Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja jak wszystko podliczylem, to za swojego kompa calego dalem cos rowno 8.5k a jest niewiele lepszy, a w niektorych aspektach nawet gorszy niz XSX :E Takze ten, trzeba byc glupim zeby pakowac sie w to teraz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, bleidd napisał:

Od dawna granie na PC to luksus, dopłacasz krocie za niewspółmierny efekt. Zawsze byłem zatwardziałym PCtowcem ale mam PS4 Pro od 3 lat i jak porównując cenę konsoli do ceny mojego PC-ta to koszt luksusu grania w 60 FPS+ w wyższej jakości jest nijak niewspółmierny do tego co otrzymuje. Na 75" różnica PC 4K vs 1440p (uśredniając) PS4 Pro jest mała. Robotę też robi upłynniacz w TV Samsunga, który sprawia że 30 FPS jest całkowicie akceptowalne.  W moim przypadku i tak w grę wchodzi tylko GPU bo mocnego PC-ta potrzebuje do programowania tak czy siak, więc mocne CPU, RAM, SSD i tak jest must have. Dla kogoś kto chce PC-ta do grania będę to odradzał i to bardzo mocno. PS5 to koszt 2300 zł, mocny PC to koszt 7-8k+ a zyskujesz wyższy klatkarz i nieco lepszą grafike, co kosztuje Cię kilka tysięcy. Do tego gry na konsole można kupić używane albo pożyczyć. Bez porównania.

Powiedz to komuś, kto gra FPSy online i nie lubi kontrolera...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wkamil73 napisał:

Powiedz to komuś, kto gra FPSy online i nie lubi kontrolera...

Możliwe, FPS-y online to działka całkowicie mi obca, nigdy nie rozumiałem fenomenu tych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze strategie jak EU4, Warhammery, Total War, ale tu w niektórych i Integra daje radę, albo jakaś 1650 super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozbija się zawsze o jedno. Konsola jest tańsza i pod tym kątem bardziej opłacalna. Pi razy drzwi 70% wydajności za 30% ceny. Ale to wszystko idzie diabły jak się zda sprawę, że w większości wypadków i tak musisz mieć komputer. Na konsoli możesz odpalić grę, obejrzeć film i w sumie tyle. Korzystanie z innych, codziennych kwestii jest utrudnione albo niemożliwe. A jak jeszcze robi się coś "specjalistycznego", nawet hobbystycznie (ja np. produkcję muzyki ale to może być grafika, filmy, cokolwiek) to już konsola kompletnie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie premierę PS3?

Wtedy nawet samo SONY zachęcało (poprzez konkurs) do stworzenia dystrybucji Linuxa na konsolę. Poszło to oczywiście w nie te stroną, która przewidzieli... ale były wersje FW, które pozwalały postawić na dysku obok systemu z pleja również Linuxa.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paw79 napisał:

- wg autora jak najbardziej możliwa jest także modyfikcja 8GB -> 16GB na RTX'ach z serii 3000 (w tym kontekście wymienił RTX3070)

Tylko po co? Ta karta już teraz jest za słaba do 2160p jeżeli mowa o bardziej wymagające tytuły, a za dwa lata to już nie będzie o czym mówić. Za bardzo przejmujecie się ilością pamięci zamiast skupić na czystej wydajności GPU.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Tylko po co? Ta karta już teraz jest za słaba do 2160p jeżeli mowa o bardziej wymagające tytuły, a za dwa lata to już nie będzie o czym mówić. Za bardzo przejmujecie się ilością pamięci zamiast skupić na czystej wydajności GPU.

Najbardziej śmieszy polecanie RX 6800XT jako karty do 4K właśnie ze względu na 16GB vram :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMO najlepsze z tego wszystko jest to, ze jak sytuacja z ta generacje zacznie sie stabilizowac, to juz beda zapowiedzi nowej generacji z rewolucyjnym 16GB, 5nm itp itd i bedzie powtorka z rozrywki jak ludzie zaczna sie zabijac o nowe karty, a konsole juz uzywki beda na rynku za ulamek ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę że nie wszystkie gry będą miały wypindrzona grafikę ubijającą topowe Ampery?

Takich gier jest jak na lekarstwo. To że Cyber pojawił się i upitolił niemal wszystko na rynku nie znaczy że nie da się zrobić ładnej i dobrze działającej gry Red Dead Redemption 2.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, DjXbeat napisał:

RX 6800XT jako karty do 4K właśnie ze względu na 16GB vram

To jest marketing AMD, karta nadaje się do 4k w końcu, o jeszcze niedawno najlepsza była 2080ti i raczej nigdzie 16gb będzie w użyciu.

Po drugie wszystkie testy są na ultra itp, itd ale można przecież zejść z jakimiś ustawieniami, a zostawić najwyższą jakość tekstur

Bardziej dziwadłem jest 3060 z 16gb, niż 6800xt z 16gb vram,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marucins napisał:

dobrze działającej gry Red Dead Redemption 2.

Od kiedy RDR2 dobrze działa? Przecież na samym początku po wydaniu to był jakiś dramat optymalizacyjny, 2080Ti nie dawał nawet 50fps w 1080p na ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wrobel_krk napisał:

  

To jest marketing AMD, karta nadaje się do 4k w końcu, o jeszcze niedawno najlepsza była 2080ti i raczej nigdzie 16gb będzie w użyciu.

Po drugie wszystkie testy są na ultra itp, itd ale można przecież zejść z jakimiś ustawieniami, a zostawić najwyższą jakość tekstur

Problem jest taki, że o ile do 1440p te karty są dobre tak w 4K względem konkurencji zaczynają już odstawać i tutaj większa ilość pamięci nie zniweluje braków wąskiej szyny danych. 

W 4K zdecydowanie lepiej sprawuje się 3080 pomimo tego, że ma tylko 10GB vram.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze jest to, że akurat tam, gdzie to 16 GB mogłoby się przydać (Minecraft z RT), wydajność jest tak żałosna, że z teoretycznej zalety pożytku zero. No ale kupujta przyszłościowe 16 GB :lol2:

Edytowane przez tomcug
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tomcug napisał:

A najśmieszniejsze jest to, że akurat tam, gdzie to 16 GB mogłoby się przydać (Minecraft z RT), wydajność jest tak żałosna, że z teoretycznej zalety pożytku zero. No ale kupujta przyszłościowe 16 GB :lol2:

W sumie się zgadzam. Ale jak dawno temu tutaj na labie prosiłem o pomoc w złożeniu komputera, ktoś polecił GTX 770 4GB to go wszyscy zjedli, że "na co komu 4GB, dopłacasz za nic, 2GB będzie wystarczające jeszcze na dłuuuuugie lata", a wiadomo jak się skończyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

A najśmieszniejsze jest to, że akurat tam, gdzie to 16 GB mogłoby się przydać (Minecraft z RT), wydajność jest tak żałosna, że z teoretycznej zalety pożytku zero. No ale kupujta przyszłościowe 16 GB :lol2:

ja nadal nie mogę powstrzymać śmiechu jak widzę tytuł "Minecraft z RT" (dosłownie jakby do gówna dołączyć pazłotko)

czekam na Tibię z RT z niecierpliwością :E

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kociol21 napisał:

W sumie się zgadzam. Ale jak dawno temu tutaj na labie prosiłem o pomoc w złożeniu komputera, ktoś polecił GTX 770 4GB to go wszyscy zjedli, że "na co komu 4GB, dopłacasz za nic, 2GB będzie wystarczające jeszcze na dłuuuuugie lata", a wiadomo jak się skończyło ;)

To wszystko jest niestety wróżeniem z fusów, bo nigdy nie wiesz czy nie będzie czegoś nowego w silnikach gier co zapcha 10GB z palcem wiadomo gdzie lub pojawi się coś, co super kompresuje i do tego prawie bezstratnie i w takim wypadku nawet 6GB okaże się sporym zapasem. Tego po prostu nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gb w 1080p jeszcze jakoś się broni, ale w 1440p można czuć się niepewnie patrząc w przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Monn napisał:

Ja jak wszystko podliczylem, to za swojego kompa calego dalem cos rowno 8.5k a jest niewiele lepszy, a w niektorych aspektach nawet gorszy niz XSX :E Takze ten, trzeba byc glupim zeby pakowac sie w to teraz.

w jakich aspetkach komputer za 8500 moze być gorszy niż nowe konsole? mam kompa za niecałe 7 tysiaków i nie bardzo wiem w czym konsola mogłaby być lepsza. A dziś przychodzi do mnie ps5, może jednak warto shandlować rtx 3080 skoro jest słabszy od konsol ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kowallosu napisał:

w jakich aspetkach komputer za 8500 moze być gorszy niż nowe konsole? mam kompa za niecałe 7 tysiaków i nie bardzo wiem w czym konsola mogłaby być lepsza. A dziś przychodzi do mnie ps5, może jednak warto shandlować rtx 3080 skoro jest słabszy od konsol ? :D

Jak masz upłynniacz w telewizorze to się nawet nie zastanawiaj. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ilość artefaktów generowanych przez te wynalazki nikomu nie przeszkadza to można spróbować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SebastianFM napisał:

Jak masz upłynniacz w telewizorze to się nawet nie zastanawiaj. ?

Namówiłeś mnie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Monn napisał:

Ja jak wszystko podliczylem, to za swojego kompa calego dalem cos rowno 8.5k a jest niewiele lepszy, a w niektorych aspektach nawet gorszy niz XSX :E Takze ten, trzeba byc glupim zeby pakowac sie w to teraz.

Sam zastanawiałem się nad sprzedażą obecnego PC z sygnatury za ~5.5tyś i kupno Xboxa Series X jednak ostatecznie zrezygnowałem z racji tego, że PC jest jednak bardziej uniwersalny. 

XSX w 4K w większości gier będzie chodził w 30fps a tyle to wyciąga 2070Super w większości tytułów a w tych bardziej wymagających wystarczy dopasować ustawienia graficzne. 

OLED 4K z upłynniaczem + PC z sygnatury + 4K z blokadą na 30fps + vsync + klawa i mysz bezprzewodowa + Pad i mam wszystko w jednym siedząc wygodnie na kanapie ;) 

Godzinę temu, kadajo napisał:

No jak ilość artefaktów generowanych przez te wynalazki nikomu nie przeszkadza to można spróbować :E

Na starej 9-letniej plazmie Panasonica miałem upłynniacz, który sprawował się rewelacyjnie! Jedyna wada to zwiększony input lag po za tym same plusy i bez jakichkolwiek anomalii z obrazem. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DjXbeat na oledzie od LG gdy włączam game mode, to opcja true motion zostaje wyłączona - mimo wszystko gra wydaje się być bardziej płynna niż na innym trybie z włączonym upłynniaczem. Przeszedłem kilka tytułów na telewizorze i oprócz walorów wizualnych płynnośc była również dużo lepsza niż na monitorze (gram z lockiem na 60 fps) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...