Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Te karty graficzne to już są jak yeti, każdy słyszał nikt nie widział :E

Nawet na black frayerDay nie widziałem nigdzie ani jednej do kupienia. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siedze na discordzie z alertami kart w beneluksie i faktycznie nic nie było na BF z 3090/6900XT. Ogólnie tegoroczny BF był beznadziejny.
Za to w dzień przed był rzut Foundersów w Notebookbilliger ale wiadomo - znikają w 30-40 sekund.

Edytowane przez
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć bywalcy, chyba mnie tu nie było odkąd składałem zestaw 2 pecety temu ^^

Mam dylemat czy pójść w stronę 3070ti czy 3080ti. Gram na monitorze 1440p 144 hz, głównie w fpsy. Stać mnie na 3080ti ale nie wiem czy nie jest to overkill jak na moje potrzeby. Przy obecnie zaburzonym rynku 3080ti nie kosztuje 2x więcej tylko o 50% - przykład z xkom 6000 zł - 9000 zł. Przy różnicy wydajności +25% na korzyść 3080ti, ma ona więcej sensu niż przy cenach na poziomie MSRP (poza faktem, że na obecnym rynku nic nie ma sensu).

Mam jeszcze koncepcję przeczekania do końca roku na obecnej RTX 2070 i przeskoczeniu od razu na RTX 4xxx. Problem w tym, że w przyszłym roku nie będę mógł jej wliczyć w koszty, więc strace 19% wartości karty, a rynek raczej się nie unormalizuje i mogę trafić na równie drogie karty albo tańsze niedostępne.  Patrząc na pierwszy akapit, 3070ti jest mocno przepłacone, więc przesiedzenie na niej do czasu RTX 4xxx może być mniej opłacalne od 3080ti. 

Co myślicie o Inno3D 3080ti iChill X4? To jedyna karta w stocku w xkomie jaką widze od tygodnia. Inne karty, które pojawiały się rano wyprzedawały się w ciągu paru godzin, więc albo stock tej karty jest duży albo to jakiś feler.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko po co mają odpuszczać?

W dniu 26.11.2021 o 21:05, napisał:

3090 Vision nie jest jednak taki zły, po 30 minut grania w FH5 przy ~19*C ambient, slider PL na maximum. Wydaje mi się że będzie można jeszcze dużo zejść z tego 0.99Vcore.

Tak wiem że VRAM :E ale to jest ogólna bolączka GDDR6X. Już jadą do mnie pady GP Ultimate w 3 rozmiarach.

Schermafbeelding 2021-11-26 210322.png

Daj znać na ile pomogły pady.

12 godzin temu, napisał:

Taki zajebisty topowy że na stocku jest praktycznie throttling pamięci :E

Temperatura pracy GDDR6X to 95C. Przy 110C jest throttling.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, pazera6 napisał:

Cześć bywalcy, chyba mnie tu nie było odkąd składałem zestaw 2 pecety temu ^^

Mam dylemat czy pójść w stronę 3070ti czy 3080ti. Gram na monitorze 1440p 144 hz, głównie w fpsy. Stać mnie na 3080ti ale nie wiem czy nie jest to overkill jak na moje potrzeby. Przy obecnie zaburzonym rynku 3080ti nie kosztuje 2x więcej tylko o 50% - przykład z xkom 6000 zł - 9000 zł. Przy różnicy wydajności +25% na korzyść 3080ti, ma ona więcej sensu niż przy cenach na poziomie MSRP (poza faktem, że na obecnym rynku nic nie ma sensu).

Mam jeszcze koncepcję przeczekania do końca roku na obecnej RTX 2070 i przeskoczeniu od razu na RTX 4xxx. Problem w tym, że w przyszłym roku nie będę mógł jej wliczyć w koszty, więc strace 19% wartości karty, a rynek raczej się nie unormalizuje i mogę trafić na równie drogie karty albo tańsze niedostępne.  Patrząc na pierwszy akapit, 3070ti jest mocno przepłacone, więc przesiedzenie na niej do czasu RTX 4xxx może być mniej opłacalne od 3080ti. 

Co myślicie o Inno3D 3080ti iChill X4? To jedyna karta w stocku w xkomie jaką widze od tygodnia. Inne karty, które pojawiały się rano wyprzedawały się w ciągu paru godzin, więc albo stock tej karty jest duży albo to jakiś feler.

Jeśli masz monitor 144Hz i chcesz z tych hertzów zrobić użytek to 3080ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, malko napisał:

Tylko po co mają odpuszczać?

Daj znać na ile pomogły pady.

Temperatura pracy GDDR6X to 95C. Przy 110C jest throttling.

Chyba jeszcze nie, przy 104*C dalej kopała ponad 100MH/s. Z tego co czytałem to 110*C jest Tjmax dla tych pamięci.
Po pierwszej wymianie padów z 90*C było 78-80*C w grach ale na dniach będę wymieniał jeszcze raz, tym razem na miękksze GP Extreme.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6-7-10tys za topkę ludzi nie szokuje, to i do 3k za 3050rtx się przywyknie ;) 

• Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, pazera6 napisał:

IMO spoko konstrukcja oczywiście po ogarnięciu UV. Jedyne minusy to 2 lata gwary i trudniejsza odsprzedaż. 

Natomiast sama opłacalność - 280% msrp 3080 - sprawa względna :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, IceMan75 napisał:

Jeśli masz monitor 144Hz i chcesz z tych hertzów zrobić użytek to 3080ti.

To też jest dobry wniosek, bo po zmianie monitora ze starego della IPS z 8-10ms reakcji, mój skill wzrósł skokowo i znacząco. Nagle się okazało, że ci wszyscy cheaterzy w modern warfare po prostu mieli lepsze sprzęty xD

Godzinę temu, JaN008 napisał:

IMO spoko konstrukcja oczywiście po ogarnięciu UV. Jedyne minusy to 2 lata gwary i trudniejsza odsprzedaż. 

Natomiast sama opłacalność - 280% msrp 3080 - sprawa względna :E 

1. Odnoszenie się tylko do msrp jest dzisiaj kompletnie bez sensu. Poza specjalnymi akcjami marketingowymi nigdzie nie kupisz kart w tych cenach. Rynek jest popieprzony a ja nie mogę czekać przez polski wał. Ostatecznie ta karta wyjdzie mnie za 6k po odliczeniu kosztów co jest już normalną ceną. Po prostu nie będzie tania jak przy normalnym rynku.
2. To jest 3080ti, więc MSRP to 6k zł
3. 3070 ti ma 100% marży, a 3080ti tylko 50%, więc opłacaność jest po stronie 80ti
4. Co masz na myśli pisząc UV?

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że dobrze że kupiłem RTX'a 3070 miesiąc temu bo teraz jeszcze większy dramat. 
Jakby ktoś miał jakieś pytania co do VENTUS 3X od MSI'a to mogę przetestować i odpisać:
imag0881ikk7e.jpg 

imag08831xk96.jpg

PS.:
Wchodzi bardzo ładnie do NR200 nawet z wentylatorami na spodzie:
imag0886lrjed.jpg

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieje ze naprawde wyjdzie. 3090 pojdzie do zyda. Nigdy wiecej karty z pamieciami po obu stronach PCB. Moze nawet aktualny blok bedzie pasowal :D

• Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj no nie bądź taki surowy dla nich, przecież karta za 8-9k MSRP to jest taniocha, ledwie spinają się w zarobkiem i musieli gdzieś przyciąć, aby się opłacało. :)

:E

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy myślisz że kupujesz flagshipa kupując 3080ti a tu okazuje sie ze jeszcze dwie karty beda nad twoją :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istotna jest wydajność, a numerek.

3090ti jak będzie miał 450W to wydajność na wat pójdzie ostro w las przy kosmetycznie wyższej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To  zalezy, moze tam beda chipy z najlepszym asic, to wtedy po uv beda szybsze od 3090.

Wiadomo, sztuka dla sztuki, ale jesli uda sie kupic w msrp to czemu nie :D(juz tak wymienilem 3080 fe na 3090 fe bez doplaty)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2K FE czyli 4-5K na rynku. Czyli powoli zbliżamy się do ceny passata z trzeciej ręki :E 

Edytowane przez jacktheripper
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi