Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kadajo napisał:

Wszystko z obrotami powyżej 1600-1700 będzie głośne, a powyżej 2000 to już odrzutowiec.

Nie do końca 😜 wentylatorki 50x50 przy 2k są ciche 😎

4 godziny temu, malko napisał:

Wymiana padów nie powoduje utraty gwarancji. Nie wiem skąd takie brednie.

Ale chyba na karcie z plombą trzeba pozniej z ali w razie wu taką "oryginalną" sobie kupić :> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Send1N napisał:

Ale chyba na karcie z plombą trzeba pozniej z ali w razie wu taką "oryginalną" sobie kupić :> 

Już tu był ktoś, kto nakupił od "majfrendów" tego na zapas i się okazało, że Chińczyk "się dupnął" i coś "nie pykło" i cała dostawa plomb była "psu w rzyć", także ten tego...:lol2:

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Nie do końca 😜 wentylatorki 50x50 przy 2k są ciche 😎

Asus ma plombę. Napisz do nich z pytaniem to się przekonasz. Naruszenie plomby nie oznacza utraty gwarancji. To nie jest plomba z napisem: warranty void.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Już tu był ktoś, kto nakupił od "majfrendów" tego na zapas i się okazało, że Chińczyk "się dupnął" i coś "nie pykło" i cała dostawa plomb była "psu w rzyć", także ten tego...:lol2:

Mam kupę tych zwykłych naklejek 'plomb' ze znakiem zakazu albo czerwonym kółkiem. Naklejam je na stare GPU które repastuje i repaduje bo inaczej ludki nie chcą kupować "bo grzebane", kij tam że pasta skruszała i GPU 82-85*C w stresie, ale oryginał kurrrrła panie. :E
Na karcie GB żadnych plomb nigdzie nie było.

Edytowane przez
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba, że kwestia ludków. U Asusa nie powoduje to utraty gwarancji i tyle. Chyba, że coś się przy tym uszkodzi. Kto nie wierzy to niech pisze do supportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra ja wierzę tylko w takim razie po co ona tam jest skoro nie ma znaczenia, jest ktoś w stanie to wyjaśnić :> :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, kadajo napisał:

To już wiadomo po co ta pamięć na tej karcie 🤣

Od początku było wiadomo, po co takiej zabawce 12GB do normalnego użytku, gdyby chcieli coś dla ludzi zrobić to puścili by 2060S i 2070S w ludzkich cenach. Ale gracz i tak się będzie ślinił, stąd ten rynek sukcesywnie się olewa kosztem chwilowej fali krypto.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tytuł jest mylący, chodzi nie tylko o Nv i karty, tylko trampek na złość (sobie i USA?) dowalił chore podatki na elektronikę idącą z Chin.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, malko napisał:
3 godziny temu, napisał:

Tytuł jest mylący, chodzi nie tylko o Nv i karty, tylko trampek na złość (sobie i USA?) dowalił chore podatki na elektronikę idącą z Chin.

Biden nie może tego cofnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Send1N napisał:

No dobra ja wierzę tylko w takim razie po co ona tam jest skoro nie ma znaczenia, jest ktoś w stanie to wyjaśnić :> :E 

Tak. Asus odpowiedział, że nie zaleca zdejmowania chłodzenia. Jednak jego poprawny demontaż i montaż nie powoduje utraty gwarancji. Jaka jest rola naklejki? Odstraszanie domorosłych majsterkowiczów. Działa? Jak najbardziej. Całe forum myśli, że gwarancja papa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ludzi tyle interpretacji także nie zdziw się jak kogoś wprowadzisz w błąd, że brak plomby nie stanowi problemu.

To samo jest w przypadku MSI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj tak się zastanowiłem, dlaczego ostatnie 3 tygodnie jak sobie pootwieram okienka w przeglądarkach to wentylator zamiast milczeć, cicho szumi. Na początku tym się nie przejmowałem, ale dzisiaj przysiadłem do kompa i zacząłem analizę. Problem znaleziony - karta nie zrzuca mi zegarów, a pobór mocy karty w HWInfo wskazuje na pulpicie w idle stale 81 Wat

Najpierw sądziłem, że to kwestie ustawień opcji graficznych w zakresie zarządzania energią, ewentualnie MSI Afterburnera lub też G-SYNC. 

Zresetowałem ustawienia graficzne, ustawiłem normalne zarządzanie energią, wyłączyłem MSI AFterburnera, wyłączyłem G-SYNC.

Nic nie podziałało.

Postanowiłem zaktualizować sterowniki do karty graficznej. Jak ręką odjął. Wina - wadliwe sterowniki. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy każdorazowej zmianie ustawień od zarządzania energii w CP trzeba restartować system, a czy to robiłeś tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wołam @Airwaves93 i @JDM , chcieli się dowiedzieć coś o tym Inno3D RTX 3080.

Na razie będzie krótko, bo nie miałem okazji się wgryźć, ale już coś mogę powiedzieć.

W porównaniu z 1080Ti, karta jest podobnej wielkości. Tylko, że 3 sloty - jest zauważalnie grubsza od 2-slotowego EVGA 1080Ti FTW3.

g9U7Q7b.jpg

Wbrew bzdurom z netu MA tryb pasywny - wyłącza wentylatory na pulpicie. Tylko środkowy wentylator (oraz ten mały do sekcji zasilania) są wyłączane na pulpicie. Pocieszam, że pozostałe dwa zwalniają do 1000RPM, co w praktyce jest kompletnie niesłyszalne ("hałas" jak z Noctuy DH-15 na minimalnych obrotach - czyli żaden).

RGB świeci się jak psu jaja.

Okej, teraz szybki test w TimeSpy.

Pierwsze mega pozytywne zaskoczenie - najcichszy coil whine, jaki kiedykolwiek miałem. Prawie niesłyszalny z metra.

Miałem dosłownie dziesiątki GPU w swoim życiu (trochę się kopało) i ta zajmuje bezapelacyjnie pierwsze miejsce pod względem ciszy.

Coil whine jest cichszy na stocku, niż w 1080Ti po undervolcie.

Czad.

żebyśmy się dobrze zrozumieli, co mam na myśli przez COIL WHINE, bo ludzie często dopatrują się tu gwizdów, a ja mam na myśli elektryczne bzyczenie sekcji zasilania podczas obciążenia karty, o takie (nagrane swego czasu przeze mnie):

KAŻDA karta to ma. Każda od czasów 760GTX, które nie miało.

Przerobiłem następujące karty: 970, Radeon 290, 1060 od kilku producentów, 1070 od kilku producentów, jeden 1080 (Gainward), kilka 1080Ti, kilka 2060, kilka 570RX, kilka 580RX oraz jeden 3080.

Wygrywa to Inno3D 3080. Zaorało wszystkie, które miałem.

Ok, teraz chłodzenie.

Ogólnie to na stocku jest cichsze, niż w 1080Ti po UV, ale trochę je słychać gdy GPU dobije do tych 68-70 stopni.

Przy czym "trochę" jest w pełni akceptowalne.

Myślę, że to poziom +/- Asusa Strixa 1080Ti, może trochę gorzej - zauważalnie lepsze, niż EVGA 1080Ti FTW3.

Kartę oczywiście będę undervoltował, co poprawi ją w tym zakresie.

Osiągi na stocku, nic nie kombinowałem jeszcze:

DqytqQI.png

Karta stabilizuje się na 1800 Mhz:

3IbuhNf.png

i na około 68 stopniach (ciemniejszy niebieski)

a7v3iLe.png

Przy czym moja buda to piekarnik. SilentiumPC Pax. Weźcie to pod uwagę, przewiewność tej budy to -1.

Dam znać, jak poszło OC UV.

Na razie wrażenia mega pozytywne, zwłaszcza w temacie coil whine.

EDIT: Karta stabilna na 0,8V @ 1890 Mhz, graphics score w Timespy podskoczył do 17,8k, na takim UV cewki zamilkły niemal całkowicie (słyszalne tylko po włożeniu głowy do budy :E ). Dobra sztuka. Jedyną wadą są słabe termopady na ramie. Do 96 stopni na pamięci. ałć.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kaiketsu ja niestety mam potężne granie cewek na rtx3080, myślałem że w moim 6800xt głośno je słychać ale się myliłem, tu jest dopiero głośno . Mam nadzieję że karta się uciszy, bo na chwilę obecną jest tragicznie . Jeszcze timespy nie puszczalem i nie robiłem OC+UV , jedynie strzeliłem benchmarki w grach żeby porównać 6800xt z rtxem, praktycznie idą łeb w łeb . Jeszcze za godzinę idę pograć w apexa, zobaczę jak tam wypada rtx, podobno dostaje parę dobrych procent od 6800xt w tej grze , ale mam nadzieję, że te 160fps mi zapewni . Mam wersję WB Waterforce, więc z temperaturami się nie wypowiadam, bo na rdzeniu łapie poniżej 40* , przy 355w w peaku . 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, novi napisał:

ja niestety mam potężne granie cewek na rtx3080, myślałem że w moim 6800xt głośno je słychać ale się myliłem, tu jest dopiero głośno .

:(

To chyba mi się pofarciło trochę. U mnie jest generalnie najlepiej w historii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No z cewkami to różnie bywa, miałem rtx3070 kiedyś to też piszczały, ale o wiele ciszej :) . Zobaczę jak karta się wygrzeje, powinny się uciszyć w jakimś stopniu . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest tak dobrze, że nie trzeba (pierwszy raz od czasów maxwella) robić UV. Bo cewek prawie nie słychać.

Przy czym i tak muszę zrobić UV, bo mam za słaby zasilacz + podkręcony procesor :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3080 warto undervoltowac. Są łakome na waty , robiąc UV można zyskać w grach , bo karta przestanie się odbijać od pl i zegary może trzymać wyższe . Dodatkowo memorki można ocnac, ale musisz obserwować jakie temperatury masz na vramie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat pamięci nie warto kręcić i to nawet jak ktoś działa w 2160p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 3080 zyski są tak marne z OC vramu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak 2-3% przy +1250 i tyle samo wzrośnie pobór mocy to nic za darmo. 

Wzrosty bardziej wynikają z niższego czasu dostępu niż większej przepustowości. Kręcenie 6x daje podobnego kopa na 3070ti pomimo, że przepustowość ma na wyrost.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, sideband napisał:

Ile ludzi tyle interpretacji także nie zdziw się jak kogoś wprowadzisz w błąd, że brak plomby nie stanowi problemu.

To samo jest w przypadku MSI.

Piszę tylko co napisał support Asusa odpowiadając na maila.

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

:(

To chyba mi się pofarciło trochę. U mnie jest generalnie najlepiej w historii.

Prądy w Ampere są potężne. Napięcie GPU około 1V i 350W poboru. Musi piszczeć.

Edytowane przez malko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi