Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, kadajo napisał:

Ale kto tu kastruje tak karty ? Może nieuważnie czytam temat. Nie przypominam sobie żeby ktoś ograniczał tak ze wydajność mu spadała do modelu niżej. Przecież w 99% przypadków, a w przypadku modeli z dobrymi chłodzeniami to i chyba w 100% zrobienie UV powoduje ze karta śmiga lepiej niż Stock. Piszesz ze Nv wie co robi i tak dalej zapominając ze 99,9% konstrukcji jest chłodzona powietrzem a z twojej logiki wynika ze przecież Nv zaprojektowała te układy tak aby były chłodzone cieczą :E

nv skopała tak projekt że karty rozwijają możliwości pod chłodzeniem wodnym , nvidia poczuła się za pewnie podobnie jak intel w swoim czasie i przespała ofensywę amd , teraz struga z tego co ma , a plotki odnośnie nastepnej generacji nie napawaja optymizmem , księgowi mają za zadanie to sprzedać , stąd nakazali obcięcie limitów  do 320w? na wersji FE i wyższych na wersjach autorskich , byle top był po stronie zielonych w tabelkach i dało to się jeszcze jakoś schłodzić na powietrzu , zrobienie uv pomaga , ale w sposób jaki ja to zrobiłem , zmniejszyć napięcie , ustawić max zegar stabilny , byle pod korek w limicie jakim się dysponuje , moja karta ma limit 350W i ustawiona jest pod korek , jak bym miał strixa z blokiem pewnie było by więcej

a koledzy ustawili sobie zegary i napięcia pod limit 250W i w ten sposób wykastrowali 30% mocy karty , jak ktoś wierzy że obcięcie 30% mocy skończy się na kilku fps w dół to jego sprawa , testów porównawczych nie zrobią ,bo okaże się że  pod prawdziwym obciążeniem te ich 1850mhz na gpu i niskim napięciu będzie się sypać , ja sam mogę grać w starsze gry godzinami na napięciu 0.950V i zegarze 2050mhz , a w metro wejście do gry i crash na pierwszej scenie z takimi ustawieniami tu potrzebuję 0.975V do 1995mhz

6 minut temu, Minciu napisał:

Ja tam mam okolice stówki w 4k gdzie potrzebuje i podbijanie PL na maxa niewiele zmienia. Mogę nawet zerknąć ile Wat potrzebuje na każdego kolejnego FPSa. 

A co do 80°C na pamięciach. To żaden problem. Twój Aorus 3080 ile ma na pamięciach ? 

już pisałem z tymi waszymi "wystarczającymi" fps w grach  których nikt nie zna i nie widział , proponuje otwarte porównanie w metro max settings 4k/1440p wszystko jedno 

30'C mniej niż twój kastrat na wyższych zegarach pamięci bez błędów

ach i jeszcze jedno te rozwijanie skrzydeł w nv pod blokiem to też takie w cudzysłowu winno być , bo o ile na nv zwiększając limit o 100W uzyskam na gpu zegar wyższy o 150mhz , co jest tragedią , to na 6800xt , też z blokiem wodnym , po niezwiększenie limitu mocy z fabrycznych 300W do 370W zegar podnosiłem z skaczących 2100-2400mhz do bitych 2750mhz i to były moje daily ustawienia do gier , a bardzo byłem nieszczęśliwy bo AMD zablokowało nie do obejścia limit zegara GPU , ta karta robiła by spokojnie 100mhz więcej , to jest dopiero wydajność na wat

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SylwesterI. napisał:

a koledzy ustawili sobie zegary i napięcia pod limit 250W i w ten sposób wykastrowali 30% mocy karty , jak ktoś wierzy że obcięcie 30% mocy skończy się na kilku fps w dół to jego sprawa 

1850 MHz przy 250W to utrata 30% wydajności? Względem czego? 2137 MHz przy 450W?   :E 

boże jaki troll 

Edytowane przez JaN008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne karty są za slabe aby sobie poradzić z tym Metro z RT w 4k i nawet ciekły azot tego nie zmieni :E

@SylwesterI. ale przecież liczy się zegar karty, a nie ilość watow jaka pobiera. A głównym wyznacznikiem wydajności jest sama architektura i to jak układ jest przycięty względem pełnego. Gdzie ty masz stratę 30% względem tego co można uzyskać z takiego RTX 3080. To nawet nie jest 5%, pewnie średnio 2-3 klatki chłopaki tracą. Tego się nawet nie zauważy podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JaN008 napisał:

1850 MHz przy 250w to utrata 30% wydajności ? Względem czego ? 2137 MHz przy 450w ?   :E 

boże jaki troll 

niech się pochwalą czy te parametry karta utrzyma w metro ,czy nie będzie trzeba jednak dalej ciąć zegarów  , w gierkach sprzed kilku lat to sobie mogą "testy" robić , to tak samo jak testować stabilność oc proca w teście z cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, SylwesterI. napisał:

są takie miejsca gdzie na skręconych zegarach , watach i napięciu do ich poziomu w metro exodus stanowi to o przekroczeniu granicy 60fp czyli płynnej lub nie grze , przede wszystkim w takim metro pod prawdziwym obciążeniem

Ja do takich wymagających gier stosuję locka na 60 fps, a kartę podkręcam na max. Wtedy przez większość czasu karta nie pracuje na 100%, a jeśli przez chwilę te 60 fps jest na styk, to karta nie zdąży się nagrzać, bo chwilę później już nie będzie pracować na 100%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Aktualne karty są za slabe aby sobie poradzić z tym Metro z RT w 4k i nawet ciekły azot tego nie zmieni :E

@SylwesterI. ale przecież liczy się zegar karty, a nie ilość watow jaka pobiera. A głównym wyznacznikiem wydajności jest sama architektura i to jak układ jest przycięty względem pełnego. Gdzie ty masz stratę 30% względem tego co można uzyskać z takiego RTX 3080. To nawet nie jest 5%, pewnie średnio 2-3 klatki chłopaki tracą. Tego się nawet nie zauważy podczas grania.

możemy zrobić testy w 1440p , nie widzę problemu

no widzisz , akurat limit mocy ma znaczenie , bo się okaże że w wymagającej grze ich nastawy się wysypią , będą musieli pompować napięcie byle było stabilnie , albo grubo ciąć zegary , wtedy temperaturki podskoczą , limit podskoczy , a i tak fps będzie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SylwesterI. napisał:

a koledzy ustawili sobie zegary i napięcia pod limit 250W i w ten sposób wykastrowali 30% mocy karty , ..

Zacznijmy od tego, że wszedłeś w połowie dyskusji totalnie gubiąc wątek.

W skrócie, czy trzeba kupić 3050 żeby było cicho, czy 3060ti/3070 może być cicha na AC?

Tak więc wkleiłem screena z Suprim jak wcześniej. 3080 i 3070 są pod względem chłodzenia niemal bliźniacze.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://i.postimg.cc/rwQVVWgZ/crysis3.png 

https://i.postimg.cc/xd80cC4f/crysis3p.png

1.104x do przodu przy 1.68x wyższym poborze mocy jest pysznie ?

Każde kolejne 1-2% do przodu to są kolosalne spadki wydajności na wat.

 

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda wam życia na tą dyskusję ? Nie lepiej w coś pograć albo wziąć dziewczynę lub psa na spacer w ten piękny, sierpniowy wieczór... ? ???

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Zacznijmy od tego, że wszedłeś w połowie dyskusji totalnie gubiąc wątek.

W skrócie, czy trzeba kupić 3050 żeby było cicho, czy 3060ti/3070 może być cicha na AC?

