Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

A powiem ci że nawet nie sprawdzałem bo nigdy nic nie trzymam na auto :E nawet wentylatorami w obudowie i na chłodnicy cpu steruje ręcznie a do idle z powrotem skręcam 😇i tak od czasow xp kontrola nad powietrzem tak zostałem wychowany 🤭

Sprawdzę i dam znać jak chcesz zależy też o jakim obciążeniu mówimy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Send1N napisał:

A powiem ci że nawet nie sprawdzałem bo nigdy nic nie trzymam na auto :E nawet wentylatorami w obudowie i na chłodnicy cpu steruje ręcznie a do idle z powrotem skręcam 😇i tak od czasow xp kontrola nad powietrzem tak zostałem wychowany 🤭

Sprawdzę i dam znać jak chcesz zależy też o jakim obciążeniu mówimy ;) 

Maksymalnym i dzieki że mozesz przetestować :) 

EDIT tzn jakis furmark 15min lub 3dmark

Edytowane przez TheMikiVR6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na szybko z całego timespy (bo lepszego smarka nie posiadam) czyli bez mojego profilu uv w tym benchmarku jestem ~100mhz do tyłu 4-5c cieplej ale rpm na auto jest mniejszy bo zaledwie 39% pakuje.

Mogę zrobić z jakiejś gry i potrzymać miejsce gdzie będzie wysoki pobór te 15min to by lepiej pokazało.

79ba03eea9792.jpg

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to obecnie wygląda ze sterownikami , czy w kompie można zainstalować jednocześnie rtx 3080 i 6800xt i wybierać do gier , kartę która ma być wykorzystana ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz wyłączyć dane GPU w menedżerze zadań.

Możesz też korzystać z Hybrid GPU, ale dojdzie lag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można dorzucić soft za pośrednictwem którego da się tworzyć makra do menedżera urządzeń i sobie skrótami przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie tak myślałem , jak by dać z każdej karty osobny kabel do monitora , i włączać / wył karty w menedżerze , a na monitorze przełączać źródło , tylko czy przy instalacji się nie pogryzą sterowniki , no i przeskoczyć musiał bym na nowszą  platformę , bo na z490 miał bym max 2x8 pcie 3.0 , a to chyba już mało do tych kart , lepsze by było 2x8 pcie 4.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witajcie w nowym roku. Możecie mi coś powiedzieć o 3070 Aorus Master? Jakie TDP ma karta? Jak wypada kultura pracy tj. głośność i temperatury (GPU i Hotspot)? I najważniejsze - czy polecacie tę kartę?

Edytowane przez Astec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.12.2021 o 03:40, Send1N napisał:

Tak na szybko z całego timespy (bo lepszego smarka nie posiadam) czyli bez mojego profilu uv w tym benchmarku jestem ~100mhz do tyłu 4-5c cieplej ale rpm na auto jest mniejszy bo zaledwie 39% pakuje.

Mogę zrobić z jakiejś gry i potrzymać miejsce gdzie będzie wysoki pobór te 15min to by lepiej pokazało.

79ba03eea9792.jpg

Z wynikiem też jesteś w plecy chyba wyżej  napisałeś, że masz kartę z TPD 240/250 W czyli podobną do mojej.

U mnie wszystko na auto nawet ram XMP  procesor ograniczony do 6/12

Screen-Shot-12-31-21-at-08-19-PM.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No faktycznie cpu mam lepsze a gpu gorsze od ciebie, może dlatego że miałem włączony g-sync a program sam się burzy aby go wyłączyć :E aż sobie z ciekawości puszcze test bez bo mie zaniepokoiłeś 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Astec napisał:

Witajcie w nowym roku. Możecie mi coś powiedzieć o 3070 Aorus Master? Jakie TDP ma karta? Jak wypada kultura pracy tj. głośność i temperatury (GPU i Hotspot)? I najważniejsze - czy polecacie tę kartę?

Do 260wat.Jak większość 3070ek gdzie Pl nieoganicza.Karta jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Astec napisał:

Time Spy stock max 274,6W, GPU max 1980MHz, 71C, 2091 RPM, 1,0810V.

Max power limit to 300W.

W mojej szt grały cewki, a w 3 wentylatorach było słychać łożyska.

