Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

@AvengerGT

Aż sam sprawdziłem. I co się okazało dosłownie po 2-3 minutach prób na tym benchmarku? Rozdzielczość. Youtuber testował kartę w Full HD. Sam mam FHD, więc uruchomiłem najpierw grę w tej rozdzielczości. Wszystko pięknie się trzymało, tak jak na filmiku. Na moim profilu w MSI Afterburner, który mam ustawiony 2040 Mhz na rdzeniu, w benchmarku szło w w dużej mierze właśnie 2040-2055 Mhz (tak jak wspominałem, karta podbija u mnie napięcie o 15 Mhz w stosunku do ustawień). Przerwałem benchmark po minucie i potem uruchomiłem DSR i rozdzielczość 2560x1440. No i zaczęły się spadki do takich wartości, o których pisałeś. Ot, cała tajemnica. Rozdzielczość, a tym samym i kwestia obciążenia karty graficznej, o czym wcześniej wspominałem. 

No i trzeba zwrócić uwagę na konkretne fragmenty filmiku i porównywać wartości w tych samych lokacjach. Najlepiej nagraj sobie własny filmik, w Full HD i wtedy weź się za porównywanie konkretnych lokacji. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstępnie widzę, że na biosie OC nieźle Gigabyte poszalał z napięciem, 1,081 V na rdzeniu, będzie z czego schodzić. Na razie mam tylko aide zainstalowaną, na chwile puściłem test żeby sprawdzić wstępnie co i jak.

Jakie macie taktowanie vram po obciążeniem? Zauważyłem, że pod obciążeniem spada z 1750 MHz na 1700 u mnie.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Saren7 napisał:

Wstępnie widzę, że na biosie OC nieźle Gigabyte poszalał z napięciem, 1,081 V na rdzeniu, będzie z czego schodzić. Na razie mam tylko aide zainstalowaną, na chwile puściłem test żeby sprawdzić wstępnie co i jak.

u mnie też defualtowo jest 1.081v , to chyba standardowo na 3060ti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.081v to standardowe napięcie dla Ampere. Max 1.1v czyli wyższe niż w przypadku Pascala i Turinga.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też vram spada u Was pod obciążeniem z 1750 na 1700 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkim nam opada pod obciążeniem. Nie analizuj, tylko rób testy w 3Dmarku i od razu bierz się za maksymalizację wyników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Valeri napisał:

Tuf oc 3080 mocno przereklamowany. Na ustawieniach stock z biosem P nie da sie wysiedziec obok PC bo 2200rpm ale za to temp oscyluje w granicach 65 stopni, przy biosie quiet temp dobija do 76 stopni przy 1770rpm.

Po UV ktore jest w 100% stabilne w Exodus czyli na 0.875v i 1785mhz na rdzeniu przy biosie q karta robi 72 stopnie przy 1650rpm dobijajac do 300w.

Albo ja robie cos zle albo te karty to pieprzone grzalki i czas sie przeprosic z 3070

Otwórz obudowę na początek. BO wygląda na piekarnik w środku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Minciu napisał:

Otwórz obudowę na początek. BO wygląda na piekarnik w środku. 

Jak sciagne boczny panel to temp leci w porywach do 3 stopni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Valeri Czyli z otwartą obudową masz tylko 3 stopnie mniej? 

A jakaś karta dźwiękowa pod RTXem nie siedzi?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Minciu napisał:

@Valeri Czyli z otwartą obudową masz tylko 3 stopnie mniej? 

A jakaś karta dźwiękowa pod RTXem nie siedzi?

Tak, jak otworze panel boczny to temp spada o 3 stopnie. Pod karta nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Valeri napisał:

Tuf oc 3080 mocno przereklamowany. Na ustawieniach stock z biosem P nie da sie wysiedziec obok PC bo 2200rpm ale za to temp oscyluje w granicach 65 stopni, przy biosie quiet temp dobija do 76 stopni przy 1770rpm.

Po UV ktore jest w 100% stabilne w Exodus czyli na 0.875v i 1785mhz na rdzeniu przy biosie q karta robi 72 stopnie przy 1650rpm dobijajac do 300w.

Albo ja robie cos zle albo te karty to pieprzone grzalki i czas sie przeprosic z 3070

300wat na Suprim w 3070 oraz 3080 ( nieco inne konstrukcje radiatorów - widać różnice wizualnie od boku ) bez problemu ogarnia się na znacznie niższych rpmach.

Ale jak miałem TUF3070 ( tez inny niż 3080 mocno okrojony ) to 240wat wystarczało aby karta kręciła pod 1500rpm. Więc bez rewelacji. Chyba średnio było 1350-1600rpm na tym TUFie. 

2 minuty temu, Valeri napisał:

Tak, jak otworze panel boczny to temp spada o 3 stopnie. Pod karta nic nie ma

Zerknij jeszcze, czy wszytkie 3 wentylatory się kręcą. Słabo to wygląda z opisu.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_asus_tuf_gaming_geforce_rtx_3080_oc_najlepszy_model_na_rynku-14102.html

Wiedźmin

1300rpm 69*C

1800rpm 62*C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, addept napisał:

@AvengerGT

Sam mam FHD, więc uruchomiłem najpierw grę w tej rozdzielczości. Wszystko pięknie się trzymało, tak jak na filmiku. Na moim profilu w MSI Afterburner, który mam ustawiony 2040 Mhz na rdzeniu, w benchmarku szło w w dużej mierze właśnie 2040-2055 Mhz (tak jak wspominałem, karta podbija u mnie napięcie o 15 Mhz w stosunku do ustawień).

Jaki preset uruchamiasz? Jeśli extreme, ustawienia są odpowiednio quality:ultra, tesselation: extreme, aa: x8, resolution 1600:900

Wybrałeś full hd więc może przestawiałeś coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, addept napisał:

Wszystkim nam opada pod obciążeniem. Nie analizuj, tylko rób testy w 3Dmarku i od razu bierz się za maksymalizację wyników. 

V w dół MHz w górę? Na ile mniej więcej ten model pozwala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Minciu napisał:

300wat na Suprim w 3070 oraz 3080 ( nieco inne konstrukcje radiatorów - widać różnice wizualnie od boku ) bez problemu ogarnia się na znacznie niższych rpmach.

Ale jak miałem TUF3070 ( tez inny niż 3080 mocno okrojony ) to 240wat wystarczało aby karta kręciła pod 1500rpm. Więc bez rewelacji. Chyba średnio było 1350-1600rpm na tym TUFie. 

Zerknij jeszcze, czy wszytkie 3 wentylatory się kręcą. Słabo to wygląda z opisu.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_asus_tuf_gaming_geforce_rtx_3080_oc_najlepszy_model_na_rynku-14102.html

Wiedźmin

1300rpm 69*C

1800rpm 62*C

Tak wszystkie wentyle w obudowie dzialaja.

Byc moze Noctua blokuje oddawanie ciepla przez karte i fizycznie karta jest cieplejsza ale z drugiej strony zdjecie bocznego panelu prawie nic nie dane

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szybko zrobiłem UV. Na razie nie mam nic ciekawego zainstalowanego, dałem ETS2 ze skalowaniem 400% żeby wymusić 99% gpu load. Aktualnie lecę na 1995 MHz Vcore 950 mV, wyszło max 193 W. Co prawda mam tylko 19 stopni w pokoju, ale 1250 rpm i temperatura gpu 55 stopni po 15 min obciążenia. Wracam do pracy, przepinam kabel z monitora pod lapek..

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, AvengerGT napisał:

Jaki preset uruchamiasz? Jeśli extreme, ustawienia są odpowiednio quality:ultra, tesselation: extreme, aa: x8, resolution 1600:900

Wybrałeś full hd więc może przestawiałeś coś jeszcze?

Custom i tylko rozdzielczość zmieniałem (FHD i 2560x1440) Z tego co widzę, reszta jest na maksymalnych ustawieniach (Quality: Ultra, .Tesselation: Extreme,  AA: x8  Dla mnie ten benchmark nie jest zbyt ciekawy, zobacz że bazuje na DirectX 11. Mam wykupioną za kilkanaście złotych na promocji pełną wersję 3DMark, więc wolę z niego korzystać. Ale fakt faktem, że ten youtuber ma trochę lepszą sztukę niż ja. Z drugiej strony testuje w mało wymagającycm benchmarku i dlatego mu się nic nie wysypuje. W grach widziałem, ze testuje COD: Black Ops Cold War https://www.youtube.com/watch?v=BSKaInNtb4g, ale to też chyba nie jest gierka, w której grafika jedzie na maksa (zobacz na obciążenie GPU, często spada poniżej 90 %). Ciekawe jak by to wyglądało u niego np. w Cyberpunku, bo ten np. po 30 minutach czy godzinie potrafi się wysypać, jeśli ustawienia karty nie są w pełni stabilne. W innych gierkach może chodzić i parę godzin bez problemu. Podejrzewam, że jego ustawienia nie są w pełni stabilne. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę od razu na DX11 przyrost na RTX, poprzednie połączenie AMD+AMD w tym api słabo sobie radziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, addept napisał:

Custom i tylko rozdzielczość zmieniałem (FHD i 2560x1440) Z tego co widzę, reszta jest na maksymalnych ustawieniach (Quality: Ultra, .Tesselation: Extreme,  AA: x8  Dla mnie ten benchmark nie jest zbyt ciekawy, zobacz że bazuje na DirectX 11. Mam wykupioną za kilkanaście złotych na promocji pełną wersję 3DMark, więc wolę z niego korzystać. 

Takie ustawienia i rozdziałkę full hd włączyłem przed chwilą. Większość czasu 1905/1920 i okazjonalnie 1890/1935 się pojawi. Coś mi tu do końca nie gra. Podczas testu karta siedzi niemal na limicie, jakieś 212-213W. 

Pierwszy pomysł z brzegu, to zainstalować te nowe stery sprzed 2 dni. Drugi pomysł, otworzyć panel boczny od budy. Zaraz posprawdzam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Saren7 napisał:

Też vram spada u Was pod obciążeniem z 1750 na 1700 MHz?

nie, mam cały czas 7900 (+900)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Jakie macie taktowanie vram po obciążeniem? Zauważyłem, że pod obciążeniem spada z 1750 MHz na 1700 u mnie.

U mnie też nie spada. 8000 ustawione i z tego co widzę, jeszcze nigdy nie drgnęło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czołem

Mam karciochę PNY RTX 3080 XLR8 kupioną w Media Expert.
Działała do tej pory bez zarzutów.

Od wczoraj podczas uruchamiania są trzy krótkie piski. Dalej karta się normalnie uruchamia.

Dzisiaj natomiast karta na pulpicie potrafiła skoczyć z użyciem do 100% i zawieszała kompa.
W dzienniku zdarzeń natomiast pojawiał się taki komunikat:

"Usługa NVIDIA LocalSystem Container zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
Plik wykonywalny polecenia rodzajowego zwrócił wynik wskazujący błąd.:".

Po przełączeniu się w biosie na kartę zintegrowaną nie trzech szybkich pisków przy włączeniu komputera.

Ktoś orientuje się ile się czeka w przypadku produktów PNY na realizację gwarancji?
Ktoś oddawał już karciochę w ME na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, AvengerGT napisał:

U mnie też nie spada. 8000 ustawione i z tego co widzę, jeszcze nigdy nie drgnęło. 

Widzę, że u mnie spada pod AIDA, w pozostałych weryfikacjach jest bez spadku.

Resetuje się wam MSI Afterburner co każde odpalenie kompa? Myślałem, że tylko tak Radeonach.

Analizowałem sobie krzywą po UV. Obniżenie krzywej oraz ponowne dociągnięcie do wybranego punktu o niższym niż domyślne ustawienia powoduje poprawę w wysokich stanach, natomiast pozostałe punkty dostają w ten sposób wyższe napięcie niż przed UV. Przykład dla 1500 MHz domyślnie 800 mV, w skutek obniżenia krzywej dla 1500 MHz mam ok 815 mV, trzeba to ręcznie poprawić. Im ktoś mocniej obniży krzywą przed wyborem docelowego taktowania i napięcia tym bardziej zwiększy wartość napięcia na pozostałych punktach. 2 lata temu ostatnio bawiłem się zieloną mocą.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakim benchmarkiem mozna sprawdzic wydajnosc karty wzgledem innych 3080 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Saren7 napisał:

Widzę, że u mnie spada pod AIDA, w pozostałych weryfikacjach jest bez spadku.

Resetuje się wam MSI Afterburner co każde odpalenie kompa? Myślałem, że tylko tak Radeonach.

Analizowałem sobie krzywą po UV. Obniżenie krzywej oraz ponowne dociągnięcie do wybranego punktu o niższym niż domyślne ustawienia powoduje poprawę w wysokich stanach, natomiast pozostałe punkty dostają w ten sposób wyższe napięcie niż przed UV. Przykład dla 1500 MHz domyślnie 800 mV, w skutek obniżenia krzywej dla 1500 MHz mam ok 815 mV, trzeba to ręcznie poprawić. Im ktoś mocniej obniży krzywą przed wyborem docelowego taktowania i napięcia tym bardziej zwiększy wartość napięcia na pozostałych punktach. 2 lata temu ostatnio bawiłem się zieloną mocą.

Można sobie porzeźbić krzywą,  a nie dać jako prostą linię. Troche z tym zabawy, ale da się.
Realnie jednak to gdzie to się przyda- w starszych gierkach?
W necie i filmach karta i tak chyba leci w trybie 2d? 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę porzeźbiłem zostawiając niższe wartość bez pogorszenia. Pozostaje rozwiązanie tematu resetowania ustawień MSI AB po ponownym uruchomieniu PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi