Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Morgon82 napisał:

Zrobiłem UV na 3060 Ti Gigabyte Gaming OC pro, udało mi się uzyskać 1980 Mhz przy 975 mV. To dobrze? Druga sprawa, jak wprowadzam te ustawienia w afterburnerze do GPU (zastosuj) to mi przy 1081 mV podbija do 1995 Mhz i nie wiem czy to coś szkodzi bo to wyżej niż ustawienie fabryczne. Z drugiej strony podczas benchmarka Heaven nie pokazuje mi taktowania powyżej 1980 Mhz więc chyba karta nie korzysta z wyższych ustawień, nie podbija do nich napięcia?

Żle zrobiłeś UV albo nie wgrałeś, wyślij screena krzywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.igorslab.de/en/evga-geforce-rtx-3090-vs-amazons-new-world-design-caused-evga-problem/

 

Without spoiling everything in the third sentence, we can assume that this total failure looks like a pure design problem at EVGA and does not affect the other manufacturers in this form, as long as they do not use the same stupid design. So the all-clear is given and why this is so, I will now explain to you.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, czytając trochę neta, że EVGA jak i Palit 3080Ti mają bardzo wysoki pobór na pci-e (pewnie przekłada to się na inne karty z GA102), sam tego doświadczyłem, że jak na stokowym biosie i biosie EVGA 3080ti wysysała grubo ponad 60W na pci-e i karta potrafiła się dziwnie zachowywać dobijając do jakiś dziwnych power limitów niezwiązanych z ogólnym board power, zmiana biosu na bios od MSI zmniejszała ten pobór do okolic 50W i ten dziwny power limit. Teraz siedzę na RTX 3080 Ti Aorus Master i tam pobór na slocie pci-e nigdy nie przekracza 40W.

Więc może w New World karty EVGA za dużo potrafiły łyknąć ze slotu pci-e i coś się smażyło? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiVoSH92 napisał:

Żle zrobiłeś UV albo nie wgrałeś, wyślij screena krzywej

Tak wygląda po kliknięciu zastosuj, jak wgram profil to nie ma tego przeskoku z 1980 na 1995, a po zastosuj wykres się zmienia.

Bez nazwy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to jakiś błąd MSI Afterburnera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć płaską linie, czasami za pierwszym razem wychodzi coś jak u Ciebie, popróbuj parę razy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paw79 napisał:

Fajny test. 

Jak widać poniżej 90*C daje 3W. Czyli jakby na GPU dawali 3W pady to problemu by nie było z 100*C+.. To teraz wyobraźcie sobie jaki gównolit dają na karty że te się gotują w kilka sekund. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukibossss napisał:

Musisz mieć płaską linie, czasami za pierwszym razem wychodzi coś jak u Ciebie, popróbuj parę razy.

Parę razy wgrać profil czy znowu rzeźbić od początku?

Ma jakieś znaczenie że NVIDIA experience też jest włączone?

Edytowane przez Morgon82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Morgon82 napisał:

Parę razy wgrać profil czy znowu rzeźbić od początku?

Ma jakieś znaczenie że NVIDIA experience też jest włączone?

Parę razy od początku krzywą ustawić żeby była linia prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maras2574 napisał:

HotSpot to niby najcieplejsze miejsce na karcie,a gdzie ten czujnik jest to nie mam pojęcia :hmm:  Próbowałem delikatnie (żeby śladów nie zostawić) wszystkie śrubki podokręcać i wydaje się wszystko ok 

Hotspot raczej nie jest jednym czujnikiem, a grupą, bramka która steruje tym dobrobytem wyciąga średnią albo najwyższą z całej grupy i na tej podstawie wyciągana jest temperatura hotspotu.

Bez sensownych pomiarów ciężko stwierdzić gdzie leży problem, może się okazać że PCB jest walnięte, monitoring głupoty pokazuje, a rdzeń wcale się nie przegrzewa.

2 godziny temu, Ogider napisał:

https://www.igorslab.de/en/evga-geforce-rtx-3090-vs-amazons-new-world-design-caused-evga-problem/

Without spoiling everything in the third sentence, we can assume that this total failure looks like a pure design problem at EVGA and does not affect the other manufacturers in this form, as long as they do not use the same stupid design. So the all-clear is given and why this is so, I will now explain to you.

