Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kadajo napisał:

Gracze na nie kupują GPU na odsprzedaży tylko do grania. Pomyśl, zanim cos napiszesz ;) 

Typowy gracz to tępak uzależniony od gier?:E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Typowy gracz to tępak uzależniony od gier?:E

No może zaraz nie tępak, ale od gier na pewno uzależniony. Cóż by inaczej był z niego za gracz :E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Bardzo ciekawe będzie następne kilka lat. Ja już popcorn szykuje na premierę RTX 4xxx, Jak się tutaj na forum będą bić,:E

Nawet mi nie przypominaj aż się boje bo cięzko będzie coś wyczytać, jak byla premiera ampere to czlowieka nie było 5 godzin na forum, odpala przeglądarkę a tam +10 stron :/ ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, caleb59 napisał:

 

2023 & 2024. Looking and waiting for Ampere   Lovelace GPU.

waiting-skeleton.gif

 

:rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2022 o 20:20, Monn napisał:

Nadal sie KOMPLETNIE nie oplaca grac na PC. Jak xboxa series x mozna upolowac za 2500pln, to nawet w bazowej cenie 1300pln za to padło to jest o wiele za duzo. Oboje nvidia i amd zrobili z graczy PC idiotow

A to ciekawe, bo ja mam odwrotną opinię, to gracze PC'towi zrobili z siebie idiotów, a firmy jedynie dostosowały poziom dojenia, do ujemnego poziomu ilorazu inteligencji kupujących.

Już w 2017 roku było to doskonale widać, najpierw grupka życzyła najgorszego, a nawet śmierci górnikom, po czym jak jak bańka pękła i zaczęły się wyprzedaże przeoranych szrotów w koparce, to Ci sami wykolejeńcy umysłowi brali na umór te gruzy i jeszcze po forach chwalili się jacy to oni nie są przedsiębiorczy i że ogólnie "HAAAA TFUUU" na "debili" co kupili nówki po premierowych cenach :lol2:

Teraz będzie dokładnie to samo, stąd branża nie traktuje graczy poważnie i korzysta z chwilowego trendu aby się nachapać, po co skoro gracze i tak wrócą z podkulonym ogonem i jeszcze wykupią następną generację za zawyżone ceny w końcu 3500 zł np. za 4070 to będzie wręcz promocja bazując na obecnym trendzie :E

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

A to ciekawe, bo ja mam odwrotną opinię, to gracze PC'towi zrobili z siebie idiotów, a firmy jedynie dostosowały poziom dojenia, do ujemnego poziomu ilorazu inteligencji kupujących.

Już w 2017 roku było to doskonale widać, najpierw grupka życzyła najgorszego, a nawet śmierci górnikom, po czym jak jak bańka pękła i zaczęły się wyprzedaże przeoranych szrotów w koparce, to Ci sami wykolejeńcy umysłowi brali na umór te gruzy i jeszcze po forach chwalili się jacy to oni nie są przedsiębiorczy i że ogólnie "HAAAA TFUUU" na "debili" co kupili nówki po premierowych cenach :lol2:

Teraz będzie dokładnie to samo, stąd branża nie traktuje graczy poważnie i korzysta z chwilowego trendu aby się nachapać, po co skoro gracze i tak wrócą z podkulonym ogonem i jeszcze wykupią następną generację za zawyżone ceny w końcu 3500 zł np. za 4070 to będzie wręcz promocja bazując na obecnym trendzie :E

 

 

Based. W 2016 roku i wcześniejsze premiery to tutaj można było dostać kosę pod żebra jak kupowałeś 1060 powyżej 1.5k zł :E 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jestem wykoleńcem. Przed końcem bańki sprzedałem 1080ti za 4.3k, a po bańce kupiłem za niecałe 2k. Nic nie padło i super się kręciła?

Edytowane przez sideband
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Cieszę się, że jestem wykoleńcem. Przed bańką sprzedałem 1080ti za 4.3k, a po bańce kupiłem za niecałe 2k. Nic nie padło i super się kręciła?

