Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Za to jest temat od 20 stron że jeden maskuje MHz i tylko to widzi a drugi ze mu to niepotrzebne xd

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Za to jest temat od 20 stron że jeden maskuje MHz i tylko to widzi a drugi ze mu to niepotrzebne xd

Przecież jego już większość wrzuciła do ignorowanych :E 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Przecież jego już większość wrzuciła do ignorowanych :E 

Jak większość  lubi wierzyć w bajki , to co się dziwić, że w tym kraju pis rządzi,  sam Minciu ci pokazał że jego nastawy karty poza lajtowymi grami robią jednak 300W , a ME wogole nawet nie odpalił , a ty dalej łykasz bajeczki o 250W i braku strat ?jeszcze z jurkkiem się za rączkę  weź  on już w tematach sterów  pokazał  , jjaki jest asior ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SylwesterI. napisał:

Jak większość  lubi wierzyć w bajki , to co się dziwić, że w tym kraju pis rządzi,  sam Minciu ci pokazał że jego nastawy karty poza lajtowymi grami robią jednak 300W , a ME wogole nawet nie odpalił , a ty dalej łykasz bajeczki o 250W i braku strat ?

Ty dla odmiany dalej się wpier.... z tym swoim radełonem ludziom którzy kompletnie nie są nim zainteresowani i nie pytają, akurat pasuje żebyście się wzajemnie powkurzali. Tylko szkoda że robiąc syf w wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

Jak większość  lubi wierzyć w bajki , to co się dziwić, że w tym kraju pis rządzi,  sam Minciu ci pokazał że jego nastawy karty poza lajtowymi grami robią jednak 300W , a ME wogole nawet nie odpalił , a ty dalej łykasz bajeczki o 250W i braku strat ?

A ty dalej nie rozumiesz ze twój cały zestaw kosztował cię krocie, a nadal potrzebujesz tabelek i wykresow aby pokazać że jest szybszy. Dalej nie kumasz, w czym tkwi prawdziwy clu całej tej dyskusji. Dam ci darmowego tipsa, trzeba było zainwestować te pieniądze w lepsza klimatyzacje tej kotłowni w której mieszkasz, lepiej byś na tym wyszedł.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SylwesterI. napisał:

robią jednak 300W

No to robią i co z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszyłem, jak 3060Ti po UV pobierał mi 130W zamiast 200W przy czym był niesłyszalny. A spadek może 3FPS nie uważam za druciarstwo. Niestety nie mam screenów z Metro Exodus, więc to co napisałem to nieprawda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

A ty dalej nie rozumiesz ze twój cały zestaw kosztował cię krocie, a nadal potrzebujesz tabelek i wykresow aby pokazać że jest szybszy. Dalej nie kumasz, w czym tkwi prawdziwy clu całej tej dyskusji. Dam ci darmowego tipsa, trzeba było zainwestować te pieniądze w lepsza klimatyzacje tej kotłowni w której mieszkasz, lepiej byś na tym wyszedł.

Nie,  ty tak sobie tłumaczysz  kity jakie ci wcisnęli,  250W I karta działa jak stock  a wychodzi ze kupili 3080 i sprowadzili do poziomu 3070ti. , wywalę wszystkie posty o lc zostanie 3080 stock vs 250W I co będziesz miał tę  samą  wydajność? , nie będziesz miał  słabszą kartę za większe pieniądze,  a brak argumentów wycieczkami osobistymi maskujesz , skoro mnie stać na fanaberie jak lc a ciebie nie to mi o kasie nie pisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie rozróżniaj fanaberie od wciskania kitu ze jak ktoś robi UV albo ma kartę z gorszym chłodzeniem to jest śmieszny. Skoro on jest śmieszny to ty ze swoim zestawem jesteś równie śmieszny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

No ale właśnie rozróżniaj fanaberie od wciskania kitu ze jak ktoś robi UV albo ma kartę z gorszym chłodzeniem to jest śmieszny. Skoro on jest śmielszy to ty ze swoim zestawem jesteś równie śmieszny.

Nie napisałem że są śmieszni bo mają AC , pisałem że są śmieszni twierdząc że 250W = stock , a wszystko zaczęło się od zapowiadanych kolejnych 100W w nast generacji i zobaczysz ze dalej będą  mitomani 250W = stock ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, caleb59 napisał:

Pokupowali drożej to teraz będą januszować na maxa by tylko cen nie obniżać bo przecież wielki polacki przedsiębiorca cwaniak straci na tym interesie bo myślał, że cały czas ceny będą wywindowane.

Dobrze, niech gniją prywaciarze...

Pomijając fakt, że Proshop zawsze miał cześć cen oderwanych od rzeczywistości, to muszę przyznać, że absolutnie uwielbiam Twoje wypowiedzi na temat cen kart graficznych ? Wchodzisz wtedy w tryb modelowego chłopecka. "Ma być jak ja mówię, a gdy będzie inaczej to uj z nimi". 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

Czyli wiem ale nie powiem ?Bajeczki będę dalej wciskał  , ja jestem lepszy od speców z nv , ok jak z Minciem , bajki dalej sobie opowiadaj , samo kluczenie twoje pokazuje jaka jest prawda , jak podejmiesz rękawicę  to wróć  bye bye

Dobra. Dawaj na PW klucz do gierki którą chcesz. Nie będę miał wytłumaczenia że nie, bo nie mam. A ty widzę nie rozumiesz tego?  Masz 5 lat?  Problemy z głową? Wklejam screen, że nie mam ale dalej jesteś betonem. Wklejam godziny grania w resztę części metro gdzie jedna ma 48 minut druga nic a Ty dalej jesteś betonem i twierdzisz że gram.

Miałem suprimx 3070 mam 3080. Nie ma najmniejszego sensu ssać kilkaset Wat wiecej na 3070 żeby gonić 3080 wydając na chłodzenie wodne dobre 3 tysiące. Nie 750zl. Nie 2 tysiące. Trojka na na start i to bez szaleństwa. A propozycje z wężami ogrodowymi wsadź sobie w buty. Tak samo chłodnice na parapecie. Po prostu brak słów. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pzeciez bardziej na gpu sie nie dało obłowić,.przez 1.5r oku ceny od 50 do 100 procent zawyżone

 

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

Nie napisałem że są śmieszni bo mają AC , pisałem że są śmieszni twierdząc że 250W = stock

Skoro w testach im wychodzi ze wydajność jest praktycznie taka sama to jest to stock, a często jest lepiej niż stock, i żadne dopisywanie do tego ideologi i szukania dziury w całym tego nie zmieni. Cały świat tech IT zgadza się ze UV obecnych kart praktycznie zawsze poprawia osiągi a ty próbujesz tutaj jakieś nowe teorie wymyślać. Daj se spokój, naprawdę nie widzisz ze się wszyscy z ciebie już śmieją ? Czy to nie jest dla ciebie wystarczający sygnał ze cos w twojej logice nie do końca się zgadza ? Chcesz walić pod korek proszę bardzo, ale przystań wymyślać ze to ma jakiś większy sens. Wręcz przeciwnie marnujesz energie a w grze różnicy praktycznie żadnej. OC dzisiaj to sztuka dla sztuki. To jest fanaberia, dziwactwo i przestań wymyślać że jest inaczej.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo on myśli ze  jak ma radeona  2800 zamiast 2600 to mu przybędzie 25procent xD

5 minut temu, Minciu napisał:

Tak samo chłodnice na parapecie. Po prostu brak słów. 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jurekk napisał:

No to robią i co z tego

On w ogóle dalej do tej pory nie ogarnia o co chodziło w tych zalaczonych screenach na 250W, gdzie chodziło w zasadzie tylko o to, aby pokazać jak wentyle sobie radzą i, że mogą sobie dobrze radzić przy takim poborze na dość niskim rpm jak na chłodzenie powietrzem. 

A to, że gpu na identycznych nastawach w różnych grach potrafi siorbać różne ilości papu to każdy wie. To jest normalne, że różne gry różnie obciążają. Nawet w jednej grze w zależności od miejscówki będą różnice. Np. 230, 250 a w jeszcze innej miejscówce i 260, albo 270W się trafi. Nawet biegając w nowigradzie w Wieśku 4k w zależności od miejsca w mieście i na nastawach jakie wrzucałem będzie od 230 do 260 w zależności od miejscówki. 

W takiej Valhalli to już w ogóle gpu się nudzi i wciąga mało papu, w niektórych miejscówkach np. z wodą kapke potrafi mocniej pociągnąć, ale to i tak nic w porównaniu do tego co potrafi pociągnąć np. Wiesiek. Metro też ładnie ciągnie, ale też ma różne miejscówki, jedne cisną mocniej inne mniej. Normalne. 

