Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Z rtx3080 spokojnie można już przejść z UWQHD na 4K.

Wcześniej nie bardzo, bo nawet HDMI 2.1 nie było.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, TucoPacifico napisał:

Najlepsze co wymyślono na dzisiejsze czasy to 3440x1440.

Najlepsze co wymyślono to 5120 x 2160  czyli  UWUHD 👍  Tylko sensowne monitory się zaczynają od 5tys wzwyż

Edytowane przez blubaju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.01.2021 o 16:09, addept napisał:

@AvengerGT

Aż sam sprawdziłem. I co się okazało dosłownie po 2-3 minutach prób na tym benchmarku? Rozdzielczość. Youtuber testował kartę w Full HD. Sam mam FHD, więc uruchomiłem najpierw grę w tej rozdzielczości. Wszystko pięknie się trzymało, tak jak na filmiku. Na moim profilu w MSI Afterburner, który mam ustawiony 2040 Mhz na rdzeniu, w benchmarku szło w w dużej mierze właśnie 2040-2055 Mhz (tak jak wspominałem, karta podbija u mnie napięcie o 15 Mhz w stosunku do ustawień). Przerwałem benchmark po minucie i potem uruchomiłem DSR i rozdzielczość 2560x1440. No i zaczęły się spadki do takich wartości, o których pisałeś. Ot, cała tajemnica. Rozdzielczość, a tym samym i kwestia obciążenia karty graficznej, o czym wcześniej wspominałem.

Próbowałem różnych rzeczy i nie mam pomysłu czemu karta tak ochoczo podbija do 108% power limitu. 

Zmieniłem stery na najnowsze, zmieniłem wersje afterburnera na najnowszą betę (przynajmniej rozwiązał mi się problem z nie zawsze zatrzymującym się trzecim wentylem, teraz jest spoko), zdejmowałem bok budy, ustawiałem ręcznie, żeby faktycznie był max 1081mv, przestawiłem przełącznik na karcie na quiet mode. Nawet odpalałem test na ekranie 16:9 bo miałem podejrzenie, że na 21:9 może jakaś dodatkowa moc dochodzi na lewo :E 

Bardziej mnie to intryguje niż faktycznie przeszkadza bo i tak jadę na swoim profilu uv. No nic, na pewno będę jeszcze szukał czegoś w sieci. 

Jeszcze zastanawia mnie czy nie będzie to kwestia wtyki, może wypadałoby spróbować podpiąć inną. Trochę to jednak u mnie przekładania kabli. 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem jedynie zmiana Biosu mogłaby pomóc w tym wypadku, ale to może być ryzykowna sprawa (np. wgranie biosu od modelu Pro). Widać, że wersja zwykła "OC" ma jeszcze spore możliwości (karta zachowuje się tak jakby chciała, a nie może), ale producent nałożył na nią ograniczenia. Ja przestałem się już tym przejmować. Łupię w Cyberpunka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, blubaju napisał:

Najlepsze co wymyślono to 5120 x 2160  czyli  UWUHD 👍  Tylko sensowne monitory się zaczynają od 5tys wzwyż

Pisałem na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, blubaju napisał:

Przecież są dwa monitory na krzyż, 60Hz MSI i LG w cenie 4060-4400zł u zachodnich sąsiadów.

Bez RTX 3090 bym nie podchodził, ale i tak byłoby trzeba ciąć detale.

Ampere otworzyły drogę do 4K, z kolejną generacją będzie coraz lepiej, oby  z monitorami 144Hz było tak samo, ale nie w cenach 950-1200 Euro. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwarte drzwi na starsze gry.

Ile można razy można kolejna generacja i ponowny wzrost wymagań i tak w koło .................

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, TheMr. napisał:

Powinieneś mieć mniejszy ból dupy w temacie o kartach graficznych kompletnie nie znając ekonomii czy obecnej sytuacji z cenami.

Średnia półka jeszcze nie wyszła i nie wiem w którym sklepie widziałeś RTX 3060 za 3500 zł. 

W 2021 będziesz miał 3050Ti z 6 GB VRAM (prawdopodobnie) i 12 TFLOPS (prawdopodobnie). W sam raz do AAA 60 FPS 1080p, do którego dalej nadaje się 2060/1660S.

no chyba 3060ti to nie jest highend tylko właśnie średnia półka w zasadzie 3070 to też średni segment, 3080 to high ale jak ktoś chce totalny odpał to bierze 3090, 3060 i 3050 to w zasadzie low end

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby nie było zdziwienia z tym 4k, ostatnio grałem w Quantum Break i AC syndicate, w obu trzeba ciąć opcje, bo w 4k są spadki poniżej 50fps. A to gry sprzed 5 lat 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątek odebrałem RTX3070 MSI gaming x trio nowy z xkom, do dziś było ok aż tu nagle niebieski ekran :(  wywala po kilku dziesięciu minutach grania za każdym razem- restart i odnowa (na pulpicie jest ok). 

Było coś podobnego z tymi kartami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, sideband napisał:

Ile można razy można kolejna generacja i ponowny wzrost wymagań i tak w koło .................

Idąc twoim tokiem myślenia, to i 8K ma teraz sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Semi1 napisał:

W piątek odebrałem RTX3070 MSI gaming x trio nowy z xkom, do dziś było ok aż tu nagle niebieski ekran :(  wywala po kilku dziesięciu minutach grania za każdym razem- restart i odnowa (na pulpicie jest ok). 

Było coś podobnego z tymi kartami?

w każdej grze masz BS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Tomcat napisał:

Jak sie bawiłem zasilaniem wentyli w budzie z molexów to robiłem 7v.
Plus do 12v, minus to 5 i latami to chodziło przy sensownym kompromisie wydajność/hałas.
Nawet pompkę do lc maiłem tak wpiętą.

Ze złączki ATX24 też brało się 3,3V :) (jak alternatywę dla 5V)

Ogólnie fajna zabawa dopóki nie pójdzie zwarcie i nie pierdyknie (dzisiejsze zasilacze mają jednak trochę więcej zabezpieczeń, kiedyś to "nie znałeś dnia ani godziny" ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Doamdor napisał:

Idąc twoim tokiem myślenia, to i 8K ma teraz sens.

I jak do tego doszedłeś czytając mojego posta? 🤣

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, sideband napisał:

I jak do tego doszedłeś czytając mojego posta? 🤣

Wymień stare gry, które posiadają tekstury większe od 4K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co textury mają do tego co napisałem? Raz wyższa rozdzielczość zmniejsza aliasing i nawet bardzo stara gra wygląda lepiej w wyższej rozdzielczości. Dwa co niektórzy mają większe ekrany i jak nie chcesz mieć plamki jak stodoła i pikselozy to trzeba iść w wyższa rozdzielczość.

W zasadzie to nie zrozumiałeś posta, który odnosił się do wydajności 😎

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, sideband napisał:

Pamiętam jak w 2016 @Black  w recenzji GTX1080Ti z zachwytem mówił "mamy kartę do 4K" Czas to zweryfikował. 😆 Przy każdej nowej generacji jest ten sam tekst "Mamy kartę do 4K"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Dario+ napisał:

w każdej grze masz BS ?

sprawdzałem w 3 w jednej po 10 minutach w innych po pół godziny, w benchmark też wywala po kilku minutach :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Semi1 napisał:

sprawdzałem w 3 w jednej po 10 minutach w innych po pół godziny, w benchmark też wywala po kilku minutach :(

wyczyść stery po poprzedniej karcie przez DDU 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Semi1 sprawdź wpisy w System -> Narzędzia Administracyjne -> Podgląd Zdarzeń -> Dzienniki systemu Windows -> zakładki Aplikacja i System. Sprawdź temperatury i napięcia karty plus temperatury zasilacza -> np. HWinFo.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę gdzieś zdobyć zasilacz na podmiankę, tylko ze sklepy pozamykane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, blubaju napisał:

Pamiętam jak w 2016 @Black  w recenzji GTX1080Ti z zachwytem mówił "mamy kartę do 4K" Czas to zweryfikował. 😆 Przy każdej nowej generacji jest ten sam tekst "Mamy kartę do 4K"

do 4k aktualnie w danym momencie a to ze za pol roku wyjdzie gra i z tego 4k zostanie 30 fps no coz, Z RTX'ami 4xxx będzie to samo :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Semi1

Jutro masz otwarte to coś trafisz. Sprawdziłeś rejestr ? Ja obstawiam strzał na zasilaczu skoro przez jakiś czas wszystko hulało i nagle amba fatima.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kadajo napisał:

do 4k aktualnie w danym momencie a to ze za pol roku wyjdzie gra i z tego 4k zostanie 30 fps no coz, Z RTX'ami 4xxx będzie to samo :E

Nowe gry, nowe karty, tytuły "mamy to!" bez zmian, kliki się zgadzają, kasa się zgadza :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, sideband napisał:

A co textury mają do tego co napisałem? Raz wyższa rozdzielczość zmniejsza aliasing i nawet bardzo stara gra wygląda lepiej w wyższej rozdzielczości. Dwa co niektórzy mają większe ekrany i jak nie chcesz mieć plamki jak stodoła i pikselozy to trzeba iść w wyższa rozdzielczość.

Co z brakiem obsługi tego typu rozdzielczości przez grę ?

Wyższa rozdzielczość, wyższe wymagania, ten monitor ma to samo PPI co mniejsze monitory 4K.

PPI w tym monitorze nadal jest za niskie, żeby zrezygnować z wygładzania krawędzi.

Obecne karty dopiero zaczynają  ogarniać 4K, więc zwolnij, nie po to kupuje się top sprzęt, żeby grać w stare gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi