Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się może jak jest z kwestią gwarancji w przypadku kiedy sprzedający posiada kilka takich samych kart i tylko paragon zamiast faktury vat? Kupując kartę od takiego kolesia godzę się tak naprawdę na brak gwarancji, bo potem mogą być jakieś problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kynareth napisał:

3080 TI 5000 zł

3090 5500 zł

moim zdaniem wybór jest oczywisty

No nie koniecznie zobacz na pobory mocy obu a 3080ti jest nawet szybsza od 3090 po oc i bierze prawie 100w mniej  ciekawe co ? ;)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kynareth napisał:

3080 TI 5000 zł

3090 5500 zł

moim zdaniem wybór jest oczywisty

Przecież u Niemca na Amazonie można znaleźć 3090Ti za 5500-5700...

 

I w to chyba uderzę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Adam1394 napisał:

Przecież u Niemca na Amazonie można znaleźć 3090Ti za 5500-5700...

 

I w to chyba uderzę.

też myślałem o tym ale pobór prądu jest Kolosalny w porownaniu z 3080ti w ciągu miesiąca po nowych stawkach będzie to mocno czuć jak ktoś sporo gra. Ale za różnicę 500zł hmm masz 24gb (3090ti)ramu i przyrost okolic 10fps ale i 100 wat lekko więcej już nie wspomnę o oc 3090ti :D

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech i tak za kWh płacę 40 centów, różnica dychy miesięcznie, pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Adam1394 napisał:

W Niemczech i tak za kWh płacę 40 centów, różnica dychy miesięcznie, pomijalne.

po przeliczeniu 2 zł za 1kwh w Niemczech kosztuje ?Kurde to tanio przy ich zarobkach  :P No i tak się robi uv żeby karty nie pocić więc sporo zejdzie wat więc no 3090ti fajna sprawa szczególnie jak się ma tani prąd :)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Camaz napisał:

Orientujecie się może jak jest z kwestią gwarancji w przypadku kiedy sprzedający posiada kilka takich samych kart i tylko paragon zamiast faktury vat? Kupując kartę od takiego kolesia godzę się tak naprawdę na brak gwarancji, bo potem mogą być jakieś problemy? 

Jak ma dopasowany paragon do konkretnego pudełka/numeru seryjnego to spoko.

Ale normalnie nikt o tym nie myśli i po czasie się okazuje, że w sumie to nie wiadomo, który papierek był do którego GPU. Jak dostaniesz zły świstek to będzie lipa. Jak dostaniesz kopię paragonu gdzie są wszystkie jego karty na jednym papierku, to spoko. Ale i tak nie wiem co na to sklep, jak przyjdzie co do czego i będzie na jednym paragonie kilka kart to wiadomo co robiły. A jak wiadomo co robiły, to możliwe że będzie trzeba się kopać ze sklepem. A jak zaczniesz kopać się ze sklepem, to nawet jak wygrasz to minie kilka dobrych lat.  

 

image.thumb.png.b271deda3807eeef277d4a0382bcaaa3.png

25 minut temu, Adam1394 napisał:

W Niemczech i tak za kWh płacę 40 centów, różnica dychy miesięcznie, pomijalne.

Dycha tu, dycha tam a co mi tam i na koniec robi się z tego stówka za sam komputer jak używasz a nie tylko stoi.

8h dziennie z 500wat na PC to już 4kWh na dzień. Po miesiącu masz 120kWh. Dzisiaj to 50 euro / miesiąc. W przyszłym roku 70 euro co miesiąc. Za dwa lata pewnie ze 100 jurasów na miesiąc się zrobi.

A jak komp stoi i odpalasz go raz na kilka dni na dwie godzinki to wtedy jest to pomijalny temat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 11:55, RoToX napisał:

Sądzicie, że w ciągu ~2 miesięcy sytuacja na rynku zmieni się na tyle, że chociaż RTX 3060 Ti da się kupić normalnie nową ze sklepu za kwotę 2100-2200zł? Wiem, że koparkowicze sprzedają na allegro kilku miesięczne używki nawet taniej, ale jakoś mam opory przed kupowaniem czegoś co już było eksploatowane 27h/7 w koparce. 

Ale nie popadaj w paranoję. Sam sprzedaję kilku miesięczną 3060Ti która nie była używano do kopania i używana dosłownie  2 miesiące na gry i ma gwarancję na 2 lata jeszcze. Jak masz kartę kilkumiesięczną to raczej nie było kopane bo nikt nie kupował w lutym do krypto bo było wiadomo, że ETH przechodzi na POS. Zresztą kilkumiesięczna to jeszcze gwarancja na 2 lata. Co innego jak karta jest z przed 2 lat to wtedy może i było kopane.

A co do ceny to do końca roku na pewno nie obniżę. I nie liczyłbym na obniżki gdzieś do czasu premiery 4060 lub/i do marca kwietnia 2023

Producenci kart powinni implementować do kart coś na kształt zużycia godzin co by się zapisywało w jakimś nienaruszalnym obszarze pamięci żeby takie osoby jak @RoToX wiedziały ile pracowała karta i nie podejrzewały każdego o kopanie :) 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 15:10, MPro napisał:

głośna jest pod obciążeniem ta KFA2?

