

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, sideband napisał:

A dolar leciał do góry w między czasie czy nie? ;)

Przez ostatni miesiąc zdrożał ok 3%, a karty 3060ti 10-15%.

Edytowane przez xtn
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie skorygował ceny :szczerbaty: Był okres kiedy dolar leciał do góry, a ceny spadały ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zamówili i dostali z tanim dolarem, teraz się kończy i są nowe dostawy uwzględniające kurs najlepszej waluty świata.

Złoty dzielnie walczy i odrabia straty do boliwara wenezuelskiego. 

https://www.wnp.pl/finanse/kursy_walut/VES.html?zakres=180

Jesteśmy gdzieś między lutowym a marcowym kursem. 

Z ukraińska chrywną niestety nie mamy szansy. 

Wojna, wysoka inflacja i takie tam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, dolar jest najmocniejszy względem euro od 2015 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja że utrzymają przelicznik 1:1 $:€ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jest nadzieja że utrzymają przelicznik 1:1 $:€ ?

Docelowo nie:

  1. Aktualnie 1$=0,94€.
  2. Po doliczeniu np. niemieckiego VATu wychodzi 1,12€

(w USA się podaje ceny bez VAT)

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przez ostatni miesiąc zdrożał ok 3%, a karty 3060ti 10-15%.

I to napewno przez krypto i te twoje baśniowe teorie ? Czas się obudzić…

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

I to napewno przez krypto i te twoje baśniowe teorie ? Czas się obudzić…

Idź się wyśpij i nie zaczepiaj. :boink:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, czemu nie kupiłem 3070 gdy wyszedł, to w tamtym czasie, w moim środowisku panowało przekonanie, że wydawanie 3000 zł na kartę graficzną jest przesadą i tak się po prostu nie robi. Teraz już, po tych wszystkich inflacjach, to dla ludzi 1500 zł jest jak dawniej 700 zł. Ludzie kupowali GTXy 1660 za 1500 zł, a wiadomo że one warte to są może 700. Nawet w najgorszych założeniach nie wyobrażałem sobie sytuacji jaka nastąpiła. W 2020 tłumaczyłem innym, że wkrótce czeka nas bardzo duży i opóźniony spadek cen sprzętu komputerowego, bo od lat rozwijał się on słabo. Kto by pomyślał, że w 2021 ludzie będą płacić 6000 zł za kartę z 8 GB, kiedy w 2016 karta z 8 GB kosztowała 1000 zł (RX 480)?

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak coś ma premierę to kupować i się nie zastanawiać, bo potem może być gorzej ;)
Tyle mnie to nauczyło. Kupować i nie kombinować.
 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Teraz jak coś ma premierę to kupować i się nie zastanawiać, bo potem może być gorzej ;)
Tyle mnie to nauczyło. Kupować i nie kombinować.
 

Ale na mianstream trzeba zawsze dłużej czekać niż na 4070/80/90. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Noctua zaprojektowala chlodzenie do 3080 i zmiotła z planszy całą konkurencje. Temperatury jak przy AIO, karta chłodna mimo 350-370W. Rdzen 58 stopni, pamieci 68 stopni

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-noctua-oc/34.html

Przy tych samych obrotach ma o 20 stopni mniejsze tempy niz MSI Supreme :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Teraz jak coś ma premierę to kupować i się nie zastanawiać, bo potem może być gorzej ;)
Tyle mnie to nauczyło. Kupować i nie kombinować.
 

Najpierw to musi być dostępność nie wspominając o normalnej cenie. Na premierę zawsze rzucają niewielką liczbę kart.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Noctua zaprojektowala chlodzenie do 3080 i zmiotła z planszy całą konkurencje. Temperatury jak przy AIO, karta chłodna mimo 350-370W. Rdzen 58 stopni, pamieci 68 stopni

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-noctua-oc/34.html

Przy tych samych obrotach ma o 20 stopni mniejsze tempy niz MSI Supreme :E

No takie chłodzenie to ja rozumiem :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Co sądzicie o kupnie RTX 3060? Oddałbym tego felernego RTXa 6700 XT i zamiast niego kupił pojemniejszy SSD (to na pewno) oraz być może (nad tym się zastanawiam) RTX 3060. Chodzi mi o to, by karta działała bez problemów po instalacji odpowiednich sterowników. Żeby nie było "zabawy" z jakimiś programami i innymi rzeczami, żeby karta działała jak należy. Bo ani ja, ani mój tata jeszcze nigdy nie musieliśmy nic robić do kart graficznych poza instalacją sterowników i zawsze wszystko działało od razu przed 6700 XT i zraziłem się do AMD w związku z tym. Obie firmy nie są dobre ale AMD wydaje się być gorsze z tych dwóch. 1060 przynajmniej działa jak reklamują i kręci się dobrze. Czy 3060 też będzie działać jak reklamują (tzn. jest 2x szybszy od 1060 i ma funkcję RT do gier jak Doom lub Quake II)? Żeby się dało grać w większość gier w 1440p 60fps.

Ja do całej firmy AMD to zraziłem się z 15 lat temu jak mi karty graficzne buczały, a płyty główne padały :) Po prostu dla mnie intel i nvidia są synonimem jakości jak SONY w technologii choć oczywiście stosując tą terminologię to Samsung ma często w różnych segmentach lepsze rzeczy niż SONY (sam mam TV Samsunga) więc i z AMD tak może być. Ja tej marki od 15 lat nie testowałem, ale po takich wpisach jak Twój raczej nie chcę ponownie...

A co do GPU to nigdy nic więcej z nim nie robiłem po za włożeniem i zainstalowaniem sterów... :)  Ze swojego 3060Ti OC GAMER od Gigabyte jestem bardzo zadowolony choć mógłby być trochę cichszy i chłodniejszy w stresie, ale generalnie i to nie jest jakieś strasznie uciążliwe. Wiadomo - żadna dzisiejsza karta graficzna raczej nie będzie w stresie działała pasywnie lub na 1000 RPM - no chyba, że się mylę to dajcie przykład :)

Edytowane przez hubio
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Noctua zaprojektowala chlodzenie do 3080 i zmiotła z planszy całą konkurencje. Temperatury jak przy AIO, karta chłodna mimo 350-370W. Rdzen 58 stopni, pamieci 68 stopni

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-noctua-oc/34.html

Przy tych samych obrotach ma o 20 stopni mniejsze tempy niz MSI Supreme :E

Dla takiego chłodzenia to ja bym nawet przebolał ten kolor wentylatorów. ?

Miałem jedną kartę z porządnym chłodzeniem, EVGA GTX 1070 Ti FTW2. Masywny radiator i dwa duże, porządne wentylatory posiadające minimalne obroty około 300 RPM. To było coś.

Dla porównania w obecnej karcie, GIGABYTE RTX 2070 GAMING OC, minimalna prędkość wentylatorów to ponad 1200 RPM, tryb półpasywny musi być wyłączony ze względu na denerwujący dźwięk wentylatorów przy każdym ich uruchomieniu a radiator jest tak słaby, że sam GIGABYTE dołożył dodatkowe termopady - sami zobaczcie gdzie, trochę nie po tej stronie co normalnie, ale co tam. ?

b4k6pEe.jpeg 

 

A co do GPU to nigdy nic więcej z nim nie robiłem po za włożeniem i zainstalowaniem sterów... :)  Ze swojego 3060Ti OC GAMER od Gigabyte jestem bardzo zadowolony choć mógłby być trochę cichszy i chłodniejszy w stresie, ale generalnie i to nie jest jakieś strasznie uciążliwe. Wiadomo - żadna dzisiejsza karta graficzna raczej nie będzie w stresie działała pasywnie lub na 1000 RPM - no chyba, że się mylę to dajcie przykład :)

Przecież @FynyxDuppelExpert podał przykład, 928 RPM. ?

