Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mimuszek napisał:

dałem ci przykład, pokazałem gamingX,

Co "gaming X"? Model 6600? (non XT) MSI?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Raczej się złapałeś na swoją nieumiejętność czytania ?

Po prostu filozofujesz bez ladu  i  skladu.3070  to  karta która mocno  odjedzie  po uv  a będzie  cicha.

3050 nie wygada fajnie ale nie musi bo to 150 wat.Generalnie  kata lipa i do fhd  a chcesz kupic pod koniec zycia  ampere

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

Po prostu filozofujesz bez ladu  i  skladu.3070  to  karta która mocno  odjedzie  po uv  a bedzie  cicha.p

3050 nie wygada fajnie ale nie musi bo to 150 wat

Filozofujesz bez ładu i składu - przecież RTX 3090 po UV odjedzie modelowi RTX3070 a "bedzie" cicha. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Co "gaming X"? Model 6600? (non XT) MSI?

boshe, XT, chodziło cenę, jak masz wydać ponad 2tys za 3050 rog strixa, to za tą samą kasę masz 6600XT gamingx lub red devil, lub saphire nitro+

tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cichych 102 wiec oprócz filozofowania tez i wiedza kuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mimuszek napisał:

boshe, XT, chodziło cenę, jak masz wydać ponad 2tys za 3050 rog strixa, to za tą samą kasę masz 6600XT gamingx lub red devil, lub saphire nitro+

tyle

Jeśli ASUS ROG STRIX RTX3050 pojawi się w większej ilości sklepów w PL, to jego cena nie będzie taka jak modelu MSI RX6600XT GamingX. Obecnie ASUS ROG STRIX 3050 kosztuje 2600zł w sklepie zagranicznym, co jest ceną chorą, skoro taniej można kupić ASUS ROG STRIX RTX 3060 12GB. Poza tym ten RX 6600 XT Phantom Gaming D 8GB już wygląda lepiej niż MSI RX6600XT GamingX.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu stać cie na rtx 3050 od cała ukrywana filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Po prostu stać cie na rtx 3050 od cała ukrywana filozofia

Tak, tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

Filozofujesz bez ładu i składu - przecież RTX 3090 po UV odjedzie modelowi RTX3070 a "bedzie" cicha. :P

Właśnie nie. Bo te UV na 3090 to dobre 280wat i niżej nie zejdziesz . 3070/3060ti są najlepsze do UV z budżetowych kart. 3080 to 220 Wat najmniej. Gdzie 3070 bodaj koło 170w się schodzi. A to już żaden problem do schłodzenia.

Plus RXy bo te jeszcze fajniej da się przyciąć.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080wat to spore uv.Wiekszość robi  uV w granicach standardowego  zegara czyli 1900mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 280w to już dolna granica UV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Właśnie nie. Bo te UV na 3090 to dobre 280wat i niżej nie zejdziesz . 3070/3060ti są najlepsze do UV z budżetowych kart. 3080 to 220 Wat najmniej. Gdzie 3070 bodaj koło 170w się schodzi. A to już żaden problem do schłodzenia 

Zrobisz UV, obniżysz minimalnie taktowania, to nawet mocniejszy UV ... chodzi mi o to, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia (RTX3070 jest kiepski wydajnościowo w porównaniu do 3090, 3050 kiepski w porównaniu do 3070 itd. na GTX1630 (to jest nowość) kończąc :]

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie104ka to ostatnia  używalna z pudełka karta.102  to juz wybryk

Niestety nie  ma twekeara biosu ,choćby szczątkowego i nie idzie tego dobrze ustawić pod siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

Zrobisz UV, obniżysz minimalnie taktowania, to nawet mocniejszy UV ... chodzi mi o to, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia (RTX3070 jest kiepski wydajnościowo w porównaniu do 3090, 3050 kiepski w porównaniu do 3070 itd. na GTX1630 (to jest nowość) kończąc :]

Sprawdź wpierw zanim napiszesz. 3060ti -3070 stoją wysoko w wydajności. Nie ma takie przepaści do 3090 jak do 3050. A cena bardzo zbliżona. Gdzie 3090 to już odlot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze popatrzyłem na:

Z powyższych gier mam (więc na bank będę grał) w Control i Shadow Of The Tomb Raider - między RTX3050 a RX6600XT jest w tych grach średnio 18% różnicy - spodziewałem się więcej, po tym co pisaliście. ASRock RX6600XT Phantom kosztuje 2700zł, czyli ASUS ROG STRIX RTX3050 jest wart te ~18% mniej czyli poniżej 2300zł. Widzę są też gry (nie mam ich), gdzie różnica jest większa ... no to powiedzmy okolice 2100zł +- pojedyncze stówki są dobrą ceną za tego RTX w wersji bezkompromisowej.

