Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Piospi napisał:

Kartą ma AiO, a ja od wielu lat mam własnego custom LC. Rozumiem, że nie da się odłączyć fabrycznej chłodnicy i podłączyć do swojej bez utraty gwary? Pytam się, bo nigdy nie miałem styczności ani nie interesowałem się tego typu chłodzenia mi.

Na nich bym nie liczył, wg. mnie będzie jak z AiO do CPU w ich wykonaniu, czyli złączki stożkowe i to klejone. Nic z tym nie zrobisz sensownego 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem, że wycwanili się, ale kto pyta ten nie błądzi :]
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa (wrześniowa) ankieta Steam hardware survey. Wszystkie 3060-tki razem wzięte stanowią już 18,6% komputerów Steam, a wszystkie 2060-tki razem wzięte stanowią już 12,46% komputerów Steam. Wszystkie 3060-tki + wszystkie 2060tki stanowią prawie 1/3 komputerów Steam. Dla porównania, wszystkie 1060-tki to 13,46%, a 960-tki to 2,3%. Czyli starsze generacje tracą popularność, a nowe zyskują. Nic zaskakującego ale dobrze, że wreszcie 3060 jest popularniejsze od 1060. Pamiętajcie, że 1060 6GB to tak jakby 1060 Ti, tylko inaczej nazwali. Dzisiaj te karty są już słabe i to widzę po swojej. Granie w 1440p i 2160p powinno stawać się standardem, a na 1060 nie ma na to dużych szans. Tak więc będzie jakiś potencjał do tworzenia gier tzw. next-gen. Wystarcza, że obecny trend się utrzyma i Ampere jeszcze bardziej zyska na popularności. Sam dołożę cegiełkę do tej ankiety jeszcze w tym miesiącu.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/steam-hardware-software-survey-welcome-to-steam?platform=pc

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Piospi napisał:

Mam może głupie pytanie związane z tym Auorusem o którym ostatnio pisaliście, ale zaryzykuję.

Kartą ma AiO, a ja od wielu lat mam własnego custom LC. Rozumiem, że nie da się odłączyć fabrycznej chłodnicy i podłączyć do swojej bez utraty gwary? Pytam się, bo nigdy nie miałem styczności ani nie interesowałem się tego typu chłodzenia mi.

99,9% AIO jest nie rozbieralna. alphacool eisbaer, bequiet silent loop, fractal kelvin to przykłądy rozbieralnych/rozbudowywalnych. Ale to i tak rebrandy same. Jedyne co kojaże jeszcze unikalnego, to Fractal Celcius. To jedyne AIO z pompka Aseteka, które da rade rozbudować ale już tylko częściowo. Węże przy blokopomce złaczki atrapy nie da się ich odkręcić. Jedynie przy chłodnicy.

Natomiast z GPU to masz jedynie takie coś: https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/zestawy-i-systemy/all-in-one-gpu/29468/alphacool-eiswolf-2-aio-360mm-rtx-3090-founders-edition-with-backplate

6 godzin temu, Piospi napisał:

Tak przypuszczałem, że wycwanili się, ale kto pyta ten nie błądzi :]

Ale to jest właśnie urok AIO. Kompaktowo all in one. Masz Dual loop dzięki temu nawet w niewielkiej obudowie. Byle pompka nie bzyczała. A aseteki lubia bzyczeć i są bardzo popularne :) 

53 minuty temu, Kynareth napisał:

Jest nowa (wrześniowa) ankieta Steam hardware survey. Wszystkie 3060-tki razem wzięte stanowią już 18,6% komputerów Steam, a wszystkie 2060-tki razem wzięte stanowią już 12,46% komputerów Steam. Wszystkie 3060-tki + wszystkie 2060tki stanowią prawie 1/3 komputerów Steam. Dla porównania, wszystkie 1060-tki to 13,46%, a 960-tki to 2,3%. Czyli starsze generacje tracą popularność, a nowe zyskują. Nic zaskakującego ale dobrze, że wreszcie 3060 jest popularniejsze od 1060. Pamiętajcie, że 1060 6GB to tak jakby 1060 Ti, tylko inaczej nazwali. Dzisiaj te karty są już słabe i to widzę po swojej. Granie w 1440p i 2160p powinno stawać się standardem, a na 1060 nie ma na to dużych szans. Tak więc będzie jakiś potencjał do tworzenia gier tzw. next-gen. Wystarcza, że obecny trend się utrzyma i Ampere jeszcze bardziej zyska na popularności. Sam dołożę cegiełkę do tej ankiety jeszcze w tym miesiącu.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/steam-hardware-software-survey-welcome-to-steam?platform=pc

Wszystkie łopaty ETH stanowią prawie 1/3 komputerów Steam? A to Ci przypadek :D To wygląda jak lista najbardziej popularnych łopat. Ale przynajmniej widać, że nie każda łopata musi być połamana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Nie wiem jak on to liczy.

3060 laptop - 4.00%
3060 - 3.52%
3060 Ti - 2.10%

zsumował chyba wszystkie xx60, albo nie przewinął strony w dół. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukadd napisał:

Nie wiem jak on to liczy.

3060 laptop - 4.00%
3060 - 3.52%
3060 Ti - 2.10%

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

Wkleiłem linka: https://store.steampowered.com/hwsurvey/steam-hardware-software-survey-welcome-to-steam?platform=pc
Klikam na Vulkan Systems (Linux or Post-XP Windows with Vulkan GPU) i tam po rozwinięciu sprawdzam procenty GPU. Proste. Zainspirował mnie redaktor Gry-Online, który zrobił o tym newsa.

8 godzin temu, Minciu napisał:

Wszystkie łopaty ETH stanowią prawie 1/3 komputerów Steam? A to Ci przypadek :D To wygląda jak lista najbardziej popularnych łopat. Ale przynajmniej widać, że nie każda łopata musi być połamana.

Wszyscy sprzedawcy koparek, do których pisałem, wyzywając ich od złych i szkodliwych ludzi, którzy działają na szkodę świata, śmiali się ze mnie i pisali, że gry komputerowe są dla dzieci, a oni są poważnymi dorosłymi ludźmi, którzy w poważny sposób zarabiają pieniądze. Nic tylko splunąć na nich.

Nawet klikając na DirectX 12 GPUs, nadal 3060 + 3060 laptop są na prowadzeniu względem 1060, a jak dodamy 3060 Ti to już w ogóle.

Może mnie ktoś oświecić jakie są prawdziwe procenty, bo nie wiem i nie rozumiem? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

 

Może mnie ktoś oświecić jakie są prawdziwe procenty, bo nie wiem i nie rozumiem? ?

Tak trochę wrzucasz do jednego wora 60 60ti i 60laptop gdzie realnie te karty mają zupełnie różną wydajność. Analogicznie musiałbyś zsumować 1060 + 1070/ti + wszystkie odmiany 1660 by porównanie miało sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.d377fa2e90cae3ad32793b4bc1939822.png

Duża zmiana między 2014, a 2016. Zdecydowanie mniejsza między 2016, a 2021 mimo upływu 150% dłuższego czasu. W desktopach jest lepiej, bo nie są ograniczone TDP 80W. Te 3060-tki laptopowe nie są tak dużo lepsze od 1060-tek laptopowych. Niestety. 1060 pecetowe ma TDP 120W, 4060 może mieć 220W, czyli 83% większe. Poza ray-tracingiem i tensorami, zmiany są coraz mniejsze przy stałym TDP. Ale pomiędzy moim 1060, a moim nadchodzącym 3060 Ti będzie większa zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś na necie tabela, która pokazuje przyrost wszelkich wariantów 30xx względem siebie?
Porównywarka = każdy model vs każdy model % wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czy jest gdzieś na necie tabela, która pokazuje przyrost wszelkich wariantów 30xx względem siebie?
Porównywarka = każdy model vs każdy model % wydajności?

Możesz sobie tutaj zobaczyć, jak wybierzesz z tabeli relative perf dla jakiegoś modelu np. tutaj 3070 to pokazuje % jak inne karty wypadają. 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3070.c3674

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle tam odpłynęli, RTX 3080 12GB jest nad RTX 3080Ti. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

3080 12GB — an overclocked MSI model, since there are no reference 3080 12GB cards

Skoro fabrycznie podkręcona karta jest porównywana z referentami, to nic dziwnego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lpcl napisał:

Możesz sobie tutaj zobaczyć, jak wybierzesz z tabeli relative perf dla jakiegoś modelu np. tutaj 3070 to pokazuje % jak inne karty wypadają. 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-3070.c3674

 

4 godziny temu, qrek1 napisał:

Dziękuję Panowie.
O to mi chodziło. Czyli, teraz tylko czekać, aż tabela poszerzy się o 40xx.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie referentów, wpisujesz dowolne karty i jest porównanie przyklad - UserBenchmark: Nvidia RTX 3080 vs 3090-Ti

Tutj konkretne modele niereferenty - MSI GeForce RTX 3080 Suprim vs MSI GeForce RTX 3080 Ti Suprim X: Was ist der Unterschied? (versus.com) na samej górze masz wyszukiwarkę dla konkretnego modelu

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Fajne porównanie referentów, wpisujesz dowolne karty i jest porównanie przyklad - UserBenchmark: Nvidia RTX 3080 vs 3090-Ti

Tutj konkretne modele niereferenty - MSI GeForce RTX 3080 Suprim vs MSI GeForce RTX 3080 Ti Suprim X: Was ist der Unterschied? (versus.com) na samej górze masz wyszukiwarkę dla konkretnego modelu

Dzięki.
W/w są dosyć oczywiste, ale dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o różnicy między RTX 3080 10GB a 12GB ? Czy te 2GB więcej... i większa szyna 384 bit są warte kstra dopłaty tych kilku stów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MPro napisał:

Co myslicie o różnicy między RTX 3080 10GB a 12GB ? Czy te 2GB więcej... i większa szyna 384 bit są warte kstra dopłaty tych kilku stów ?

Jak jesteś golas - to warto.
Jak chcesz wymienić mając 3080 10gb na 12, to IMO średnio.

edit: widzę w stopie, że masz 3070 - szedłbym w 4080 16GB. ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to jeszcze trafić na dobrą cenę bo wszędzie gdzie patrzę do wersja 12GB w cenie 4500-5000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MPro napisał:

No dobrze, to jeszcze trafić na dobrą cenę bo wszędzie gdzie patrzę do wersja 12GB w cenie 4500-5000 zł

Czekaj na cenę, bo - jak miałbym dać TAKIE pieniądze za 3080, to już dołożyłbym 2kę do 4080 16gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta rtx 3080 10 gb posiadasz ? bo jak zamianka na dzisiaj to najlepiej na 3090 TI - ja tak zrobiłem i jest potężny kop w rozdziałce 5120x1440 ale nie tylko chodzi o kopa - kultura pracy , niskie tempy , wspaniałe uv i projekt plytki bardziej zaawansowany niż wszystkie rtx serii 3090 , 3080 w dół ,  jak na jutro to może być rtx 4080gb 16 gb ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...