Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, BlindObserver napisał:

xD 

Niby moja ma taki sam PL, ale wyniki w każdym teście niższe. Na monitoringu w Port Royal max zegar 2085 MHz przy 2025 MHz na pamięciach. Aż tak zasyfionego systemu to ja nie mam, więc mnie to trochę zdziwiło.

Jak mozesz to wrzuc linka to porownam no i nie testowalem w zwyklym TS i FS tylko te w 4k. 

Jak ustabilizuje zegary w Metro i kilku innych grach to zapuszcze smarki od nowa finalnie jak to bedzie wygladac i podrzuce.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KawiorS napisał:

Jaka rozdziałka i jak to wygląda w novigradzie

W Novigradzie to nie ma co testować GPU, bo ta miejscówka nie najlepiej ciśnie GPU, Jakieś Krzywuchowe moczary etc. to są miejsca gdzie Wiesiek przyciśnie gpu i PL wskoczy na wyższe obroty.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ksamek napisał:

Niedosyt czego? 3 fps mniej w totalu kosztem 100W mniej zapotrzebowania czy tego, że wydawałeś zapewne z 700zł mniej niż koledzy od "lepszych" wersji? :D To jest ciągle 3080 i porównując go do samochodów to można co najwyżej porównywać między wersjami wyposażenia, a nie modelami. Chociaż jak ktoś przepłacił 1500 zł to będzie wszystko robił by widzieć lepszość swojej wersji.

To forum komputerowe- wiele osób chce mieć oc nawet jak to jest mało racjonalne ;-)
Chciałbym mieć jakiś profil oc z AB dajacy np 3-4% ekstra wydajności, nawet jakbym to trzymał jako opcję atomową na przyszłość.
 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KawiorS napisał:

Jaka rozdziałka i jak to wygląda w novigradzie

 

1440p, max detale bez HW. Nie wiem jak wyglada w novigradzie, testuje gpu w miejscu graficznym a nie lokacji procesorowej jak novigrad ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomcat napisał:

To forum komputerowe- wiele osób chce mieć oc nawet jak to jest mało racjonalne ;-)
Chciałbym mieć jakiś profil oc z AB dajacy np 3-4% ekstra wydajności, nawet jakbym to trzymał jako opcję atomową na przyszłość.
 

Tylko po co skoro 3% to całe 2fps przy 60fps ? Brakuje wydajności to się kupuje mocniejszą kartę :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Tylko po co skoro 3% to całe 2fps przy 60fps ? Brakuje wydajności to się kupuje mocniejszą kartę :szczerbaty:

Jak by kupił mocniejszą to walczył by z UV i zjeżdżał z taktowaniem :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DjXbeat napisał:

Jak by kupił mocniejszą to walczył by z UV i zjeżdżał z taktowaniem :E

Dokładnie tak to wygląda :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 21:37, G3258 napisał:

...stara i5 8600k  po OC na 5Ghz na wszystkich rdzeniach spokojnie daje radę ogarnąć  rtx 3080 ...jest dobrze.:-)

Też tak myślałem aż do zmiany 8700k na 5900X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DjXbeat napisał:

Jak by kupił mocniejszą to walczył by z UV i zjeżdżał z taktowaniem :E

Pewnie tak. Biczowanie nie ma sensu skoro obcięcie detali daje znacznie więcej bez większego wpływu na oprawę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwak w lewo na nowej grafie ? Religia mi nie pozwala. 

 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kaczorex26 napisał:

Kurczę, w każdej grze masz spadki fps, więc to nie wina sterownika - u mnie z 3080 i 3900x żadnych dropów poza WD Legion. CPU score na poziomie 14835 jest poniżej średniej 15 667 dla stock procesora 10850K. 
SSD mówisz zmieniałeś więc to też raczej nie tego wina - możesz jeszcze spróbować puścić test 5GB w AS SSD Benchmark i sprawdzić prędkości: https://www.techspot.com/downloads/6014-as-ssd-benchmark.html (Porównać je z prędkościami Twojego dysku dostępnymi w internecie).
Był reinstall systemu, zmiana RAM, płyty i procesora, a problem dalej występuje. 
Nie mam pojęcia co się tutaj dzieje, zasilacz też zmieniałeś? 

Zasiulacze Dark power Pro 10 650W, Pro 11 1200W na obu to samo :(,
image.png.4a2023eeb3d084f93824e1ebaf1437b0.pngProszę,
 

1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Jaki priorytet procesu Cinebench.exe? Klikając menedżer zadań - Szczegóły.
Ustaw na Wysoki/czasu rzeczywistego i ponownie puść test.

Wysoki,
image.png.b120aca897810bc389ef8e19513b91d3.png
Drugi przelot

image.png.4f68c81fb42045a066807c336c62d108.png

Gdy robię test na cinebecnhu to na chwilę przywiesi go, taki sekundowy freez i leci dalej. Jak zaczyna lecieć dalej to nagle większa część renderu jest zrobiona
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od razu wyższy wynik ci wypluł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KawiorS napisał:

Zasiulacze Dark power Pro 10 650W, Pro 11 1200W na obu to samo :(,
image.png.4a2023eeb3d084f93824e1ebaf1437b0.pngProszę,
 

Wysoki,
image.png.b120aca897810bc389ef8e19513b91d3.png
Drugi przelot

image.png.4f68c81fb42045a066807c336c62d108.png

Gdy robię test na cinebecnhu to na chwilę przywiesi go, taki sekundowy freez i leci dalej. Jak zaczyna lecieć dalej to nagle większa część renderu jest zrobiona
 

cinebench nie jest źle. Ja na 5.1 ghz mam około 17200. ( 10900k)

co do dysku- to co to za dysk?

dla porównania mój wynik z ssd:

dysk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Co do twoich problemow ze scinami/szarpnięciami

Nie masz czasem sterowników sata od amd :> + sprawdz czy masz HPET wyłączony pod windowsem, uruchom ten programik https://megawrzuta.pl/download/24703228c46f5b7c136825409db71e38.html i pokaż jakie wartości tam wypluwa jak naciśniesz start.

https://www.resplendence.com/latencymon odpal ten programik i zostaw uruchomiony podczas gry po kilku minutach wróć do pulpitu i sprawdz czy jakiś sterownik nie robi sporego opóznienia.

Sterownik:
image.png.769e9a976fc9e31a0f03552f70a70b0f.png

Screen z tej apki:
image.png.42f800c00d5630b010d63eecf2bb728b.png


 

Godzinę temu, Send1N napisał:

Co do twoich problemow ze scinami/szarpnięciami

Nie masz czasem sterowników sata od amd :> + sprawdz czy masz HPET wyłączony pod windowsem, uruchom ten programik https://megawrzuta.pl/download/24703228c46f5b7c136825409db71e38.html i pokaż jakie wartości tam wypluwa jak naciśniesz start.

https://www.resplendence.com/latencymon odpal ten programik i zostaw uruchomiony podczas gry po kilku minutach wróć do pulpitu i sprawdz czy jakiś sterownik nie robi sporego opóznienia.

 

1.jpg

2 minuty temu, Wuadator napisał:

cinebench nie jest źle. Ja na 5.1 ghz mam około 17200. ( 10900k)

co do dysku- to co to za dysk?

dla porównania mój wynik z ssd:

dysk.png

MX500 1TB sata3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki SSD w normie, prędkości prawidłowe raczej. Kurde bardzo dziwna sprawa. Wygląda na jakiś problem z softwarem. Jeszcze głupia rzecz, ale może puść skan antywirusowy? Może jakieś dziadostwo gdzieś siedzi :D Na pulpicie masz niskie zużycie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaczorex26 napisał:

Wyniki SSD w normie, prędkości prawidłowe raczej. Kurde bardzo dziwna sprawa. Wygląda na jakiś problem z softwarem. Jeszcze głupia rzecz, ale może puść skan antywirusowy? Może jakieś dziadostwo gdzieś siedzi :D Na pulpicie masz niskie zużycie procesora?

Tu dla paczki 1Gb jak kolega wyżej ma.
image.png.c723e2e48d2e547b1e53a02e7b6584d6.png


Niby nie zawirusowany i testy zarz po zainstalowaniu więc. Tak na pulpicie śpi praktycznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KawiorS napisał:

Tu dla paczki 1Gb jak kolega wyżej ma.
image.png.c723e2e48d2e547b1e53a02e7b6584d6.png


Niby nie zawirusowany i testy zarz po zainstalowaniu więc. Tak na pulpicie śpi praktycznie 

Więcej nie wyciśniesz, bo to SATA i jest OK.

Za to masz zwiechy programowe według moona.

Odczyt moona wskazuje na konflikty z sterownikiem Nvidii.

Może odinstaluj sterownik grafiki i zrób ten test moon na integrze i pokaż wynik.

Masz jakąś dodatkową kartę dźwiękową w kompie ?

Czasem sterowniki potrafią się kłócić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale zalozcie sobie osobny temat do naprawy problemu a nie spamujcie tu tym co nie trzeba bo rozumiem jeden-dwa posty ale to juz sie robi smietnik  ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, leven napisał:

Więcej nie wyciśniesz, bo to SATA i jest OK.

Za to masz zwiechy programowe według moona.

Odczyt moona wskazuje na konflikty z sterownikiem Nvidii.

Może odinstaluj sterownik grafiki i zrób ten test moon na integrze i pokaż wynik.

Masz jakąś dodatkową kartę dźwiękową w kompie ?

Czasem sterowniki potrafią się kłócić.

 

Teraz robię ten test o który prosiłeś. Jedyna karta to ta z płyty oraz ta w GPU po HDMI. Na czym mogę testować integre by to poprawnie sprawdzić? Płyta Z490-E jak coś.

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Fajnie ale zalozcie sobie osobny temat do naprawy problemu a nie spamujcie tu tym co nie trzeba bo rozumiem jeden-dwa posty ale to juz sie robi smietnik  ;) 

tu jest taki śmietnik i o bzdudach pisane że nie widzę problemu. Jak założyłem to nikt mi nie odp. Tu koledzy wykazali trochę dobrej woli przynajmniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To DPC latency ulala takie cuś to już powoduje już nawet szarpanie dźwięku :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

To DPC latency ulala takie cuś to już powoduje już nawet szarpanie dźwięku :szczerbaty:

Tak przy oglądaniu YT miałem takie dziwne freezy dźwięku. Ale były one też na X570-E i 5800X, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tomcat napisał:

Suwak w lewo na nowej grafie ? Religia mi nie pozwala. 

 

No to lecimy. Nawet stare GTA V. W opcjach dajemy wszystkie suwaki w prawo łącznie z skalowaniem rozdzielczości na 2.5x i MSAA x8 :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KawiorS napisał:

Tak przy oglądaniu YT miałem takie dziwne freezy dźwięku. Ale były one też na X570-E i 5800X, 

Side mnie już uprzedził co do tego co wrzuciłeś, latency przykładowo od sterownika graficznego masz praktycznie 6 razy wyższe niż u mnie co też rekordów na platformie amd nie robię ale powyżej 600us tam nie wychodzę.

Zainstalowałeś teraz windę na czysto ale czy masz ją w najnowszej wersji ze wszystkimi update :> może coś ci mieli w tle i sie aktualizuje, latency sterownika możesz poprawić programikiem "msi utility v2" ustawiając tam tryb pracy msi i wysoki priorytet ale magicznie nie obniżysz tym do "normalnych" wartości zapewne :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem RTX 2060S i wygląda to tak samo. Też rwie.

18 minut temu, leven napisał:

Więcej nie wyciśniesz, bo to SATA i jest OK.

Za to masz zwiechy programowe według moona.

Odczyt moona wskazuje na konflikty z sterownikiem Nvidii.

Może odinstaluj sterownik grafiki i zrób ten test moon na integrze i pokaż wynik.

Masz jakąś dodatkową kartę dźwiękową w kompie ?

Czasem sterowniki potrafią się kłócić.

 

Na co zwrócić uwagę w tym Demo nic szczególnego nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Ampere. Czy macie pomiar temperatury vram tak jak jest w Navi? Z tego co kojarzę w Turingach nie było. Jak jest maksymalna bezpieczna temperatura  vram pod długotrwałym obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...