Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Co wy macie z tym "niskim" PL, skoro i tak robicie UV?:szczerbaty: Dopłacać xx zł do Strixa by mieć największy PL i robić UV co by ograniczyć pobór mocy karty:szczerbaty::hahaha: i jednocześnie psioczyć na słabsze modele bo mają "mały" PL - serio? Logika godna mistrza suspensu.:hahaha::hahaha:

Bez UV na strixie który PL ma duży (480w) w 2k i tak karta  dobija do maksa ale dzięki temu trzyma zegary. Po UV na 0,95@2000+ w 4k też dobija do granicy 480W 

Grając na głośnikach 80% wentyli to za duży hałas ale tyle trzeba aby utrzymać temp w ryzach na słuchawkach jest mi to obojętne a 1800mhz vs 1950 na gpu to często granica płynności.  Kwestia 2-3 profili w MSI AB

Więc mimo wszystko wolę gpu które ma mniejszy kaganiec 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak warto przy 3080 kupić 2kg krowę bo inaczej jest grzejnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest i tak ale bez przewiewnej i dużej budy nie wyobrażam sobie gpu 350w+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Art385 napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że 3080 na 0.92v wciąga 340W? O ja pierdykam xD

Zgadza się, i mimo wszystko uważam, że to świetny wynik, na stocku i delikatnym OC (na samym początku) ciągła ponad 400W :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Zgadza się, i mimo wszystko uważam, że to świetny wynik, na stocku i delikatnym OC (na samym początku) ciągła ponad 400W :P 

Rozumiem, że 750W nie ma większych problemów z przelotami powyżej 400W na GPU? Bo o budę się raczej nie przejmuję mam może nie najnowszego korsarza ale jak trzeba to przeciąg w nim się da zrobić tylko trzeba będzie podkręcić wszystkie wentyle do 1100 rpm cicho nie będzie ale w dużym stopniu powinno odessać nadmiar ciepła. Jak to się mówi jak zasilacz wytrzyma to mi pobór nie przeszkadza szczególnie ważne abym zyskał te 20-30% względem 3070 i będzie dosłownie idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś na koncie aktywować Geforce NOW ? odwdzięcze się. 

Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Art385 napisał:

Rozumiem, że 750W nie ma większych problemów z przelotami powyżej 400W na GPU? Bo o budę się raczej nie przejmuję mam może nie najnowszego korsarza ale jak trzeba to przeciąg w nim się da zrobić tylko trzeba będzie podkręcić wszystkie wentyle do 1100 rpm cicho nie będzie ale w dużym stopniu powinno odessać nadmiar ciepła. Jak to się mówi jak zasilacz wytrzyma to mi pobór nie przeszkadza szczególnie ważne abym zyskał te 20-30% względem 3070 i będzie dosłownie idealnie. 

Nie, ja bynajmniej nic takiego nie zauważyłem, budę mam przewiewną, wentyle też ustawiłem po swojemu, co prawda mega ciche nie są, ale gram na słuchawkach, mam już też nowe wentyle (Arctic P14 PWM i zamierzam je sprawdzić zamiast tych HP stella zamontowanych w budzie). Temperatury suprima max to 55 stopni po UV, pobór prądu mimo wszystko na dobrym poziomie, karta działa ciszej i wydajniej niż stock (więcej punktów w TimeSpy, więcej klatek w CP2077), podbiłem też pamięci o 700, ale myślę, że dzisiaj jeszcze trochę pokombinuje ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pavel87 napisał:

Nie, ja bynajmniej nic takiego nie zauważyłem, budę mam przewiewną, wentyle też ustawiłem po swojemu, co prawda mega ciche nie są, ale gram na słuchawkach, mam już też nowe wentyle (Arctic P14 PWM i zamierzam je sprawdzić zamiast tych HP stella zamontowanych w budzie). Temperatury suprima max to 55 stopni po UV, pobór prądu mimo wszystko na dobrym poziomie, karta działa ciszej i wydajniej niż stock (więcej punktów w TimeSpy, więcej klatek w CP2077), podbiłem też pamięci o 700, ale myślę, że dzisiaj jeszcze trochę pokombinuje ;) 

Ty miałeś przypadkiem 3070? Jak to tak na normalne oko się prezentuje z bonusem fps? Jeśli nie miałeś no to trudno ale pewnie z +10fps to najbiedniej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje rady. mam rm550x od corsair i sprzet z sygnaturki. mam opcje kupic 3060 ti msi trio za 2700 zl. pociagnie to ten zasilacz czy nie do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 5 dyskow na sata, 1 na m.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3070 x-trio, w 1440p ultra na 3070 z rt na medium miałem średnio 52-62 FPS (jedynie w miejscach naprawdę ciężkich spadało mi do 33-36 FPS). Teraz na identycznych ustawieniach nigdzie nie spada mi wydajność poniżej 60 FPS, średnio mam 72-77 FPS na identycznych ustawieniach co przy 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pavel87 napisał:

Miałem 3070 x-trio, w 1440p ultra na 3070 z rt na medium miałem średnio 52-62 FPS (jedynie w miejscach naprawdę ciężkich spadało mi do 33-36 FPS). Teraz na identycznych ustawieniach nigdzie nie spada mi wydajność poniżej 60 FPS, średnio mam 72-77 FPS na identycznych ustawieniach co przy 3070

No to pięknie tego oczekiwałem co prawda ja gram w 4k ale powinno być zacnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

No to pięknie tego oczekiwałem co prawda ja gram w 4k ale powinno być zacnie

Myślę, że będziesz zadowolony :) Kawał potwora z tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pavel87 napisał:

Ja wczoraj pokombinowałem z krzywą UV w swoim 3080 SuprimX (dzięki za radu @Paw79 i @RyszardGTS). Dzięki temu 1980Mhz udało mi się ustawić stabilnie na 0.918V, i myślę, że jestem jeszcze w stanie podbić ten wynik, co prawda nie sądzę, że da radę 0.875V ale spróbuję jeszcze na sztywno 0.9V i 1980Mhz. Wczorajszy config bez problemu przeszedł TimeSpy oraz 2-3h grania w CP2077. Maksymalne zyżycie prądu przez GPU na poziomie 342W. Wstawiam swoją krzywą dla potomności w razie czego :) 

msi.png

o kurde tego mi trzeba było dzięki, jak wrócę z roboty będe się bawił i testował ?

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pavel87 napisał:

Miałem 3070 x-trio, w 1440p ultra na 3070 z rt na medium miałem średnio 52-62 FPS (jedynie w miejscach naprawdę ciężkich spadało mi do 33-36 FPS). Teraz na identycznych ustawieniach nigdzie nie spada mi wydajność poniżej 60 FPS, średnio mam 72-77 FPS na identycznych ustawieniach co przy 3070

Na ilu MHz trzymasz kartę? Dla mnie złotym środkiem jest 0.875V przy 1920MHz :D A jak chcę totalnej ciszy to 0.825V i 1845MHz. Miałem ostatnio możliwość grania na 3070 u znajomego i jednak czuć wyraźnie różnice w wydajności pomiędzy tymi modelami.

W takim CP2077 trzymam na 0.925V i 1980MHz - ale to tylko w grach, gdzie PL nie dobija na 100% to ustawienie ma sens.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pavel87 napisał:

Ja wczoraj pokombinowałem z krzywą UV w swoim 3080 SuprimX (dzięki za radu @Paw79 i @RyszardGTS). Dzięki temu 1980Mhz udało mi się ustawić stabilnie na 0.918V, i myślę, że jestem jeszcze w stanie podbić ten wynik, co prawda nie sądzę, że da radę 0.875V ale spróbuję jeszcze na sztywno 0.9V i 1980Mhz. Wczorajszy config bez problemu przeszedł TimeSpy oraz 2-3h grania w CP2077. Maksymalne zyżycie prądu przez GPU na poziomie 342W. Wstawiam swoją krzywą dla potomności w razie czego :) 

342W 0.92V to jest dopiero dramat XD Na forum EVGI goście mają KP i widzieli ponad 600W :E

Edytowane przez
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, napisał:

342W 0.92V to jest dopiero dramat XD Na forum EVGI goście mają KP i widzieli ponad 600W :E

O Panie to już idzie wodę ugotować na herbatę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaczorex26 napisał:

Na ilu MHz trzymasz kartę? Dla mnie złotym środkiem jest 0.875V przy 1920MHz :D A jak chcę totalnej ciszy to 0.825V i 1845MHz. Miałem ostatnio możliwość grania na 3070 u znajomego i jednak czuć wyraźnie różnice w wydajności pomiędzy tymi modelami.

W takim CP2077 trzymam na 0.925V i 1980MHz - ale to tylko w grach, gdzie PL nie dobija na 100% to ustawienie ma sens.

Aktualnie trzymam w CP na 0.912V i 1980Mhz, jest stabilnie :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Art385 napisał:

Czyli jednak warto przy 3080 kupić 2kg krowę bo inaczej jest grzejnik

Może ważyć nawet 10kg skoro oddaje 400W i więcej na ciepło to tak czy inaczej robi za niezły grzejnik. Przyjdzie wiosna/lata zacznie się skręcanie poniżej 0.8v ?

q2p.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, napisał:

3090 Trinity to az taki szrot ze jako jedna z niewielu jest na stanie w kilkunastu sklepach? :E Dalej ma tylko 350W PL?

Szrot.Ogólnie konstrukcja jest bardzo słaba,szczególnie VRM :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Aktualnie trzymam w CP na 0.912V i 1980Mhz, jest stabilnie :) 

Przyjemne nastawy. A powiedz mi jeszcze jak ten SUPRIM się sprawuje pod względem kultury pracy? Mam na myśli na jakich obrotach się utrzymuje przy tych 1980MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ledwo 2145MHz i to na AiO. Masakra :D Furmark pewnie 700W+
No to wiemy dlaczego tam jest 360mm AiO.

oAoifHQ.png

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaczorex26 napisał:

Przyjemne nastawy. A powiedz mi jeszcze jak ten SUPRIM się sprawuje pod względem kultury pracy? Mam na myśli na jakich obrotach się utrzymuje przy tych 1980MHz?

Ja jestem nim zachwycony, myślałem, że X-trio 3070 była cicha ale tutaj już przegięli, w ogóle nie słyszę tej karty :P W CP mam 46-54 stopnie, użycie grafiki na poziomie 97%, a co do obrotów to ustawiłem swoją krzywą, użycie wentylatora mam na poziomie 40-50% dopiero powyżej 60 stopni ustawiłem użycie wentylatora 60%+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...