Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3080 TI - karta 72% droższa od 1080 TI, 4 lata i 3 miesiące później 99% szybsza z 9% więcej RAM.

Co się porobiło z tą branżą? Co za półmózgi kupują takie karty? Bo osobiście właściwie to nie znam ani jednego.

Jeśli te o wiele za drogie karty będą się sprzedawać, to niskich cen nigdy nie będzie. Głosowanie portfelem to najskuteczniejsze głosowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Kynareth napisał:

3080 TI - karta 72% droższa od 1080 TI, 4 lata i 3 miesiące później 99% szybsza z 9% więcej RAM.

Co się porobiło z tą branżą? Co za półmózgi kupują takie karty? 

Te same co po 4 latach kupuja 1080ti używane bez gwarancji drożej niż nowe kosztowały XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej mają ci co wcale nie mają karty do gier aby zrobić update tylko muszą kupić coś od zera przy składaniu pc to jest dramat wtedy :/ 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy pykają sobie dalej na 970 i mają fajny kabaret w tym temacie, nie wspominając o porównaniu karty graf do samochodu, to już 

irZAnzzL_400x400.jpg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

A niektórzy pykają sobie dalej na 970 i mają fajny kabaret w tym temacie, ..

Np tutaj kolega ma świetny kabaret. Ciekawe co powiesz jak trafi Ci się bilet obok niego?

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Np tutaj kolega ma świetny kabaret. Ciekawe co powiesz jak trafi Ci się bilet obok niego?

Nie będę grał? Proste, jak budowa wiadomo czego. Tak wsumie gram tylko w AC, i to raz na jakiś czas, więc jak mi karta padnie, to oleje z uśmiechem czystym moczem. 

Jak czytam to mam wrażenie, że większość ludzi tutaj by oddało życie, za kartę graficzną, to jest awruk mega żałosne...

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Saren7 napisał:

Na przyszłą generację złoże zamówienie chyba we wszystkich możliwych sklepach na premierę.

Ja na pewno nie sprzedam 3080 przed dostaniem w łapy 4080/90 czy jak to tam się będzie zwało - jak będzie znowu cyrk to jeszcze zarobie :E:E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Najgorzej mają ci co wcale nie mają karty do gier aby zrobić update tylko muszą kupić coś od zera przy składaniu pc to jest dramat wtedy :/ 

Rozwiązaniem problemu jest zakup konsoli. Ani xboxów ani switchy nie brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma PC we krwi od lat to nie tknie konsoli ? to jak by przejść z kibicowania realowi na barcelonę ?

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nawet nie chodzi o to, ale sa gry,  ktorych nie ma na konsolach i nie bedzie, a w ktore sie gralo na PC do momentu, az grafa nie padla...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ja na pewno nie sprzedam 3080 przed dostaniem w łapy 4080/90 czy jak to tam się będzie zwało - jak będzie znowu cyrk to jeszcze zarobie :E:E 

Powiedz to tym co sprzedawali 1xxx czy 2xxx za bezcen ? przed premierą 3xxx ?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Powiedz to tym co sprzedawali 1xxx czy 2xxx za bezcen ? przed premierą 3xxx ?

Ja  tam sprzedałem 2080Ti na początku czerwca praktycznie bez straty.. 3 miesiace pozniej ludzie puszczali karty po 1900-2300 pln :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Ja  tam sprzedałem 2080Ti na początku czerwca praktycznie bez straty.. 3 miesiace pozniej ludzie puszczali karty po 1900-2300 pln :E 

Sam dałem z ciekawości 970 strixa na alle za 1k i ktoś nawet chciał kupić ? dałem za kartę 1400zl na premierę , a po 5 latach przy tej całej sytuacji to jest śmieszne.  Ameby rozrastają się w niesamowitym tępie, użycie mózgu na poziomie tak aby oddychać... I się co niektórzy burzą, że nie ma PL napisów w grze ?

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kynareth napisał:

Co się porobiło z tą branżą? Co za półmózgi kupują takie karty?

Wiem,kto kupuje - pierwsi to tzw.skalperzy,drudzy to desperaci,którzy już pękają(szczególnie gdy sprzedali poprzednią kartę i siedzieli przez dość długi czas na integrze) i chcą mieć kartę na już nawet jak trzeba przepłacić.Innych przykładów znalazłoby się więcej.

35 minut temu, Zdzisiu napisał:

Rozwiązaniem problemu jest zakup konsoli. Ani xboxów ani switchy nie brakuje. 

Zgadza się,Xboxów oraz Switchy dostępne pod dostatkiem w normalnych cenach.Ba,nawet PS5 jest już w miarę dostępne w sklepach po 2800-3000 zł w zestawie z  grą/grami czy z dwiema padami + gra i nikt specjalnie po to się nie rzuca,nawet nie ma już zainteresowania PS5 ze strony skalperów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Jak ktoś ma PC we krwi od lat to nie tknie konsoli ? to jak by przejść z kibicowania realowi na barcelonę ?

Ja tak mam. W swoim czasie ojciec pożyczył mi PS4pro.
Zapiąłem pod TV.
Zabrałem kilka exów i... oddałem po pół roku nigdy nie odpaloną.

2 godziny temu, Spl97 napisał:

Zgadza się,Xboxów oraz Switchy dostępne pod dostatkiem w normalnych cenach.Ba,nawet PS5 jest już w miarę dostępne w sklepach po 2800-3000 zł w zestawie z  grą/grami czy z dwiema padami + gra i nikt specjalnie po to się nie rzuca,nawet nie ma już zainteresowania PS5 ze strony skalperów.

Nie dajmy się zwariować. To nie chodzi przecież o to, żeby sobie "coś" kupić (aby się nie posrać w mękach), gdy nie można kupić tego, co się chce. Jestem PCtowcem od... zawsze. Od zawsze otaczały mnie konsole. Mój ojciec ma wszystko, co ziemia wydała, od ps1... po dziś i... popatrzę, ale - sam nie chcę. Przecież granie, jako takie, to nie jest pierwsza potrzeba. Można całkiem to dupnąć w śmiecie i zająć się kulturystyką, wspinaczką albo składaniem statków butelce.  

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mALEK napisał:

juz nawet nie chodzi o to, ale sa gry,  ktorych nie ma na konsolach i nie bedzie, a w ktore sie gralo na PC do momentu, az grafa nie padla...

Dokładnie gram obecnie w Naval Action i Star Citizen , można zapomnieć żeby te gry wyszły kiedyś w przyszłości na konsolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gram w Cold Waters, powodzenia w szukaniu takich gier na konsolach. Ale najpiękniejsze jest to ze do takiej gry wystarczy GPU za grosze.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Dokładnie gram obecnie w Naval Action i Star Citizen , można zapomnieć żeby te gry wyszły kiedyś w przyszłości na konsolę

Star Citizen to nie wiadomo czy kiedykolwiek wyjdzie na PC jako skonczona gra :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Dokładnie gram obecnie w Naval Action i Star Citizen , można zapomnieć żeby te gry wyszły kiedyś w przyszłości na konsolę

w koncu ktos tuaj gra w Star Citizen :D SC to na chwile obecna nie ma zadnej optymalizacji, wiec kto wie, jak odpala Gen12 moze SC zalapie sie na nextnextgeny konsol ;)

btw. jestes w jakims orgu, czy freelancer? 

@smugglersun SC z samego zalozenie ma byc "wiecznie" rozwijanym tytulem, tak wiec nigdy nie bedzie skonczony patrzec w taki, a nie inny sposob ;)

Edytowane przez mALEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Jak ktoś ma PC we krwi od lat to nie tknie konsoli ? to jak by przejść z kibicowania realowi na barcelonę ?

PCMR 100%  ?

CnXPPI9WcAAUdlH.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy że się świetnie nie bawię robiąc rozpierduchy w kosmosie w 4K na oledzie ?

7 minut temu, mALEK napisał:

w koncu ktos tuaj gra w Star Citizen :D SC to na chwile obecna nie ma zadnej optymalizacji, wiec kto wie, jak odpala Gen12 moze SC zalapie sie na nextnextgeny konsol ;)

btw. jestes w jakims orgu, czy freelancer? 

 

Jestem ale generalnie wolę być freelancerem ?

Co do optymalizacji to wcale nie jest tak żle nawet mój laptop z i7700K + gtx 1080 nie spada poniżej 30 klatek w miastach , kosmos to juz pełne 75+ klatek, Na 3080 + i9 9900k to 100 klatek murowane, miasta 60-50 ale musi byc 32 gb ramu i dysk SSD

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Minciu napisał:

Pamiętam jak Titany były w cenie RTXa 3080TI. Jeden gosu z forum takiego kupił to go zbanowali za karę i dla przykładu :-D  A dzisiaj...

Jo, jo dostał perma za to że kupił tytany, wcale nie traktował innych jak śmieci, z roku na rok na tym forum towarzystwo robi się coraz bardziej tępe. :E

  • Haha 2
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszecie o tym cwaniaku Gosu,to on był w ogóle ewenement w skali całego forum :E,z tego co czytałem z opowiadań kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Przecież Ps5 i Switch to świetne uzupełnienie pc.

Dla typa który interesuje się tylko graniem i ma zerowe pojęcie o sprzęcie i OC owszem :E granie na pc to nie tylko gra, to stan umysłu i patrzenie w OSD :lol2: moją pierwszą i ostatnią konsolą była Ps1 którą dostałem na prezent urodzinowy, sam bym nie kupił :D chociaż miło wspominam tam klasyki, heart of darkness moja ulubiona gra na tamtej konsoli, liczę że kiedyś powstanie jakiś remake tego.

Edytowane przez Send1N
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...