Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, jurekk napisał:

A coś pisałem ze ma ?

 

A co ma dać bios z przesuniętym offsetem? Przy tym samym limicie mocy?

Wgrywa się bios z wyższym limitem, który pasuje do danego pcb lub robi się UV tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

A co ma dać bios z przesuniętym offsetem? Przy tym samym limicie mocy?

Zadajesz mi dziwne pytania użytkownik visiona ci juz napisał co mu daje.

Nawet nie wiedziałeś ze to jeden z najlepszych biosów w kartach z niskim power limitem lub słabszym chłodzeniem bo ma zaniżone V względem mhz a do tego  Gigabyte ma blokadę i bios z wyższym PL jak 340 W nie zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurekk na krzywej AB pokazuje 1770 MHz. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Dario+ napisał:

Ja o niebie ten o chlebie ?

pytam sie o night ride, nie o timespy 

Jak ci napiszę, że na rtx 3080 mam taki sam wynik, to będziesz uważał że 5700 jest wydajniejszy ? :rotfl:

Testy w benchmarkach o tak wysokim fps nie mają sensu.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kowallosu napisał:

0.87v 1935 MHz wciąga 346W.  

Karta ewidentnie dla entuzjastów :) 

 

Też mam taki profil,tyle że 0.875v/1935MHz i łyka 370W w programie CPUID PowerMax,w grach najwięcej ile widziałem to 320W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574 ja na takim profilu zostaję i nic od niej więcej nie wymagam na zasilaczu 650w. Fajnie, że w ogóle działa stabilnie :) bo obecne ceny zasilaczy to jakaś kpina i nie chce mi się zmieniać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Testy w benchmarkach o tak wysokim fps nie mają sensu.

Kto wie co on jeszcze odkryje.Moze najnowszy radeon ma mniejszy narzut sterownika jak rtx?Niucha niucha xD

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jurekk napisał:

Zadajesz mi dziwne pytania użytkownik visiona ci juz napisał co mu daje.

Nawet nie wiedziałeś ze to jeden z najlepszych biosów w kartach z niskim power limitem lub słabszym chłodzeniem bo ma zaniżone V względem mhz a do tego  Gigabyte ma blokadę i bios z wyższym PL jak 340 W nie zadziała

Nadal nie ogarniasz lecisz na limicie mocy to wyższy offset nic nie daje. Ba karta z wyższym asic i niższym offsetem uzyska minimalnie wyższą wydajność niż ta z niższym asic oraz wyższym offsetem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Jak ci napiszę, że na rtx 3080 mam taki sam wynik, to będziesz uważał że 5700 jest wydajniejszy ? :rotfl:

Testy w benchmarkach o tak wysokim fps nie mają sensu.

Jak nie chcesz przetestować to po co w ogóle DYSKUTUJESZ ? Uj mnie obchodzi czy RX5700 jest szybszy czy nie , chce zobaczyć tylko wynik .

jprdl ?

Edytowane przez Dario+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dario+ napisał:

Jak nie chcesz przetestować to po co w ogóle dyskutujesz ? chuj mnie obchodzi czy RX5700 jest szybszy czy nie , chce zobaczyć tylko wynik .

jprdl ?

Dam Ci dobrą radę,weź to edytuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na baze to faktycznke wynik bardzo słaby ale ten benchmark to zaden wyznacznik

Odpal PortRoyal i tam zweryfikuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DisconnecT napisał:

Skoro przez własne widzi mi się ograniczasz bios TUF'a o 35W, to jakim cudem wynik nie miał by być gorszy? :E

Podniesienie PL na 110%, nic nie zmienia, karta nadal osiąga average clock 1830mhz, identycznie jak z PL 100%. Zmiana średniego zegara następuje dopiero po skorygowaniu krzywej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie że dużo z was pisało o krzywej przy ampere ale sam afterburner w tych nowych wersjach beta robi kaszanę też a mam turinga, na 4.6.3 beta 4 i dzisiaj na beta 5 ustawiłem jak zawsze profil np 0.956v i 2010mhz przy taktowaniu 1995mhz jeszcze normalnie a nagle jak zeszło do 1980 to napięcie samo wskoczyło na 0.993v :E minimalizuję grę wchodzę na tablicę a tam krzywa sama poszła do góry z napięciem :lol2: wracam do poprzednich bet albo do 4.6.2 stable.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Nadal nie ogarniasz lecisz na limicie mocy to wyższy offset nic nie daje. Ba karta z wyższym asic i niższym offsetem uzyska minimalnie wyższą wydajność niż ta z niższym asic oraz wyższym offsetem.

Czego nie zrozumiałeś z postu wyżej

 

24 minuty temu, moskil napisał:

Podniesienie PL na 110%, nic nie zmienia, karta nadal osiąga average clock 1830mhz, identycznie jak z PL 100%. Zmiana średniego zegara następuje dopiero po skorygowaniu krzywej.

Bo vision czy gaming i ta cała reszta z 2.5 slotówek gigabyta nie ma możliwości zmiany PL ,ten suwak to ściema jest blokada .

Po pierwsze jest tam 340 a nie 370 czyli tyle co na TUF a po drugie j bios gigabyta jest ok 0.1V w MHZ  niżej ustawiony niż ten z asusa to i bostuje wyżej.

Cieżko powiedzieć czy tam znajdziesz coś lepszego jeszcze ale jak mówiłem master oraz jakiś PNY może.Wgrywasz biosy wysokie to ci boostuje nizej bo tam to nie pożałowali V  np suprim czy strixx i sie nie mieści w PL

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7 napisał:

Gra ktoś w 4K 3060 Ti? Planuje zakup telewizora  4K 55 OLED pod konsolę, ale pomyślałem, że skoro mam monitor 1080p pod granie będę podpinał TV 4K.

Mam cały czas podłączony komp do 4K 55, co prawda mam 3070, ale 3060ti jakoś mocno nie odbiega wydajnościowo. W Cyberpunku DLSS na ultra wydajność ratuje tyłek. Mam ustawione rekomendowane ustawienia grafiki od Digital Foundry + trochę podbity RT (włączone wszystkie opcje i oświetlenie na medium). Na Badlandach nie ma problemu by wyciągnąć z takimi ustawieniami 80 klatek. W mieście potrafi niestety spaść do 40. W takim RDR2 ultra z TAA, 3/4 rozdzielczości 4K trzyma 50-70 klatek. Starsze gry (+5 lat) dają radę w natywnym 4K. Nie wiem jak daleko będziesz siedział od TV. Ja siedzę około 2,5 metra i różnicy między DLSS czy 3/4 pełnej rozdzielczości, a 4K nie zauważam bez skupiania się na obiektach o szerokości około 1-2 pikseli. 1080p już trochę jednak boli. Wcześniej grałem na ps4 pro i gdy gra nie miała wsparcia na prosiaka, to bolały oczy od tego 1080p. Fejkowe 4K na ps4 pro z checkerboardingiem robiło robotę, ale DLSS robi jeszcze lepszą. Jak już planujesz zakup OLEDa to pamiętaj o zakupie również kabla hdmi 2.1. 4K 120Hz i G-Sync to fajna sprawa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jurekk napisał:

Bo vision czy gaming i ta cała reszta z 2.5 slotówek gigabyta nie ma możliwości zmiany PL ,ten suwak to ściema jest blokada .

Po pierwsze jest tam 340 a nie 370

Nie ma możliwości podbicia PL wyżej bo 100% jest ustawione na 370. Nie wiem tylko na jakiej podstawie twierdzisz że PL jest 340W jak biosy Vision i Gaming OC wyraźnie raportują 370W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Wiem panowie że dużo z was pisało o krzywej przy ampere ale sam afterburner w tych nowych wersjach beta robi kaszanę też a mam turinga, na 4.6.3 beta 4 i dzisiaj na beta 5 ustawiłem jak zawsze profil np 0.956v i 2010mhz przy taktowaniu 1995mhz jeszcze normalnie a nagle jak zeszło do 1980 to napięcie samo wskoczyło na 0.993v :E minimalizuję grę wchodzę na tablicę a tam krzywa sama poszła do góry z napięciem :lol2: wracam do poprzednich bet albo do 4.6.2 stable.

Na Ampere bez zmian, ale za to poprawili trochę zachowanie boosta na nowszych sterownikach.

Nie ma już spadku zaraz powyżej 50stopni i jest jeden skok o 30Mhz od 52stopni. Więc na pewno jest lepiej niż było.

51 minut temu, jurekk napisał:

Czego nie zrozumiałeś z postu wyżej

Kończę dyskusje prostych rzeczy nie ogarniasz to szkody klawiatury.

I nikt żadnych napięć na rusza w biosach zmienia się tylko PL i offset.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, assire napisał:

Nie wiem tylko na jakiej podstawie twierdzisz że PL jest 340W jak biosy Vision i Gaming OC wyraźnie raportują 370W. 

Miałem tą karte i nigdy nie przekroczyła 350 wat.

tez mam pytanie jak ci biosy raportują?

21 minut temu, sideband napisał:

I nikt żadnych napięć na rusza w biosach zmienia się tylko PL i offset.

ledwo stronę wyżej użytkownik gaminga gigabyta ci powiedział ze ma na biosie gagabyta w boost clock 1800mhz 0.831v a na biosie TUF 1775MHZ 0.937 V

Tu nie trzeba nic ogarniać chodzisz jak stara winylowa płyta.Trzeba być debilem z It zęby tego nie skumać

A z v pogrzebali nie bez powodu bo z powdu niskiego power limitu.Zegar ma wyglądać ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jurekk napisał:

Miałem tą karte i nigdy nie przekroczyła 350 wat.

To 350 czy 340? Moja 3070 na stock też nie przekracza ~240W, ale wystarczy podbić zegar i zaczyna brać 260-270 i zbijać zegar jak tylko dojdzie do 270.

28 minut temu, jurekk napisał:

tez mam pytanie jak ci biosy raportują?

Jak zgrasz bios i wrzucisz go na techpowerup to dostajesz tabelkę z parametrami. 
Tak to wygląda dla Vision OC i Gaming OC
 

GPU Device Id: 0x10DE 0x2206
Version: 94.02.26.08.43
GV-N3080VISION OC-10GD/F10/0AFF
Copyright (C) 1996-2020 NVIDIA Corp.
GPU Board
Connectors
  2x HDMI
  3x DisplayPort
Board power limit
  Target: 370.0 W
  Limit: 370.0 W
  Adj. Range: -73%, +0%
Thermal Limits
  Rated: 83.0C
  Max: 91.0C
Memory Support
  GDDR6X, Micron
Boost Clock: 1800 MHz

A tak dla Asus TUF na przykład:

GPU Device Id: 0x10DE 0x2206
Version: 94.02.26.80.FD
RTX3080 VB Ver 94.02.26.80.AS08
Copyright (C) 1996-2020 NVIDIA Corp.
GPU Board
Connectors
  2x HDMI
  3x DisplayPort
Board power limit
  Target: 320.0 W
  Limit: 375.0 W
  Adj. Range: -69%, +17%
Thermal Limits
  Rated: 83.0C
  Max: 91.0C
Memory Support
  GDDR6X, Micron
Boost Clock: 1710 MHz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, assire napisał:

Jak zgrasz bios i wrzucisz go na techpowerup to dostajesz tabelkę z parametrami. 

To niepotrzebnie zgrywałeś bios jak chciałeś zobaczyć ile ma na techpowerup.Ten parametr jest tam źle wpisany.

Wystarczy te karty porównać z innymi z power limit 340/350W i są na równi,tak ci napisze.

Godzinę temu, assire napisał:

Moja 3070na stock też nie przekracza ~240W, ale wystarczy podbić zegar i zaczyna brać 260-270

A 104 nie ma nic wspólnego z 102.

102 wciągnie 430/450 W.Nic nie trzeba przy tym robić, wystarczy jej na to pozwolić

Godzinę temu, assire napisał:

i zbijać zegar jak tylko dojdzie do 270.

adfef7f74486714a.jpg

A moja nie

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robi29 napisał:

Mam cały czas podłączony komp do 4K 55, co prawda mam 3070, ale 3060ti jakoś mocno nie odbiega wydajnościowo. W Cyberpunku DLSS na ultra wydajność ratuje tyłek. Mam ustawione rekomendowane ustawienia grafiki od Digital Foundry + trochę podbity RT (włączone wszystkie opcje i oświetlenie na medium). Na Badlandach nie ma problemu by wyciągnąć z takimi ustawieniami 80 klatek. W mieście potrafi niestety spaść do 40. W takim RDR2 ultra z TAA, 3/4 rozdzielczości 4K trzyma 50-70 klatek. Starsze gry (+5 lat) dają radę w natywnym 4K. Nie wiem jak daleko będziesz siedział od TV. Ja siedzę około 2,5 metra i różnicy między DLSS czy 3/4 pełnej rozdzielczości, a 4K nie zauważam bez skupiania się na obiektach o szerokości około 1-2 pikseli. 1080p już trochę jednak boli. Wcześniej grałem na ps4 pro i gdy gra nie miała wsparcia na prosiaka, to bolały oczy od tego 1080p. Fejkowe 4K na ps4 pro z checkerboardingiem robiło robotę, ale DLSS robi jeszcze lepszą. Jak już planujesz zakup OLEDa to pamiętaj o zakupie również kabla hdmi 2.1. 4K 120Hz i G-Sync to fajna sprawa ;-)

Myślę, że 4K + DLSS balanced bez RT medium/high dałoby już 60 fps w CP 2077 na 3060 Ti.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jurekk napisał:

Cieżko powiedzieć czy tam znajdziesz coś lepszego jeszcze ale jak mówiłem master oraz jakiś PNY może.Wgrywasz biosy wysokie to ci boostuje nizej bo tam to nie pożałowali V  np suprim czy strixx i sie nie mieści w PL

Obczaje dzisiaj jeszcze tego mastera, moim targetem jest zmiana sposobu pracy wentylatorow w idle bez straty wydajnosci bazowej. Na standardowym biosie wentylatory strzelają takie piki w idle. Bios TufaOC naprawil problem wentylatorów, ale obnizyl wydajnosc, dlatego szukam dalej.

3080-GB-fan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tymczasem w sklepie dla "górników" :

jmywu42071e61.jpg

No cz go nie rozumiecie?:E:whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, moskil napisał:

moim targetem jest zmiana sposobu pracy wentylatorow w idle bez straty wydajnosci bazowej

https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

A na stoku masz w idle fan stop Bo jak coś to AB 4.6.3 beta 5 obsługuje hybrydowe sterowani wentylatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...