Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jurekk napisał:

Nie jest 100 procent gpuload to nawet nie pokazałeś czy stabilne

blokuje

O czym ty piszesz :E

Przecież 2 testy co wrzucałem są razem z wykresami i w Wieśku i w port royal leci gpu na full obciążone. Prościutka linia. 

Od kiedy takie cuda, że Wiesiek w 4k na ultra nie daje rady na 10700k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kyle_PL napisał:

Tutaj przypadkiem nie ma CPU bottleneck? ("Ograniczenie GPU 73%/77%" - raczej przy testach GPU powinno być 100%)

o tym pisałem.

A co  do testów to wrzucajcie gpulog a nie te scryny co wyglądają na 2  minuty.

Malo to 13 letnich bajkopisarzy albo podstarzałych gimusów na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

U mnie sztywny jest zegar i napięcie po UV.

U Ciebie waty a zegar lata bo karta 100% czasu leci na limicie mocy. 

Co teraz chcesz udowodnić? Że 1% przypadków weźmie więcej wat? 

Nie rozumiesz zasady działania i chcesz żeby mi spadł zegar a to się nie dzieje i masz ból dupy to każesz inne krzywe robić. No brak słów.

Ok czyli z 1 bajeczki :250W ,1100rpm, "dobre" temperatury i ta sama wydajność , już wypada 250W . Ok.

To jedziemy dalej , masz te swoje sztywne MHz i V , to dokończ ten test z Port Royal,  20 loopów  , sztywne 1845mhz , 0.880V i 1100rpm , zarzuć  screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Minciu napisał:

Jest. Odpaliłem tak jak ostatnio była używana gierka. Ale ten test rozróżnia CPU od GPU i minimalny FPS, Jeśli chodzi o proporcje przecież się nic nie zmieni nawet jak zwiększę detale dla GPU.

Chyba sobie jaja robisz. Rób test GPU porządnie, a nie obciążenie GPU ~75% (mniejsza o konkretne wartości, ale po prostu dosyć dalekie od pełnego) a pokazujesz temperatury itp.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

Jak większość  lubi wierzyć w bajki , to co się dziwić, że w tym kraju pis rządzi,  sam Minciu ci pokazał że jego nastawy karty poza lajtowymi grami robią jednak 300W , a ME wogole nawet nie odpalił , a ty dalej łykasz bajeczki o 250W i braku strat ?jeszcze z jurkkiem się za rączkę  weź  on już w tematach sterów  pokazał  , jjaki jest asior ?

 

250wat nastawa była do pokazania jak działa chłodzenie suprim przy takiej mocy ( dla 3060ti/3070 zamiast 3050 ). Czyli rozumiem że polecasz kupić 3050 i wpakować ją pod wodę?

 

image.thumb.png.3393b0cc1f0765985abfe403f9e14655.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, SylwesterI. napisał:

Ok czyli z 1 bajeczki :250W ,1100rpm, "dobre" temperatury i ta sama wydajność , już wypada 250W . Ok.

To jedziemy dalej , masz te swoje sztywne MHz i V , to dokończ ten test z Port Royal,  20 loopów  , sztywne 1845mhz , 0.880V i 1100rpm , zarzuć  screena

Nie ściemniaj tylko kończ test

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

250wat nastawa była do pokazania jak działa chłodzenie suprim przy takiej mocy ( dla 3060ti/3070 zamiast 3050 ). Czyli rozumiem że polecasz kupić 3050 i wpakować ją pod wodę?

Nie kurde, GTX1630 i pod ciekły azot. Weź już nie kręć.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2022 o 12:46, Kyle_PL napisał:

Z tego powodu nie kupuję słabego (słaba wersja karty z tym GPU, czyli m.in. z kiepskim chłodzeniem) RTX3050 :)

Wątpię, by przyzwoite, czyli praktycznie przeciętne RTX3070 było bezgłośne.

 

 

7 minut temu, Kyle_PL napisał:

Nie kurde, GTX1630 i pod ciekły azot. Weź już nie kręć.

dziury chyba masz? :D 

 

wątpisz żeby 3070 z TDP 220-240 było ciche, to masz wyżej 300wat na AC. Głośne? 1300rpm? 

 

Teraz można zjechać jeszcze w dół i wrzucić screena na niższym wacie, ale zaraz przyjdzie Sylwester i sie obsra. Pamiętasj też że 3070 NIE MA GDDR6X plującego 40-50wat z samych pamięci. Więc tam nawet z gównianymi padami będzie chłodniej.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

dziury chyba masz? :D 

Już widzę, jak przeciętne RTX3070 (dodatkowo z wymaganą większą prędkością obiegu powietrza w obudowie - czyli rozmawiamy o całym PC) będzie tak ciche jak wypasione RTX3050 (z wymaganą przez niego prędkością obiegu powietrza w obudowie). ? Jak zwykle albo kręcisz, albo po prostu nie potrafisz myśleć kompleksowo.

11 minut temu, Minciu napisał:

wątpisz żeby 3070 z TDP 220-240 było ciche,

Karta graficzna nie składa się z samego rdzenia (już na chwilę pomińmy resztę komputera, które jest powiązane z ilością generowanego przez całość hałasu). Wątpię, by przeciętny RTX3070 był tak cichy jak wypasiony RTX3070 Noctua (nawet są na to dowody, że nie jest).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

wątpisz żeby 3070 z TDP 220-240 było ciche, to masz wyżej 300wat na AC. Głośne? 1300rpm? 

z  otwartą budą

8 minut temu, Kyle_PL napisał:

jak wypasione RTX3050

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

 

No dajesz te opowieści  z narnii , rozdział  o 250W już masz za sobą  wiele nie zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

No dajesz te opowieści  z narnii , rozdział  o 250W już masz za sobą  wiele nie zostało

Ty później XD wróćmy do Suprim X 3070 który jest głośny. Na ten moment mogę zejść z TDP na 3080 i pokazać jak się grzeje i jak bardzo jest głośny taki 3070. 

