Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

dla tego pokazałem wyniki z purepc , z gier nie z 3d smarków , dal tego przekomarzam się z sidebandem na temat wyników 3080ti vs 6800xt v 3d smarku time spy

 i dla tego od początku proszę o testy stabilności w metro exodus i wyniki z tych testów

bo różnica pomiędzy 3080 a 3070ti w tej grze to 74fps vs 60fps tu odejmiesz 10% zostanie 66,6 a na 3070ti dodasz te 5% i dostaniesz 63fps ( jak pod blok kupisz top wersję 3070ti to i więcej zyskasz niż 5%) , więc różnica żadna a kultura pracy , temperatury  z innej bajki

 na clc wydaję 2 tysiące nie kilka po odjęci kosztów chłodzenia cpu czyli takiej zabawki jak ty masz która kosztuje 500zł i to nie jest zakup na rok tylko kilka lat , a wtedy to sie rozłoży na 300-400zł rocznie , co jest bardzo dobrą ceną za komfort jaki mam , to że nie posiadam klimy to nie ma nic wspólnego z komputerem , a z tym że jeszcze nie wymyślili bezgłośnej klimy , którą można by u mnie zamontować , ja dzieki takiemu a nie innemu systemowi chłodzenia , mogę wywalić ciepło z kompa wprost za okno , a tobie będzie zapacało stopy czy klatę , zależy gdzie tego kompa ustawisz i dodatkowo to ty musisz nakładać w te dni skajowe czapki na uszy żeby dało się grać i to ty juz sie przyznałeś że nadchodzące modele kart 4080 to już nie dla ciebie , będziesz się tłamsił na coraz słabszych , a ja się tego nie boję , zobaczymy się za 6 miesięcy i zobaczymy co powiesz na temat tepmeratur , komfortu siedząc na 4060 gdy ja będę dalej w ciszy ogrywał gry na 4080'ce :E

 a teraz wróć jak już "odzyskasz" ME bo te twoje 1845mhz to palcem na kilkuminutowym  3dmarku pisane , tam temperatury zabijają zegary , jak mi pokażesz że te nastawy karta wytrzyma w 20 loopach z ME to uwierzę  , a nie uwierzę bo nie wytrzyma i z 10% straty zrobi się 15% straty czyli mniej niż na stockowym modelu niższym

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

https://www.3dmark.com/3dm/78525824?

Tu masz po UV - 30% wolniej niż stock jak to mówiłeś wcześniej?

 

ps 3 FPS ? 

image.thumb.png.8ca09359f75bfb579088c5ae30c94ce5.png

ej ej a gdzie się podziało 250W ? :E , no tu już masz 300W jak pokazuje wykresik z gpu-z bite 300wat :rotfl:, ustaw te kartę aby trzymała w teście  ogłaszane wszem i wobec 250W i zapodaj wyniki , zobaczymy ile jej będziesz musiał skręcić zegary z voltami , aby karta trzymała 250W , 3 minutki testu i już  88'C na pamiątkach i zasuwa do góry , daj 20 loopów zobaczymy na ilu pamiątki staną 96'C ? więcej? hotspocik 90'C  ?  bo na razie zbiłeś uv do 1845mhz żeby zbić moc do 50W mniej niż na mojej karcie ( a to tylko 16%) i już masz 4fps w plecy , dołóż kolejne 50W to się zrobi drugie 4fps i będzie 8 fps mniej przy 57 moich fps'ach a to już jest 14% w plecki , czyli poziom stockowego 3070ti :rotfl:

widzisz o takie bajeczki mi chodzi " moja karta ma uv na 250W i nic nie traci " na takie numery to my ich nie oni nas - jak to się mawiało , w nv kretyni nie pracują , strugają jak mogą z tego co mają

1. ma uv na 300W - 16% i juz traci 7% zrobisz uv na rzeczywiste 250W i straci 14% (wyląduje na równi z stockowym 3070 ti na AC a taki z LC ją pogoni i będzie bardziej komfortowy w korzystaniu)- twierdzisz inaczej ? pokaż wyniki na rzeczywistych 250W

2. grzeje się do 90'C plus i hałasuje

3. zrób test w ME tam dopiero daje do pieca , zegarki poleca w dół do 1650 -1700mhz żeby się w 250W zmieścić , wtedy porównamy smarki :cool:

 

Edytowane przez SylwesterI.
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukadd napisał:

Co za typ :E

Ale faktycznie jutro idę chyba na jakiś szrot szukać chłodnicy od jakiegoś malucha, to będzie lepiej :E Jeszcze zawinę szlaucha od somsiada i wtedy na parapet ją podciągnę sobie ?

NxoRaD3.png

 

no kolego ty też zrób ten test przy MOJA TYLKO ŁYKA 250W zobaczymy zegarki i wydajność w takich nastawach

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

af2180a65f11f.png

 

GPU temperature 81,2 stopnia, a "Hot Spot" 62,4 ?! WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kyle_PL napisał:

GPU temperature 81,2 stopnia, a "Hot Spot" 62,4 ?! WTF?

na wykresie przy hot spot nie zaznaczył wartości max , ale na wykresie widać że dobija do 100'C , pamiątki równie blisko , a to tylko kilkuminutowy przelot , niech zrobi takich pętli 20 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu ciekawostka , skoro sie boicie

ME w limicie 250W:

3223b97b23c39069gen.jpg

na takich nastawach smark vs moje nastawy na 350W

https://www.3dmark.com/compare/pr/1696275/pr/1696122#

28% mocy  ,kosztowało 15% zegara  i 12.1% wydajności

przypomnę ze w 1440p 3070ti traci do 3080 14% wydajności , a więc tu zostaje 1.9% wydajności in plus , NIEODCZUWALNE

https://www.purepc.pl/kfa2-geforce-rtx-3090-ti-ex-gamer-testy-wydajnosci-karty-graficznej-kosmiczny-sprzet-za-kosmiczne-pieniadze?page=0,30

 

ps. wisienka na torcie , przy 350W w port royal (20 loopów)  moje memki grzały się do 52'C hot spot do 54'C  , gpu do 39.9'C w ME na limicie 250W ( 4 loopy, nawet woda się nie wygrzała) - hot spot 52'C memki też 52'C gpu 40'C

rpm pompy i wentyli na chłodnicy ten sam , temperatura w pokoju o 0.2'C wyższa 30,1 vs 29.9'C

tak wygrzewa ME , na 250W daje tyle co Port Royale na 350W

mam nadzieję że to wyjaśni mitomanię co niektórych posiadaczy rtx serii 3xxx o idiotach inżynierach z nv , magicznie zaoszczędzonych watach i kartach nie tracących nic na wydajności , a tym co to łykali jak świeży boczek , otworzy troszkę oczka , ludzie którzy projektują i testują karty , czy to u NV czy AMD w ciągu miesiąca zapomną więcej niż najwięksi forumowi spece wśród nas nauczą się przez całe życie , to nie ta liga  ,żeby tam się dostać , forumowe pierdzi stołki wszelkiej maści mnie włączając mogą jedynie pomarzyć

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jak robicie testy obciążeniowe GPU w Shadow Of The TombRaider, to nie ustawiacie tak, by było "ograniczenie GPU 100%"?

28 minut temu, SylwesterI. napisał:

na wykresie przy hot spot nie zaznaczył wartości max , ale na wykresie widać że dobija do 100'C , pamiątki równie blisko , a to tylko kilkuminutowy przelot , niech zrobi takich pętli 20 :cool:

Moim zdaniem wszystkie kluczowe parametry powinny być zaznaczone "MAX", a nie część tak, a część tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kyle_PL napisał:

Czemu jak robicie testy obciążeniowe GPU w Shadow Of The TombRaider, to nie ustawiacie tak, by było "ograniczenie GPU 100%"?

Moim zdaniem wszystkie kluczowe parametry powinny być zaznaczone "MAX", a nie część tak, a część tak.

a to już do autora czemu się wstydzi swoich parametrów , od nośnie TR, ja nie testuję w tej grze , to pikuś a nie obciążenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SylwesterI. napisał:

no kolego ty też zrób ten test przy MOJA TYLKO ŁYKA 250W zobaczymy zegarki i wydajność w takich nastawach

Przecież od tego zacząłeś temat :E jak wrzuciłem 250W

W3 w 4k to dalej bardzo ładnie grzejąca gra. Każdy ją ma i sobie może zobaczyć/porównać 

Masz jeszcze raz. 

tluFXtE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Przecież od tego zacząłeś temat :E jak wrzuciłem 250W

W3 w 4k to dalej bardzo ładnie grzejąca gra. Każdy ją ma i sobie może zobaczyć/porównać 

Masz jeszcze raz. 

tluFXtE.jpg

Po co udajesz głupiego?

Już  Minciu prezentował  250W w swoim teście  , w 3d smarku Już mu nie poszło na tych nastawach , Już  było 300W , a metra się boi pokazać

Teraz Twoja kolej 250W w 3dsmarku a potem w metro testy w Wiesiu i pasjansie mnie nie interesują

Edytowane przez SylwesterI.
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ostatnio po kilku latach wróciłem do stacjonarki i choć początkowo nie myślałem w ogóle o GPU, tak teraz dochodzę do wniosku że może jakiś czas by się znalazł od czasu do czasu na coś starszego czy choćby takiego WoT.

Mam i5-12400, 64 GB RAM, zasilacz Be Quieta 400W (celowo tak dobrany bo własnie miało nie być dGPU) więc z mocą nie poszaleję.

Druga sprawa że używam monitora 4K bo dużo pracuję z tekstem i HiDPi robi tu różnicę.

 

Zastanawiałem się i uznałem, że chyba najlepszym wyjściem będzie 3050 - zasilacz wystarczy, w nowości typu CP i tak nie mam zamiaru grać, a do tego seria 3xxx ma wsparcie dekodowania AV1 na którym mi zależy - bywa że odpalam coś na YT w 8K i nawet taki Intel HD z 12gen dekoduje to bez zająknięcia, gdzie patrząc na specyfikację NVDEC, nawet coś mocniejszego z serii 2xxx nie wspierałoby sprzętowego dekodowania.

Jakiś inny lepszy wybór? AMD nie biorę pod uwagę w ogóle ze względu na brak wsparcia dla AV1, dopiero nowa seria ma to zaoferować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie 3050. Plus też że ma dlss. Byle nie w cenie 3060 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

Po co udajesz głupiego?

Już  Minciu prezentował  250W w swoim teście  , w 3d smarku Już mu nie poszło na tych nastawach , Już  było 300W , a metra się boi pokazać

Teraz Twoja kolej 250W w 3dsmarku a potem w metro testy w Wiesiu i pasjansie mnie nie interesują

Wezmę vallhalle i na tych nastawach będzie 230w, gdzie w Wieśku jest 255. Wiesiek w 4k jest jesdna z najbardziej cisnacych gpu gierek. Metro pociśnie kapke więcej. Jak nie potrafisz sam wyciągnąć wniosków to nie mój problem :E

Ja mam co robić, zamiast instalowac kolejne gierki robić tobie testy. Gpu mam już prawie od 2 lat nic nowego nie odkryje :E

A jak tobie chce się bawić to niby masz 3080 sobie testuj. 

I to w zasadzie tyle ode mnie. Jak kiedyś będę grał w metro to wrzucę do wątku wyniki. Jak będziesz pisał kolejne bzdury, a mi się jeszcze będzie chciało to może sprostuję. Ale coraz poważniej zastanawiam się czy cie nie dodać do ignorowanych. Bo pierdzielisz i męczysz :E więc narazie EOT z mojej strony, a Ty sobie testuj prawie 2 letnie gpu, gdzie niedługo wychodzi nowa seria :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lukadd napisał:

Wezmę vallhalle i na tych nastawach będzie 230w, gdzie w Wieśku jest 255. Wiesiek w 4k jest jesdna z najbardziej cisnacych gpu gierek. Metro pociśnie kapke więcej. Jak nie potrafisz sam wyciągnąć wniosków to nie mój problem :E

Ja mam co robić, zamiast instalowac kolejne gierki robić tobie testy. Gpu mam już prawie od 2 lat nic nowego nie odkryje :E

A jak tobie chce się bawić to niby masz 3080 sobie testuj. 