Edytowane przez SebastianFM
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Tam w podsumowaniu recenzent pisze, ze nie ma sensu nawet rozkrecac wentyli wiecej niz 928 RPM bo temperatury sa na tyle dobre, ze co najwyzej 15 mhz boosta wiecej sie uzyska. Ja mam takie doswiadczenia z tymi wentylami, ze przy odpowiednim zamocowaniu (tak zeby nie bylo drgan) są ultra ciche do 1500 rpm (to są zwykle Noctuy a12x25).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

, tryb półpasywny musi być wyłączony ze względu na denerwujący dźwięk wentylatorów przy każdym ich uruchomieniu

Miałem dokładnie tak samo na GTX 1660Ti od Gigabyte... Musiałem manualnie tak ustawić krzywą wentyli aby to wyeliminować, ale udało się choć się namęczyłem żeby zostawić sobie ten tryb półpasywny. Na obecnym RTX 3060Ti GAMER OC też od Gigabyte nie ma tego problemu.

 

Noctua zaprojektowala chlodzenie do 3080 i zmiotła z planszy całą konkurencje. Temperatury jak przy AIO, karta chłodna mimo 350-370W. Rdzen 58 stopni, pamieci 68 stopni

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-noctua-oc/34.html

Przy tych samych obrotach ma o 20 stopni mniejsze tempy niz MSI Supreme :E

Następną kartę jaką będę kupować być może już z 4xxx to z pewnością przyjrzę się bardziej kulturze pracy. Zresztą na wspomnianym wyżej GTX 1660Ti było jeszcze głośniej w stresie niż mam obecnie.

Edytowane przez hubio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tam w podsumowaniu recenzent pisze, ze nie ma sensu nawet rozkrecac wentyli wiecej niz 928 RPM bo temperatury sa na tyle dobre, ze co najwyzej 15 mhz boosta wiecej sie uzyska. Ja mam takie doswiadczenia z tymi wentylami, ze przy odpowiednim zamocowaniu (tak zeby nie bylo drgan) są ultra ciche do 1500 rpm (to są zwykle Noctuy a12x25).

wszystko ładnie i pięknie , ale zawsze jest jakieś ale

1.testowali na open benchu

2. testowali jakimś programem przypominającym gry na UE 4.0

niech zrobią testy w metro exodus z max efektami , w zamkniętej  budzie i temperatury podają po minimum 30min intensywnej sesji w grze

oczywiście jest to jedno z najlepszych chłodzeń powietrznych obecnie , ale w naprawdę wymagających tytułach w realnym scenariuszu (buda i długi czas grania) 300W+ na powietrzu nie będzie ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ofc przy zamknietej budzie trzeba zadbac o porzadny doplyw/odplyw powietrza zeby to nie byla cyrkulacja tego samego nagrzanego powietrza. Mimo to jasna sprawa jest to, ze Noctua poprostu zna sie na robocie. Odpowiedni kontakt chlodzenia z rdzeniem, odpowiednie laczenie cieplowodow z finami i wreszcie najlepszy na swiecie wentyl. Wiekszosc chlodzen GPU ma ten problem, ze wentyle wyją a nie wieją, a przy wysokich rpm bardziej mieszaja powietrze niz faktycznie robia kierunkowy przewiew. Roznica miedzy slabym a dobrym wentylem przy tak duzym radiatorze jest ogromna.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua 3080 będzie fajna pod względem ciszy, ale na pewno będzie droga. Ponadto szkoda, że nie dali wersji 12GB-nie-Ti (bardziej przyszłościowa niż 10GB biorąc pod uwagę duży wydatek).

W linkowanej recenzji zgadują cenę około 5800zł (dodałem polski VAT bo amerykańskie ceny w dolarach nie mają podanego VATu). Można taniej kupić 3080 12GB-nie-Ti innych firm (ale będą głośniejsze).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna wydajność chłodzenia, oby cewki siedziały cicho.

Fajnie byłoby, jakby takie chłodzenie wyszło szybciej na RTX 4080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...