Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sc0rpow napisał:

https://www.x-kom.pl/p/673213-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6.html

Ma/miał ktoś ten model i może polecić, albo odradzić? Głównie chodzi mi o kulturę pracy i temperatury. Komentarzy z xkomu nawet nie biorę pod uwagę, bo tam każdy pisze co innego. Dla przykładu jeden napisał, że ma max 60 stopni w grach, a drugi że mu przekracza 80 i jest głośna. Na youtube w komentarzach pod anglojęzycznymi recenzjami to samo. Autor takiego filmu zachwala, że super hiper i cicho, a w komentarzach ludzie się dziwią co on bredzi, skoro u nich są zupełnie inne temperatury i kultura pracy. 

Miałem. Czy mogę polecić? Zależy za ile chcesz to kupić. Przy wymagających grach nie jest ani cicha, ani chłodna. Można się poratować UV i ustawiać po swojemu wichury, wtedy jest lepiej. 

U mnie działała chyba coś w okolicach 75-76'C? Ale nie miała optymalnych warunków, bo miałem lekki piekarnik w budzie. To 60'C to chyba jest temperatura po odjęciu temperatury otoczenia ;)  

Aha, to jedna z tych kart, które mają irytujący dźwięk uruchamiania wentyli, więc zostawienie jej na automatycznej krzywej wiąże się ze słuchaniem jak się rozpędzają.

  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

/ciach

 

7 godzin temu, metrotest napisał:

/ciach

Przecież nie chcę jej kupować nowej. Wkleiłem linka do x-komu żeby każdy wiedział o jaką dokładnie wersję chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem (gw) w końcu tego Seasonica 750W z wadliwej partii (znana sprawa). 3090 tylko na bardzo agresywnym UV działał, stock to natychmiastowe restarty i nawet się gry odpalić nie dało (gorzej niż wcześniej na 3080)

Teraz lata pięknie furmark on-off :) Dobrze znają temat bo maila o powrotnej przesyłce z nową sztuką dostałem 20min po dostarczeniu starej :lol2: i faktycznie tego samego dnia wyjechała

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka. Która karta to mniejszy szajs pod względem temperatur i głośności?

PNY RTX 3060Ti Verto Dual FAN LHR

RTX 3060Ti Gainward Ghost

ewentualnie EVGA GeForce RTX 3060 Ti XC GAMING LHR

?

Edytowane przez wortor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zastanawiający przypadek wysokiego taktowania GPU (nie mam OC, nawet włączony jest tryb cichy). Mam RTX 3050 AORUS Elite. Normalnie w tej karcie, zgodnie z info na stronie Gigabyte, taktowanie rdzenia powinno boostować do 1860 MHz:

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N3050AORUS-E-8GD/sp#sp

W Aorus Engine, mam ustawione domyślne 1860:

d8c571d120ae.png

Limit mocy jest trzymany na 130W. Natomiast podczas zabawy w Breathedge w 3840x2160 mam taktowanie rdzenia ponad 2000MHz i utrzymuje się na takim poziomie bez przerwy (v-sync off, brak limitów fps). Poniżej wykres wykreowany w czasie rozgrywki:

653bb38f1166.png

- też tak macie, że GPU się Wam potrafi taktować wyżej niż boost, bez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zapytać czy trollujesz teraz :P ciężko uwierzyć w to że tyle lat nie zauważyłeś tego że boost jest zazwyczaj sporo wyższy niż ten "pudełkowy" 

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Send1N napisał:

ciężko uwierzyć w to że tyle lat nie zauważyłeś tego że boost jest zazwyczaj sporo wyższy niż ten "pudełkowy" 

Po co producent podaje to max taktowanie, skoro to nie jest max taktowanie? Przez tyle lat Cię to nie zastanowiło? 😜

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zmiescic sie w specyfikacji przy PL pod korek.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mnie to zastanawiało ale to zostało wyjaśnione dawno temu, nawet najgorsze paździerze jak zapewnisz dobre warunki pracy to boostują wyżej niż producent podaje ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 15.05.2023 o 22:04, wortor napisał:

Siemka. Która karta to mniejszy szajs pod względem temperatur i głośności?

PNY RTX 3060Ti Verto Dual FAN LHR

RTX 3060Ti Gainward Ghost

ewentualnie EVGA GeForce RTX 3060 Ti XC GAMING LHR

?

Kolega wybrał jakiś model już?

Jeśli wybór padnie na 3060 Ti to za jakim modelem się oglądać? Nie musi być najtansza budżetówka 100 czy 200 mogę dołożyć do nieco lepszego modelu.

 

Edit:

Aktualnie RTX 3060Ti Gainward Ghost jest do wyrwania za 1600 wiec strasznie kusi cenowo.

Edytowane przez grzecho_h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, grzecho_h napisał:

Kolega wybrał jakiś model już?

Jeśli wybór padnie na 3060 Ti to za jakim modelem się oglądać? Nie musi być najtansza budżetówka 100 czy 200 mogę dołożyć do nieco lepszego modelu.

 

Edit:

Aktualnie RTX 3060Ti Gainward Ghost jest do wyrwania za 1600 wiec strasznie kusi cenowo.

Od siebie powiem tak

Gainward Ghost - nieco cichszy i nieco chłodniejszy. Według testów pod max obciązeniem dobija do 40dB

Inno3D - pod full obciążeniem dobija do 44dB

Ginward Ghost - gwarancja 36 miesięcy

Inno3d - gwarancja 24 miesiące.

Jak bym brał Ghosta. 

Tak na marginesie myślicie że ceny 3060Ti będą jeszcze znacząco iść w dół do lipca? Czy raczej w polsce ceny 1299-1499zł za 3060Ti w ciągu najbliższego miesiąca to fikcja? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 19:17, Camaz napisał:

Gainward Ghost - nieco cichszy i nieco chłodniejszy. Według testów pod max obciązeniem dobija do 40dB

Inno3D - pod full obciążeniem dobija do 44dB

To są wielkie głośności ... no chyba, że jakiś serwis mierzy z tak małej odległości, że takie wyniki wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2023 o 07:19, grzecho_h napisał:

//

Ja kupiłem dokładnie tę kartę (Gainward Ghost 3060Ti). Mam ją od dwóch dni. Jeśli mam być szczery jest to crap pod względem temperatury i ciszy. Ci ludzie piszący o tym, że karta jest cicha i nie przekracza im 60-67 stopni to chyba grają na niej w tetrisa i to z vsyncem. A te testy na youtube gdzie ktoś mówi, że karta jest u niego cichutka i chłodna to bujdy na resorach. Testowałem u siebie kartę na otwartym test benchu, czyli idealne warunki. Karta pod 100% obciążeniem w grze Days Gone (z odblokowanym klatkarzem) biorąc 200W jest strasznie głośna. Jest to wręcz suszarka. Temperatury dobijają do 77 stopni na rdzeniu i do 90 stopni na hot spocie. Wentylatory kręcą się wtedy z prędkością 2500rpm. Nie wiem czy miałem niefart czy wszystkie karty od gainward ghost tak mają, ale trafił mi się model z piszczącymi cewkami. Są słyszalne nawet wtedy, gdy karta ciągnie raptem 130-150W. I przy poborze tych 130-150W jest też znacznie chłodniej. Około 70 stopni na rdzeniu. 

Ogólnie podsumuję to tak, że jeśli będzie się żyłować kartę na 100% i tym samym wymuszać pobór 200W, to już lepiej zrobić undervolting, bo tego się po prostu nie da używać. Jest za głośno. 

Edytowane przez RoToX
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3060Ti od Gainward Ghost. Właśnie ten syfilis odsyłam. Tak koszmarnego hałasu pod obciążeniem nie słyszałem w żadnej innej karcie a miałem sporo budżetowych modeli. Tutaj jest odgłos jakby wentylatory o coś tarły. Cewek nie słychać dopóki gra się z ogranicznikiem fps do 60. Powyżej tego grają marsza. Naprawdę nie myślałem że to chłodzenie będzie aż tak do dupy. tVVgxLp.jpg

Dla porównania - przesiadam się z zajechanego i pokoparkowego RTX 2070 Asus Dual Evo OC [fota niżej] i który już sam z siebie był gorący i głośny. Ale ten Ghost to już masakra. 

https://i.imgur.com/G5RVMWQ.jpeg

 

Edytowane przez sc0rpow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem na materiał porównawczy 4 popularnych modeli 3060ti i wychodziło z niego, że ten Ghost jest najcichszy :) Wychodzi więc na to, że lepiej żadnej z dwuwentylatorowych wersji tej karty lepiej nie brać.

 

Edytowane przez pablonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pablonas napisał:

Kiedyś trafiłem na materiał porównawczy 4 popularnych modeli 3060ti i wychodziło z niego, że ten Ghost jest najcichszy :) Wychodzi więc na to, że lepiej żadnej z dwuwentylatorowych wersji tej karty lepiej nie brać

Dokładnie tym testem sugerowałem się biorąc wersję od Gainward Ghost do mojej obudowy Micro ATX. On testował co prawda na test benchu, a ja w obudowie. Jednak mam siateczkę na bocznym panelu więc przepływ powietrza też jest niezły. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ten test z youtube to brednia i nie radzę się nim sugerować. 

MSI Gaming X z dwoma wentylatorami na pewno dałby radę, tyle że u mnie taka karta odpada bo nie wejdzie do obudowy. 

Edytowane przez sc0rpow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z tego filmu nie trzyma się kupy moim zdaniem. Nowa karta i defekt krzemu w rdzeniu? Przecież to selekt ROG Strix, topowy model ASUSa. Gdyby coś takiego miało miejsce w budżetowym modelu to by mnie nie dziwiło ale w ROG? :E Albo jakość u ASUSa spada na ryj albo ta karta to klątwa i niefart, że przeszła przez testy w fabryce i nikt niczego nie zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta najprawdopodobniej nie przeszła gwarancji u ASUSa,dlatego ta historia nie trzyma się kupy i karta wylądowała u Pawła. Ale dlaczego koniec końców wylądowała u Pawła? Tego to ja nie mam pojęcia.

Z nową kartą tez jest możliwe,że kupuje się nową ze sklepu i może po tym tygodniu zepsuć na amen. Takie przypadki się zdarzają. Tu nie ma znaczenia tier modelu danego producenta.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, caleb59 napisał:

Historia z tego filmu nie trzyma się kupy moim zdaniem. Nowa karta i defekt krzemu w rdzeniu? Przecież to selekt ROG Strix, topowy model ASUSa. Gdyby coś takiego miało miejsce w budżetowym modelu to by mnie nie dziwiło ale w ROG? :E Albo jakość u ASUSa spada na ryj albo ta karta to klątwa i niefart, że przeszła przez testy w fabryce i nikt niczego nie zauważył.

Nikt nie robi żadnych selekcji chipów ile raz trzeba to powtarzać. W labie sobie mogą robić selekcje i robić testy tylko to nie ma nic wspólnego z masową produkcją.

Karty z binowanym chipami byłyby bardzo drogie to raz, a dwa byłaby mocno ograniczona ilość kart ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował tu ktoś 3060ti od Zotaca? Mają opinię głośnych. Ok. Ale informacje które znajduje w necie są dość mocno różne. Dwa przykłady z brzegu:
ee5dd8c27391e.png
353fdd9dca692.png
Komu wierzyć? Jako, że mam kartę z bardzo podobnym chłodzeniem sprawdziłem sobie jak jest głośna w obu "wersjach". Między jedną, a drugą różnica jest kolosalna. O ile przy wartościach z testu na YT jest zupełnie ok, o tyle przy teście z techpowerup hałas jest totalnie nie do przyjęcia. Ale nie chce mi się wierzyć żeby wentyle chodziły pod obciążeniem na 80%
Ktoś może potwierdzić którąkolwiek wersję?

Edytowane przez pablonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pablonas napisał:

Komu wierzyć? Jako, że mam kartę z bardzo podobnym chłodzeniem sprawdziłem sobie jak jest głośna w obu "wersjach". Między jedną, a drugą różnica jest kolosalna. O ile przy wartościach z testu na YT jest zupełnie ok, o tyle przy teście z techpowerup hałas jest totalnie nie do przyjęcia. Ale nie chce mi się wierzyć żeby wentyle chodziły pod obciążeniem na 80%
Ktoś może potwierdzić którąkolwiek wersję?

To jest chyba najgorsza wersja dwu wentylatorowa. Nie wierz w recenzje na youtube i tego typu sponsorowane testy które są wykonywane na test benchu a tak mało kto będzie tych kart używał. Ktoś wcześniej wspomniał że ludzie kupują takie karty i testują w mało wymagających gierkach a potem od razu piszą opinię że karta super hiper cicha i się nie grzeje. Ja bym bardziej brał pod uwagę takie opinie potwierdzone zakupem

lXHwBfj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wartości podane na techpowerup są właściwe. Paweł Ostrówka naprawiał egzemplarz tego zotaca i faktycznie musi być głośno. W furmarku 2400 obrotów i ponad 70 stopni. Lipa. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że 3050 który ma podobną konstrukcję (tak wiem, 80W różnicy) jest praktycznie niesłyszalny nawet przy maksymalnym katowaniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pablonas napisał:

Wygląda na to, że wartości podane na techpowerup są właściwe. Paweł Ostrówka naprawiał egzemplarz tego zotaca i faktycznie musi być głośno. W furmarku 2400 obrotów i ponad 70 stopni. Lipa. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że 3050 który ma podobną konstrukcję (tak wiem, 80W różnicy) jest praktycznie niesłyszalny nawet przy maksymalnym katowaniu.

Zotac ma w ofercie sporo szrotowatych modeli, więc nie dziwota. Każdy producent takie wynalazki ma w sumie ;) A 80 W różnicy w tej skali to przepaść dla układu chłodzenia.

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...