Czyli wiem ale nie powiem ?Bajeczki będę dalej wciskał  , ja jestem lepszy od speców z nv , ok jak z Minciem , bajki dalej sobie opowiadaj , samo kluczenie twoje pokazuje jaka jest prawda , jak podejmiesz rękawicę  to wróć  bye bye

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Pioy napisał:

Byle nie w cenie 3060 :)

Mając do wyboru 3050 vs 3060 w tej samej cenie, to ten 3050 będzie znacznie cichszy, a ten 3060 nie tylko głośniejszy, ale też bardziej gorący. Także ten tego.

ps. oczywiście mówimy o normalnych cenach, a nie starym leżaku magazynowym RTX3050 z ceną z czasów szału krypto vs RTX3060 z świeżej dostawy.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szybszy kilkadziesiąt % ???

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pioy napisał:

Tylko szybszy kilkadziesiąt % ???

... a nawet (w części tytułów) kilkanaście procent (Control, Shadow Of The Tomb Raider), ale tak, różnica w wydajności średnio będzie wyraźna. Jednak sedno sprawy jest następujące: sama wydajność, to nie jest absolutnie wszystko, na co trzeba patrzyć.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka farsa z tym 3080 12 GB :E Najpierw zaprzestać produkcji,żeby potem po dość krótkim czasie produkcję tego modelu wznowić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL @Pioy

Tak na szybko patrząc na np. allegro to 3050 mogę kupić za jakieś 1550 zł, zaś 3060 są do dostania za 1800 zł

Nie wiem czy warto dopłacać bo różnica nie jest duża (a będę brał jeszcze na FVAT i w koszty więc realna różnica jest naprawdę mała), ale nieco obawiam się o kwestie tego zasilacza. Nie powiem, wolę chłodniej i ciszej. Ostatnie kilka lat w sumie 0 gier więc mam do ewentualnego ogrania tyle rzeczy że nie muszę sięgać po żadne nowości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukasamd napisał:

@Kyle_PL @Pioy

Tak na szybko patrząc na np. allegro to 3050 mogę kupić za jakieś 1550 zł, zaś 3060 są do dostania za 1800 zł

Nie wiem czy warto dopłacać

Sądzę, że ani ten 3050, ani ten 3060 w tych cenach nie będą ciche. Inna sprawa, że ta cisza, to też kwestia indywidualnych wymagań (dla jednego lekki, ale wyraźnie słyszalny szum jest zupełnie OK, a dla innego niedopuszczalny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Spl97 napisał:

Jaka farsa z tym 3080 12 GB :E Najpierw zaprzestać produkcji,żeby potem po dość krótkim czasie produkcję tego modelu wznowić :lol2:

Spojrzałem z ciekawości na X-koma i więcej jest modeli 3080 12GB niż 3080 10GB i to w dodatku tańsze. Ciekawe.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JDM napisał:

Spojrzałem z ciekawości na X-koma i więcej jest modeli 3080 12GB niż 3080 10GB i to w dodatku tańsze. Ciekawe.
 

Ceny kart graficznych spadają, a w sklepach zalegają jeszcze stare dostawy. Przykładowo:

ASUS ROG STRIX RTX3050  8GB  - 2599zł (ProShop)

ASUS ROG STRIX RTX3060 12GB - 2569zł (ProShop)

ASUS ROG STRIX RTX3060 12GB - 2469zł (KRSystem)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokupowali drożej to teraz będą januszować na maxa by tylko cen nie obniżać bo przecież wielki polacki przedsiębiorca cwaniak straci na tym interesie bo myślał, że cały czas ceny będą wywindowane.

Dobrze, niech gniją prywaciarze...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat do dyskusji o cenach.

Pomyliłem tematy ?

Proszę kontynuować. ?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...