Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz cicho to polecam RX6750XT od Pulse. Tak cichej karty to ja na uszy nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, veronek napisał:

RX6750XT od Pulse.

pulse ( gaming oc ) to model, a firma to Saphire , solidny średniak, premium od saphire z jeszcze lepszych chłodzeniem to nitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że warto kupić 3070 Ti KFA2 za 2850 zł, do i7-6800K? Czy 8GB wystarczy? Bo już spotkałem się z sytuacjami, że 6GB nie starczyło.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, pytanko mam Rtx 3070 Asus Dual https://www.x-kom.pl/p/673213-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html

 

I chcę pobawić sie w undervolting. Patrzyłem różne poradniki, itd. Ale mam 2 pytania. 

1. Czy undervolting jest bezpieczny? 

2. Może ktoś z was ma podobną kartę i jakie ma ustawione napięcia? 

3. Co jak ustawie za niskie napięcie? Mogą coś zepsuć? 

Edytowane przez razor19956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, razor19956 napisał:

Forumowicze, pytanko mam Rtx 3070 Asus Dual https://www.x-kom.pl/p/673213-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html

 

I chcę pobawić sie w undervolting. Patrzyłem różne poradniki, itd. Ale mam 2 pytania. 

1. Czy undervolting jest bezpieczny? 

2. Może ktoś z was ma podobną kartę i jakie ma ustawione napięcia? 

3. Co jak ustawie za niskie napięcie? Mogą coś zepsuć? 

Tu masz wynik tego modelu po UV

lolo.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Doamdor napisał:

Tu masz wynik tego modelu po UV

lolo.png

 

Czyli spokojnie moge ustawić ok 900mV (lub np 925) indac ok 1900mhz? Noe bedzie problemu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mati17 napisał:

Fabrycznie norma, założą Ci nowe termopady i pastę dadzą nową nie poznasz gpu :D

może i tak ale nie po to się kupuję kartę by w niej od początku grzebać 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promka na 3090 w xkom

3bb8ba3e4b55c4c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ygdersil napisał:

Ale moja nie ma wysokich temperatur?? a, że ten szmelc chodzi na zasadzie 53% cicho a 56% już głośno to ciężko tutaj manewrować krzywą. No chyba, że taka sztuka się trafiła a inne są lepsze.

A to to już brzmi jak rezonans z konkretną konstrukcją obudowy i bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, razor19956 napisał:

Forumowicze, pytanko mam Rtx 3070 Asus Dual https://www.x-kom.pl/p/673213-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html

 

I chcę pobawić sie w undervolting. Patrzyłem różne poradniki, itd. Ale mam 2 pytania. 

1. Czy undervolting jest bezpieczny? 

2. Może ktoś z was ma podobną kartę i jakie ma ustawione napięcia? 

3. Co jak ustawie za niskie napięcie? Mogą coś zepsuć? 

1. Jest bezpieczny
2. u mnie undervolting utrzymujacy dobra wydajnosc i mega niskie temperatury to 0.793V na 1815MHz i druga opcja - duzo wieksze OC stabilne dalej z UV i dobrymi temperaturami to 0.893V na 1950MHz, pamietaj o customowej krzywej wiatrakow
3. Najwyzej zwieche zaliczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, razor19956 napisał:

Czyli spokojnie moge ustawić ok 900mV (lub np 925) indac ok 1900mhz? Noe bedzie problemu? 

Sprawdzisz podczas grania czy jest stabilne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Minciu napisał:

Nie ma gwarancji door2door czy coś w ten deseń. 

Jedyna opcja na rozmowy z producentem to upadłość sklepu. Ewentualnie dokupiona gwarancja rozszerzona ( na pierwszego właściciela ). Wtedy w okresie rozszerzonej gwarancji karty są przyjmowane (gigabyte, zotac, evga - ci ostatni wyjątkowo wcale sklepu nie wymagają).

W Proshop z kolei masz zawsze rękojmię dwa lata bez patrzenia się na okres gwarancyjny, ale nie robią problemów aby pośredniczyć ponad ten okres standardowy w przesyłce do serwisu producenta.

Ostanio wysłałem MSI na serwis, miesiąc około bez karty ale nie mam zastrzeżeń. Dali nowy zestaw wentyli + nowe pady + nową postę. Jedynie xkom jako pośrednik stękał że jest spoko jak u siebie testowali, ale puścili dalej na serwis MSI i tam jednak nie potwierdzili oponii xkomu a moją. 

Dzięki. 

Dziś w sumie rano też mi odpisał Asus potwierdzając Twoje słowa - na gwarancję karty graficzne tylko przyjmują przez sklep. 

 

Generalnie co byście wybrali 3080 12GB Asus Tuf czy 3080ti KFA SG - karty w tych samych pieniądzach, mam możliwość odkupienia od znajomego (kopały niecałe pół roku, piepery/gwarancja jeszcze jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiery z lepszego sklepu. Nie jakieś allegro czy z za granicy ciągnięta.

Druga decydującą kwestia to cewki. Nie tylko głośność chłodzenia.

Najlepiej jakbyś miał opcje przetestować obie w domu na spokojnie.

Jak kupisz cichsze chłodzenie ale cewki będą jęczeć to i tak nerwicy dostaniesz. I to szybciej niż z głośniejszym i wentylami.

Bo o ile szum jako chalas jest dla ludzi wiare dobrze akceptowalny, to bzyczenie czy stukanie jest nie do zniesienia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MJRegul napisał:

1. Jest bezpieczny
2. u mnie undervolting utrzymujacy dobra wydajnosc i mega niskie temperatury to 0.793V na 1815MHz i druga opcja - duzo wieksze OC stabilne dalej z UV i dobrymi temperaturami to 0.893V na 1950MHz, pamietaj o customowej krzywej wiatrakow
3. Najwyzej zwieche zaliczysz

Co masz na myśli mówiąc o "customowej krzywej wiatraków?" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ozzbi napisał:

może i tak ale nie po to się kupuję kartę by w niej od początku grzebać 

Powiedz to tym co produkują karty że nie po to kupujesz kartę by w niej od początku grzebać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że do mojego 6800K jest w ogóle sens pchać się w coś mocniejszego od 3060 Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Doamdor napisał:

Sprawdzisz podczas grania czy jest stabilne.

Ustawiłem 925mV przy 1900mhz, pograłem w Days Gone, Assassin's Creed Odyssey, Shadow of The Tomb Raider, Wiedźmin 3, Fortnite. Cały dzień bez żadnych problemów.  Dodam, że karta jest chłodniejsza i wentyle ciszej pracują, więc jestem zadowolony. 

1. Czy mam rozumieć, że wszystko jest ok? Mogę zostawić te 925mV @1900mhz? 

2. Tryb pół pasywny karty zostawić włączony (do 50 stopni wentyle nie pracują) czy pobawić się krzywą wentyli i zrobić tak żeby wcześniej wstawaly? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, razor19956 napisał:

Czy mam rozumieć, że wszystko jest ok? Mogę zostawić te 925mV @1900mhz? 

Jak temperatury ci odpowiadają to zostaw 

17 minut temu, razor19956 napisał:

Tryb pół pasywny karty zostawić włączony (do 50 stopni wentyle nie pracują) czy pobawić się krzywą wentyli i zrobić tak żeby wcześniej wstawaly? 

Niech pozostanie włączony, wszystko będzie działać prawidłowo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Jak temperatury ci odpowiadają to zostaw 

Niech pozostanie włączony, wszystko będzie działać prawidłowo. 

Ale jak karta będzie działała na tym 925mV @1900mhz to nic jej nie grozi, nie za niskie napięcie/nie za wysoki mhz(1900mhz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, razor19956 napisał:

Ale jak karta będzie działała na tym 925mV @1900mhz to nic jej nie grozi, nie za niskie napięcie/nie za wysoki mhz(1900mhz)?

Ja bym jeszcze spróbował zejść niżej o oczko z napięciami i tak do momentu aż się wykrzyczy :) wtedy o jedno oczko do góry, i tak zostawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO sprawdzenia UV to 3DMark Time Spy, AC Valhalla, Metro Exodus EE. Miałem tak, że inne gry (te w które grałeś) pozwalały zjechać z napięciem bardzo nisko, a na tych się od razu wywalało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ju-rek napisał:

DO sprawdzenia UV to 3DMark Time Spy, AC Valhalla, Metro Exodus EE. Miałem tak, że inne gry (te w które grałeś) pozwalały zjechać z napięciem bardzo nisko, a na tych się od razu wywalało. 

Co sie działo, co oznacza "wywalało"? 

Na jakich napięciach/ile mhz, na jakiej karcie tak się działo? 

Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Niech pozostanie włączony, wszystko będzie działać prawidłowo. 

Chodzi o tryb pół pasywny, obecnie mam krzywą wentylatorów ustawioną tak, ze praktycznie caly czas az do 50 stopni kręcą się na 50% (850rpm) Dzieki temu w spoczynkunkarta ma mniej jak 30 stopni, a nienjak nw pół pasywnym ok 40. Moge tak zostawić zeby caly czas wentle chodzily? Jest to bezpieczne dla Karty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ju-rek napisał:

DO sprawdzenia UV to 3DMark Time Spy, AC Valhalla, Metro Exodus EE. Miałem tak, że inne gry (te w które grałeś) pozwalały zjechać z napięciem bardzo nisko, a na tych się od razu wywalało. 

W Metro wystarczy menu ;) Ja używam jeszcze Heaven Benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...