Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, ci4stek napisał:

kupiłeś cały zestaw z kabelkami i backplate? czy sam blok, jak temperatury ?

bez udervoltingu moja platforma potrafi wciągnąć ponad 520w i to w normalnych aplikacjach także odnoście 3080 i 530w zasilacza w pełni się zgadzam, ale dobra 650w starcza na luzie a 750w nawet się nie spoci

Malutko to jest.Dobra 750w wystarczy.
U mnie gpu samo jak popuszczę lejce :496 wat+procek ~170/200 wat,ostatnio nie sprawdzałem.Ile dokładnie to patrz ile już jest a gdzie reszta sprzętu.


Zapas posiadam jeszcze jakiś, ale dobrzy by było zmienić zasiłkę w przyszłości na coś mocniejszego .
Jeśli przyszłe generacje od Nvidia będą brać jeszcze więcej papu to czarno to widzę.

@RyszardGTS Święta Racja.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej wystepuje stuttering w grach na vr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktos z UV karty ? Nigdy tego nie robilem, a chcialem troche zmniejszyc napiecie i temp swojego rtx. Nie zabardzo wiem jak dobrze ustawic krzywa. Chcialbym uzyskac 0.880 i taktowanie okolo 1880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, someI napisał:

No to w końcu można liczyć na fixa ;) 

Teraz, Valeri napisał:

Pomoze ktos z UV karty ? Nigdy tego nie robilem, a chcialem troche zmniejszyc napiecie i temp swojego rtx. Nie zabardzo wiem jak dobrze ustawic krzywa. Chcialbym uzyskac 0.880 i taktowanie okolo 1880

Masz poradnik np Liptona:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ValeriJedna rada na szybsze ustawienie 'kropek' w msi afterburner. Po wcisnieciu ctrl+f wróć do głównej apki i przeciśnij core clock na minimum (suwak w lewo). Po ustawieniu kropki na konkretna wartość daj apply w głównej apce. Linia będzie ładna i równa. Unikniesz zabawy z przeciaganiem kropek. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają tą krzywą przed sobą nie za bardzo wiem jak mam zablokować te karte na powiedzmy 0,9vcore i dobrać do tego taktowanie ? Nie nie wiem też czy w opcjach MSI opcja "Wymuś stałe napięcie powinna być włączona czy wyłączona.

Mógłby mi ktoś podrzucić swoja krzywą, żeby zobrazować jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mozonek napisał:

@ValeriJedna rada na szybsze ustawienie 'kropek' w msi afterburner. Po wcisnieciu ctrl+f wróć do głównej apki i przeciśnij core clock na minimum (suwak w lewo). Po ustawieniu kropki na konkretna wartość daj apply w głównej apce. Linia będzie ładna i równa. Unikniesz zabawy z przeciaganiem kropek. 

Jak przytrzymasz shift i pociągniesz w dół to cała krzywa jedzie w dół. Jak przytrzymasz ctrl to będzie się przemieszczać pod kątem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Valeri napisał:

Mają tą krzywą przed sobą nie za bardzo wiem jak mam zablokować te karte na powiedzmy 0,9vcore i dobrać do tego taktowanie ? Nie nie wiem też czy w opcjach MSI opcja "Wymuś stałe napięcie powinna być włączona czy wyłączona.

Mógłby mi ktoś podrzucić swoja krzywą, żeby zobrazować jak to wygląda ?

Obejrzyj ten krótki  filmik, żeby załapać ten koncept.

 

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeri,

1. Trzymajac trzymajac shift złap za dowolny punkt myszką i zleć całkowicie w dół cała krzywa. Kliknij zastosuj (fajeczka) w AB. 
krzywa przesunie sie niżej. 
 

2. teraz złap za punkt w osi X odpowiadający napięciu 0.88v i przesuń go na wysokość 1905 MHz i znowu kliknij zastosuj. Krzywa powinna sie przesunąć schodkowo do 0.88v 1905MHz i od tego punktu powinno byc stałe taktowanie do końca osi X. 

nie ma sensu przyduszac wydajności i schodzić poniżej 1900 MHz, Twoja karta to nie pazdzierz.  


ps. Taktowanie moze sie nie ustawic za pierwszym razem, wiec pkt 2 wystarczy powtórzyć.

Ja mam zrobione dwa profile. 
jeden taki jak w sygnaturze. 
 

drugi agresywniejszy 0.93v na 2010 MHz 

wole stworzyć profile w AB niż dual bios i odisnstakowanie sterowników. 

Edytowane przez kowallosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam, zajarzyłem, że wybieram sobie napięcie jakie mnie interesuje i przeciągam to na taktowanie. 

Taki mam wyniki: https://imgbb.com/ 

Czy to nie błąd, że karta pobiera 260W ?

Mam jeszcze jedno pytanie, jak ustawić żeby MSI ładowało po autostarcie mój zapisany profil ?

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Valeri napisał:

Dziękuje wam, zajarzyłem, że wybieram sobie napięcie jakie mnie interesuje i przeciągam to na taktowanie. 

Taki mam wyniki: https://imgbb.com/ 

Czy to nie błąd, że karta pobiera 260W ?

Mam jeszcze jedno pytanie, jak ustawić żeby MSI ładowało po autostarcie mój zapisany profil ?

Moim zdaniem jeśli ty takich rzeczy jak zapisanie profilu w MSI nie ogarniasz. Zostaw to wszystko na stocku. 

  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Eclipse napisał:

Moim zdaniem jeśli ty takich rzeczy jak zapisanie profilu w MSI nie ogarniasz. Zostaw to wszystko na stocku. 

Nie pytalem jak zapisac tylko jak ustawic zeby ladowalo z automatu po starcie programu wiec czytaj ze zrozumieniem.

Sugerujesz ze Ty od razu wszystko wiedziales i o nic nigdy na forum nie pytales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Valeri napisał:

Nie pytalem jak zapisac tylko jak ustawic zeby ladowalo z automatu po starcie programu wiec czytaj ze zrozumieniem.

Sugerujesz ze Ty od razu wszystko wiedziales i o nic nigdy na forum nie pytales ?

No akurat ogarnięcie w programie "uruchom przy starcie systemu" oraz kliknięcie w DYSKIETKĘ (hmm od czego ona może służyć, zapis?) i wybranie numeru profilu celem zapisania to na zdrowy rozsądek przychodzi bez pytania kogokolwiek. Warto czasem użyć głowy, koledzy wyżej wytłumaczyli Ci wszystko krok po kroku jak małemu dziecku, dostałeś w dodatku 2 filmiki po których obejrzeniu wiedziałbyś wszystko ale pewnie tego po prostu nie zrobiłeś.  

PS. Twój zrzut ekranu nie działa, dałeś link do strony głównej :hmm:

Edytowane przez s99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki mały checkbox w MSI AB "apply overclocking on system startup"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Valeri napisał:

Dziękuje wam, zajarzyłem, że wybieram sobie napięcie jakie mnie interesuje i przeciągam to na taktowanie. 

Taki mam wyniki: https://imgbb.com/ 

Czy to nie błąd, że karta pobiera 260W ?

Mam jeszcze jedno pytanie, jak ustawić żeby MSI ładowało po autostarcie mój zapisany profil ?

Mi na 0.88v pobiera wlasnie cos koło 270w. Obrazek Ci sie nie wkleił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Valeri napisał:

Wrzucam jeszcze raz screena

https://ibb.co/sHBjQbB

0,875V przy 1905MHz. UV zrobiłeś. Zaznacz w ustawieniach zakładka ogólne "uruchom przy starcie systemu windows".

Edytowane przez lukasz_cichon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukasz_cichon1 napisał:

0,875V przy 1905MHz. UV zrobiłeś. Zaznacz w ustawieniach zakładka ogólne "uruchom przy starcie systemu windows".

Tak wszystko sobie ustawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz za każdym razem jak odpalisz kompa i uruchomi się automatycznie Afterburner to wczyta Ci się profil .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wczyta. W nowszych wersjach trzeba zapisać profil, ustawić uruchamianie przy starcie i KLIKNĄĆ na ikonkę z Windowsem ;) Też się na to złapałem, że mi MSI AB startowało na stockowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Valeri napisał:

Tak wszystko sobie ustawilem.

No i sprawdź czy ci się nie przesuwa po restarcie w górę lub w dół profil o tempów. Jeśli UV nie jest na żyletki to nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...