Ta firma to jest istna beka. ;)

Już w zeszłym roku było wiadomo że konstrukcja EVGI FTW jest słaba i wadliwa, minęło pół roku i EVGA sobie nic z tego nie robi, czekają aż wszystkie trupy, które wyprodukowali pójdą z dymem :E

  

1 godzinę temu, RENMEi napisał:

Ja zauważyłem, czytając trochę neta, że EVGA jak i Palit 3080Ti mają bardzo wysoki pobór na pci-e (pewnie przekłada to się na inne karty z GA102), sam tego doświadczyłem, że jak na stokowym biosie i biosie EVGA 3080ti wysysała grubo ponad 60W na pci-e

Jeżeli pobór na slocie PCIe nie przekracza 66W dla +12v to wszystko odbywa się zgodnie z normami. Co nie znaczy że bios nie został spitolony, wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy ile jest suwaków od power limitów w biosie NV. ;)

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DisconnecT napisał:

Ta firma to jest istna beka. ;)

Już w zeszłym roku było wiadomo że konstrukcja EVGI FTW jest słaba i wadliwa, minęło pół roku i EVGA sobie nic z tego nie robi, czekają aż wszystkie trupy, które wyprodukowali pójdą z dymem

lecą po równi pochyłej od chyba pascali.

Jak dokupisz do ich konstrukcji

 

WRYTdBl.png

 

to będzie już całkiem ok

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,a Europejski oddział to już w ogóle leci w kulki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Ogider napisał:

lecą po równi pochyłej od chyba pascali.

Jak dokupisz do ich konstrukcji

 

WRYTdBl.png

 

to będzie już całkiem ok

Poważnie dają na to tylko rok gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Spl97 napisał:

No,a Europejski oddział to już w ogóle leci w kulki

taka wisienka na torcie :) Da się kupić kartę tylko nie u nich.

 

amazon de

FofgzUu.png

około 100 euro drożej niż w kolejce-która-się-nie-rusza-u-evga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Ogider napisał:

lecą po równi pochyłej od chyba pascali.

z 1070 FTW i potem z 1080Ti FTW3 Ultra byłem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maras2574 napisał:

z 1070 FTW i potem z 1080Ti FTW3 Ultra byłem zadowolony ;)

1070 była skopana, to te modele które się jarały :E

1080Ti FTW3 to spory wyjątek, jedyna naprawdę dobra karty EVGI w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RENMEi napisał:

Ja zauważyłem, czytając trochę neta, że EVGA jak i Palit 3080Ti mają bardzo wysoki pobór na pci-e (pewnie przekłada to się na inne karty z GA102), sam tego doświadczyłem, że jak na stokowym biosie i biosie EVGA 3080ti wysysała grubo ponad 60W na pci-e i karta potrafiła się dziwnie zachowywać dobijając do jakiś dziwnych power limitów niezwiązanych z ogólnym board power, zmiana biosu na bios od MSI zmniejszała ten pobór do okolic 50W i ten dziwny power limit. Teraz siedzę na RTX 3080 Ti Aorus Master i tam pobór na slocie pci-e nigdy nie przekracza 40W.

Więc może w New World karty EVGA za dużo potrafiły łyknąć ze slotu pci-e i coś się smażyło? :E

Też tak podejrzewam, że BIOS ciulowy nie potrafi dobrze rozkładać poboru prądu i cyrk się robi ;) 

Ewentualnie pady z gównolitu na zasilaniu karty lub jakimś innym ciepłym miejscu :P 

20 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Poważnie dają na to tylko rok gwarancji? 

Za tą cenę to i tak spoko. Więcej nie trzeba. Jakby dali 5 lat to pewnie w zupełnie innej cenie. Takiej bardziej Krakenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DisconnecT napisał:

1070 była skopana, to te modele które się jarały :E

mi się nic nie zjarało,ale EVGA przysłała termopady,które nawet sam wymieniłem :szczerbaty:  Nawet instrukcję dali :szczerbaty:

16 minut temu, DisconnecT napisał:

1080Ti FTW3 to spory wyjątek, jedyna naprawdę dobra karty EVGI w ostatnim czasie.

tą kupiłem używkę i miałem to samo co z Suprimem teraz,80st i wentyle na 100% !!!  Wymiana pasty wtedy pomogła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maras2574 napisał:

tą kupiłem używkę i miałem to samo co z Suprimem teraz,80st i wentyle na 100% !!!  Wymiana pasty wtedy pomogła ;)

Albo rozkręcenie karty i ponowne złożenie. Bo pasty raczej nie wymieniłeś bez ruszania śrub :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Morgon82 napisał:

Tak wygląda po kliknięciu zastosuj, jak wgram profil to nie ma tego przeskoku z 1980 na 1995, a po zastosuj wykres się zmienia.

Odpal wentyle na maxa aby karta miała ze 30c na pulpicie i ustaw uv na zimnej karcie, jak przeskoczy wyzej to wyrównaj i zapisz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, maras2574 napisał:

mi się nic nie zjarało,ale EVGA przysłała termopady,które nawet sam wymieniłem :szczerbaty:  Nawet instrukcję dali :szczerbaty:

tą kupiłem używkę i miałem to samo co z Suprimem teraz,80st i wentyle na 100% !!!  Wymiana pasty wtedy pomogła ;)

Ta bo to była ta słynna afera, gdzie dostali po dupach i to ostro stąd te termopady do Pascali, wcześniej w Maxwellach były jajca z backplate, który też wysyłali na życzenie. :E Taki ma kultowy status to EVGA w oczach niektórych, a tu takie cyrki - trochę żenada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Send1N napisał:

Odpal wentyle na maxa aby karta miała ze 30c na pulpicie i ustaw uv na zimnej karcie, jak przeskoczy wyzej to wyrównaj i zapisz jeszcze raz.

No właśnie nie mogę wyrównać w dół. Znowu zrobiłem krzywą, zapisałem z podbitymi limitami temp. i mocy, dałem zastosuj, odpaliłem benchmarka, uzyskałem 7 fps więcej i 4 stopnie mniej niż bez UV, wyłączyłem benchmarka, wchodzę do afterburnera a tam limity cofnięte, dałem znowu suwak max w prawo, zastosuj i wykres znowu mi podbiło do 1995 Mhz. Próbuję dać to niżej to mi dziad nie pozwala, daję przywróć domyślne, to zamiast mi cofnąć krzywą do 1980 to mi cofa do 1995. Jak wyłączę całkiem afterburnera i włączę to wykres domyślny jest znowu dobrze do 1980, teraz wgrałem profil i zastosowałem to mi nie podbiło góry ale ścięło mi przy 1000 mV niżej. Nic z tego nie rozumiem.

EDIT: Teraz zagadka. Krzywa w afterburnerze jest na 1980 max przy 0,975 V, NVidia Experience pokazuje 1995 Mhz i napięcie 1 V w benchmarku Heaven, sam Benchmark pokazuje taktowanie 2115 MHz... O co kaman?

Edytowane przez Morgon82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Minciu napisał:

Albo rozkręcenie karty i ponowne złożenie. Bo pasty raczej nie wymieniłeś bez ruszania śrub :D 

wymieniałem pastę,mam nawet gdzieś fotki jak miałem ją rozkręconą ;)  Dziś już bym tego nie zrobił bo wzrok nie ten, a i ręka niepewna :szczerbaty:

21 minut temu, Morgon82 napisał:

 

nie wiem skąd takie problemy z tym UV masz, może zajrzyj https://wccftech.com/undervolting-ampere-geforce-rtx-3080-hidden-efficiency-potential/

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Morgon82 napisał:

No właśnie nie mogę wyrównać w dół. Znowu zrobiłem krzywą, zapisałem z podbitymi limitami temp. i mocy, dałem zastosuj, odpaliłem benchmarka, uzyskałem 7 fps więcej i 4 stopnie mniej niż bez UV, wyłączyłem benchmarka, wchodzę do afterburnera a tam limity cofnięte, dałem znowu suwak max w prawo, zastosuj i wykres znowu mi podbiło do 1995 Mhz. Próbuję dać to niżej to mi dziad nie pozwala, daję przywróć domyślne, to zamiast mi cofnąć krzywą do 1980 to mi cofa do 1995. Jak wyłączę całkiem afterburnera i włączę to wykres domyślny jest znowu dobrze do 1980, teraz wgrałem profil i zastosowałem to mi nie podbiło góry ale ścięło mi przy 1000 mV niżej. Nic z tego nie rozumiem.

EDIT: Teraz zagadka. Krzywa w afterburnerze jest na 1980 max przy 0,975 V, NVidia Experience pokazuje 1995 Mhz i napięcie 1 V w benchmarku Heaven, sam Benchmark pokazuje taktowanie 2115 MHz... O co kaman?

Pokaż tą krzywą jak teraz wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zastosowaniem:

 

 

 

 

ben.jpg

Edytowane przez Morgon82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...