5 minut temu, Minciu napisał:

Sprawdź wpierw zanim napiszesz. 3060ti -3070 stoją wysoko w wydajności. Nie ma takie przepaści do 3090 jak do 3050. A cena bardzo zbliżona. Gdzie 3090 to już odlot 

Masz na myśli przepaść jak powyżej, między "kartą do niczego" RTX3050 a "super wypasem" RX6600XT?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kyle_PL napisał:

(tylko na litość Boską, bez UV i innego druciarstwa)

Jak się boisz UV, to zamiast tego możesz w MSI Afterburner obniżyć suwakiem Power Limit do minimum. Taki RTX 3070 z PL na min będzie miał wydajność około 85-90%, a to i tak dużo więcej, niż jakikolwiek RTX 3050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wamak napisał:

Jak się boisz UV, to zamiast tego możesz w MSI Afterburner obniżyć suwakiem Power Limit do minimum. Taki RTX 3070 z PL na min będzie miał wydajność około 85-90%, a to i tak dużo więcej, niż jakikolwiek RTX 3050.

Nie chodzi o to, że się"boję" tylko o to, że odpalam czasem jakieś systemy z płyt itd. i wiem, że programowe nastawy wówczas nie istnieją (z tego powodu kontroluję wentylatory z UEFI a nie z jakichś windowsowych prgramików). Preferuję więc by na domyślnych karta spełniała moje wymagania, a nie wymagała programu sterującego odpalonego w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wamak napisał:

Jak się boisz UV, to zamiast tego możesz w MSI Afterburner obniżyć suwakiem Power Limit do minimum. Taki RTX 3070 z PL na min będzie miał wydajność około 85-90%, a to i tak dużo więcej, niż jakikolwiek RTX 3050.

Nie przemowisz do niego bo to fanatyk JEDEC i anty XMP'oeiec. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Nie przemowisz do niego bo to fanatyk JEDEC i anty XMP'oeiec. 

Skończ spamować fanatyku OC, XMP i UV, a poza tym anty JEDEC'owcu :)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Istnieje w ogole MSI Afterburner dla Linuxa? Nie kazdy siedzi na Windowsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Minciu napisał:

Więc nie rozumiem co jest wspaniałego w 70°C na 2500rpm? Głośno. Gorąco. I jeszcze to chwalisz?  Bo miałeś gorszego trupa?

Ani głośno, ani gorąco ! Jak pisałem poziom głośności na 2500 jak dla mnie jest całkowicie akceptowalny. Na 1500 karta jest niesłyszalna.Temperatura 70st to dla ciebie gorąco ? Chyba żart. Gigabyte OC GAMER to dla ciebie trup ? ? No więc jaka karta wg ciebie na 2500 jest cicha ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma takiej karty, która nie przekracza 1000 rpm bez ingerencji programowej. Nawet mało wydajna karta domyślnie jest tak ustawiona, że pod pełnym obciążeniem rdzeń działa na maksymalnym napięciu i wtedy i wentylatory się rozkręcają.
Z kolei pod innymi systemami, niż Windows, jeśli karta tylko wyświetla pulpit i nie jest mocno obciążona, to i tak działa pasywnie. Problem jest tylko, jeśli karta działa na 100%. W grach pod Windowsem można programowo obniżyć zużycie energii (i dzięki temu rpm wentylatora). Z kolei pod linuksem sam jestem ciekaw, w jakich zastosowaniach karta działa na 100%.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wamak napisał:

Z kolei pod linuksem sam jestem ciekaw, w jakich zastosowaniach karta działa na 100%.

Shadow Of The Tomb Raider choćby można pod Linux odpalić.

8 minut temu, hubio napisał:

Ani głośno, ani gorąco ! Jak pisałem poziom głośności na 2600 jak dla mnie jest całkowicie akceptowalny. Na 1500 karta jest niesłyszalna.Temperatura 70st to dla ciebie gorąco ? Chyba żart. Gigabyte OC GAMER to dla ciebie trup ? ? No więc jaka karta wg ciebie na 2500 jest cicha ?

Każdy ma inne wymagania. Minciu widzę ma tendencję do "ja a wszystko inne do dupy".

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja mam w planach zrobić przepust na kable z pokoju do kuchni, przeciągnę tylko kabel pod monitor, hub usb i przycisk włączania. Kompa postawię obok lodówki, zobaczę co będzie głośniejsze. Za ścianą i tak nie będzie mi przeszkadzać 2000rpm na dziewięciu wentylatorach. Muszę tylko pomyśleć jak go zabezpieczyć żeby narzeczona nie pochlapała mi fractala ciastem do naleśników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...