Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale o tym nie gadajmy,to już będzie totalna katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sideband napisał:

Przy kolejnej generacji to będą preordery, ale na pudełka :szczerbaty:

Raczej na zdjęcia pudełek ?

Oryginal photo of white raven  . Price 1000$. 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukadd napisał:

EVGA ma u siebie po normalnych cenach rtxy. Ale trzeba się szybko w kolejkę zapisywać :szczerbaty:

Powiedz to tym co zamówili pierwszy rzut w 2020 roku hehe, mam dziwne wrażenie i to chyba nie tylko moje wrażenie że hehe czekają do dzisiaj :lol2:
EVGA od dawna ma głęboko, jakiekolwiek działania na terenie EU, dlatego tym bardziej uważam że powinni zwinąć interes i mało kto będzie po nich płakał.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z miesiąc temu pisał na forum, że dostał od nich, ale chyba nie pisał kiedy zapisywał się w kolejkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DisconnecT napisał:

EVGA od dawna ma głęboko, jakiekolwiek działania na terenie EU, dlatego tym bardziej uważam że powinni zwinąć interes i mało kto będzie po nich płakał.

Całkiem niedawno ktoś pisał,że EVGA EU a EVGA US to są jakby dwie różne firmy,mimo że firma taka sama z nazwy.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę za mojego życia już mogę sobie nie zmienić 2070s na inną (lepszą), nie dobrze bo człowiek zmieniał gpu co 2 lata nawet jak mocy nie brakowało w ramach hobby i testów a czytam że tu nic ku dobremu nie idzie wcale :E te ceny nowych Ti :lol2: bez komentarza.

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Czyli tak naprawdę za mojego życia już mogę sobie nie zmienić 2070s na inną (lepszą), nie dobrze bo człowiek zmieniał gpu co 2 lata nawet jak mocy nie brakowało w ramach hobby i testów a czytam że tu nic ku dobremu nie idzie wcale :E te ceny nowych Ti :lol2: bez komentarza.

Jak zmienisz zainteresowanie, to i pc zmieniać nie musisz. ?

 

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti i RTX 3070 Ti - premiera nowych kart graficznych Ampere dla prawdziwych entuzjastów. ?

Edytowane przez Doamdor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

a czytam że tu nic ku dobremu nie idzie wcale :E te ceny nowych Ti :lol2: bez komentarza.

Nie pójdzie wcale,dopóki ten cały kryptocyrk nie umrze na tyle,że zaczną wysprzedawać karty.O końcu pandemii już nie wspomnę.

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 to bubel, flagowa konstrukcja, razem z bardzo prądożernymi i gorącymi GD6X, a szkoda im było zastosować pamięci podwójnej gęstości żeby zmieścić się w 12 kostkach po jednej stronie laminatu.

Teraz twórcy bloków i razem z nimi użytkownicy za pomocą portfeli będą naprawiać oszczędność NV. :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos to mu jakies doswiadczenie z kartami EVGA w Ampere? Na zachodzie sa bardzo popularne - glownie w USA.

Podobaja mi sie modele FTW3. XC3 to juz niestety gorsza liga i nie wiem czy tam nie daja referencyjnego pcb.

Moje doswiadczenie z nimi bylo fatalne z modelem 1080 Ti SC2 Gaming. Dwu slotowy i dwu wiatrakowy model. Ale to byla grzala :E Cala seria w Pascalach byla slaba wedlug mnie. 

Nie zawsze tak zle bylo. Pamietam jak mi wymienili GTX 560 Ti 448 na GTX 570 za piszczace cewki. Bardzo sobie chwalilem ich support wtedy. Teraz podobno jest juz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

Czyli tak naprawdę za mojego życia już mogę sobie nie zmienić 2070s na inną (lepszą), nie dobrze bo człowiek zmieniał gpu co 2 lata nawet jak mocy nie brakowało w ramach hobby i testów a czytam że tu nic ku dobremu nie idzie wcale :E te ceny nowych Ti :lol2: bez komentarza.

Załączysz DLSS (Ultra) Performance, odsuniesz się o dodatkowe 2 metry od monitora i karta jeszcze na długo starczy ?

Edytowane przez Saren7
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Saren7 napisał:

Załączysz DLSS (Ultra) Performance, odsuniesz się o dodatkowe 2 metry od monitora i karta jeszcze na długo starczy ?

Ta, chłop szczęśliwy bo DLSS na RTXach jakoś działa. A ludziom na Radeonach zostanie obniżanie rozdzielczości i cofanie się od monitora aż kabla do klawiatury zabraknie :E Chociaż patrząc na popyt i ceny 6x00 to jest szansa, że za jakiś czas te karty będą w miarę dostępne, chociaż do rozsądnych cen (przyjmijmy 6700XT z dwójką przy cenie z przodu) to jeszcze trochę zostało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, PiVoSH92 napisał:

Ta, chłop szczęśliwy bo DLSS na RTXach jakoś działa. A ludziom na Radeonach zostanie obniżanie rozdzielczości i cofanie się od monitora aż kabla do klawiatury zabraknie :E Chociaż patrząc na popyt i ceny 6x00 to jest szansa, że za jakiś czas te karty będą w miarę dostępne, chociaż do rozsądnych cen (przyjmijmy 6700XT z dwójką przy cenie z przodu) to jeszcze trochę zostało 

Odpowiedź AMD na DLSS  ma być dostępna 22 czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pablo-8511 napisał:

Czy ktos to mu jakies doswiadczenie z kartami EVGA w Ampere? Na zachodzie sa bardzo popularne - glownie w USA.

Jeżeli myślisz,że FTW3 dorównuje Strix lub Suprim czy XC3 dorówna TUF czy Gaming OC to raczej się zawiedziesz.W recenzjach wypadają przeciętnie,co czytałem.Potrafią łapać dość wysokie temperatura w parze z nie najlepszą kulturą pracy.
Natomiast plusem dla tych konstrukcji jest w miarę dobrze wykonane PCB(w zasadzie cała konstrukcja oprócz chłodzenia) oraz obecność czujników temperatury dla Vram oraz VRM w ramach ich autorskiego systemu chłodzenia iCX3.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy temperatury 100-102 C na VRAM na RTX3090 FE podczas gry w Cyberpunk 2077 1440p, wszystko max są ok? Ja wiem, że te GDDR6X się grzeją, ale, że aż tak? :P

Rdzeń ma bardzo przyzwoite temperatury: 65 C, hot spot 75 C. Tylko ta pamięć... Przejmować się tym, czy raczej nie ma czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Xender napisał:

Zastanawiam się czy temperatury 100-102 C na VRAM na RTX3090 FE podczas gry w Cyberpunk 2077 1440p, wszystko max są ok? Ja wiem, że te GDDR6X się grzeją, ale, że aż tak? :P

Rdzeń ma bardzo przyzwoite temperatury: 65 C, hot spot 75 C. Tylko ta pamięć... Przejmować się tym, czy raczej nie ma czym?

Do 110 C jest ponoć bezpiecznie. Przy 120 pamięć ulega uszkodzeniu. Ja u siebie widziałem max 96 stopni i ciężko się zastanawiam nad wymianą termopadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Testy, zresty! Zapodajcie wyniki z kopania, a nie z gierek - wtedy będzie wiadomo po ile te karty będą chodzić!:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Snajper3 napisał:

Do 110 C jest ponoć bezpiecznie. Przy 120 pamięć ulega uszkodzeniu. Ja u siebie widziałem max 96 stopni i ciężko się zastanawiam nad wymianą termopadów.

No właśnie nie chce mi się rozbierać o wymiana padów kusi. Spróbuje przymocować jakiś mały cooler na backplate zobaczę jaki będzie rezultat ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Xender napisał:

No właśnie nie chce mi się rozbierać o wymiana padów kusi. Spróbuje przymocować jakiś mały cooler na backplate zobaczę jaki będzie rezultat ?

 

Zmieniaj chłopie! Jak kilku z tego forum! Jak padnie, to padnie! Zapodasz temat na forum, a forumowi szpecjaliści od wymiany termopadów i kopania wstawią ci smutną emotikonkę i napiszą "ojej"!:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Zapodajcie wyniki z kopania, a nie z gierek - wtedy będzie wiadomo po ile te karty będą chodzić!:rotfl:

Tak jak RTX 3060 na premierę - ETH leci na 50%, reszta bez ograniczeń. W kwestii dostępności i cen niczego to nie poprawi.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewinalem recenzję tylko na temperatury. Dla FE bez UV nie podchodz.. gorąca i głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...