Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pany pytanko z dupy: mam 3070Ti asus tuf na którego nie narzekam (cewki nie piszczą, sztuka spoko się trafiła), mam możliwość zamiany za tą samą kartę ale MSI X Trio. Gwarancja na podobny okres czasu, moja z komputronika, ta druga z jakiegoś kontrast systemy komputerowe. Zamiana byłaby z dopłatą dla mnie - posiadacz MSI chce się wymienić z racji na gabaryty jego karty. Jest sens czy sobie darować? (jeszcze moja kupiona za 3999, msi za 4699). Ja w budzie mam od uja miejsca, więc chyba im większa tym lepsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X Trio ma masywniejsze chłodzenie

Tuf tylko wyglada na dużą karte a w rzeczywistosci ma duzo plastiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukibossss napisał:

Ja w budzie mam od uja miejsca, więc chyba im większa tym lepsza? 

MSI ma lepsze chłodzenie wiec jest wyżej

Edytowane przez haryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tornado3 napisał:

Tuf tylko wyglada na dużą karte a w rzeczywistosci ma duzo plastiku

Że co? :E Jedna z niewielu kart która ma metalowy korpus. Plastik to w sumie wentylatory i wtyki do zasilania 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lukibossss napisał:

Pany pytanko z dupy: mam 3070Ti asus tuf na którego nie narzekam (cewki nie piszczą, sztuka spoko się trafiła), mam możliwość zamiany za tą samą kartę ale MSI X Trio. Gwarancja na podobny okres czasu, moja z komputronika, ta druga z jakiegoś kontrast systemy komputerowe. Zamiana byłaby z dopłatą dla mnie - posiadacz MSI chce się wymienić z racji na gabaryty jego karty. Jest sens czy sobie darować? (jeszcze moja kupiona za 3999, msi za 4699). Ja w budzie mam od uja miejsca, więc chyba im większa tym lepsza? 

Nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukibossss napisał:

Pany pytanko z dupy: mam 3070Ti asus tuf na którego nie narzekam (cewki nie piszczą, sztuka spoko się trafiła), mam możliwość zamiany za tą samą kartę ale MSI X Trio. Gwarancja na podobny okres czasu, moja z komputronika, ta druga z jakiegoś kontrast systemy komputerowe. Zamiana byłaby z dopłatą dla mnie - posiadacz MSI chce się wymienić z racji na gabaryty jego karty. Jest sens czy sobie darować? (jeszcze moja kupiona za 3999, msi za 4699). Ja w budzie mam od uja miejsca, więc chyba im większa tym lepsza? 

Jak wyżej - nie ma sensu. Asus 3070ti TUF ma cooler przeniesiony z RTXa 3080, więc waga tych kart podobna(~1,5 kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tornado3 napisał:

X Trio ma masywniejsze chłodzenie

Tuf tylko wyglada na dużą karte a w rzeczywistosci ma duzo plastiku

Ale bzdury gadasz,TUF posiada shroud oraz backplate wykonany z aluminium (oraz jak wiadomo - radiator wykonany z aluminium (finy) oraz miedzi - heatpipe oraz podstawa). O shroudzie oraz backplate nawet na pudełku jest wspominane,że są metalowe (choć trzeba nazwać po imieniu,że są wykonane z aluminium) :D Jedyne co TUF ma wspólnego z plastikiem,to wentylatory oraz złącza.
Zresztą kolega @AvengerGT już ci powiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga nie kłamie :thumbup:

3070 tuf - 1116g

3070 x trio -1460g

nie wiem jak jest z wersjami Ti ale z tego co doczytałem różnica sie zmniejsza do 150g na korzyść X trio (1400 vs 1550)

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X Trio ma masywniejszy radiator + jeden heatpipe więcej (TUF ma ich 5 + miedziana podstawa,a X Trio heatpipe w ilości sztuk 6 wraz z ich bezpośrednim kontaktem heatpipe z GPU) Ot,cała tajemnica. 3070 Ti TUF-a ma radiator przypominający ten z 3080 bądź identyczny z 3080,gdyż 3070 Ti ma kości GDDR6X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Tornado3 napisał:

Waga nie kłamie :thumbup:

3070 tuf - 1116g

3070 x trio -1460g

nie wiem jak jest z wersjami Ti ale z tego co doczytałem różnica sie zmniejsza do 150g na korzyść X trio (1400 vs 1550)

Dla 3060 ti ta sama waga, sprawdzane w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zienio napisał:

Dla 3060 ti ta sama waga, sprawdzane w domu

tak bo to są praktycznie te same konstrukcje

producenci nie tworzą 10 chłodzeń dla każdej karty z osobna tylko kopiują na 2-3 serie dla przykładu Strix 3070 ma takie same chłodzenie jak jej wyższy model 3080

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złapać Gigabyte RTX 3070Ti za 4400zl

 

Obecnie posiadam 3006 Ti też ta sama wersję 

 

Myślice że warto się przesiadać? Procek Ryzen 5600X , gram w 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na 3080 ale z braku laku why not 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low Profile (w komplecie powinien być "śledź" low-profile, sama karta jest zaprojektowana pod low-profile)

TDP 70Watt

Rewelacja (perf fps vs watt, chyba najmocniejsza karta low-profile, nie potrzebuje żadnych wtyczek 6/8pin, itd)... tylko te aktualne ceny :) 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RyszardGTS napisał:

Low Profile (w komplecie powinien być "śledź" low-profile, sama karta jest zaprojektowana pod low-profile)

TDP 70Watt

Rewelacja (perf fps vs watt, chyba najmocniejsza karta low-profile, nie potrzebuje żadnych wtyczek 6/8pin, itd)... tylko te aktualne ceny :) 

Taki pobór to ja rozumiem :) Ogólnie jak jest pobór blisko 150W to już jest dobrze. Powyżej 200W zaczynają się schody. A 350 i więcej to nieporozumienie dla mnie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne, nie myślałeś o konsoli ?

 

6 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Low Profile (w komplecie powinien być "śledź" low-profile, sama karta jest zaprojektowana pod low-profile)

TDP 70Watt

Rewelacja (perf fps vs watt, chyba najmocniejsza karta low-profile, nie potrzebuje żadnych wtyczek 6/8pin, itd)... tylko te aktualne ceny :) 

 

Ta karta ma więcej wad, niż zalet. :szczerbaty:

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2012 nie było problemu by ciągnąć Obliviona w FHD 60fps, a w 2022 jest problem by ciągnąć Wiedźmina 3 w 4K 60fps, bo karty są strasznie drogie. I to mimo, że Oblivion był w 2012 o rok młodszy, obie gry wyszły w polskiej wersji językowej w maju. Wyobraźcie sobie, że Nvidia sprzedaje w 2012 odpowiednik 7900 GS za msrp $250 i realną cenę znacznie wyższą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tornado3 napisał:

Waga nie kłamie :thumbup:

3070 tuf - 1116g

3070 x trio -1460g

nie wiem jak jest z wersjami Ti ale z tego co doczytałem różnica sie zmniejsza do 150g na korzyść X trio (1400 vs 1550)

Wszystko spoko, ale 3070Ti ma cooler od 3080, więc różnice znikną. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 23:03, uni.que napisał:

Siemaneczko, dzisiaj dotarła do mnie 3070ti Gigaybte Vision. Chciałem jak człowiek pograć sobie w Cyberpunka (ustawienia wszystkie na uber z RTX, tylko Vsync zbity do 60 i rozdziałka 1920x1080p), i strasznie hałasuje i się grzeje. Co gorsza, poczułem swąd spalenizny. Wyłączyłem grę i nie wiem co mam teraz robić, czyżbym miał wadliwy egzemplarz? 

Dzisiaj odpalę Cyferka to Ci powiem jak to wygląda na mojej 3070Ti FE w rozdziale 1440p. FE ma mniej wydajny układ chłodzenia, ale nie przypominam sobie, aby mi dobijał do 80oC w żadnym momencie. Robiłeś jakieś UV?

PS: zauważyłem, że po zainstalowaniu najnowszych sterowników od nV RTX zrobił się wyraźnie cieplejszy w grach ( przyrost temp rzędu 3-4 oC ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jaka dopłata jest sensowna z mojej strony, wymieniając na 3070ti na 3080 (taka sama wersja asus tuf)? 1500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Straszne, nie myślałeś o konsoli ?

Prędzej zamontuję klimatyzację niż kupię konsolę.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...