Dwie sprawy na raz nie pogodzę. Jeden psychol defaulta a drugi wodowania i smażenia. Jedyne co was łączy to lepiej kupić wypasionego bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KYLE_PL

poczekasz chwilę,  żeby skończył bajeczki z narnii które zaczą

Proszę  , bardzo

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Jeden psychol defaulta a drugi wodowania i smażenia. Jedyne co was łączy to lepiej kupić wypasionego bubla.

... rozmawiają z psycholem od UV ?

ps. "wypasiony bubel" ? Coś jak gorący mróz, albo kochająca nienawiść.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten wypasiony 3050 to jest takie urocze.

3050 to ja bym kupił 3 letniej córce jakbym mial co by oglądała anime xD

Swoja drogą ktoś tu wklejał uroczą 1 wentylatorową 3060tke.Szkoda ze pod koniec zycia 8nm

Zrobiła by furore w pokoju dziecięcym wiec nie taka nisza jak sie wydaje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

3050 to ja bym kupił 3 letniej córce jakbym mial co by oglądała anime xD

Nie wiedziałem, że anime wymaga takiej mocy obliczeniowej. Bo zwykłe filmy, nawet 8K 60fps to płynnie chodziły jak kiedyś testowałem, na integrze z i3 8100.

4 minuty temu, jurekk napisał:

Swoja drogą ktoś tu wklejał uroczą 1 wentylatorową 3060tke.Szkoda ze pod koniec zycia 8nm

Zrobiła by furore w pokoju dziecięcym wiec nie taka nisza jak sie wydaje

Tak, zapewne bardzo fajna suszarka, tudzież odkurzacz.

https://www.purepc.pl/yeston-geforce-rtx-3060-cute-pet-nieferencyjny-uklad-ampere-w-kompaktowej-odslonie-w-sam-raz-dla-fanow-anime-i-kreskowek

... i co masz na myśli z tym "pod koniec życia 8nm"? Co to ma do rzeczy, że kolejne GPU będzie w innym procesie, w kwestii "starego"?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SylwesterI. napisał:

KYLE_PL

poczekasz chwilę,  żeby skończył bajeczki z narnii które zaczą

Proszę  , bardzo

Masz wyżej 300wat. Jak widać nie trzeba do tego 3000rpm jak pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Tak, zapewne bardzo fajna suszarka, tudzież odkurzacz.

do 120 wat takie karty sa ciche 1  wentylator często 80tka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jurekk napisał:

do 120 wat takie karty sa ciche 1  wentylator często 80tka

? ...   >cisza< to dla ciebie coś zupełnie innego niż dla mnie

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja pisze z pc bez wentylatorów i ssd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Już widzę, jak przeciętne RTX3070 (dodatkowo z wymaganą większą prędkością obiegu powietrza w obudowie - czyli rozmawiamy o całym PC) będzie tak ciche jak wypasione RTX3050 (z wymaganą przez niego prędkością obiegu powietrza w obudowie). ? Jak zwykle albo kręcisz, albo po prostu nie potrafisz myśleć kompleksowo.

Karta graficzna nie składa się z samego rdzenia (już na chwilę pomińmy resztę komputera, które jest powiązane z ilością generowanego przez całość hałasu). Wątpię, by przeciętny RTX3070 był tak cichy jak wypasiony RTX3070 Noctua (nawet są na to dowody, że nie jest).

Tu masz okolice 3060ti/3070 

 

image.thumb.png.0bb29fbfb1cfc60ccf5014532f5b7f6b.png

1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

? ...   >cisza< to dla ciebie coś zupełnie innego niż dla mnie

850rpm to raczej cicho na małym płaskim naleśniku x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Masz wyżej 300wat. Jak widać nie trzeba do tego 3000rpm jak pisałeś.

Ok czyli z 1 bajeczki :250W ,1100rpm, "dobre" temperatury i ta sama wydajność , już wypada 250W . Ok.

To jedziemy dalej , masz te swoje sztywne MHz i V , to dokończ ten test z Port Royal,  20 loopów  , sztywne 1845mhz , 0.880V i 1100rpm , zarzuć  screena

Zacznij od momentu "i czar 250W prysł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kyle_PL napisał:

... rozmawiają z psycholem od UV ?

 

nie zapomnij o XMP albo o zgrozo ręczne OC pamięci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

Jaka farsa z tym 3080 12 GB :E Najpierw zaprzestać produkcji,żeby potem po dość krótkim czasie produkcję tego modelu wznowić :lol2:

Modele 3080 w górę są na 99% EOL ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jurekk napisał:

bo ja pisze z pc bez wentylatorów i ssd ?

... aaaa, to tylko innym wciskasz takie głośne badziewie jak ten RTX3060 (na poniższym obrazku model Yeston RTX3060 Cute Pet):

YESTON-CUTE-PET-3060-HERO.jpg?ssl=1

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
    • Kto poleci jakieś fajne słuchawki z łącznością jak w temacie ale, żeby miały wymienne gąbki/skórki ? Na pałąku, dość duże, zakrywające w całości uszy do 500pln. Nie jestem audiofilem, do grania głównie i oglądania filmów. Jak będzie potrzeba można zrezygnować z połączenia jack. Wszystkie co do tej pory miałem pokruszyły się, poprzecierały i albo wymiana nieopłacalna albo w ogóle nikt nie przewidział wymiany. A mam na kablu około 15 letnie creativea na gąbeczkach, używane codziennie i nic ale to nic się z nimi nie dzieje, czyli, że się da. Z góry dzięki
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...