Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

@sideband ale akurat KCD to wydajnościowy śmieć, za który Czesi powinni mieć skopane dupy. Słaby przykład wybrałeś bo to jak z GTA 4 - nawet za 10 lat i tak będzie gubić płynność niezależnie od sprzętu bo po prostu skopali robotę.

Pamiętam jak nawet Digital Foundry robiło wywiad z ich głównym programistą i on sam im powiedział, że w przypadku KCD ustawienia najwyższe są przeznaczone na sprzęty przyszłości - zawsze z tego kisnę i zapadło mi to w pamięć bo takie same brednie padały z ust nieudaczników z Rockstara po wypuszczeniu gówno wartego portu GTA 4 na PC.

 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fikołek napisał:

Za 6.5k jest w xkom, cena nie zachęca. 

Co za czasy, ludziom nawet się nie chce zjechać w dół, aby z opisu produktu skopiować kod rabatowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Co za czasy, ludziom nawet się nie chce zjechać w dół, aby z opisu produktu skopiować kod rabatowy. 

A faktycznie jest, jeszcze bardziej mogli go zakamuflować. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze segmentu 3060/3070 w opałach. :E Z drugiej strony GDDR6X grzeją się sporo mocniej od zwykłych GDDR6 więc w ostatecznym rozrachunku czy ten skok wydajności nie będzie okupiony wyższymi niż wcześniej temperaturami? Tak samo ciekawe jak z ceną - logika podpowiada, że będzie wyższa niż starsze warianty GDDR6 tylko o ile.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, caleb59 napisał:

Posiadacze segmentu 3060/3070 w opałach. :E Z drugiej strony GDDR6X grzeją się sporo mocniej od zwykłych GDDR6 więc w ostatecznym rozrachunku czy ten skok wydajności nie będzie okupiony wyższymi niż wcześniej temperaturami? Tak samo ciekawe jak z ceną - logika podpowiada, że będzie wyższa niż starsze warianty GDDR6 tylko o ile.

A czy posiadacze 3070ti-3090ti narzekaja na temp pamieci ?? NIE, wiec nie ma sensu szukac problemu na sile. Beda wieksze tempy bo taka specyfika pamieci, ale co z tego ?? NIC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ogłoszenia rozumiem https://allegrolokalnie.pl/oferta/rtx-3080-10-gb-gigabyte-aorus-wb-gw-20-msc-bcm

Szacun dla górnika za ful profesjonalizm :)

"Poniżej odpowiadam na dodatkowe pytania:
1. Czy karta była używana do kopania kryptowalut? oczywiście, że TAK, jak 95% kart obecnie wystawionych na allegro, obecnych na ryku :D"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Norrberrto napisał:

Takie ogłoszenia rozumiem https://allegrolokalnie.pl/oferta/rtx-3080-10-gb-gigabyte-aorus-wb-gw-20-msc-bcm

Szacun dla górnika za ful profesjonalizm :)

"Poniżej odpowiadam na dodatkowe pytania:
1. Czy karta była używana do kopania kryptowalut? oczywiście, że TAK, jak 95% kart obecnie wystawionych na allegro, obecnych na ryku :D"

No i super a nie że  większość się łudzi że używka z 2021 była użytkowana do sporadycznego grania w tekena ;D

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Norrberrto napisał:

"Poniżej odpowiadam na dodatkowe pytania:
1. Czy karta była używana do kopania kryptowalut? oczywiście, że TAK, jak 95% kart obecnie wystawionych na allegro, obecnych na ryku :D"

Kupiłem ~2 tygodnie temu 3080 TUF od gościa na olx w Poznaniu, co od razu w opisie napisał że karta pokoparkowa, ale sie nie nakopała bo kupiona w maju tego roku. Koleś nie owijał w bawełnę, jak ja jechałem po karte dla siebie to akurat trzymał inną 3080 dla kolejnego "klienta" na furmarku - mnie nawet namawiał żeby tą co brałem wsadzić do kompa i niech sie grzeje, żebym miał pewność że nie biorę jakiegoś syfu. W tym momencie ma wystawione dwie 3090 i akurat te to chyba serio używał do renderingu bo jak z nim rozmawiałem to mówił, że sie profesjonalnie zajmuje grafiką 3D. Także nie każdy górnik taki zły, szkoda tylko że ceny spadają znacznie wolniej niż jak ostatnim razem krypto padło na ryj.

Chociaż teraz za 3080 dałem 300zł więcej niż za 3060ti w grudniu 2020 więc w sumie nie narzekam xD

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@assire  Kupiłem od tego samego gościa EVGA ;) bardzo konkretny człowiek, okazało się że karta ma jeszcze 2,5 roku gwarancji więc w ogóle lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Norrberrto napisał:

Takie ogłoszenia rozumiem https://allegrolokalnie.pl/oferta/rtx-3080-10-gb-gigabyte-aorus-wb-gw-20-msc-bcm

Szacun dla górnika za ful profesjonalizm :)

"Poniżej odpowiadam na dodatkowe pytania:
1. Czy karta była używana do kopania kryptowalut? oczywiście, że TAK, jak 95% kart obecnie wystawionych na allegro, obecnych na ryku :D"

I dlatego jeszcze bardziej nie lubię górników. Zyebali rynek, a teraz jeszcze i PR yebią.
Co znaczy oczywiście, że tak, jak 95% (w domyśle każda).
Moja i bez UV i bez OC. Wyjęta z pudła. Jeden raz wsadzona do budy (folie na blachach nadal).
Przegrane ze 100h w sumie. A wrzuca mnie typ do takiego wora.

 

1 godzinę temu, Duch^ napisał:

No i super a nie że  większość się łudzi że używka z 2021 była użytkowana do sporadycznego grania w tekena ;D

A jeżeli naprawdę... była, to przez takiego mądrusia ktoś taki (jak ja) ma problem, bo... on kopał, to każdy kopał.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:


Co znaczy oczywiście, że tak, jak 95% (w domyśle każda)

Ok, może nie każda, ale wejdź na olx i zobacz sobie sam. Co trzecia wystawiona 3080 NIE jest z koparki ;)

3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Moja i bez UV i bez OC. Wyjęta z pudła. Jeden raz wsadzona do budy (folie na blachach nadal).
Przegrane ze 100h w sumie.

Praktyczne OC w tych kartach nie istnieje bo już na stocku walą w power limit jak złe, więc to bez znaczenia w sumie. 

Brak UV to minus. 

Ale nikt Ci też nie broni napisać w ogłoszeniu, że przysiegasz na babcie, że karta tylko grała i to niedużo ;)

No chyba że problem nie jest natury marketingowej, a takiej że 3080 to można na upartego nawet za 2600 wyciągnąć i nikt nie chce brać tych wystawianych za 4000... 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, assire napisał:

Ale nikt Ci też nie broni napisać w ogłoszeniu, że przysiegasz na babcie, że karta tylko grała i to niedużo ;)

Ale z automatu wyjdę na pajaca i pierwszy comment będzie: "dobra, dobra..." i tu cytat kolegi z OLX o 95% kopiących.

 

2 minuty temu, assire napisał:

Brak UV to minus. 

Tylko na forach IT wariatów. ;)
Tuning nie jest obowiązkowy w żadnej branży, a jego brak, to nie wada. ;)
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Tylko na forach IT wariatów. ;)
Tuning nie jest obowiązkowy w żadnej branży, a jego brak, to nie wada. ;)

To inaczej - w moich oczach brak UV to wada. 

Owszem, wadą nie będzie dla kogoś kto chce włożyć karte do kompa, ma działać i tyle. 3080 to jednak karta raczej dla entuzjastów - którzy oglądają YT, czytają fora czy reddita. I jak to forum jest kiepskim wyznacznikiem bo zostały tu tylko jakieś niedobitki, tak na reddicie - konkretnie r/nvidia - 1,2mln czytających czy r/pcmasterrace - 6.5mln - jest sporo postów o UV, co daje, jak zrobić i dlaczego trzymanie karty na stocku jest bez sensu. O dużych youtuberach nie wspomnę. 

Jeśli sprzedajesz komuś kogo nie interesują az tak bardzo technikalia - git, obie strony zadowolone. 

Ale jak jednak trafisz na kogoś kto się interesuje to nie powinieneś sie dziwić czy wkurzać że karta z koparki co chodziła na UV + caaaały czas stała temperatura jest atrakcyjniejsza niż karta od gracza co chodziła na stocku, czyli cieplutko + dużo cykli grzanie/wychładzanie.

A zużyte wentyle to nie argument, cała seria 3xxx nadal ma jeszcze gwarancję, chyba że są jakieś lewe albo kupowane w jakichś gównosklepach co upadły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawałem asus dual mini 3060ti z LHR. I tak kupiła tylko jedna osoba, co przyjechałą z własnym pc i testowała tą kartę. Sprzedaż serii 3x00 dziś to parodia. Każdy z góry zakłąda że karta jest z kopary. Swojego 3080ti kupiłem od górnika, zakup koniec lutego 2022. Jak się zjara to cena na fakturze jest poniżej 7000pln. Jak jej nie naprawią to dadzą mi 4070 w ramach gwarancji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dresiq napisał:

Ja sprzedawałem asus dual mini 3060ti z LHR. I tak kupiła tylko jedna osoba, co przyjechałą z własnym pc i testowała tą kartę. Sprzedaż serii 3x00 dziś to parodia. Każdy z góry zakłąda że karta jest z kopary. Swojego 3080ti kupiłem od górnika, zakup koniec lutego 2022. Jak się zjara to cena na fakturze jest poniżej 7000pln. Jak jej nie naprawią to dadzą mi 4070 w ramach gwarancji.

a  skąd wiesz że uznają gwarancję w sklepie lub u producenta jak teraz chcą rozmawiać z osobą która jest na fakturze ?:P Już na forum pisano że zasada gwarancji na towar często nic nie daje. Więc lepiej kupić nową z np 4letnią gwarancją i spać sobie spokojnie :) 

Taka podowiedź: 

Jeśli dokument gwarancyjny jest wystawiony imiennie strony muszą dokonać przeniesienia praw wynikających z gwarancji poprzez cesję.  Więc umowa potrzebna. A faktura imienna okresla komu gwarancja przysługuje. Więc kupowanie bez cesji ewentualnie ciągłości umów od początku kto kartę zakupił w sklepie to karta nie ma gwarancji.  A jeszcze jedno .. producent z naprawy potrafi odesłać kartę po naprawie na dane widniejące na fakturze :D fajny prezent :P

Edytowane przez Duch^
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Duch^ napisał:

a  skąd wiesz że uznają gwarancję w sklepie lub u producenta jak teraz chcą rozmawiać z osobą która jest na fakturze ?:P Już na forum pisano że zasada gwarancji na towar często nic nie daje. Więc lepiej kupić nową z np 4letnią gwarancją i spać sobie spokojnie :) 

Taka podowiedź: 

Jeśli dokument gwarancyjny jest wystawiony imiennie strony muszą dokonać przeniesienia praw wynikających z gwarancji poprzez cesję.  Więc umowa potrzebna. A faktura imienna okresla komu gwarancja przysługuje. Więc kupowanie bez cesji ewentualnie ciągłości umów od początku kto kartę zakupił w sklepie to karta nie ma gwarancji.  A jeszcze jedno .. producent z naprawy potrafi odesłać kartę po naprawie na dane widniejące na fakturze :D fajny prezent :P

Trochę zależy ;) w przypadku EVGA np. wystarczy spisać potwierdzenie transakcji miedzy pierwszym a aktualnym właścicielem i gwarancja jest bez problemu honorowana. Oczywiście, można szukać przypadków gdzie to nie zadziała ;) co kto lubi. Z używanym sprzętem zawsze warto wiedzieć co się robi żeby później przykro nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem  RTX 3090 od górnika tyle że  znajomego , jedyny minus to ponoć  wentyle chodzą  ciut głośniej ( tak twierdzi sprzedający ) poza tym karta jak nowa  kupiona  w cenie  niższej niż nowy  RTX 3080 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Duch^ napisał:

a  skąd wiesz że uznają gwarancję w sklepie lub u producenta jak teraz chcą rozmawiać z osobą która jest na fakturze ?:P Już na forum pisano że zasada gwarancji na towar często nic nie daje. Więc lepiej kupić nową z np 4letnią gwarancją i spać sobie spokojnie :) 

Taka podowiedź: 

Jeśli dokument gwarancyjny jest wystawiony imiennie strony muszą dokonać przeniesienia praw wynikających z gwarancji poprzez cesję.  Więc umowa potrzebna. A faktura imienna okresla komu gwarancja przysługuje. Więc kupowanie bez cesji ewentualnie ciągłości umów od początku kto kartę zakupił w sklepie to karta nie ma gwarancji.  A jeszcze jedno .. producent z naprawy potrafi odesłać kartę po naprawie na dane widniejące na fakturze :D fajny prezent :P

Takie przeniesienie praw to samemu sobie można napisać, więc jaki to problem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukibossss napisał:

Takie przeniesienie praw to samemu sobie można napisać, więc jaki to problem?

Fałszowanie umowy kupna sprzedaży wiesz z czym się wiąże ?  Nie wspominam o podpisaniu się za kogoś co jest w tym wymagane:D Ale niektórym to nie problem i bez różnicy to tylko jakoś 2 lata odpoczynku wiec są ludzie co sądzą że warto zaryzykować :E :P

Markus_TVN mozesz sie śmiać ale wiem o czym piszę :)

Edytowane przez Duch^
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Duch^ napisał:

Fałszowanie umowy kupna sprzedaży wiesz z czym się wiąże ?  Nie wspominam o podpisaniu się za kogoś co jest w tym wymagane:D Ale niektórym to nie problem i bez różnicy to tylko jakoś 2 lata odpoczynku wiec są ludzie co sądzą że warto zaryzykować :E :P

Markus_TVN mozesz sie śmiać ale wiem o czym piszę :)

Jakiś x-kom czy inne morele nie mają po prostu jak zweryfikować takiego dokumentu, a już na pewno nie będą tego zgłaszać na policję, bo skąd będą wiedzieć że dokument podrobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowość,jeśli chodzi o naprawy kart graficznych. Tylko uwaga,gościu ma wyraźny wschodni akcent ;).

 

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Jakaś nowość,jeśli chodzi o naprawy kart graficznych. Tylko uwaga,gościu ma wyraźny wschodni akcent ;).

 

Wszystko spoko, ale z racji że naprawa nie udana, a raczej nawet naprawy nie zaczął to filmik mało ekscytujący. Można go do 30 sekund skrócić: rozkręcenie karty > GPU kaput > koniec filmiku.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11:30 na filmie wspomina chłop o braku bezpieczników, ile takie bezpieczniki kosztują, czy byłoby to bezpieczniejsze dla karty? tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SZAFIR00 napisał:

11:30 na filmie wspomina chłop o braku bezpieczników, ile takie bezpieczniki kosztują, czy byłoby to bezpieczniejsze dla karty? tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

Forest o tym gadał. Z jednej strony lepiej jak bezpiecznik jest, z drugiej nie zawsze on coś daje, także uj wie w skrócie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...