Dodatkowo problemy z poprawnym działaniem oprogramowania, którym steruje się podświetlenie i LCD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cewki padaka trafiłeś wentylator też ale chip dobry.Nie każdy dostanie 1980mhz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie Aorus Master (3070) to jaki model możecie od siebie polecić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

The new information suggests that the RTX 3090 Ti Kingpin would require dual 12-pin power connectors. This is the new generation PCIe Gen 5.0 power connector that we talked about. It has 12 standard pins and 4 data paths which are optional. It is unclear for now how will manufacturers call this connector, but it seems to be fully compatible with the existing NVIDIA 12-pin (Molex Microfit 3.0) connector.

By introducing dual 12-pin power connectors, the card could theoretically consume up to 1275W of power, which is a massive upgrade with nearly 750W more power than a potential 3x 8-pin configuration (max 525W).

Mają rozmach, ciekawe ile faktycznie karta po OC pociągnie i na ile chłodzenie pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile można maksymalnie zejść z napięciem na 3080? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Semi1 napisał:

Ile można maksymalnie zejść z napięciem na 3080? 

Minimalne napięcie jakie przyjmuje to 738mv , ale do gier chyba okolice 800mv będą najodpowiedniejsze , bez ucinania taktowania memory 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napięcie na GPU nie ma nic do taktowania pamięci, ale taktowania GPU już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, sideband napisał:

Napięcie na GPU nie ma nic do taktowania pamięci, ale taktowania GPU już tak.

A napięcie GPU nie wpływa przypadkiem na napięcie kontrolera pamięci? Jak kiedyś undervoltowałem GTX 480, to z 0.9V nie był stabilny nawet na fabrycznych ustawieniach MEM.

Na moim 3070Ti undervolt wygląda następująco (testowane w Quake 2 RTX):

Na stocku - 290W, 74 stopnie
Undervolt do 0.875V i 1905Mhz oraz zmieniony fan profile - 235W, 66 stopni. Pamięci podkręcone +1250 w MSI Afterburner.

W Q2 w 4K z raytracingiem nawet na undervolcie karta dobija 250W, z kolei w takim Forza Horizon 5 max ile weźmie to około 180W. W większości gier okolice 215-230W.

Edytowane przez Mark05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już nie te czasy kiedy napięcie na GPU wpływało na oc pamięci :E Od Keplera już nie ma tej zależności 😎

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie będą potrzebowały 500W, będą potrzebowały ponad 1000W 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, kadajo napisał:

No nie będą potrzebowały 500W, będą potrzebowały ponad 1000W 😂

I komputer będziemy chłodzić tak.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja do tej pory testowałem:

RTX 3070 Gigabyte Gaming OC - strasznie buczał, jak transformator. Poszedł do koparki.

MSI 3070 Suprim X - najcichsza karta jaką miałem pod względem "coil whine" i drugie miejsce z chłodzeniem:, niestety po 3 dniach stanął środkowy wiatrak a jak już ruszył (przy pomocy manualnej) strasznie terkotał.

MSI 3060 Ti gaming X - działa ok do tej pory, jest tak zwany "coil whine" ale znośny, po UV do 0.9- 0925 nie słyszalny.

RTX 3070 Asus Noctua (płytka Tufa) - miałem 3 egzemplarze (w odstępie 2-3 miesięcy). Jeżeli chodzi o chłodzenie to jest mistrz, Suprim może mu buty czyścić. Wszystkie szły na 2150 i zero odgłosu chłodzenia. Temperatura ledwo 60 z hakiem. NIESTETY straszy "coil whine" na każdej jednej. Zasilacze inne nic tu nie zmieniły (BQ Straight Power 11 850w - własny i 1000W - pożyczony, OCZ 650W - własny). One bardziej piszczały na 0.825v niż MSI suprim x na 1.1V. Coś tutaj poszło zdecydowanie nie tak Asusowi. Kolega kupił również jedną i oddał, dokładnie to samo. Może obudowa typu FD Define 7 by to wyciszyła, w FD Meshify 2 + wiatraki Noctua Asusy było słychać z 4-5 metrów. Nie rozumiem jak można zrobić kartę z najcichszym chłodzeniem i najbardziej piszczącą. Spece od Noctuy spisali się na medal, Niestety Asus poszedł po najniższej lini oporu i dał płytkę bez zmian marnej jakości. Szkoda, że MSI się nie dogadało z Noctuą.

Edytowane przez mocdyfer2
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi