Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, moskil napisał:

Niepotrzebna złośliwosc ;] Umiem ruszac wieloma rzeczami, ale dlaczego miałbym nimi ruszac porównując dwa standardowe biosy bez oc?

Poza tym ja niczego nie twierdze, target tufa 340W wynika ze specyfikacji, ktorą widze na necie, natomiast w czasie testu TimeSpy moc z biosem TUF OC niemal idealnie trzyma się 340W z czego wnioskuje ze to wlasnie Target limit jest istotniejszy dla karty gdyz najwyrazniej bios dąży do utrzymania target limitu mając głęboko w poważaniu power limit o ile ten nie jest mniejszy od target limitu.

Osłabiasz mnie. Dobra lecimy tym idiotycznym tokiem myślenia jak nazwiesz wgrywanie biosu od innego modelu karty? To jest oczywiście mniejsza ingerencja względem ruszenia paskiem w programie 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, maras2574 napisał:

Nie wiem czy było tak jak piszesz bo nie używałem ze względu na nie działający fan stop

No i niestety, po przetestowaniu pod obciążeniem działa to jak chce, czyli wentylatory startują i tak od 60 stopni, za to zatrzymują się później - przy pierwszym punkcie krzywej, a potem to już nie wiem jak to działa... bo generalnie nawet jak się zostawi punkty krzywej defaultowej, tylko zaznaczy custom, to pod obciążeniem jak już wentyl ruszy, to wykręca jakieś masakryczne prędkości  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tomcug napisał:

Owszem... działa. Normalnie zdziwienie maksymalne :lol2:

👍

A ktoś na RTX3060Ti może to sprawdzić czy mu działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Dario+ napisał:

👍

Działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Dario+ napisał:

A myślisz, że na czym sprawdzałem? :E Na 3070 i 3080 też działa.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, sideband napisał:

Osłabiasz mnie. Dobra lecimy tym idiotycznym tokiem myślenia jak nazwiesz wgrywanie biosu od innego modelu karty? To jest oczywiście mniejsza ingerencja względem ruszenia paskiem w programie 🤣

Twoje kolejne durne porównanie zupelnie pozbawione sensu, odniesiesz sie do czegos co napisalem, czy nadal bedziesz snuł teorie z uppy i przypisywał je komus? 🤣🤣

Przeprowadziłem test TimeSky na totalnym default karty z biosem GamingOC i TufOC, zwyczajnie wynik z biosem tufa był gorszy i o tym napisalem w moim poscie. Rozumiem ze cie to ubodło i postanowiłeś snuć historyjki o paskach i idiotycznym mysleniu xD. Smialo go ahead bro 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, jurekk napisał:

I o nim była mowa

Po przekroczeniu 110C na pamięciach Suprim X 3080 zaczyna zrzucać zegary na rdzeniu. Teraz czaisz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, tomcug napisał:

Czas zamienić 3060ti na PS5 🤣

Teraz, moskil napisał:

Twoje kolejne durne porównanie zupelnie pozbawione sensu, odniesiesz sie do czegos co napisalem, czy nadal bedziesz snuł teorie z uppy i przypisywał je komus? 🤣🤣

Przeprowadziłem test TimeSky na totalnym default karty z biosem GamingOC i TufOC, zwyczajnie wynik z biosem tufa był gorszy i o tym napisalem w moim poscie. Rozumiem ze cie to ubodło i postanowiłeś snuć historyjki o paskach i idiotycznym mysleniu xD. Smialo go ahead bro 🤣

I jaki z tego wniosek? Zaraz napiszesz, że karta Gigabyte jest lepsza od Asusa, ponieważ trzeba ruszać paskiem. Także nie wiem co chciałeś udowodnić tymi bzdurami 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, wkamil73 napisał:

No i niestety, po przetestowaniu pod obciążeniem działa to jak chce, czyli wentylatory startują i tak od 60 stopni, za to zatrzymują się później - przy pierwszym punkcie krzywej, a potem to już nie wiem jak to działa... bo generalnie nawet jak się zostawi punkty krzywej defaultowej, tylko zaznaczy custom, to pod obciążeniem jak już wentyl ruszy, to wykręca jakieś masakryczne prędkości  :)

Na moim Suprim jest wszystko OK  Takie mam ustawienia i jest OK :

4XcIhSR.png

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, maras2574 napisał:

Na moim Suprim jest wszystko OK  Takie mam ustawienia i jest OK :

4XcIhSR.png

Faktycznie, nie zauważyłem tego "override zero fan..." bo tego nie ma jak się zaptaszkuje "firmware control". Faktycznie, chyba teraz działa :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, sideband napisał:

I jaki z tego wniosek? Zaraz napiszesz, że karta Gigabyte jest lepsza od Asusa, ponieważ trzeba ruszać paskiem. Także nie wiem co chciałeś udowodnić tymi bzdurami 🤣

Znowu cie poniosło🤣 . Nie pisalem ze karty asusa sa od czegokolwiek lepsze, czy gorsze. Kolejny raz w swojej głowie tworzysz jakies dzwine tezy po czym wmawiasz komus ze tak powiedzial. Serio to moze byc jakis glebszy problem ;] Tak czy siak czułem ze zapiekło cie siedzenie bo Tuf wypadł gorzej xD

Tak, czy siak typie płyn w swoją strone, nie dogadymy sie, nie pasuje do swiata, ktory sobie kreujesz ;] Bez odbioru

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Dario+ napisał:

Działa wam test Night Ride w 3Dmarku ?

Bo mi wywala z informacją An error occurred 

Tak, 0 problemów. 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używacie 3dmarka wersja ze steama ?

Zobaczę normalną instalke jeszcze .

obraz_2021-01-31_194603.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, tomcug napisał:

Wersja ze steama nie działa , zainstalowałem osobną instalkę i poszło od strzała .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dograne najnowsze systeminfo?

Mam całego 3dmarka ze steam wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, sideband napisał:

Dograne najnowsze systeminfo?

Mam całego 3dmarka ze steam wszystko działa.

Właśnie zauważyłem że na tej osobnej instalce jest nowsza wersja , ale już odinstalowałem wersje steam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, moskil napisał:

Przeprowadziłem test TimeSky na totalnym default karty z biosem GamingOC i TufOC, zwyczajnie wynik z biosem tufa był gorszy

Bo Gigabyte przy 1800mhz ma 0.831 v a tuf przy 1775 mhz czy ile on tam ma w boost pod 0.9V

Sprawdź sobie jeszcze bios mastera tj ten z 1845 mhz  czy wyżej nie pójdzie

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu te pierdoły żaden producent nie modyfikuje biosów(tablicy takt/napięcie) od czasu Keplera kiedy wszedł pierwszy boost.

Ampere wszystko jest zależne od limitu mocy, a jak karta throtluje od limitu mocy na początek zbija takty, a dopiero później już leci też z napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, jurekk napisał:

Bo Gigabyte przy 1800mhz ma 0.831 v a tuf przy 1775 mhz czy ile on tam ma w boost pod 0.9V

Sprawdź sobie jeszcze bios mastera tj ten z 1845 mhz  czy wyżej nie pójdzie

Faktycznie jak teraz patrze to defaultowa krzywa tufa ma 937V przy 1775Mhz. Master ma inna ilosc złaczy hdmi niz gaming wiec troche sie boje ze sie karta wykrzaczy.

Wlasciwie moim celem podmiany biosu nie byl przyrost mocy bo karta oryginalnie trzymala bez problemu po oc 2000mhz + i byla stabilna w czasie gry np w cyberpunk, natomiast drażnił mnie sposób kontroli wentylatorów w idle. Zmienilm bios wentylatory teraz dzialą super, ale osiagii karty spadły wiec drażni jak drzazga w oku :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, moskil napisał:

Master ma inna ilosc złaczy hdmi niz gaming

Bez różnicy ,działa wszystko co tylko jest

2 minuty temu, moskil napisał:

Wlasciwie moim celem podmiany biosu nie byl przyrost mocy

Nie  podniesiesz PL bo gigigabyte ma 340 W i nie idzie przestawić wgrywając inny bios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, moskil napisał:

Skoro przez własne widzi mi się ograniczasz bios TUF'a o 35W, to jakim cudem wynik nie miał by być gorszy? :E Nie wiem skąd bierzesz te teorie, ale regulacja PL nie ma nic wspólnego z tablicą, karta wyżej boostuje bo kaganiec jej nie trzyma.
PS. Naprawdę nie wiem w jakim celu te biosy zmieniasz, skoro razi Cię tak przesunięcie paska od PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś się podzielić ustawieniami dla 3080 Suprim?  Chodzi mi o to jaki bios najlepiej wybrać i jaki undervolting macie zrobiony. 
Na silent wentylatory 1000-1300 RPM, ale temperatury nieakceptowalne. Wybrałem więc bios gaming i poprowadzę własną krzywą wentylatorów. UV celuję w 0,88-0,9v.  

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kowallosu napisał:

Może ktoś się podzielić ustawieniami dla 3080 Suprim?  Chodzi mi o to jaki bios najlepiej wybrać i jaki undervolting macie zrobiony. 
Na silent wentylatory 1000-1300 RPM, ale temperatury nieakceptowalne. Wybrałem więc bios silent i poprowadzę własną krzywą wentylatorów. UV celuję w 0,88-0,9v.  

Fabryczny, do kart typu Suprim/Strix/Aorus Xtreme nie trzeba niczego wgrywać, bo masz szerokie pole manewru.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, kowallosu napisał:

Chodzi mi o to jaki bios najlepiej wybrać

oryginalny

12 minut temu, kowallosu napisał:

i jaki undervolting macie zrobiony. 

Znajdź napięcie boost clock i podciągnij mhz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi