Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Spl97 napisał:

Ciekawy przypadek :E Serwis MSI odrzucił gwarancję,bo ktoś od nich zobaczył rysę w okolicy slotu PCIe :E

 

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że to była podstawa odrzucenia reklamacji. Uszkodzona ścieżka na nowej karcie to na 99% wada fabryczna.
Zwykły użytkownik czegoś takiego nie zrobi wkładając i wyciągając karte z pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Keken napisał:

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że to była podstawa odrzucenia reklamacji. Uszkodzona ścieżka na nowej karcie to na 99% wada fabryczna.

Z tego co ja słyszałem co gość na tym filmie mówił,to ta rysa mogła powstać przez np. wyciągniecie karty z pc itp.
Ale jak widać serwis MSI lubi się przyczepiać się do szczegółów i jak zobaczy coś drobnego typu rysa,to pyk - odrzucamy gwarancję :E

Potem się okazuje,że ta rysa najprawdopodobniej nie była przyczyną uszkodzenia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920MHz przy 0.925V to dobry, czy słaby wynik na 3080?

Dodam jeszcze, że w ogóle nie mogę zmusić tej karty do boostowania powyżej 1965, niezależnie od napięcia - wydaje się, że walę w power limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wstaje na 0.9v 1980 potem zjazd w dół do 1965 że względu na temperaturę i tak już trzyma cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

Potem się okazuje,że ta rysa najprawdopodobniej nie była przyczyną uszkodzenia karty.

Jednak przypadek u Pawła pokazuje, że to było uszkodzenie mechaniczne. 

Ciekawe, czy użytkownik tej karty źle transportował sprzęt, spadł mu komputer z biurka czy kopnął w blaszaka. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego TUF-a 3070 za 2500 zł na fakturę z firmy. Zapewne kopał. Oficjalnie robił w data centre, tylko nie wiem, czy 8 godzin na dobę, czy 24/365/7 przez półtora roku (wersja bez LHR). Zachęciły mnie temperatury i decybele z recki na TechPowerUpie. Problem polega na tym, że przy skromniejszym procku i mocniejszym HVAC-u w budzie mam gorsze temperatury niż ichni recenzent. I to przy wentylach 4xP14 nawiew i 4xP14 wywiew (trzy przez radiator) @ 1000 rpm. W benchmarkach mam temperatury typu 75 GPU i 90 hot spot, w grach jest o kilka stopni lepiej. Akustycznie do pewnego momentu miodzio, bezgłośnie przez pierwszych kilka minut dużego obciążenia, ale potem zamiast legendarnej ultra ciszy TUF-a zaczynam słyszeć dźwięk, który trudno byłoby nazwać suszarką, ale na pewno nie jest to delikatna słyszalność i nie jest to żadne 35 dba z 1 metra ani nawet 2, lecz typowa głośność ostro katowanej karty ze średniej półki. W Kingdom Come: Deliverance (akurat miałem pod ręką), zjazdy w Ratajach takie, że na 1070ti takich nie widziałem, zresztą pomijając nic nie znaczące 75 fps przy staniu w odpowiednim świetle na drodze (1070ti zasadniczo powyżej 60 fps się nie wzbijał), to nawet przy zwykłym łażeniu po mapie widzę o kilka fps mniej, niż było. Jest inaczej, gra chodzi jakby płynniej pod palcami, ale wskazania licznika pamiętam i z 1070ti, i teraz — a teraz często są niższe. Fakt, że tego 1070ti miałem przetaktowanego tak, że boostował po 2200, więc pewnie jego wydajność wyglądała bardziej jak 1080 z małym OC, ale mimo wszystko 3070 powinno być wyraźnie mocniejsze od 1080ti, który z kolei jest dużo mocniejszy od zwykłego 1080. W TimeSpy'u mam wyniki po 13300 na samej grafice, czyli niby w klasie 3070, tyle że z reguły nawet FE wybija o kilkaset punktów wyższe. CPU co prawda bottleneckuje, ale bez przesady (9600KF). Czy ja wymagam od tej karty za dużo, czy jednak coś jest nie tak? Zastanawiam się, czy zmienić pastę i pady (mam jeszcze Accelero Extreme III do wykorzystania), czy jednak odesłać nieruszaną na zwrot i kupić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, lukaszgos napisał:

W Kingdom Come: Deliverance (akurat miałem pod ręką), zjazdy w Ratajach takie, że na 1070ti takich nie widziałem, zresztą pomijając nic nie znaczące 75 fps

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukaszgos napisał:

Kupiłem używanego TUF-a 3070 za 2500 zł na fakturę z firmy. Zapewne kopał. Oficjalnie robił w data centre, tylko nie wiem, czy 8 godzin na dobę, czy 24/365/7 przez półtora roku (wersja bez LHR). Zachęciły mnie temperatury i decybele z recki na TechPowerUpie. Problem polega na tym, że przy skromniejszym procku i mocniejszym HVAC-u w budzie mam gorsze temperatury niż ichni recenzent. I to przy wentylach 4xP14 nawiew i 4xP14 wywiew (trzy przez radiator) @ 1000 rpm. W benchmarkach mam temperatury typu 75 GPU i 90 hot spot, w grach jest o kilka stopni lepiej. Akustycznie do pewnego momentu miodzio, bezgłośnie przez pierwszych kilka minut dużego obciążenia, ale potem zamiast legendarnej ultra ciszy TUF-a zaczynam słyszeć dźwięk, który trudno byłoby nazwać suszarką, ale na pewno nie jest to delikatna słyszalność i nie jest to żadne 35 dba z 1 metra ani nawet 2, lecz typowa głośność ostro katowanej karty ze średniej półki. W Kingdom Come: Deliverance (akurat miałem pod ręką), zjazdy w Ratajach takie, że na 1070ti takich nie widziałem, zresztą pomijając nic nie znaczące 75 fps przy staniu w odpowiednim świetle na drodze (1070ti zasadniczo powyżej 60 fps się nie wzbijał), to nawet przy zwykłym łażeniu po mapie widzę o kilka fps mniej, niż było. Jest inaczej, gra chodzi jakby płynniej pod palcami, ale wskazania licznika pamiętam i z 1070ti, i teraz — a teraz często są niższe. Fakt, że tego 1070ti miałem przetaktowanego tak, że boostował po 2200, więc pewnie jego wydajność wyglądała bardziej jak 1080 z małym OC, ale mimo wszystko 3070 powinno być wyraźnie mocniejsze od 1080ti, który z kolei jest dużo mocniejszy od zwykłego 1080. W TimeSpy'u mam wyniki po 13300 na samej grafice, czyli niby w klasie 3070, tyle że z reguły nawet FE wybija o kilkaset punktów wyższe. CPU co prawda bottleneckuje, ale bez przesady (9600KF). Czy ja wymagam od tej karty za dużo, czy jednak coś jest nie tak? Zastanawiam się, czy zmienić pastę i pady (mam jeszcze Accelero Extreme III do wykorzystania), czy jednak odesłać nieruszaną na zwrot i kupić coś innego?

Chcesz potestowac nowe gpu to odpal nowe Metro, a nie ten syf KCD ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuf wbrew opinią jest głośny, mialem zachwalanego 3080 i karta byla mega głośna, 2500-2600rpm na wentylach

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TUFa 3080 i głośny to on na pewno nie jest. Sporo jednak zależy od obudowy i obiegu powietrza wewnątrz. Tak swoją drogą przypominam, że jest przełączniki trybu wentylatorów ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukaszgos napisał:

Kupiłem używanego TUF-a 3070 za 2500 zł na fakturę z firmy. Zapewne kopał. Oficjalnie robił w data centre, tylko nie wiem, czy 8 godzin na dobę, czy 24/365/7 przez półtora roku (wersja bez LHR). Zachęciły mnie temperatury i decybele z recki na TechPowerUpie. Problem polega na tym, że przy skromniejszym procku i mocniejszym HVAC-u w budzie mam gorsze temperatury niż ichni recenzent. I to przy wentylach 4xP14 nawiew i 4xP14 wywiew (trzy przez radiator) @ 1000 rpm. W benchmarkach mam temperatury typu 75 GPU i 90 hot spot, w grach jest o kilka stopni lepiej. Akustycznie do pewnego momentu miodzio, bezgłośnie przez pierwszych kilka minut dużego obciążenia, ale potem zamiast legendarnej ultra ciszy TUF-a zaczynam słyszeć dźwięk, który trudno byłoby nazwać suszarką, ale na pewno nie jest to delikatna słyszalność i nie jest to żadne 35 dba z 1 metra ani nawet 2, lecz typowa głośność ostro katowanej karty ze średniej półki. W Kingdom Come: Deliverance (akurat miałem pod ręką), zjazdy w Ratajach takie, że na 1070ti takich nie widziałem, zresztą pomijając nic nie znaczące 75 fps przy staniu w odpowiednim świetle na drodze (1070ti zasadniczo powyżej 60 fps się nie wzbijał), to nawet przy zwykłym łażeniu po mapie widzę o kilka fps mniej, niż było. Jest inaczej, gra chodzi jakby płynniej pod palcami, ale wskazania licznika pamiętam i z 1070ti, i teraz — a teraz często są niższe. Fakt, że tego 1070ti miałem przetaktowanego tak, że boostował po 2200, więc pewnie jego wydajność wyglądała bardziej jak 1080 z małym OC, ale mimo wszystko 3070 powinno być wyraźnie mocniejsze od 1080ti, który z kolei jest dużo mocniejszy od zwykłego 1080. W TimeSpy'u mam wyniki po 13300 na samej grafice, czyli niby w klasie 3070, tyle że z reguły nawet FE wybija o kilkaset punktów wyższe. CPU co prawda bottleneckuje, ale bez przesady (9600KF). Czy ja wymagam od tej karty za dużo, czy jednak coś jest nie tak? Zastanawiam się, czy zmienić pastę i pady (mam jeszcze Accelero Extreme III do wykorzystania), czy jednak odesłać nieruszaną na zwrot i kupić coś innego?

1,5 roczny 3070 bez lhr za 2500zł to nie jest dobry deal. Ta karta prawie na pewno kopała.
Może być mocno zamęczona.
Ja czytałem, że przy obecnej serii kart producent jest w stanie sprawdzić czy karta kopała i niektórzy nie uwzględniają gwarancji jeżeli to robiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valeri napisał:

Tuf wbrew opinią jest głośny, mialem zachwalanego 3080 i karta byla mega głośna, 2500-2600rpm na wentylach

tez mam tego tufa 3080 i zalezy jaki bios i jakie np temperatury w pomieszczeniu, jaka buda. Na quiet jest np 2100 rpm i do 80 stopni tyle ze ja w pokoju to mam ze 25 lekko i bude define r6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Keken napisał:

(...) prawie na pewno kopała.

Widzisz sprzeczność? ;)

 

55 minut temu, Keken napisał:

Ja czytałem, że przy obecnej serii kart producent jest w stanie sprawdzić czy karta kopała

Każdy z nas to czytał = urban legends.

 

55 minut temu, Keken napisał:

(...)  i niektórzy nie uwzględniają gwarancji jeżeli to robiła.

Wskaż jeden potwierdzony przypadek takiej sytuacji. ;)


 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valeri napisał:

Tuf wbrew opinią jest głośny, mialem zachwalanego 3080 i karta byla mega głośna, 2500-2600rpm na wentylach

Osobiście uważam, że TUF ustępuje tylko Noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valeri napisał:

Tuf wbrew opinią jest głośny, mialem zachwalanego 3080 i karta byla mega głośna, 2500-2600rpm na wentylach

Miałem tufa przez kilka tygodni wersja z oc.. i tak przy 1800-1900 rpm było nie więcej jak 60-63c

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU by musiało mieć tachograf. GPU na dzień dzisiejszy nie zapisuje swojej pracy.takze anulacja owszem ale według widzimisię a nie kopania

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Twój przypadek?

taki żarcik, dotyczył karty z poprzedniej strony tematu - hahahaha?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chcą tanieć, w Polsce ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Sponsi napisał:

Coś nie chcą tanieć, w Polsce ; )

Bo nakupili tego po zawyżonych cenach i musieliby ze stratą sprzedać. Jakoś mi ich nie żal ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @lek napisał:

Bo nakupili tego po zawyżonych cenach i musieliby ze stratą sprzedać. Jakoś mi ich nie żal ?

Nie dlatego... Sklepy doskonale wiedzą co będzie się działo w PL jesienią/zimą :) 

I nie wiem skąd bierzesz te swoje mądrości, że sklepy cokolwiek nakupowały.... Mi mój Asus z komputronika przyszedł z Holandii :) Duże sieci mają tak skonstruowane umowy, że kupują wtedy kiedy mają zapotrzebowanie.

11 godzin temu, Eltik napisał:

tez mam tego tufa 3080 i zalezy jaki bios i jakie np temperatury w pomieszczeniu, jaka buda. Na quiet jest np 2100 rpm i do 80 stopni

A nie boisz się chodzić na tych 80 st. ? Ja nawet tego przełącznika biosu nie ruszałem. Tak włożyłem jak był ustawiony. Więc pewno na szybkość. W upały na max obciążeniu mam 72st i 2500 RPM - i wtedy słychać, ale to też nie jakość strasznie.

Mam tufa 3080Ti

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...