No z czytaniem ze zrozumieniem ewidentnie jakiś problem, bo wykolejeńcami nazwałem konkretną grupę ludków, a nie każdego kupującego używki. ;)
Na Twoje miejsce znalazła się masa leszczy która potem wypłakiwała łzy u Foresta co by im naprawił trupka po przejściach ?

10 minut temu, TheMr. napisał:

Based. W 2016 roku i wcześniejsze premiery to tutaj można było dostać kosę pod żebra jak kupowałeś 1060 powyżej 1.5k zł :E 

Ból po 970 i zaniżonej cenie, przecież na premierę tą kartę szło kupić za 1350 zł, później wróciła na 1500 zł, ale tak czy tak przez długi czas było taniej np. od 770 która na premierę stała średnio 1700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem.kilka kart z koparek nic nie padło. Ludkom pada sprzęt nie od kopania tylko katowania wysokimi tempetaturami i nie dbają o niego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Miałem.kilka kart z koparek nic nie padło. Ludkom pada sprzęt nie od kopania tylko katowania wysokimi tempetaturami i nie dbają o niego.

Oczywiście że nie, czym się różni obciążenie A, od obciążenia B? Sądzisz jednak że górnik codziennie chodził z kompresorem i pędzelkiem żeby pielęgnować swoje zabawki, nie jedna karta pracowała cała zabita kurzem miesiącami, a podstawowy proces czyszczenia dopiero przechodziła przed wystawieniem ogłoszenia w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DisconnecT napisał:

Oczywiście że nie, czym się różni obciążenie A, od obciążenia B? Sądzisz jednak że górnik codziennie chodził z kompresorem i pędzelkiem żeby pielęgnować swoje zabawki, nie jedna karta pracowała cała zabita kurzem miesiącami, a podstawowy proces czyszczenia dopiero przechodziła przed wystawieniem ogłoszenia w internecie.

Moje GPU które kopią, temperatury nie przekraczają 60 stC. rtx 3070 rx 6600 XT. RTX 3080 ma ~temp pamięci 90stC,(memory junction) do tego karty są co 2 tygodnie przedmuchiwane kompresorem. Nie katuje ich maksymalnym możliwym OC, bardziej cenię wydajność na wat i temperaturę niż 1 megahasz.

Równie dobrze większość kart po OC na 120% z skatowanym rdzeniem jest czyszczona tylko raz przed wystawieniem na OLX. 
Jak ktoś dba o sprzęt, to dba. Ja jestem mikro górnikiem który dba o cały sprzęt, nawet bardziej zacząłem dbać gdy nim zostałem. Jako "Gamer" dużo rzadziej czyściłem GPU, wentylatory czy chłodnicę. Ale odkąd kopię kupiłem sobie mały kompresorek i dmucham regularnie.

W ogóle RX 6600xt jest bardzo chłodny, ale co się dziwić jak karta bierze ~58W podczas pracy. wentyle na 50% i jest dobrze. Na kartach są jeszcze "fabryczne folie" :E

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2022 o 12:53, kadajo napisał:

Bardzo ciekawe będzie następne kilka lat. Ja już popcorn szykuje na premierę RTX 4xxx, Jak się tutaj na forum będą bić, żeby swoje aktualne karty sprzedać i kupić nowe.

Prze****** mają entuzjaści PC w tych czasach kompletnie :E

Ludzie przestali nawet oglądać kanały tech YT, bo już krew zalewa jak ktoś testuje cos czego albo nie można kupić, albo kosztuje 3x za duzo :E

Ja nie zamierzam sprzedawać swojej karty dopóki w łapach nie będę mieć nowej :) przy ostatniej premierze widziałem ten cyrk kiedy niektórzy sprzedawali 2080ti za 2300 pln byle tylko zdążyć przed premierą 3080 :E 

 

 

  

W dniu 6.01.2022 o 13:54, MrKetiw napisał:

 

Debile na YouTube to ten ziemniak i radyjko, tego się po prostu nie da oglądać i zawsze minusuję każdy filmik :E

 

żeby tracić czas na dawanie minusów youtuberom których nie lubie to już trzeba mieć coś nie teges - typowy zawistny janek..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czułem że teraz zrobi się w tym temacie zlot ludzi co kopią na 2/3 kartach i jak to oni nie miziają ich pędzelkiem po wentylatorku codziennie po podwieczorku :E
Problem w tym że Januszexy mające po 50/100/500/1000 kart nie specjalnie przejmują się ich stanem, a jak już bańka pięknie i portale zostaną zalane szajsem to co będzie najłatwiej kupić, zaginione w gąszczu śmieci kilka zadbanych kart, czy szrocik wyłażący każdą dziurą. ?

Zresztą, jeżeli w tym temacie już sami gracze zaczynają racjonalizować utylizację złomu od górnika to czas się zwijać i z bezpiecznej odległości obserwować jak to dupnie. ??

 

  

W dniu 5.01.2022 o 10:28, Kynareth napisał:

Jakościowo laptopy są coraz lepsze

:lol2:

Nie wiem pod którym kamieniem siedzisz, ale wyjdź spod niego, bo jakość laptopów od lat ostro pikuje w dół, konstrukcje coraz smuklejsze z tragiczną sztywnością, chłodzeniem które tylko na papierze udaje chłodzenie, a na dodatek sukcesywnie z roku na rok znacząco utrudnia się naprawę tych sprzętów.
Lenovo to już siedzi i pluje na wszystkich ze śmiechu, pakując kleje żywiczne pod układy BGA znacząco utrudniając ich demontaż co w efekcie zmniejsza szansę powodzenia i podbija koszt operacji, a niebawem jeszcze szykują się dedykowane układy KBC które nie będą do dostania nigdzie.

Edytowane przez DisconnecT
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael Jackson Eating Popcorn GIFs - Get the best GIF on GIPHY

 

Edytowane przez kadajo
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DisconnecT napisał:

Nie wiem pod którym kamieniem siedzisz, ale wyjdź spod niego, bo jakość laptopów od lat ostro pikuje w dół, konstrukcje coraz smuklejsze z tragiczną sztywnością, chłodzeniem które tylko na papierze udaje chłodzenie, a na dodatek sukcesywnie z roku na rok znacząco utrudnia się naprawę tych sprzętów. Lenovo to już siedzi i pluje na wszystkich ze śmiechu, pakując kleje żywiczne pod układy BGA znacząco utrudniając ich demontaż co w efekcie zmniejsza szansę powodzenia i podbija koszt operacji, a niebawem jeszcze szykują się dedykowane układy KBC które nie będą do dostania nigdzie.

I chciałem jeszcze zgłosić Panie kierowniku, że zawiasy odpadują.
;)

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dawidoxx napisał:

Ja nie zamierzam sprzedawać swojej karty dopóki w łapach nie będę mieć nowej :) przy ostatniej premierze widziałem ten cyrk kiedy niektórzy sprzedawali 2080ti za 2300 pln byle tylko zdążyć przed premierą 3080 :E 

Ja nie zostałem z niczym bo kupiłem RTX 3070 którego mogę zwrócić w każdej chwili jak złapie coś lepszego a 3060 Ti mi się udało sprzedać w super dla mnie cenie, dałem za nia 2100 zł a sprzedałem 2x drożej, najwyzej zostawię tą 3070 co mam i posiedzę na niej do 2024 dopóki to wszystko się nie unormuje (YHYM :D ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu co się dzieje na rynku , mogłem sprzedać vegę 56 kupioną za 280euro nuffke (wtedy jakieś 1100pln) , po 2 latach , bez gwarancji , za 3200zł (do tej pory robiła za leżak szufladowy , rezerwa) i dzięki temu nie szkoda było mi kupić 3080 Waterforce WB za 7k pln :szczerbaty:

Edytowane przez SylwesterI.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SylwesterI. napisał:

dzięki temu co się dzieje na rynku , mogłem sprzedać vegę 56 kupioną za 280euro nuffke (wtedy jakieś 1100pln) , po 2 latach , bez gwarancji , za 3200zł (do tej pory robiła za leżak szufladowy , rezerwa) i dzięki temu nie szkoda było mi kupić 3080 Waterforce WB za 7k pln :szczerbaty:

Wszystko fajnie, a jak według Ciebie wypada porównanie 3080 do 6800xt :)? Też masz jakiś niesmak, po przesiadce na rtx ? Coś już ją kręciłeś ? Bo taka jakaś cisza, rekordów bicia też nie widzę :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ze rynek leży i kwiczy, stare karty można było drożej sprzedać.

Nie ważne ze nowych w normalnych cenach pewnie nie kupimy jeszcze przez 10 lat :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, novi napisał:

Wszystko fajnie, a jak według Ciebie wypada porównanie 3080 do 6800xt :)? Też masz jakiś niesmak, po przesiadce na rtx ? Coś już ją kręciłeś ? 

napisałem dopiero co w temacie o navi , tak w grach z RT jest skok i to duży na 3080 , ale w pozostałych ten 3080 do liquid devila na moim dajly oc - 2750mhz gpu jak kamień w grach, nie ma startu i tu pojawia się problem , do navi wrzucam MPT i mogę robić praktycznie co chcę z kartą i mieszczę się w poborze energii stock 3080, z nv jest problem , bo do oc muszę bocznikować kartę , a pobór energii wtedy skoczy ... , dziękuję postoję :szczerbaty:

 

aha i jedno trzeba gigusiowi przyznać , z padami i pastą postarali się w waterforce , bo nie odczuwam potrzeby zmian , w liquid devilu MUSIAŁEM zmienić , bo było gorąco ( ale to dla zwiększonego , a raczej otwartego limitu mocy do 3dmarków , bo do rekordów to karta potrafiła 500W wciągnąć :szczerbaty:)

Edytowane przez SylwesterI.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pominąłem . Ja tak ostrego OC nie miałem, ale i tak średnio mi wychodzi, że RX był lepszy, przez moc obliczeniowa AMD np w apexie przy mocnej zadymie rtx ma zgrzyt i 100% obciążenia, co wiąże się z lekkimi dropami fps. RX takie zadymki lepiej jednak znosił, nawet na nędznym 2100mhz :E

Tez mój Waterforce ma wybitnie niskie temperatury, dlatego wspominałem na pw, że raczej nie ma sensu zmieniać termopadow. 

liquid devil ma taką padake termopady ? Nie pomyslalbym . Ciekawe jak sytuacja wygląda w 6900xt xfx ekwb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, novi napisał:

No to pominąłem . Ja tak ostrego OC nie miałem, ale i tak średnio mi wychodzi, że RX był lepszy, przez moc obliczeniowa AMD np w apexie przy mocnej zadymie rtx ma zgrzyt i 100% obciążenia, co wiąże się z lekkimi dropami fps. RX takie zadymki lepiej jednak znosił, nawet na nędznym 2100mhz :E

Tez mój Waterforce ma wybitnie niskie temperatury, dlatego wspominałem na pw, że raczej nie ma sensu zmieniać termopadow. 

liquid devil ma taką padake termopady ? Nie pomyslalbym . Ciekawe jak sytuacja wygląda w 6900xt xfx ekwb :)

pady i tim w 6800xt do stock zegarów nie były jeszcze takie złe i do lekkiego OC wystarczały (tylko tam limit mocy był 70W mniejszy), ale nie były tak dobre jak w waterforce , zmieniałem bardziej przez otwarty limit w MPT i do 1 miejsca w TIME SPY

jeszcze jedno , to jest dla mnie niezrozumiałe , liquid devil limit mocy stock 300W a sekcja zasilania to arcydzieło + zasilanie z 3 wtyczek , 3080 waterforce , sekcja niby też dobra , nawet barddzo , ale tylko 2 wtyczki i limit mocy o 70W większy od liquid devila , WTF!?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...