Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ZiomeX napisał:

Chodzi o to, że te bliższe mam trochę za krótkie (a te kable w Corsairze są strasznie twarde i nie chcę przesadzić wyginając końcówki czy coś) i łatwiej byłoby mi podłączyć te "dalsze".

A, bo Ty od góry GPU prowadzisz kable, zapomniałem tez że w RMX'ach stosują starsze okablowanie względem HX'ów które jest dość sztywne.
Jeżeli musisz okablowanie od góry prowadzić to podepnij te dalsze, ale najlepiej od dołu poprowadzić wtedy wszystko ładnie ułożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Najbardziej wypasiona wersja pod OC a na końcu UV i power limity, wtedy nie ma sensu wydawać tyle na najdroższe modele moim zadaniem, ale taki już marketing, walnij sobie 450w i miej +2fps a do tego piecyk w pokoju, w lecie to będzie można jajka smażyć na backplate;)

Nawet tak nie do końca :). Ja używam teraz Suprima 3080 przysłanego z x-komu. Ogólnie sztuka lepsza, przy ustawieniach 0,9v 1965MHz (poprzedni Suprim z proshop przy tym napięciu robił 1905MHz) w Metro Exodus w 4k detale high + RT high, karta średnio łyka 380W z momentami dobijając do 400W przy czym max temperatura to 68 stopni i zakres obrotów od 1600 do 1800 RPM. Walczyłem o stabilne 2GHz na rdzeniu w Exodusie, ale brakuje mi mocy,  napięcie 0,931V i walę w 430W a karta nie chce być stabilna na 2010MHz, co i tak jest bez sensu bo na 0,9v mam 1965MHz. I ta karta to kawał kloca i nie wydaje mi się, żeby najtańsze wersje mogły by takimi wynikami w relacji temp/głośność pochwalić się, nawet jak robisz UV to są gry które potrafią docisnąć grafę ponad standardowy PL i wtedy te droższe karty pokazują swoją wyższość :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RENMEi napisał:

Nawet tak nie do końca :). Ja używam teraz Suprima 3080 przysłanego z x-komu. Ogólnie sztuka lepsza, przy ustawieniach 0,9v 1965MHz (poprzedni Suprim z proshop przy tym napięciu robił 1905MHz) w Metro Exodus w 4k detale high + RT high, karta średnio łyka 380W z momentami dobijając do 400W przy czym max temperatura to 68 stopni i zakres obrotów od 1600 do 1800 RPM. Walczyłem o stabilne 2GHz na rdzeniu w Exodusie, ale brakuje mi mocy,  napięcie 0,931V i walę w 430W a karta nie chce być stabilna na 2010MHz, co i tak jest bez sensu bo na 0,9v mam 1965MHz. I ta karta to kawał kloca i nie wydaje mi się, żeby najtańsze wersje mogły by takimi wynikami w relacji temp/głośność pochwalić się, nawet jak robisz UV to są gry które potrafią docisnąć grafę ponad standardowy PL i wtedy te droższe karty pokazują swoją wyższość :) 

0.9v w przypadku 3080 ciężko nazwać UV, automat na tablicy też będzie schodzić do tych wartości, stąd masz nadal wysoki pobór mocy. Przy 0.825v można już mocno zejść z poborem mocy, ale wiadomo że zegar będzie w przedziale 18xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

A, bo Ty od góry GPU prowadzisz kable, zapomniałem tez że w RMX'ach stosują starsze okablowanie względem HX'ów które jest dość sztywne.
Jeżeli musisz okablowanie od góry prowadzić to podepnij te dalsze, ale najlepiej od dołu poprowadzić wtedy wszystko ładnie ułożysz.

Ale to której końcówki użyję robi pod względem wytrzymałości/stabilności jakąkolwiek różnicę? Czy o ile użyję 1 końcówkę/kabel (czyli 2 osobne kable do tego 3070) to i tak będzie dobrze i tak?

Estetyka to drugi temat bo i tak nie mam okna więc nie jest to nic pilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być różnic bo czemu, na tej pierwszej wtyczce żadnego odbiornika nie ma, podłączenie dalszej wtyczki to ten sam schemat w którym byś przeciął okablowanie i je połączył beczką zagniataną, bezsensowne połączenie, ale poprawnie zarobione będzie działać jak należy.

W wielkim skrócie, tak będzie działać poprawnie.

Edytowane przez DisconnecT
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RENMEi napisał:

Nawet tak nie do końca :). Ja używam teraz Suprima 3080 przysłanego z x-komu. Ogólnie sztuka lepsza, przy ustawieniach 0,9v 1965MHz (poprzedni Suprim z proshop przy tym napięciu robił 1905MHz) w Metro Exodus w 4k detale high + RT high, karta średnio łyka 380W z momentami dobijając do 400W przy czym max temperatura to 68 stopni i zakres obrotów od 1600 do 1800 RPM. Walczyłem o stabilne 2GHz na rdzeniu w Exodusie, ale brakuje mi mocy,  napięcie 0,931V i walę w 430W a karta nie chce być stabilna na 2010MHz, co i tak jest bez sensu bo na 0,9v mam 1965MHz. I ta karta to kawał kloca i nie wydaje mi się, żeby najtańsze wersje mogły by takimi wynikami w relacji temp/głośność pochwalić się, nawet jak robisz UV to są gry które potrafią docisnąć grafę ponad standardowy PL i wtedy te droższe karty pokazują swoją wyższość :) 

A nie próbowałeś właśnie na niższym napięciu dać zegarów powyżej 2GHz? U mnie na GB Gaming OC, dla .937 mam stabilne 2010-2025MHz w grach. Jak chciałem dać wyższe napięcie i np 2100 MHz, to w efekcie miałem niższe zegary, bo karta odbijała się od PL. Przy .937 mam 320, albo 340w, nie pamiętam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kowal napisał:

Brak AA irytuje, a używasz tego dziadowskiego wyostrzania, które powoduje artefakty i psuje krawędzie :E

Na rx5700 nic się nie psuło i nie było żadnych artefaktów, na rtx 3060ti dopiero wczoraj to udało mi się włączyć i nie testowałem tego długo. Ale jeśli jest tak jak mówisz to brawo nvidia ?

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

0.9v w przypadku 3080 ciężko nazwać UV, automat na tablicy też będzie schodzić do tych wartości, stąd masz nadal wysoki pobór mocy. Przy 0.825v można już mocno zejść z poborem mocy, ale wiadomo że zegar będzie w przedziale 18xx.

W sumie racja, bo w grach bez RT przy 0,9 V i pamięci +1000MHz karta nigdy nie przekracza granic 350W, ale ogólnie trzyma się w zakresie 320-330W co mało nie jest. Tyle, że dla takiego Suprima to jest nic. Karta ma max 65 stopni i prędkość wentylatorów ok 1400RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dario+ napisał:

Na rx5700 nic się nie psuło i nie było żadnych artefaktów, na rtx 3060ti dopiero wczoraj to udało mi się włączyć i nie testowałem zakupu długo. Ale jeśli jest tak jak mówisz to brawo nvidia ?

Ale każde wyostrzanie tak działa. Niezależnie czy to nv, amd czy to z reshade :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RENMEi napisał:

W sumie racja, bo w grach bez RT przy 0,9 V i pamięci +1000MHz karta nigdy nie przekracza granic 350W, ale ogólnie trzyma się w zakresie 320-330W co mało nie jest. Tyle, że dla takiego Suprima to jest nic. Karta ma max 65 stopni i prędkość wentylatorów ok 1400RPM

Wiadomo że RT dużo mocniej dociśnie GPU, generalnie SuprimX pod kątem chłodzenia to praktycznie identyczny poziom co Strix OC, chłodzenie dobre, ale przy takiej ilości ciepła trzeba też zadbać o wydajną wentylację w obudowie, w przeciwnym razie prędzej czy później obroty dobiją do wyższej granicy.

2 minuty temu, Kowal napisał:

Ale każde wyostrzanie tak działa. Niezależnie czy to nv, amd czy to z reshade :E

U niego na NV zawsze działa wszystko gorzej, inna sprawa że z tego tematu nikt nie ma takich problemów. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mckarmi napisał:

A nie próbowałeś właśnie na niższym napięciu dać zegarów powyżej 2GHz? U mnie na GB Gaming OC, dla .937 mam stabilne 2010-2025MHz w grach. Jak chciałem dać wyższe napięcie i np 2100 MHz, to w efekcie miałem niższe zegary, bo karta odbijała się od PL. Przy .937 mam 320, albo 340w, nie pamiętam teraz.

Odpal Exodusa przy tym napięciu w 4k z RT to gwarantuje Ci, że dobijesz do max PL (gdzie u mnie przy napięciu 0,931v karta dobija do 430W w Exodusie :E) . Pewnie w innych grach z palcem w nosie wycisnął bym więcej, ale jak kartę ustawiam, to chce żeby tak samo działała w każdej grze bez dobijania do PL. Więc max jaki mogę jej dać to 0,9V (przy tym napięciu w Quake II RT też dobijam do 430W :E), ale przynajmniej zegar 1965MHz jest w każdej sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RENMEi napisał:

Odpal Exodusa przy tym napięciu w 4k z RT to gwarantuje Ci, że dobijesz do max PL (gdzie u mnie przy napięciu 0,931v karta dobija do 430W w Exodusie :E) . Pewnie w innych grach z palcem w nosie wycisnął bym więcej, ale jak kartę ustawiam, to chce żeby tak samo działała w każdej grze bez dobijania do PL. Więc max jaki mogę jej dać to 0,9V (przy tym napięciu w Quake II RT też dobijam do 430W :E), ale przynajmniej zegar 1965MHz jest w każdej sytuacji :)

Exodusa nie mam, ale testowane w RDR2 i Cyberpunk 2077.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla rownowagi napisze, ze u mnie na 3070 wszystko dziala o wiele lepiej niz na rx5700. W koncu gry na OpenGL dzialaja normalnie i nie ma microstutteringu w grach z DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mckarmi napisał:

Exodusa nie mam, ale testowane w RDR2 i Cyberpunk 2077.

Te gry nie cisną tak w waty po GPU jak Exodus, no i nie grasz w 4k, więc GPU nie jest u Ciebie tak bardzo dociskane, co pozwala Ci bardziej "kurek" odkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RENMEi napisał:

Te gry nie cisną tak w waty po GPU jak Exodus, no i nie grasz w 4k, więc GPU nie jest u Ciebie tak bardzo dociskane, co pozwala Ci bardziej "kurek" odkręcić :)

RDR2 na odpowiednich ustawieniach i w odpowiedniej lokacji bez problemu dociśnie nawet 450W na PL, to w tej grze dojechałem do ponad 720W obciążenia linii +12v w PSU. ?

Oczywiście policzyłem tutaj całą jednostkę, włącznie z i9-9900KF która po OC też ciągnie kokosy, a do tego chmara dysków itd.

Edytowane przez DisconnecT
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Marucins napisał:

Nawet nie zdawałem sobie sprawy że te karty są cholernie głośne. Nie dotykając suwaków OC, wycie 3 wiatraczków nie jest akceptowalne, bo obroty ponad 2000 rpm to jakiś absurd.
odniesienie ich wyżej może i daje wyższy zegar i lepszą wydajność, ale w obudowie czuję że zaraz cos mi wybuchnie. Jak ci testerzy robią w ogóle testy gdy te śmigła kręcą się 2800 rpm!??

Dlatego masz dwa BIOSy do wyboru:

586914785_Screenshot2021-01-25163718.jpg.fa6146e695353fb0abfe553f5d1fd3f3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RENMEi napisał:

Te gry nie cisną tak w waty po GPU jak Exodus, no i nie grasz w 4k, więc GPU nie jest u Ciebie tak bardzo dociskane, co pozwala Ci bardziej "kurek" odkręcić :)

Faktycznie, odpaliłem Quake RTX, o którym wspomniałeś i karta odbiła się od PL. W 4k nie, ale w 3440x1440. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DisconnecT napisał:

To nie jest kwestia straszenia, a zwykła informacja, jeżeli ktoś chce próbować niech próbuje. Na dłuższą metę to nie jest dobre rozwiązanie, zresztą zajrzyj do instrukcji Seasonica, jest tam wyraźny dupchron w kwestii bocznikowania wtyczek. Do mocniejszych GPU zalecają użycia większej ilości przewodów.

PS. Monitoring jest na każdej karcie, bo to NV wprowadziła SDK, nawet na Pascalu to jest, choć trochę w uboższej wersji.

Spodziewam się karty Asus RTX 3070 TUF, która posiada zasilanie2 x 8 PIN.

Mój zasilacz ma takie złącza:

info2.png

Zastanawiam się czy czy mogę zastosować przejściówkę MOLEX lub SATA do 8 PIN i podłączyć na 2 niezależne linie? Jeżeli takie rozwiązanie byłoby lepsze to lepsza przejściówka z Molex czy SATA? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kibolkks napisał:

Spodziewam się karty Asus RTX 3070 TUF, która posiada zasilanie2 x 8 PIN.

Mój zasilacz ma takie złącza:

 

Zastanawiam się czy czy mogę zastosować przejściówkę MOLEX lub SATA do 8 PIN i podłączyć na 2 niezależne linie? Jeżeli takie rozwiązanie byłoby lepsze to lepsza przejściówka z Molex czy SATA? 

Nie używaj przejściówek, to będzie gorsze jeszcze od bocznika, a już zwłaszcza nie na złączu SATA, ten port nigdy nie był przystosowany do przepuszczania tak wysokiego natężenia, przez słaby styk płytkowych złącz prędzej czy później dojdzie do fajerwerek.
Zostaw kartę na boczniku, zrób UV dzięki którym zaoszczędzisz trochę watów i będzie działać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą GB Gaming OC nie powinien mieć PL na 370w? U siebie widzę max 350W, switch BIOSu w pozycji OC od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, someI napisał:

Dlatego masz dwa BIOSy do wyboru:

586914785_Screenshot2021-01-25163718.jpg.fa6146e695353fb0abfe553f5d1fd3f3.jpg

Jest. Tylko czy warto?  Pytam w odniesieniu tych co będą jej tak używać?

W sumie nie po to się bierze konstrukcje 3x8pin aby robić jakieś "ograniczenia".

Przemęczę tę kilka dni na powietrzu. Zrobię pełne testy stabilności i wrzecę blok wodny. Wolę upewnić się co Asus dał. Już przygoda z 5950X wkurzyła mnie wystarczająco.

PS. A i jeszcze kochane cewki. Te to potrafią ładnie męczyć ucho przyzwyczajone do LC ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedy ten BAR wejdzie albo chociaż jakieś testy będą żeby było wiadomo czy jest na co czekać. Nvidia dawaj szybciej, przydałoby mi się 5 FPS z 45 do 50 w control. Wtedy mój misterny plan z zostaniem na 3070 do 4xxxx będzie miał sens

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marucins napisał:

PS. A i jeszcze kochane cewki. Te to potrafią ładnie męczyć ucho przyzwyczajone do LC ciszy.

Cewki trzeba wygrzać i zauważalnie się wyciszą, moja 3080 Strix OC też wyła na początku, teraz jest już bardzo przyjemnie. Najlepiej zrób to jeszcze zanim założysz blok wodny.

6 minut temu, madrala napisał:

Kiedy ten BAR wejdzie albo chociaż jakieś testy będą żeby było wiadomo czy jest na co czekać. Nvidia dawaj szybciej, przydałoby mi się 5 FPS z 45 do 50 w control. Wtedy mój misterny plan z zostaniem na 3070 do 4xxxx będzie miał sens

A skąd wiesz że R-BAR akurat da kopa w Controlu, nie w każdej grze kop jest widoczny. Sama funkcja ma się pojawić w sterownikach NV oznaczonych numerem 465.xx, czyli niebawem, ale wiedz że do obsługi tej funkcji potrzebujesz jeszcze Biosu do płyty ze wsparciem i vBiosu do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Radeonie z włączonym RT coś tam daje, ale nie tyle, żeby z 45 FPS zrobiło się 50 FPS ;) Jak będzie na NV, zobaczy się.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, DisconnecT napisał:

A skąd wiesz że R-BAR akurat da kopa w Controlu, nie w każdej grze kop jest widoczny. Sama funkcja ma się pojawić w sterownikach NV oznaczonych numerem 465.xx, czyli niebawem, ale wiedz że do obsługi tej funkcji potrzebujesz jeszcze Biosu do płyty ze wsparciem i vBiosu do GPU.

Właśnie nic nie wiem a chciałbym chociaż jakieś testy zobaczyć czy coś. Niby lepiej nie czekać na nic i się pozytywnie zaskoczyć niż na odwrót. Eh chyba jestem ofiarą marketingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...