Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, madrala napisał:

Właśnie nic nie wiem a chciałbym chociaż jakieś testy zobaczyć czy coś. Niby lepiej nie czekać na nic i się pozytywnie zaskoczyć niż na odwrót. Eh chyba jestem ofiarą marketingu

Resizable BAR będzie dawać kopa, w końcu eliminuje dość istotne wąskie gardło, zresztą na najnowszych zabawkach AMD to już działa i korzyści są widoczne, ale nie wszędzie no i co ważniejsze zapewnienie pełnej obsługi trochę czasu zajmie, bo po za sterownikiem trzeba wydać nowe biosy do GPU i płyt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, madrala napisał:

Właśnie nic nie wiem a chciałbym chociaż jakieś testy zobaczyć czy coś. Niby lepiej nie czekać na nic i się pozytywnie zaskoczyć niż na odwrót. Eh chyba jestem ofiarą marketingu

Nvidia napisała że w wewnętrznych testach widzą bardzo podobny przyrost wydajności jak przy SAMIe AMD. Na 6800XT wygląda to mniej więcej tak jak w teście poniżej. Control w 1440p wydajność rośnie z 82.3 na 85.6fps, a w najlepszej przetestowanej grze Htiman 2 wzrost jest ze 130 do 146 fps.

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-sam-smart-access-memory-performance/2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DisconnecT napisał:

Resizable BAR będzie dawać kopa, w końcu eliminuje dość istotne wąskie gardło, zresztą na najnowszych zabawkach AMD to już działa i korzyści są widoczne, ale nie wszędzie no i co ważniejsze zapewnienie pełnej obsługi trochę czasu zajmie, bo po za sterownikiem trzeba wydać nowe biosy do GPU i płyt. ;)

Ja nie wiem gdzie według ciebie jest to wąskie gardło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SebastianFM napisał:

Ja nie wiem gdzie według ciebie jest to wąskie gardło.

Wszędzie tam gdzie cpu niedomaga np tu gdzie radeon z ryzenem  dostaje w dziure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kowal napisał:

Ale każde wyostrzanie tak działa. Niezależnie czy to nv, amd czy to z reshade :E

Nie wiem czy każde, ale nie słyszałem opini żeby ktoś na Radeonach narzekał na jakieś artefakty albo spadki wydajności przy włączonym wyostrzaniu?.

AMD jakoś inaczej to rozwiązało bo nie ma totalnie żadnych spadków wydajności a po włączeniu na nvidii czuć spadek niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Marucins napisał:

Jest. Tylko czy warto?  Pytam w odniesieniu tych co będą jej tak używać?

W sumie nie po to się bierze konstrukcje 3x8pin aby robić jakieś "ograniczenia".

Noo, jeśli odkręciłeś kartę na 480W, to faktycznie, nie ma co się ograniczać. 2800 RPM i słuchawki z ANC potrzebne do kompletu :)

W codziennym użytkowaniu różnica w wydajności między performance i quiet BIOS jest marginalna, a w decybelach spora. Ot, trochę łatwiej zrobić OC/UV na performance, bo temperatury stabilniejsze i GPU Boost mniej przeszkadza. 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/30.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Dario+ napisał:

Nie wiem czy każde, ale nie słyszałem opini żeby ktoś na Radeonach narzekał na jakieś artefakty albo spadki wydajności przy włączonym wyostrzaniu?.

AMD jakoś inaczej to rozwiązało bo nie ma totalnie żadnych spadków wydajności a po włączeniu na nvidii czuć spadek niestety .

Przecież Wy w temacie AMD na nic nie narzekacie, to dziwne aby akurat na wyostrzanie ktoś narzekał.

29 minut temu, someI napisał:

Noo, jeśli odkręciłeś kartę na 480W, to faktycznie, nie ma co się ograniczać. 2800 RPM i słuchawki z ANC potrzebne do kompletu :)

W codziennym użytkowaniu różnica w wydajności między performance i quiet BIOS jest marginalna, a w decybelach spora. Ot, trochę łatwiej zrobić OC/UV na performance, bo temperatury stabilniejsze i GPU Boost mniej przeszkadza. 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/30.html

Jak wygrzewałem cewki na 3080 z PL za 450W to właśnie słuchawki z ANC były grane. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, jurekk napisał:

Wszędzie tam gdzie cpu niedomaga np tu gdzie radeon z ryzenem  dostaje w dziure

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Może przeczytaj sobie jeszcze raz co skomentowałem.

assassins-creed-odyssey-1920-1080.png

assassins-creed-odyssey-2560-1440.png

assassins-creed-odyssey-3840-2160.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SebastianFM napisał:

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Może przeczytaj sobie jeszcze raz co skomentowałem.

Nie wiem co próbujesz tymi wykresami udowodnić, bo oczywistym jest że wraz ze wzrostem rozdzielczości rośnie narzut na GPU i korzyści ze strony CPU zaczynają maleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko SAM nie ma nic obciążenia CPU czy wąskiego gardła ze strony CPU.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Tylko SAM nie ma nic obciążenia CPU czy wąskiego gardła ze strony CPU.

A kto tak powiedział? SAM ma związek tylko i wyłącznie z dostępem do pamięci VRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem co próbujesz tymi wykresami udowodnić, bo oczywistym jest że wraz ze wzrostem rozdzielczości rośnie narzut na GPU i korzyści ze strony CPU zaczynają maleć.

Na ponad 20 gier przetestowanych przez TECHPOWERUP jedynie większy wzrost wydajności niż w Assasin's Creed Odyssey jest w Hitman 2. Średnio wyszło im 1,5 - 2% więcej FPS i właśnie głównie przez te 2 gry.

1 minutę temu, DisconnecT napisał:

A kto tak powiedział? SAM ma związek tylko i wyłącznie z dostępem do pamięci VRAM.

Więc o jakim ty wąskim gardle piszesz skoro w tym samym czasie co jedna klatka jest renderowana, dane dla następnęj już są przesyłane na pamięć karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DisconnecT napisał:

Przecież Wy w temacie AMD na nic nie narzekacie, to dziwne aby akurat na wyostrzanie ktoś narzekał.

Wy czyli kto ?? ?

Mam wrażenie że największe problemy z Radeonami mają użytkownicy geforców którzy nawet tej karty nie mieli ;) ?

A sterowniki nvidi to cud świata i nikt nie widzi żadnych problemów. 

Pogrzebałem na forum nvidi bo tu oczywiście wszystko działa i tak powinno działać na RTX :/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/call-of-duty/47/415343/nvidia-game-filters-cold-war-crashtexture-glitches/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SebastianFM napisał:

Na ponad 20 gier przetestowanych przez TECHPOWERUP jedynie większy wzrost wydajności niż w Assasin's Creed Odyssey jest w Hitman 2. Średnio wyszło im 1,5 - 2% więcej FPS i właśnie głównie przez te 2 gry.

Więc o jakim ty wąskim gardle piszesz skoro w tym samym czasie co jedna klatka jest renderowana, dane dla następnęj już są przesyłane na pamięć karty graficznej?

No i co w związku z tym? Z czasem różnice z tego wynikające mogą być większe, jakiego by to wzrostu nie dawało, to jest zawsze korzyść, dla użytkownika darmowa. Jaki masz problem.
No jeżeli Ty nie widzisz tutaj ograniczeń sprzętowych, to nie wiem o czym mamy rozmawiać, bez wsparcia SAM CPU jest w stanie zobaczyć tylko i wyłącznie przestrzeń 256 MB, to jest 1/40 pojemności 3080. Technika daje korzyści i zmniejsza opóźnienia, tylko tyle i aż tyle.
 

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego problemu. Uważam jedynie, że przeceniasz działanie tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem co próbujesz tymi wykresami udowodnić, bo oczywistym jest że wraz ze wzrostem rozdzielczości rośnie narzut na GPU i korzyści ze strony CPU zaczynają maleć.

 

13 minut temu, DisconnecT napisał:

A kto tak powiedział? SAM ma związek tylko i wyłącznie z dostępem do pamięci VRAM.

Using Resizable BAR, all Tasks performed by the processor are stored in the VRAM. The processor loads the data into the VRAM and tells you where this data is. So the GPU has them accessible at all times when it needs them. Therefore, we eliminate the latency generated by asking the processor for the calculation, to look for it in RAM and to deliver it to the GPU.

Można też łatwo sprawdzić czy to też eliminuje wąskie gardła ze strony pci-express sprawdzając SAM w wolniejszym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

 

Using Resizable BAR, all Tasks performed by the processor are stored in the VRAM. The processor loads the data into the VRAM and tells you where this data is. So the GPU has them accessible at all times when it needs them. Therefore, we eliminate the latency generated by asking the processor for the calculation, to look for it in RAM and to deliver it to the GPU.

Można też łatwo sprawdzić czy to też eliminuje wąskie gardła ze strony pci-express sprawdzając SAM w wolniejszym trybie.

Bardzo miło że wycinasz fragmenty z postów, ale określenie wąskie gardło nie miało nic wspólnego z PCIe, sama magistrala nic na tym nie zyskuje, ale procesor który widzi: (1/40, czasem mniej, a czasem więcej) przestrzeni adresowej pamięci, to zwykłe ograniczenie. Które może bądź nie musi generować dodatkowych opóźnień wynikających z zapytań do CPU o wyszukanie w systemowej pamięci RAM kolejnej porcji danych.

4 minuty temu, SebastianFM napisał:

Nie mam żadnego problemu. Uważam jedynie, że przeceniasz działanie tej technologii.

Nie przeceniam, ale skoro można coś poprawić znikomym kosztem dla użytkownika, to dlaczego miałbym nie być zadowolonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ograniczeniu do 256MB to jak częściej musi przepychać dane przez pci-express czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dario+ napisał:

Wy czyli kto ?? ?

Mam wrażenie że największe problemy z Radeonami mają użytkownicy geforców którzy nawet tej karty nie mieli ;) ?

A sterowniki nvidi to cud świata i nikt nie widzi żadnych problemów. 

Pogrzebałem na forum nvidi bo tu oczywiście wszystko działa i tak powinno działać na RTX :/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/call-of-duty/47/415343/nvidia-game-filters-cold-war-crashtexture-glitches/

Wyostrzanie w tej grze nie dziala to fakt ale porownywanie problemow radeona gdzie podstawowe dzialanie karty byly spartolone do takiej "zachcianki" jak wyostrzanie nie uwazasz ze to problemy nie tego kalibru ;)  Cos ci sie zdrowo pomieszalo.

No i ta twoja glupia narracja wyssana z palca, nikt nigdy nie twierdzil ze na karcie zielonych nie ma zadnych problemow,  skoro nie potrafisz odroznic problemow, ktore uniemozliwiaja podstawowe dzialania karty do tych drugorzednych to wcale mnie to  nie dziwi.  Jaki Ty teraz poszkodowany jestes przez nvidie :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SebastianFM napisał:

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Może przeczytaj sobie jeszcze raz co skomentowałem.

Tam nawet nie ma znaku zapytania a gdyby był to odpowiedz moja jest prawidłowa xD

3 godziny temu, DisconnecT napisał:

No i co w związku z tym? Z czasem różnice z tego wynikające mogą być większe

Toć to moze być na limicie gpu juz robione lub miejsce mało procesorowe ,ledwo wyżej dałem filmik ze ślamazarnym  radonem

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SebastianFM napisał:

Ja znalazłem coś takiego. Najpierw w Afterburner ustawiam blokadę na danym napięciu, np. 1400 MHz @ 0,7 V a następnie za pomocą nvidiaInspector ustawiam sam offset np. -900 dla częstotliwości.

Dawno sprawdzałem, to nie działa :) W momencie gdy naciskasz w nvidiaisnpektorze "apply" to nadpisujesz wcześniejsze ustawienia z afterburnera. Nvidiaispektor używa fabrycznej krzywejm, a ty nie masz możliwości ingerencji w krzywą w invidiainspektor, efekt jest taki że częstotliwość idzie w dół a napięcia w górę (to samo zrobisz w afterburnerze jak po prostu dasz -minus dla częstotliwości, ten sam efekt co w nvidiainspektor - taktowanie w dól, napięcia w górę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wyostrzanie w tej grze nie dziala to fakt ale porownywanie problemow radeona gdzie podstawowe dzialanie karty byly spartolone do takiej "zachcianki" jak wyostrzanie nie uwazasz ze to problemy nie tego kalibru ;)  Cos ci sie zdrowo pomieszalo.

No i ta twoja glupia narracja wyssana z palca, nikt nigdy nie twierdzil ze na karcie zielonych nie ma zadnych problemow,  skoro nie potrafisz odroznic problemow, ktore uniemozliwiaja podstawowe dzialania karty do tych drugorzednych to wcale mnie to  nie dziwi.  Jaki Ty teraz poszkodowany jestes przez nvidie :rotfl:

Kiedy miałeś ostatnio kartę AMD i jak długo ?

Dla mnie to nie jest jakiś duży problem ale to nieliczna gra w którą gram i akurat z nią są takie problemy , przypadek czy z innymi tez tak jest ? ;)

A czemu twierdzę że sterowniki zielonych są uważane za lepsze ? Bo np tylko na temat navi wpadasz żeby potrolować jakie to amd jest be ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z tym moim Suprimem :( Taka aż szpara ma być??? Z jednej strony mniejsza,z drugiej większa :hmm: Śrubki były dokręcone

I5hZmtw.jpg

WsUIio2.jpg

gmcIRmE.jpg

XJSSXPc.jpg

To0xfJz.jpg

Podpórka wyjęta narazie. Póki co wentyle nie chcą dobić do 100%. Niby jest lepiej bo 75st,wentyle 76%,2490rpm. Gdzie wcześniej 72st/100% i ponad 3000rpm. Nagrałem też filmiki z benchmarka Tomb Raidera i Heaven benchmark,w którym jak się odpali wentyle od razu wskakują na 60st,po chwili 70st i 76st/80%/2600rpm co widać na filmiku. Co ciekawe na otwartej budzie jest cieplej,niż jak mam przedni panel/zaślepkę ściągniętą i wentyle w budzie na 1000rpm :hmm: Te wartości co podałem 75st/76%/2490,to właśnie w zamkniętej budzie.

SOTTR:

g8IKicV.jpg

Heaven Benchmark:

6toYzCn.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...