 

jeśli w określonej kwocie zależało by mi na cichej karcie o wydajności X , to zamiast kupować 3080 topowego i go kastrować , a dalej by cichy nie był , wolał bym kupić tańszego 6800 non xt z blokiem i mieć po oc cichą kartę z tą samą wydajnością , ba wolał bym bezgłośnego , niewiele mniej wydajnego 3070 z dobrymi temperaturami , niż topowego 3080 po kastracji

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

https://i.postimg.cc/rwQVVWgZ/crysis3.png

https://i.postimg.cc/xd80cC4f/crysis3p.png

1.104x do przodu przy 1.68x wyższym poborze mocy jest pysznie ?

Każde kolejne 1-2% do przodu to są kolosalne spadki wydajności na wat.

 

Pamiętam to. Jakieś 3% za watowanie wychodzi. Chyba po tych testach wszyscy zaczęli celować w okolice 1850-1950MHz na swoich ryzach, bo dalej różnice czuć w temperaturze a nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

oj proponowałem już 2 razy kolegom porównanie temperatur i fps w metro exodus , jakoś cichutko o tym siedzą , jak makiem zasiał , bajeczki o tym że kastrowany 3080 na 250W to ta sama wydajność jak zoptymalizowany 3080 pod 350W , a jeszcze lepiej taki strix z limitem 450W i blokiem wodnym , mogą wciskać dziewczynkom w bibliotece na przerwie , może niektórzy uwierzą że nv zatrudnia inżynierów na rynku w Żeliszczewie 100m od GS'u i ci nie wiedzą co robią , ot tak sobie ustalili limit dla tych kart , a i tak już na starcie jest on obcięty

Ale ty jesteś niereformowalny :E Nie wiem skąd Ty sobie to bierzesz. Zobaczyłeś screena jak leci 3080 na 250W i nie możesz tego przeżyć. GPU od prawie 2 lat testy robione tutaj już pierdylion razy i każdy wie jak i z czym się to je i jaki jest przyrost wydajności 250W vs 300-350W.

450W to jest po odblokowaniu kurków i nawet jak zapakujesz 10 chłodnic to i tak ilość ciepła wydalanego z tego GPU jak również pobór prundu będzie nie adekwatne do wzrostu fps względem np. 300-350W :E

Więc i tak nikt normalny na co dzień nie będzie pędził GPU na 450W dla 3% czy 4% fps :E

 

Teraz sobie pykam od ~2h w Residenta 3 po tym jak dodali do tego to niby RT :E

Lecę na ~300W i wyobraź sobie, że żyję i nie potrzebuję pędzić tego GPU na 400+ W, dla minimalnej poprawy fps, której bez licznika i tak nie zauważę :E

aWHBU89.png

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta referencyjna Nv, RTX 3080

GPU Clock, Voltage Temperature, Fan Speed over Time

GPU Frequency and Voltage Analysis

BIOS Power Limit Manual Adjustment Range

gpu-clock-boost-vs-temperature.jpg

Overclocked Performance Unigine Heaven

"Actual 3D performance gained from overclocking is 3.9%."

Skoro taki RTX 3080 od Nv potrafi utrzymać średnie zegary w okolicach 1935 Mhz to to jest nasza baza, wszytko powyżej tego to będzie OC a poniżej DC.
Teraz możemy sobie to porównywać z konstrukcjami niereferencyjnymi, ale wyjście poza ta specyfikacje zacznie nam znacznie obniżać perf per watt.
Nie można sobie wziąć karty niereferencyjnej i to do tego z WC i brać tego jako bazę do pisania kto ile traci na wydajnosci bo zrobił UV czy karta nie ma tak wydajnego chłodzenia.
Można co najwyżej napisać ze ten model karty dzięki WC może osiągnąć więcej względem jednostek referencyjnych i większości niereferencyjnych ale tak naprawdę to nic innego jak zwykle, fabryczne OC za które płacisz.

13 minut temu, SylwesterI. napisał:

jeśli w określonej kwocie zależało by mi na cichej karcie o wydajności X , to zamiast kupować 3080 topowego i go kastrować , a dalej by cichy nie był , wolał bym kupić tańszego 6800 non xt z blokiem i mieć po oc cichą kartę z tą samą wydajnością , ba wolał bym bezgłośnego , niewiele mniej wydajnego 3070 z dobrymi temperaturami , niż topowego 3080 po kastracji

Przecież karty AMD mają tragiczna wydajność w RT, to kupujesz top, chwalisz się że masz super zestaw żeby na końcu operować układem który się potknie o własną wydajność wynikającą z ułomności architektury ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że GA102 potrzebuje więcej papu niż taka 104 stąd wystrzał poboru

robiłem testy 3070 vs 3080 12gb i jest naprawdę duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

https://i.postimg.cc/rwQVVWgZ/crysis3.png

https://i.postimg.cc/xd80cC4f/crysis3p.png

1.104x do przodu przy 1.68x wyższym poborze mocy jest pysznie ?

Każde kolejne 1-2% do przodu to są kolosalne spadki wydajności na wat.

 

no bardzo pięknie , test z 9 letniej gry  , starszych nie było ? ale zaraz zaraz , tam panowie przy napięciu 0.89V uzyskują 2025mhz , nasze asy mają ich "asz" 1845?

tam 0.77V i 1815 na budziku daje 225W , naszym asom 1845@0.88V daje 250W :E

coś nie "si calafą"

no i pomiędzy kartą 2025mhz a 1845 jest różnica 6fps

sprawdźmy to w metro exodus , który pierwszy ,,,, a nie sorry nie ma chętnych :E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SylwesterI. napisał:

jeśli w określonej kwocie zależało by mi na cichej karcie o wydajności X , to zamiast kupować 3080 topowego i go kastrować , a dalej by cichy nie był , wolał bym kupić tańszego 6800 non xt z blokiem i mieć po oc cichą kartę z tą samą wydajnością , ba wolał bym bezgłośnego , niewiele mniej wydajnego 3070 z dobrymi temperaturami , niż topowego 3080 po kastracji

ja przesiadłem się z 3070 Suprim X na 3080 Suprim X, bo akurat się udało za kilka stówek. Mimo wszystko 3080 jest szybszy od 3070tki na wszelkich nastawach powyżej 200wat. 3070Suprim goni dopiero po podbicu na maxa TDP karty pokroju 3080 ale wtedy coś w okolicy 350wat chyba bierze vs i tak szybszy 3080 nawet na 220 wat. 

A to co ja potrzebuję do szczęścia to właśnie wydajność 3080tki. Zmieniłbym na 6800XT/6900XT bo akurat w to co gram radki wypadają nawet nieco lepiej, ale trafiłem sztukę z bezgłośnymi cewkami, więc nie zmieniam nic bo wiem jak to się skończy. Koncertowo z moim szczęsciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SylwesterI. napisał:

no bardzo pięknie , test z 9 letniej gry  , starszych nie było ? ale zaraz zaraz , tam panowie przy napięciu 0.89V uzyskują 2025mhz , nasze asy mają ich "asz" 1845?

tam 0.77V i 1815 na budziku daje 225W , naszym asom 1845@0.88V daje 250W :E

coś nie "si calafą"

no i pomiędzy kartą 2025mhz a 1845 jest różnica 6fps

sprawdźmy to w metro exodus , który pierwszy ,,,, a nie sorry nie ma chętnych :E

Na dokarmianie trolla puszczającego parę w gwizdek owszem nie ma chętnych. 

