Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie kwestia. 2000 RPM na setce jest głośniejsze jak na 80tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi teraz o głośność. Chodzi o to, że krzywa wentylatorów jest źle ustawiona. Karta po przekroczeniu pewnej temperatury rozpędza zbyt szybko wentylatory, np. karta mając 60c trzyma wentyle na ~1300 a przy 63 już dobija do 1700.  

Większość narzeka na wentyle w kartach gigabyte.

Edytowane przez TheEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi bo z temp ta karta tym bardziej nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rev. 1.0 i karta nie była przesadnie głośna, oczywiście na własnej krzywej. Wersje 2.0 podobno mają odchudzony radiator także na pewno karta będzie cieplejsza bądź głośniejsza.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Daleko jest suprim na 102. Zreszta taki 6900xt trio devil ma 280 Wat i też wacha tyły 

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, TheEnter napisał:

Większość narzeka na wentyle w kartach gigabyte.

Mialem gb 2070s z 3 wentylami i dzwięk był nieprzyjemny dla ucha, wentylatory z kubków jednorazowych :E jak ktoś pisze że 2000rpm jest ciche bo wentylator ma 80mm to widocznie gra na słuchawkch w każdy tytuł + mimo to karta przekracza 70c, dobrym chłodzeniem bym tego nie nazwał co najwyżej średnim między paździerzem a dobrym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

Mialem gb 2070s z 3 wentylami i dzwięk był nieprzyjemny dla ucha, wentylatory z kubków jednorazowych :E jak ktoś pisze że 2000rpm jest ciche bo wentylator ma 80mm to widocznie gra na słuchawkch w każdy tytuł + mimo to karta przekracza 70c, dobrym chłodzeniem bym tego nie nazwał co najwyżej średnim między paździerzem a dobrym ? 

U mnie Zotac ma tak słabe chłodzenie, że żeby utrzymać 70 stopni musi się wkręcić na 2700 RPM więc co Ty tam wiesz o obrotach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś zadowolony mimo wszystko :> xD 

Tak serio to grubo może jest problem z chłodzeniem(dociskiem)/pasta? miałem 2060 w wersji paździerzowej (ventusa) i utrzymywałem do 70c max na 1650rpm przy 0.925v, z tego co piszesz to wygląda tak zle jak przy gb windforce na 2060 z dwoma hp 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem, ale dałem za nią 1200 zł i patrząc z dzisiejszej perspektywy to powinienem dziękować niebiosom :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Send1N napisał:

jak ktoś pisze że 2000rpm jest ciche bo wentylator ma 80mm to widocznie gra na słuchawkch w każdy tytuł + mimo to karta przekracza 70c, dobrym chłodzeniem bym tego nie nazwał co najwyżej średnim między paździerzem a dobrym ? 

Bez różnicy gaming oc na 104 jest cichszy i zimniejszy niż 102 suprim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ty to porównujesz bo zgaduje że bez UV na znacznej różnicy TDP skoro pozbyłeś się 3080 pisząc że nie możesz zaakceptować takiego wydzielania ciepła zamiast skręcić ją do poboru 3070 a i tak było by wydajniej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuje do porównania.Sztuki jakie maiłem i tyle.Jeszcze jest możliwość ze w świecie masówki jest rozstrzał jakości np mialem nie przewodzące rurki w 1080tce.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się znał ale to jest bez sensu ? porównywać chłodzenia między sobą przy takiej różnicy w poborze, czemu wtedy nie chciałeś zrobic uv i mieć wydajniejsza kartę z poborem obecnej 3070? tak z ciekawości pytam ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie mozesz porównywać inaczej.Mozecie sie kłócić dalej ze sie nie zgadza wataż i napięcie w procesorach i inne rozkminki wedle potrzeby mam mniej więcej mhz ??

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

A jak ty to porównujesz bo zgaduje że bez UV na znacznej różnicy TDP skoro pozbyłeś się 3080 pisząc że nie możesz zaakceptować takiego wydzielania ciepła zamiast skręcić ją do poboru 3070 a i tak było by wydajniej ? 

Po co kupować 3080, żeby nakładać jej kaganiec na poziomie 3070? U mnie jak 3060ti leci na swoim limicie 250W to skarpety muszę zdejmować :) Nie wyobrażam sobie pod biurkiem grzejnika 350-400W z samego gpu. 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tych co kupili i lecą na 0.8v lub niżej dlaczego :E lepszy chip po konkretnym uv będzie wydajniejszy niż nawet wymaksowane oc na 3070 nie mówiąc już o stock.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xtn napisał:

Po co kupować 3080, żeby nakładać jej kaganiec na poziomie 3070? U mnie jak 3060ti leci na swoim limicie 250W to skarpety muszę zdejmować :) Nie wyobrażam sobie pod biurkiem grzejnika 350-400W z samego gpu. 

3080ti 1800Mhz 0.77v wsysa nosem 3070 jeżeli chodzi o wydajność na wat w grach przy 2160p.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

3080ti 1800Mhz 0.77v wsysa nosem 3070 jeżeli chodzi o wydajność na wat w grach przy 2160p.

I bierze 250W? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach bez RT jak ładnie ciśnie GPU to zobaczysz do tych 265W.

W grzałkach z RT zobaczysz ~300W przy czym będziesz miał 50% do przodu względem 3070 na tym limicie 250W.

W Bright Memory Infinite z RT to było max 240W także to jest mocno zależne od tytułu.

Jak przechodziłem Mirror Edge Catalyst, który nie ma niskich wymagań to pobór wahał się 175W-225W.

 

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, xtn napisał:

Po co kupować 3080, żeby nakładać jej kaganiec na poziomie 3070? U mnie jak 3060ti leci na swoim limicie 250W to skarpety muszę zdejmować :) Nie wyobrażam sobie pod biurkiem grzejnika 350-400W z samego gpu. 

Phi. Jak odpalam Metro Exodus, czy innego Kłaka RTX i mimo UV karta dobija do limitu tj. 352W to muszę zdejmować majtki bo jak tego nie zrobię to mam odparzone jajca.:pimp: Takz ten tego... Chciałbym tylko zdejmować skarpetki.:cool3: Ja już widzę 4080/90 i te 550W PL...:rotfl: Pora zmienić hobby, albo przesiąść się na konsole i niech NV wraz z AMD się "kiszom" wraz z kopaczami.:lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja biore 4070 i nalane co wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, jurekk napisał:

Dlatego ja biore 4070 i nalane co wyzej

Przecież 4070 będzie siorpać nawet więcej niż 3080.:szczerbaty: Pobór RTXa 3070 to ty będziesz miał w 4060.:glaszcze:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zjada na 4080 na chip 104 jak było wcześniej w co wątpie bo jednak amd jakos ich nieco ciśnie z wydajnościa,choć teraz z procesem bedzie na równi wiec nigdy nie wiadomo czy amd nie osłabnie

1 minutę temu, Pioneer83 napisał:

Przecież 4070 będzie siorpać nawet więcej niż 3080.

Widze ze juz wiecie ile wciągnie 5 nm.Wy wszystko wiecie a później 10 procent sie pokrywa ze zgadywanek i zostają przepychanki kto ma wiecej mhz i niższe napięcie.jak to na forach it xD

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oby Intel nie dał ciała ze swoimi kartami i wzorem swoich procków nie poszedł w pobór mocy. :rotfl:

2 minuty temu, jurekk napisał:

Chyba ze zjada na 4080 na chip 104 jak było wcześniej w co wątpie bo jednak amd jakos ich nieco ciśnie z wydajnościa,choć teraz z procesem bedzie na równi wiec nigdy nie wiadomo czy amd nie osłabnie

Widze ze juz wiecie ile wciągnie 5 nm.Wy wszystko wiecie a później 10 procent sie pokrywa ze zgadywanek i zostają przepychanki kto ma wiecej mhz i niższe napięcie.jak to na forach it xD

Po coś NV majstruje nowa wtyczkę, dzięki czemu można będzie dostarczyć 600W mocy bez stosowania 15-tu wtyczek 8pin.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 280watowym rx6900xt miałem wtyczek na 525 wat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...