Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam o twoje wyniki. Wrzucaj 3080 i pokaż ile twoja chłodnica zrobi więcej niż GPU na powietrzu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Także ile razy można powtarzać, że czasy oc się skończyły.

patrz chyba ze swoim 6800XT LD nieświadomie złamałem prawa fizyki , podnosząc limit z 300W do 370W + zegary i zyskałem od 15 do 25 % wydajności w zależności od tytułu

1 minutę temu, lukadd napisał:

Pytam o twoje wyniki. Wrzucaj 3080 i pokaż ile twoja chłodnica zrobi więcej niż GPU na powietrzu.

3080 nie zrobi więcej bo ma lock na moc , a teraz odwracasz kotka ogonem , ale ok dawaj test 1h w metro twoja z max limitem na 450W i moja z limitem na 370W , w prawdziwym obciążeniu czyli w ME a nie kilka minut w benchmarku , bo tam wystawiam 6800xt który w ciszy zjada tego 3080 tak o 4,7k gpu points :E

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

3080 nie zrobi więcej bo ma lock na moc , a teraz odwracasz kotka ogonem , ale ok dawaj test 1h w metro twoja z max limitem na 450W i moja z limitem na 370W , w prawdziwym obciążeniu czyli w ME a nie kilka minut w benchmarku , bo tam wystawiam 6800xt który w ciszy zjada tego 3080 tak o 4,7k gpu points :E

To sobie ją odblokuj i zobaczymy ile zawalczysz więcej dzięki chłodnicy.
Mi na serio szkoda więcej czasu dla ciebie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, SylwesterI. napisał:

dokładnie , dodatkowo po liquid Devilu i 24,8k gpu  scorew Time SPY , takie wyniki to zieeeeew

Akurat w 3d smarku AMD robi mielonkę z NV. Realnie w grach nie koniecznie. Po odpaleniu Ray Tracingu NV robi mielonkę z AMD. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stjepan666 napisał:

grafiki za ponad 20k złotych

pod koniec roku będziesz miał taki wynik z jednej karty za dużo mniejszy hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, SylwesterI. napisał:

wniosek jest jeden , szczególnie nvidia idzie zła drogą pompując waty w elektronikę użytkową , napędzają ją w tym wyznawcy , twierdząc że "nic się nie stało , nvidia , nic się nie stało , kupimy kartę z top chłodzeniem wykastrujemy ją , dalej będzie głośno i gorąco , ale widocznie tak być musi" Po czym nvidia pompuje kolejne waty , bo i tak jest przecież dobrze.

Za przeproszeniem pier*& smuty. Jak nic się nie stało jak zieloni walą UV bo widzą problem. A Ty problem widzisz tyko w za mało watów XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

To sobie ją odblokuj i zobaczymy ile zawalczysz więcej dzięki chłodnicy.
Mi na serio szkoda więcej czasu dla ciebie.

a jej sobie nie odblokuję , bo nvidia skutecznie to blokuje , to nie amd , gdzie załatwiasz 90% ograniczeń programowo , nvidia potrafi sprzedawać karty z limitem 370W pod blokiem i 2 wtyczkami , a amd do kart 280W i AC ładuje już 3wtyczki , akurat AMD jest OC friendly i można z nich dużo wyciągnąć  , startują przy tej samej wydajności z niższego o 20% power limitu i jest miejsce na zabawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tornado3 napisał:

pod koniec roku będziesz miał taki wynik z jednej karty za dużo mniejszy hajs

No jestem ciekawy połączenia RTX 4090 Ti z TR 5995WX i wyników w smarku. :E  w CB23 100k punktów TR ma. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Za przeproszeniem pier*& smuty. Jak nic się nie stało jak zieloni walą UV bo widzą problem. A Ty problem widzisz tyko w za mało watów XD 

widzisz sam przyznajesz że widzisz problem i jest konieczne UV , ale i tak tego swojego "stabilnego" uv nie chcesz przetestować pod prawdziwym obciążeniem , wiesz sam czemu , bo by było OMG!!! trzeba jeszcze z zegarami w dół lecieć albo z mocą i napięciami w górę , tylko co zrobic z 90'C+ na hotspocie i memorkach , albo jak tu stwierdzić że 2000rpm to cicho

ps.

ja do tej pory byłem nauczony ze z oc można wyciągnąć in plus , teraz nv uczy że trzeba kastrować , widocznie to jest

tzp71n3fgug21.png

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SylwesterI. napisał:

widzisz sam przyznajesz że widzisz problem i jest konieczne UV , ale i tak tego swojego "stabilnego" uv nie chcesz przetestować pod prawdziwym obciążeniem , wiesz sam czemu , bo by było OMG!!! trzeba jeszcze z zegarami w dół lecieć albo z mocą i napięciami w górę , tylko co zrobic z 90'C+ na hotspocie i memorkach , albo jak tu stwierdzić że 2000rpm to cicho

Jezu po UV nic nie leci w dół na zegarach tylko bije więcej wat. W Quake2 sobie grałem nie raz i działa.

nawet jak będzie 100*C na memory to ciągle 5+*C zapasu :P Wklej swoje pamięci z WaterForce a nie z RXa z DDR6. Daj coś na ddr6x ? Z tego co wiem twój GB WF wcale szału nie robi.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

 Daj coś na ddr6x ? Z tego co wiem twój GB WF wcale szału nie robi.

:E

19 godzin temu, SylwesterI. napisał:

tu 30'C w pokoju , karta ustawiona pod korek limitu , 15 pętli port royale , komp bezgłośny

39d368663c706f97gen.jpg

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na badziewnej ek d5 , za tydzień wrzucę testy jak pompka będzie przy chłodnicy w pudełeczku z matą wygłuszającą i antywibracyjną na 4800RPM , przy tej prędkości od temperatur gpu i cepa odejmij kolejne 3-4'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Puść ETH :) 

aaa  moment moment pierwszy prosiłem o ME , zrób o co prosiłem , ja spełnię twoją prośbę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, SylwesterI. napisał:

a jej sobie nie odblokuję , bo nvidia skutecznie to blokuje , to nie amd , gdzie załatwiasz 90% ograniczeń programowo , nvidia potrafi sprzedawać karty z limitem 370W pod blokiem i 2 wtyczkami , a amd do kart 280W i AC ładuje już 3wtyczki , akurat AMD jest OC friendly i można z nich dużo wyciągnąć  , startują przy tej samej wydajności z niższego o 20% power limitu i jest miejsce na zabawę

No cóż jak kupiłeś wynalazek na 2 wtyczki to się nie pobawisz :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

No cóż jak kupiłeś wynalazek na 2 wtyczki to się nie pobawisz :E

bo nv nie sprzedaje kart z blokiem w modelu 3080 i z 3 wtyczkami :E ciekawe dla czego ?

amd daje do powietrznych z limitem o 100W mniejszym 3 wtyczki

a jak kupowałem swoją to karty z 3 wtyczkami bez bloku od nv kosztowały 1,5 koła więcej , bo górnioki nie chciały kart pod wodę , wtedy rachunek był prosty , za tyle więcej nv bez bloku , nieeee wolę 6900XT LD

ty ze swoimi 3 wtyczusiami i AC w ME na 450W też się nie pobawisz :E , kilka minutek i wentylki na 3000rpm i zbijanie zegarów :E

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko EVGA na 400w

8331-front-2.jpg

8331-top.jpg

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patrz rzeczywiście coś było , tylko jak to w szale górniczym , tego nie szło dostać , dorwanie czegokolwiek graniczyło z cudem , brał bym w ciemno , ale na żadnym rynku , czy to be , nl ,de , czy pl nie spotkałem

39 minut temu, Minciu napisał:

Puść ETH  na gigusiu ;) 

no masz zrobię pierwszy krok , karta nie optymalizowana pod kopanie , za mało tym się zajmowałem , nie znam się , na nastawach daily do gier 

762a44d771d1b9cagen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj kopie chyba lepiej , a limit zmniejszony i temperaturki cyk 52'C przy 32 w pokoju

4c01c6451e9fc157gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SylwesterI. napisał:

a patrz rzeczywiście coś było , tylko jak to w szale górniczym , tego nie szło dostać , dorwanie czegokolwiek graniczyło z cudem , brał bym w ciemno , ale na żadnym rynku , czy to be , nl ,de , czy pl nie spotkałem

no masz zrobię pierwszy krok , karta nie optymalizowana pod kopanie , za mało tym się zajmowałem , nie znam się , na nastawach daily do gier 

 

Pady wymieniałeś? :D Albo masz jakieś zupełnie nową rewizję tego GB.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Pady wymieniałeś? :D Albo masz jakieś zupełnie nową rewizję tego GB.

karta ma zmienione tylko na gpu gluta na LM

a nie pomyliłeś jej z 3080 waterforce AIO ? , to była straszna padlina , miała blok tylko na gpu , na memorkach była blaszka miedziana z rurką cieplną w 1 rewizji dali nawet w układzie amelinowy blok i karty gniły po czasie :E

2004151388.png

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV pozwala obniżyć ilość pobieranej energii, tym samym ilość wydzielanej energii w postaci ciepła, a jak wiadomo mniej generowanego ciepła łatwiej usunąć z obudowy po cichu - czemu w takim razie nVidia dała tak wysokie te napięcia domyślne? Gdzie jest haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SylwesterI. napisał:

karta ma zmienione tylko na gpu gluta na LM

 

2004151388.png

Nie, każda jedna miała gówno na pamięciach u GB. A nieraz nawet nic nie miała na rewersie. Czyli karte musiałeś kupić bardziej niedawno niż na okolicę premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...