Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

temperatury to dla 1 kupującego nie problem , a hałas , dla mnie ten poziom to dalej  problem , nieakceptowalny , ale każdy akceptuje co innego , jeszcze zrozumiał bym ten poziom wentyli na stock , ale na kastrowanej karcie , bez sensu , lepiej kupić najtańszy model w serii i go zwodować/ kupić z blokiem , wyjdzie  drożej , ale te najdroższe elementy (pompa i radiator) i tak zostaną na następne karty więc cena się rozdrobni , a komfort nieporównywalny , wydajność większa i temperatury bezpieczniejsze - mniejsze ryzyko problemów choć by z cieknącymi padami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na wielu modelach 3080/3090 z lipnymi termopadami mieli w nówkach sztukach po 100 stopni na GDDR6X :E

Moje GPU ma już prawie dwa lata, nie były wymieniane termopady, pasta itd. w zasadzie to ostatni raz GPU z 4miesiące temu wyciągałem z kompa do czyszczenia i mimo, że od nowości wzrosły te temperatury na pamięciach o kilka stopni to i tak się spoko trzyma :E Przy ~350-370W i 1600rpm pamięci dobijają do ~87 stopni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Ludzie na wielu modelach 3080/3090 z lipnymi termopadami mieli w nówkach sztukach po 100 stopni na GDDR6X :E

To już jest chore. Co oni ... chyba chcą by karta wytrzymała okres gw., a później śmietnik i marsz do sklepu po nową (to się nazywa ekologia praktyczna w wykonaniu korporacji/producentów, a zwykły człowiek to ma jeść najlepiej robaki by za dużo CO2 nie generować ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SylwesterI. napisał:

temperatury to dla 1 kupującego nie problem , a hałas , dla mnie ten poziom to dalej  problem , nieakceptowalny , ale każdy akceptuje co innego , jeszcze zrozumiał bym ten poziom wentyli na stock , ale na kastrowanej karcie , bez sensu , lepiej kupić najtańszy model w serii i go zwodować/ kupić z blokiem , wyjdzie  drożej , ale te najdroższe elementy (pompa i radiator) i tak zostaną na następne karty więc cena się rozdrobni , a komfort nieporównywalny , wydajność większa i temperatury bezpieczniejsze - mniejsze ryzyko problemów choć by z cieknącymi padami

No właśnie każdy akceptuję co innego. Ja akceptuję te do ~1600rpm na GPU i mi to nie przeszkadza w graniu, dla tego nie chce mi się bawić w full WC w kompie. GPU i tak zmieniam co ~2lata.

Jak wyjdą takie GPU, że będzie mi przeszkadzała ich głośność w graniu i nie będzie dało się ich ogarnąć na powietrzu to będę myślał czy warto się z tą wodą dłubać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki to ma związek poprawnym i bezpiecznym eksploatowaniem sprzętu ?

bo ludzie robią gorzej , jak bym panów z jednej partii słyszał , "bo tamci tesz kradneli" :E

pierwszego właściciela nie obchodzi nic bo ma gwarancję , potem niech się martwi kto inny , z tego powodu nie kupuje się aut po flotowych , bo np. wymieniają olej co 50k km , a dziadek który sobie kupi auto i dba wymienia po 10-15k km

 

ps.

pytałem o porównanie kart w metro z max settingiem , podejmiesz rękawicę ? bo Wiesiek to żadne obciążenie dla gpu

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

To już jest chore. Co oni ... chyba chcą by karta wytrzymała okres gw., a później śmietnik i marsz do sklepu po nową (to się nazywa ekologia praktyczna w wykonaniu korporacji/producentów, a zwykły człowiek to ma jeść najlepiej robaki by za dużo CO2 nie generować ? )

W zasadzie to raczej się nie słyszy, przynajmniej jeszcze, aby te sztuki z ~100stopni na pamięciach padały. A była tych modeli cała masa. Wręcz większość modeli z GDDR6X leciało na takich tempach od nowości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Ja akceptuję te do ~1600rpm na GPU

Problem tylko taki, że jeden wentylator przy tych 1600RPM może mieć dosyć mocno inny poziom hałasu, od innego wentylatora przy tym samym RPM. Z tego powodu nie ma co jakoś mocno patrzyć na RPM (co najwyżej mocno orientacyjnie). Coś więcej powie jakieś porównanie zbiorcze jednego recenzenta poziomu hałasu, jak w poniższym teście:

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3080_noctua_oc_review,8.html

... ta Noctua niezły wypas swoją drogą.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SylwesterI. napisał:

ale jaki to ma związek poprawnym i bezpiecznym eksploatowaniem sprzętu ?

Ale co? Bezpieczna temp dla GDDR6X to do ~105 stopni czy nawet ~110 :E Pewnie dla tego producenci olali kwestie termopadów w wielu modelach. A jak to wpłynie na żywotność to tylko czas pokaże :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SylwesterI. napisał:

temperatury to dla 1 kupującego nie problem , a hałas , dla mnie ten poziom to dalej  problem , nieakceptowalny , ale każdy akceptuje co innego(...)lepiej kupić najtańszy model w serii i go zwodować/ kupić z blokiem

Też nie lubię hałasu, ale niejako ''zmuszony'' jestem do chłodzenia powietrznego, ponieważ boję się trochę wody i utraty ew. gwarancji po zamontowaniu bloku. Najcichszego kompa miałem z 5600X i TUF 3060Ti
- CPU ~ 400RPM@57 stopni ; 3060Ti TUF UV 0.825V@850RPM@62 stopnie (zima)
Ktoś pisał, że UV to druciarstwo, w RTX 30XX UV to konieczność chyba w każdym modelu, o ile ma być cicho oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JDM napisał:

Też nie lubię hałasu, ale niejako ''zmuszony'' jestem do chłodzenia powietrznego, ponieważ boję się trochę wody i utraty ew. gwarancji po zamontowaniu bloku.

Są modele z fabrycznie zamontowanym blokiem wodnym. Oczywiście nadal woda to woda (też mam obawy).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Problem tylko taki, że jeden wentylator przy tych 1600RPM może mieć dosyć mocno inny poziom hałasu, od innego wentylatora przy tym samym RPM. Z tego powodu nie ma co jakoś mocno patrzyć na RPM (co najwyżej mocno orientacyjnie). Coś więcej powie jakieś porównanie zbiorcze jednego recenzenta poziomu hałasu.

Ta oczywiście, dla tego ja cały czas piszę o moim strixie i na nim do 1600RPM. Na MSI 2070 Armor mam go u dzieciaka w kompie te 1600RPM jest znacznie bardziej głośne niż 1600 na strixie.

Żeby nie było, to dodam, że Armor 2070 ma wentyle Torx 2.0 czyli to samo co było montowane w wersjach Gamig X w np. 1080Ti.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Są modele z fabrycznie zamontowanym blokiem wodnym. Oczywiście nadal woda to woda (też mam obawy).

Wiem, ale dodaj jeszcze koszt pompki, chłodnicy, wentyli i spadek wartości przy odsprzedaży (mniej ludzi chce kupić używkę z blokiem, ze względu właśnie na dodatkowe koszta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JDM napisał:

 RTX 30XX UV to konieczność chyba w każdym modelu, o ile ma być cicho oczywiście.

i tu leży sedno problemu , producenci już wielu przyzwyczaili , że aby to działało znośnie to uv to konieczność , teraz zrobią napis "for gamers" i jedziesz ze strixem , suprimem i kastrujesz te karty :rotfl: , a jeszcze 2-3 generacje temu , to te super wersje kupowało się po to by zyskać na wydajności , a nie tracić , za chwilę karty ze startem na 450W i co będzie ? oj tam oj tam skręcę sobie na 250W ?:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SylwesterI. napisał:

temperatury to dla 1 kupującego nie problem , a hałas , dla mnie ten poziom to dalej  problem , nieakceptowalny , ale każdy akceptuje co innego , jeszcze zrozumiał bym ten poziom wentyli na stock , ale na kastrowanej karcie , bez sensu , lepiej kupić najtańszy model w serii i go zwodować/ kupić z blokiem , wyjdzie  drożej , ale te najdroższe elementy (pompa i radiator) i tak zostaną na następne karty więc cena się rozdrobni , a komfort nieporównywalny , wydajność większa i temperatury bezpieczniejsze - mniejsze ryzyko problemów choć by z cieknącymi padami

Dla mnie nieakceptowalne są jak to nazywasz, wibracje D5 która już dzisiaj dobija nawet w okolice 1k PLN z rezem. Tym bardziej że normalnie FULL LC to koszt 3-4k PLN a wkurza bardziej niż Suprim na powietrzu bez cudowania.

A jest i tak jeszcze taki jeden problem nieograniczonej mocy Twojego LC. Klima. Bez klimy już masz po 30°C w pokoju. Weź tam dodaj jeszcze że 200-300wat potencjału nowych kart to będzie masakra. Musisz odpalić w pokoju klimę. Tego niecałego 1kW ciepła nie zabijesz na niesłyszalnych nastawach jednostki wewnętrznej. W zasadzie nawet 1800rpm na GPU może okazać się i mega komfortowymi warunkami akustycznymi. Czy będziesz bez klimy szedł po rekord 35 a może 40°C ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JDM napisał:

Wiem, ale dodaj jeszcze koszt pompki, chłodnicy, wentyli i spadek wartości przy odsprzedaży (mniej ludzi chce kupić używkę z blokiem, ze względu właśnie na dodatkowe koszta).

pompka, chłodnica i woda zostaje na następne generacje kart , jak wymieniasz karty co 2 lata to przeżyje ze 3 generacje , w Polsce to prawda , rynek na karty z blokiem jest mały , ale bardziej objawia się to tym że sprzedajesz kartę dłużej nie taniej , zainwestujesz raz w chłodnicę 1080 za 750zł , to schłodzi kilka następnych generacji cpu i gpu razem wziętych , no i za komfort który dostajesz , też trzeba zapłacić

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SylwesterI. napisał:

i tu leży sedno problemu , producenci już wielu przyzwyczaili , że aby to działało znośnie to uv to konieczność , teraz zrobią napis "for gamers" i jedziesz ze strixem , suprimem i kastrujesz te karty :rotfl: , a jeszcze 2-3 generacje temu , to te super wersje kupowało się po to by zyskać na wydajności , a nie tracić , za chwilę karty ze startem na 450W i co będzie ? oj tam oj tam skręcę sobie na 250W ?:E

Przecież UV to podstawa niezależnie od poboru i na ampere i na pascalu itd. Na kartach AMD tak samo. Wszędzie można zyskać.

Darmowe obniżenie papu, przy zachowaniu stock osiągów lub wręcz zwiększenie osiągów. Mój strix na stock gdzie wali w limit 370W robi ~1900Mhz, a po UV, obniżeniu napięcia leci ~350W i robi ~2040Mhz :E
Więc jak tu z takich dobrodziejstw nie korzystać. Na 2070 też mam UV itd. Na pascalu też miałem UV.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, SylwesterI. napisał:

 , zainwestujesz raz w chłodnicę 1080 za 750zł , to schłodzi kilka następnych generacji cpu i gpu razem wziętych

750zl chłodnica. DAJ LINKA wpierw XD

200zl złączki.

12x50zl wentyle. Chyba że pusch pull to 24x50zl za fluctusy. Bo ścierwa p12 nawet patykiem nikt nie ruszy przy takich inwestycjach dzisiaj. Raczej 12 sztuk bo 24 to zerowy zysk wydajności przy niskich rpm. Tylko głośność podbija.

Blok CPU 300-500zl i lekkie problemy jak tylko zmienia mocowania. Albo zechcemy AMD zamiast Intela.

Pompa z rezem około 1000zl.

 Może już drożej? Nawet nie sprawdzałem.

 

Generalnie równie dobrze możesz przyjść tutaj i zacząć promować Custom LC za 30zl złączka do węża. 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SylwesterI. napisał:

pompka, chłodnica i woda zostaje na następne generacje kart , jak wymieniasz karty co 2 lata

A no widzisz, takie masz założenia, które nie pokrywają się z moimi realiami. Kompa do gier mam może 2 miesiące, jak już się ''wygram'' to wszystko oprócz zasilacza i obudowy leci na sell - przykład - ostatnie graty do kompa sprzedałem pod koniec lutego i do tej pory siedzę na lapku. Parę godzin temu kupiłem i5 12500, płytę z ramem już mam, zostaje karta - czyli mamy prawie pół roku przerwy, a kompa składam tylko dlatego, żeby popykać znowu w Wiedźmina 3 i Resident Evil :) Na 99% grafikę i tak za miesiąc sprzedam, bo wychodzą Radeony i 40XX(?), a cały komp MOŻE będzie do połowy listopada :D Więc jak widzisz, bujanie się z wymianami bloków nie ma dla mnie sensu, wolę kupić kartę z dużym chłodzeniem jak TUF, Suprim X i skręcić to na UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Dla mnie nieakceptowalne są jak to nazywasz, wibracje D5 która już dzisiaj dobija nawet w okolice 1k PLN z rezem. Tym bardziej że normalnie FULL LC to koszt 3-4k PLN a wkurza bardziej niż Suprim na powietrzu bez cudowania.

A jest i tak jeszcze taki jeden problem nieograniczonej mocy Twojego LC. Klima. Bez klimy już masz po 30°C w pokoju. Weź tam dodaj jeszcze że 200-300wat potencjału nowych kart to będzie masakra. Musisz odpalić w pokoju klimę. Tego niecałego 1kW ciepła nie zabijesz na niesłyszalnych nastawach jednostki wewnętrznej. W zasadzie nawet 1800rpm na GPU może okazać się i mega komfortowymi warunkami akustycznymi. Czy będziesz bez klimy szedł po rekord 35 a może 40°C ?

 

d5 ze szklanym rezem kupujesz za 700zł  , jest to o wiele lepsza opcja , którą polecili mi chłopaki w dziale chłodzeń w miejsce obecnego d5 z rezem od ekwb , właśnie ze względu na wibracje

wibracje , pojawiają się w pewnym zakresie obrotów którego nie musisz używać ( jak ja) albo możesz przeskoczyć ( jak mi radzono) , można również pompę zamontować na chłodnicy w uchwycie o którym pisałem wcześniej (  jak zrobię raczej szybko )

 

odnośnie klimy i jej potrzeby , ja mogę swoją chłodnicę wystawić na parapet i wydmuchuje na zewnątrz gorące powietrze , zawsze robię tak w nocy ostatnio jak mimo 30'C zechce mi się grać , a nie chce mi się po prostu , jest dla mnie za gorąco , kończy się oglądaniem seriali , raz że pozbywam się ciepła z kompa , 2 że aktywnie wyciągam nagrzane w ciągu dnia powietrze z pokoju , robienie tego z kompem , jest raczej mało wygodne i bezpieczne , a tu pyk , łapię za chłodnicę , nawet pracująca i stawiam na parapet , z lenistwa nie przyniosłem jeszcze SDS'a z roboty i chłodnica nie wylądowała na chłodnym przedpokoju , dwa otwory w ścianie wiertłem 14 i po sprawie , wtedy wentyle mogą biegać na 1500rpm , pompa na max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bez klimy nie mógłbym. 30stopni na chacie to dla mnie jakaś abstrakcja :E

Zamiast się bawić z wystawianiem chłodnicy na parapet lub drugiego pomieszczenia to nie lepiej olać to WC i po prostu budę wystawić do drugiego pomieszczenia za ścianę :E

U mnie drugie stanowisko to z głośnikami i 55" oledem jest dobre kilka m od kompa, kabel hdmi 10m od budy, przedłużki USB pociągnięte pod drugie stanowisko, w zasadzie to drugie pomieszczenie, tyle, że nie ma pomiędzy nimi drzwi i jak tam gram to zero odgłosów z PC nawet jak głośniki są na low skręcone i siedzę sobie przy ognisku w RDR2 słuchając odgłosów lasu, ptaków czy szumiącego wiatru :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

12x50zl wentyle. Chyba że pusch pull to 24x50zl za fluctusy. Bo ścierwa owe nawet patykiem nikt nie ruszy przy takich inwestycjach dzisiaj.

Można jaśniej? Siostrze zamontowałem Fluctusy w kompie do edycji filmów, skręcone na chyba ~ 800RPM i było bardzo dobrze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Minciu napisał:

750zl chłodnica. DAJ LINKA wpierw XD

200zl złączki.

12x50zl wentyle. Chyba że pusch pull to 24x50zl za fluctusy. Bo ścierwa owe nawet patykiem nikt nie ruszy przy takich inwestycjach dzisiaj. Raczej 12 sztuk bo 24 to zerowy zysk wydajności przy niskich rpm. Tylko głośność podbija.

Blok CPU 300-500zl i lekkie problemy jak tylko zmienia mocowania. Albo zechcemy AMD zamiast Intela.

Pompa z rezem około 1000zl.

 Może już drożej? Nawet nie sprawdzałem.

 

Generalnie równie dobrze możesz przyjść tutaj i zacząć promować Custom LC za 30zl złączka do węża. 

 

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/chlodnice/radiatorychlodnice/custom-sizes/25903/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-1080mm-nova-radiator?c=25469

chłodnica 1080 - 760zł

https://www.angela.pl/p15377,aquacomputer-ultitube-d5-200-reservoir-with-d5-pwm-pump.html

pompa - 699zł

https://www.angela.pl/p7825,alphacool-zlaczka-prosta-sk-10-13-g1-4-chrome.html

złączki 160 z tymi do cpu

https://www.angela.pl/p13204,ek-water-blocks-ek-duraclear-9-5-12-7mm-3m-retail.html

węże 6m żebyś mógł z chłodnicą latać po całym domu -160zł

https://www.angela.pl/p15744,arctic-120mm-p12-pwm-pst-value-pack-5szt-czarny.html

wentyle 20szt , masz 2 w zapasie -480zł

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/cpu-chlodnica-wody/cpu-bloki-wodne/amd-am4-ryzen/21892/alphacool-eisblock-xpx-cpu-polished-clear-version

blok cpu -310zł kompatybilny z WSZYSTKIMI gniazdami na rynku

razem 2600zł , które rozbijasz na 3/4 generacje sprzętów i cieszysz się komfortem , o jakim nie masz co śnić przy odkurzaczu w kompie , od tego odejmij jeszcze cenę coolera cpu , bo nawet topowy powietrzny nie da ci tego co blok w takiej  pętli , czyli wyjdzie cię 2000-2200zł za sprzęt na kilka grubych lat , mało tego zyskujesz na temperaturach vrm płyty i pamięci , bo całe ciepło jest wywalane za budę , ja miałem z390 mastera , jak zmieniłem ac na lc to temperatury sekcji spadły o 12-13'C a temperatury pamięci o 10'C , bo jedno i drugie nie dusiło się w gorącym powietrzu

16 minut temu, lukadd napisał:

Ja tam bez klimy nie mógłbym. 30stopni na chacie to dla mnie jakaś abstrakcja :E

Zamiast się bawić z wystawianiem chłodnicy na parapet lub drugiego pomieszczenia to nie lepiej olać to WC i po prostu budę wystawić do drugiego pomieszczenia za ścianę :E

U mnie drugie stanowisko to z głośnikami i 55" oledem jest dobre kilka m od kompa, kabel hdmi 10m od budy, przedłużki USB pociągnięte pod drugie stanowisko, w zasadzie to drugie pomieszczenie, tyle, że nie ma pomiędzy nimi drzwi i jak tam gram to zero odgłosów z PC nawet jak głośniki są na low skręcone i siedzę sobie przy ognisku w RDR2 słuchając odgłosów lasu, ptaków czy szumiącego wiatru :E

30'C to mam kilka - kilkanaście dni w roku , przy takiej pogodzie mam lepsze rzeczy do robienia , mieszkając nad morzem , klimy nie zainstaluję bo to dopiero wyjec , a w pozostałe dni mam ciszę i komfort o jakiej na ac mogłem tylko pomarzyć 

Edytowane przez SylwesterI.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JDM napisał:

Można jaśniej? Siostrze zamontowałem Fluctusy w kompie do edycji filmów, skręcone na chyba ~ 800RPM i było bardzo dobrze.

Słownik zmienił p12 na OWE.. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SylwesterI. napisał:

30'C to mam kilka - kilkanaście dni w roku , przy takiej pogodzie mam lepsze rzeczy do robienia , mieszkając nad morzem , klimy nie zainstaluję bo to dopiero wyjec , a w pozostałe dni mam ciszę i komfort o jakiej na ac mogłem tylko pomarzyć 

Jak kto lubi dla mnie już na dłuższą metę powyżej 25 nie jest przyjemne w mieszkaniu, szczególnie do spania. Więc w dzień trzeba zadbać o schłodzenie chaty.

A bez klimy takie tempy to przez ~3miesiące w lecie gdy chata się nagrzeję to nawet jak okresowo spadnie temperatura na zewnątrz to nie tak łatwo już schłodzić szczególnie jak się jeszcze od czasu do czasu dogrzewa farelką ~500W :E Korzysta z kuchenki, piekarnika, odpalony TV itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SylwesterI. napisał:

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/chlodnice/radiatorychlodnice/custom-sizes/25903/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-1080mm-nova-radiator?c=25469

chłodnica 1080 - 760zł

https://www.angela.pl/p15377,aquacomputer-ultitube-d5-200-reservoir-with-d5-pwm-pump.html

pompa - 699zł

https://www.angela.pl/p7825,alphacool-zlaczka-prosta-sk-10-13-g1-4-chrome.html

złączki 160 z tymi do cpu

https://www.angela.pl/p13204,ek-water-blocks-ek-duraclear-9-5-12-7mm-3m-retail.html

węże 6m żebyś mógł z chłodnicą latać po całym domu -160zł

https://www.angela.pl/p15744,arctic-120mm-p12-pwm-pst-value-pack-5szt-czarny.html

wentyle 20szt , masz 2 w zapasie -480zł

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/cpu-chlodnica-wody/cpu-bloki-wodne/amd-am4-ryzen/21892/alphacool-eisblock-xpx-cpu-polished-clear-version

blok cpu -310zł kompatybilny z WSZYSTKIMI gniazdami na rynku

razem 2600zł , które rozbijasz na 3/4 generacje sprzętów i cieszysz się komfortem , o jakim nie masz co śnić przy odkurzaczu w kompie , od tego odejmij jeszcze cenę coolera cpu , bo nawet topowy powietrzny nie da ci tego co blok w takiej  pętli , czyli wyjdzie cię 2000-2200zł za sprzęt na kilka grubych lat , mało tego zyskujesz na temperaturach vrm płyty i pamięci , bo całe ciepło jest wywalane za budę , ja miałem z390 mastera , jak zmieniłem ac na lc to temperatury sekcji spadły o 12-13'C a temperatury pamięci o 10'C , bo jedno i drugie nie dusiło się w gorącym powietrzu

30'C to mam kilka - kilkanaście dni w roku , przy takiej pogodzie mam lepsze rzeczy do robienia , mieszkając nad morzem , klimy nie zainstaluję bo to dopiero wyjec , a w pozostałe dni mam ciszę i komfort o jakiej na ac mogłem tylko pomarzyć 

https://www.angela.pl/p16176,alphacool-nexxxos-nova-1080-mm-fan-housing-black.html

Ta chłodnica bez obudowy i nożek ani nie wygląda ani nie stoi.

 

 

 

https://www.angela.pl/p13204,ek-water-blocks-ek-duraclear-9-5-12-7mm-3m-retail.html

9.5/12 są łamliwe. Daj linka do złączek i węży 12/16 bez partyzantki. 

 

Dodatkowo pokaż ludziom adaptery obrotowe 90 i 45° bez których nie da się nic sensownego poskładać z CLC.

Dodaj też quick Connecty aby wyjść z obudowy High Głów.

 

https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/cpu-chlodnica-wody/cpu-bloki-wodne/amd-am4-ryzen/21892/alphacool-eisblock-xpx-cpu-polished-clear-version

Nie widzę AM5. 

 

https://www.angela.pl/p15748,alphacool-eisblock-xpx-pro-am4-mountingkit-compact.html

50zl zmiana CPU plus backplate kilka dyszek. I spore kłopoty z zakupem. Zawsze. Często bloki nowe mounting kity mają za ponad 100zl. Już ostatnio od LC odszedłem między innymi dla tego, że nie mogłem dokupić zestawu montażowego wcale. Od EK.. 

31 minut temu, SylwesterI. napisał:

30'C to mam kilka - kilkanaście dni w roku , ..klimy nie zainstaluję bo to dopiero wyjec , a w pozostałe dni mam ciszę i komfort.

Wentylatora nie odpalasz? 

Każdy marzy o takim komforcie.

Jeśli wczoraj miałeś 3 dyszki, to raczej nikt nie łyknie bajeczki o kilku dniach w roku, gdzie w nocach miałeś okazję od dłuższego czasu łapać po 16-18° C z dworu.

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...