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Przecież karty AMD mają tragiczna wydajność w RT, to kupujesz top, chwalisz się że masz super zestaw żeby na końcu operować układem który się potknie o własną wydajność wynikającą z ułomności architektury ?

wielokrotnie pisałem: na tym RT w 4 grach ( metro , cp2077 , control i DL2 ) to mi zależy jak na zeszłorocznym śniegu , tym bardziej że w metro,  liquid devil na 2750mhz na rdzeniu i 2400 na FLCK (kaganiec na 370W)prezentował to samo co obecny rtx 3080 z RT za to w pozostałych grach bez rt deklasował go totalnie , CP2077 i DL2 na 3080 dropi do 50fps , więc te gry i tak poczekają do następnej generacji kart (oby)

Edytowane przez SylwesterI.
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SylwesterI. napisał:

wielokrotnie pisałem: na tym RT w 4 grach ( metro , cp2077 , control i DL2 ) to mi zależy jak na zeszłorocznym śniegu , tym bardziej że w metro,  liquid devil na 2750mhz na rdzeniu i 2400 na FLCK (kaganiec na 370W)prezentował to samo co obecny rtx 3080 z RT za to w pozostałych grach bez rt deklasował go totalnie 

No dobra ale jakie z tego wnioski ? I znowu porównujesz swoją karte do jakiego RTX 3080 ? Referenta czy jakiego ?
Wiesz czemu się ciebie czepiam ? Bo nabijasz się z chłopaków że wybrali taka i taka drogę a sam próbujesz forsować swój tok myslenia który równie łatwo można obalić pisząc "to bez sensu" jak ty właśnie to robisz.
Bierzesz za przykład ME a za chwile piszesz ze RT nie ma znaczenia, kombinujesz i kombinujesz żeby tylko wyszło na twoje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SylwesterI. napisał:

sprawdźmy to w metro exodus , który pierwszy ,,,, a nie sorry nie ma chętnych :E

Sorki szkoda dla ciebie czasu :E

Jak chcesz to pochwal się wynikiem twojej 3080 i 6800XT na swojej hiper duper chłodnicy w TimeSpy.

Ja na powietrzu na strixie przebiłem 20k w GPU score

https://www.3dmark.com/spy/14456712

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest jeden , szczególnie nvidia idzie zła drogą pompując waty w elektronikę użytkową , napędzają ją w tym wyznawcy , twierdząc że "nic się nie stało , nvidia , nic się nie stało , kupimy kartę z top chłodzeniem wykastrujemy ją , dalej będzie głośno i gorąco , ale widocznie tak być musi" Po czym nvidia pompuje kolejne waty , bo i tak jest przecież dobrze.

a przykład ME źle interpretujesz , tu nie chodzi o jakość grafiki , tylko o rzeczywiste testowanie sprzętu , ja mogę sobie ustawić na procu 5,2 ghz i pokazywać wszem i wobec , ale mam oc !!! przeglądam neta i jest stabilnie , a jak włączę jakiś wymagający test to łapie niebieską  planszę , chyba nie na tym to polega , ME jest jedną z gier które mam w podstawowym składzie do testowania stabilności , a nie jakieś tam wiesie , czy final fantasy , czy inne lajtowe tytuły

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrobi takiego wyniku bo ma limit na 370W a że dzisiejsze stery nv nie reagują na obniżenie temperatury to nawet LN nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

control.png

controlp.png

1.107x do przodu przy 1.69x wyższym poborze mocy. O nie możliwe ?

Skalowanie to sprawdzam od czasu Pascala. Problem jest w tym i nie dotyczy tylko NV, że wraz ze wzrostem taktowania GPU skalowanie jest coraz gorsze, co dodatkowo pogrąża współczynnik wydajności na wat. Zanim nikt ktoś wyskoczy z przepustowością to wąskim gardłem nie jest przepustowość pamięci.

Także ile razy można powtarzać, że czasy oc się skończyły.

  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Skalowanie to sprawdzam od czasu Pascala.

i ciągle wychodzi to samo xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

nie zrobi takiego wyniku bo ma limit na 370W a że dzisiejsze stery nv nie reagują na obniżenie temperatury to nawet LN nie pomoże

dokładnie , dodatkowo po liquid Devilu i 24,8k gpu  scorew Time SPY , takie wyniki to zieeeeew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...