No to jestem po wstępnych testach bo dzisiaj odebrałem kartę, zainstalowane najnowsze sterowniki, włączony Re-BAR (tym samym dodatkowo GPU-Z pokazuje mi teraz złącze PCI-E x 16 4.0 :E ), testowane na ultra detalach + RT w Cyberpunku 2077, Battlefield 5, Wiedźmin 3 póki co i parametry pracy karty na fabrycznych ustawieniach (nic nie ruszałem). Od siebie dodam jeszcze, że na ucho nie słychać tej karty, delikatnie bardziej szumi niż mój poprzedni MSI GTX 1070 Gaming X ale jestem póki co mega pozytywnie zaskoczony - myślałem, że będzie gorzej.

j4mO0wM.jpg

Edytowane przez caleb59
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

A jak komp stoi i odpalasz go raz na kilka dni na dwie godzinki to wtedy jest to pomijalny temat :) 

Dokładnie tak, nie wiem czy wbiłbym 10h odpalonego kompa w tygodniu, a co dopiero mówić ile godzin byłoby przy mocnym używaniu GPU, ze 5?

 

A nawet jeśli, to zimą i tak grzeję prądem więc waty i tak muszę przepalić...

 

Po tym krótkim podsumowaniu zastanawiam się czy w ogóle warto coś apgrejdować, zobaczymy jak przyjdzie do mnie mój 3:1 monitor. Jak będzie kręcił te 60-80FPS w nowszych tytułach to chyba odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adam1394 napisał:

Dokładnie tak, nie wiem czy wbiłbym 10h odpalonego kompa w tygodniu, a co dopiero mówić ile godzin byłoby przy mocnym używaniu GPU, ze 5?

 

A nawet jeśli, to zimą i tak grzeję prądem więc waty i tak muszę przepalić...

A po zimie idzie lato i jak nie masz pokoju ze 30m2 to w pokoju skwar już po godzinie grania. 

Dla mnie seria 3000 to max 3080 i to po UV. Tak żeby GPU trzymać w okolicy 250-270wat. I tak gorąco z takiego pieca się robi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, caleb59 napisał:

No to jestem po wstępnych testach bo dzisiaj odebrałem kartę, zainstalowane najnowsze sterowniki, włączony Re-BAR (tym samym dodatkowo GPU-Z pokazuje mi teraz złącze PCI-E x 16 4.0 :E ), testowane na ultra detalach + RT w Cyberpunku 2077, Battlefield 5, Wiedźmin 3 póki co i parametry pracy karty na fabrycznych ustawieniach (nic nie ruszałem). Od siebie dodam jeszcze, że na ucho nie słychać tej karty, delikatnie bardziej szumi niż mój poprzedni MSI GTX 1070 Gaming X ale jestem póki co mega pozytywnie zaskoczony - myślałem, że będzie gorzej.

 

Około 8C chłodniejszy od Asus RTX 3070 Dual po UV na 0,9V. :hahaha:

Ciekawe jakie wyniki będziesz miał po UV na 0,9V.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po dłuższym graniu w Battlefield 5 skoczyło na 66*C i hotspot 78*C, ~1510rpm, cały czas ustawienia fabryczne.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka 3080ti ZOTAC za 4449 w euro agd rtv maja. Szkoda że to zotac :P poczekam na msi/tuf ;D  https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/zotac-karta-graf-zotac-rtx3080ti-tr-oc-12glhr.bhtml?utm_source=3129955|pepper.pl&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na 3080 gamerock jakie powinny być tempy pamiątek na standardowych termopadach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Duch^ napisał:

po przeliczeniu 2 zł za 1kwh w Niemczech kosztuje ?Kurde to tanio przy ich zarobkach  :P No i tak się robi uv żeby karty nie pocić więc sporo zejdzie wat więc no 3090ti fajna sprawa szczególnie jak się ma tani prąd :)

Dokładnie ja zrobiłem na suprimie 3090TI  lekki uv na 0.975v - bost 2100-2085mhz stały tak żeby nie ubijać wydajności , momentalnie 100 wat mniej a  jest szybciej jak fabryczne ustawienia - stały boost większy o 75mhz ale to pikuś - gpu i pamięci w granicach 54-62 stopni w zależności o gry i benchmarka  gdzie tylko mozna o tym pomarzyć na rtx 3080ti i 3090 przy tak wysokim boście :) Wersja TI to jednak kawał dobrego krzemu i konstrukcja całej płyty która powinna być taka na starcie premiery a nie na końcu ?

 

 

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, caleb59 napisał:

 

j4mO0wM.jpg

elegamcko jak na ta karte, twoja buda tez dobrze jej robi.

Walnij UV na 900-950 i zegary 2000 stale

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamparcicho ostatnio kupił model niższy od Manli i chwalił więc nie powinno być źle. Jeszcze się okaże, że karty ze średniego segmentu nie będą odbiegały kulturą pracy od topów, kekw. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proste pytanie: czy ZOTAC RTX 3090 Trinity OC czy MSI  RTX 3090 Ventus OC 3X?

Oczywiście praktycznie w tych samych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ŁowcaPisowców napisał:

 zotac rtx 3080 ti

Nie polecam chyba ze ktoś będzie wodował . .... głośna i gorąca  zmieniłem na to co w sygnaturce 

Edytowane przez Ozzbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trinity ma 350W power limitu - jak Founders Edition - więc akurat dwie wtyczki starczyły. W każdym razie 3850 za 3080 Ti to bdb cena, a kwestię hałasu się undervoltingiem załatwi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś wie o co chodzi z Zotac 3080 ti? Sporo tego na olx nowek w cenie ok. 4k a nawet mniej.

Z tira spadły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...