Nie warto dalej karmić tego trolingu, niech sobie siedzi w 30 stopniach w pokoju przy 500w grzejniku i się cieszy robiąc nie za długie testy, że ma 50 stopni na gpu. Bo w takiej temperaturze to długo nie pogra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie do bajeczek dopowiadasz  teorię  , co kto pokazał?  minciu pokazał w lajtowej grze 250W wystarczy , po czym zrobił KILKUMINUTOWY test w port Royal i wyszło  że jego 250W to jednak 300W ?, A w ciagu kilku minut temp. Mem wskoczyly na 88'C A HOT SPOT NA 80'C I DALEJ ROSŁY ,  jak portale testuja karty ? 3 min. I koniec? ?NNie wygrzewają  min 15min a wiele nawet 30min i dopiero testy ,wiec u niego skończyłoby by się na temperaturkach kole 100'C , a w ME DŁAWIENIEM zegara , I  tyle z wydajnosci 250W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

przy 500w grzejniku

ale 500 wat na 5nm to juz mu sie nie podoba.Lubi te 500wat dla 5 procent wydajności.

Samobiczowanie ?

Edytowane przez jurekk
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, jurekk napisał:

No to robią i co z tego

A może mają UV na stałe napięcie a nie TDP? I jak puści się coś co ssie więcej wat to wyjdzie więcej. Ale w pozostałych 99% jest mniej. Taki urok UV. Przy OC sprawa jest prostsza. Karta wali w mur TDP i tylko zegary latają XD 

Przy okazji na piku jest chyba 280 coś. Nie 300. I to jest jakiś chwilowy strzał.

2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

Sam sobie do bajeczek dopowiadasz  teorię  , co kto pokazał?  minciu pokazał w lajtowej grze 250W wystarczy , po czym zrobił KILKUMINUTOWY test w port Royal i wyszło  że jego 250W to jednak 300W ?, A w ciagu kilku minut temp. Mem wskoczyly na 88'C A HOT SPOT NA 80'C I DALEJ ROSŁY ,  jak portale testuja karty ? 3 min. I koniec? ?NNie wygrzewają  min 15min a wiele nawet 30min i dopiero testy ,wiec u niego skończyłoby by się na temperaturkach kole 100'C , a w ME DŁAWIENIEM zegara , I  tyle z wydajnosci 250W ?

U mnie sztywny jest zegar i napięcie po UV.

U Ciebie waty a zegar lata bo karta 100% czasu leci na limicie mocy. 

Co teraz chcesz udowodnić? Że 1% przypadków weźmie więcej wat? 

Nie rozumiesz zasady działania i chcesz żeby mi spadł zegar a to się nie dzieje i masz ból dupy to każesz inne krzywe robić. No brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

A to, że gpu na identycznych nastawach w różnych grach potrafi siorbać różne ilości papu to każdy wie. To jest normalne, że różne gry różnie obciążają. Nawet w jednej grze w zależności od miejscówki będą różnice. Np. 230, 250 a w jeszcze innej miejscówce i 260, albo 270W się trafi. Nawet biegając w nowigradzie w Wieśku 4k w zależności od miejsca w mieście i na nastawach jakie wrzucałem będzie od 230 do 260 w zależności od miejscówki.

30W różnicy, zakładając, że karta non-stop w 100% obciążona (nawet na ułamek sekundy nie ma CPU bottleneck? - bardzo duże te różnice. ... a może jednak w tym Wieśminie w niektórych momentach jest CPU bottleneck?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Przy okazji

plus zalezy od sztuki.Nie problem znaleźć giagbyta z boostem 1800 ktróy ma max est wyzej jak supimx.

Później takie osoby sie podniecają ze mają magiczą reke jak przesuwają suwak w prawo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

af2180a65f11f.png

 

f105d800496f2.png

 

Tutaj przypadkiem nie ma CPU bottleneck? ("Ograniczenie GPU 73%/77%" - raczej przy testach GPU powinno być 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL

To zależy od miejscówki, są bardziej siorbiace papu i mniej oczywiście gpu z będzie pokazywać 100 czy tam 99% obciążenia, odwrócisz się w drugą stronę i może być 20wlW inaczej. To nic nie normalnego. 

CPU nic nie blokuje. Napewno nie w 4k i przy 10700k w Wieśku. 

Będziesz miał gpu to sobie odpal Valhalla i zobacz jak ta gra słabo obciąża gpu mimo, że niby leci na 100% to na waty wogule się to nie przekłada. Nie licząc małej części miejscówek. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

To zależy od miejscówki, są bardziej siorbiace papu i mniej oczywiście gpu z będzie pokazywać 100 czy tam 99%

Nie jest 100 procent gpuload to nawet nie pokazałeś czy stabilne

4 minuty temu, lukadd napisał:

CPU nic nie blokuje

blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Odpaliłem tak jak ostatnio była używana gierka. Ale ten test rozróżnia CPU od GPU i minimalny FPS, Jeśli chodzi o proporcje przecież się nic nie zmieni nawet jak zwiększę detale dla GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...