Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednego jestem zadowolony, cewki nie graja wiec trafilem dobrze w loterii :D Co do porownan to inny dzien, daj sie nacieszyc grami, zaraz ruszam z Cyberkiem :D

Karta schludnie komponuje sie na tle reszty, jest cicha i nie wybija sie poza reszte dzwiekow z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cewki, to Ventusy RTX 3xxx dobrze wypadają.

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI gaming 3070ti coś tam słychać czasami, ale w porównaniu do Inno X4 to jest cisza jeśli chodzi o cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fazoe_90 napisał:

Da się? Da się! MSi 3070ti trio jest pług&play. Różnica MSI 3070 ti gaming X trio do odpowiednika inno3d X4 jest bardzo duża. MSI na stocku trzyma ~73°C i wentyle ~ 1500 RPM. Inno ~83°C i 2500 RPM. To jest przepaść. Po zabawie krzywa obie niesłyszalne (MSI 1500 lub poniżej, Inno 1600 - 1800), zegary podobne z lekkim wskazaniem MSI (2025 vs 1995 obie przy 950mV), temperatura prawie przepaść (MSi ~65 vs Inno ~73). MSi droższy o 200 PLN co przy cenie 4400 - 4600 nie robi różnicy, chyba że wpadną 3080 po 5500 (jakości MSI gaming).

@PhoenixSoul jaki tam jest chip? Ten Asus to tuf czy coś niżej? Wrzuć proszę porównanie analogiczne do mojego.

Mój Inno3D x4 w wersji 3080ti również rewelacji nie ma w porównaniu do tego jak go zachwalano. Karta musi trzymać wysokie obroty aby trzymać temperatury w ryzach.

Asus to przepaść do Inno zupełnie inna kultura pracy ale nie ma róży bez kolców- w co 2 asusie piszczą cewki a w inno cisza poza głośnymi wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GorgeousFilthyCleanerwrasse-small.gif

Posiadacze którzy kupili używane GTX1080 za 1000-1100zł w 2020roku... :] 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Panek123 napisał:

Jakie macie doświadczenia z Gigabyte RTX 3080 gaming OC 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Panek123 napisał:

Jakie macie doświadczenia z Gigabyte RTX 3080 gaming OC 

Wg. specjalistów z tego forum GB to shiiittt.

A nawet wszystko shit, oprócz najwyższych modeli MSI i Asus ;)  Na hasło Asus TUF połowa forum wyciąga chusteczki :D 

 

Mam Gaminga 3080Ti, jest to poprawna karta, z dobrym chłodzeniem. W mojej minimalnie słychać cewki, obecnie używana z chłodzeniem wodnym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, IceMan75 napisał:

Mam Gaminga 3080Ti, jest to poprawna karta, z dobrym chłodzeniem. W mojej minimalnie słychać cewki, obecnie używana z chłodzeniem wodnym.

 

?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

?

Co w tym zabawnego ? ?

350W pod biurkiem to sporo ciepła. Zamontowałem wodę i chłodnice wyrzuciłem z kompa na brzeg biurka. W ten sposób nie mam podgrzewanego biurka :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wspominałem że coś się ruszyło z rękojmia 3080tki . 

Sklep rozpatrzył rękojmię , ale serwis Gigabyte już nie, odesłali mi ten sam egzemplarz, chociaż coś przy niej chyba grzebali, w back plate są przeciągnięte śruby i karta na bp ma wgnioty, jeszcze może bym to jakoś przeżył, ale zapakowanie karty wola o pomstę do nieba . Karta wrzucona w karton od pierwszej lepszej karty (odesłałem boxa), owinięta na 2 warstwy folia bąbelkową, latająca w tym kartonie.  Efekty tak zlewnego zapakowania niestety odbiły się na karcie ...

Śledź z wyjściami jest przełamany, że nawet jakbym chciał to jej nie zamontuje ... Jeden narożnik od bp jest przegięty, możliwe że dotyka lutow na pcb. Jakby odesłali kartę w oryginalnym kartonie to na 99.9% by wróciła w takim stanie jak ją odesłałem, na szczęście nagrałem unboxing, sklep został poinformowany o całym zajściu i są w kontakcie z serwisem Gigabyte . Co jak co, ale kartę za ponad 6k, tak zapakować na odczepnego to sobie nie wyobrażam. Karta dostała pisemne potwierdzenie sprawności 2.02 , a dojechała do mnie przedwczoraj ... Więc też się zbytnio nie spieszyło, mimo że serwis pl ja robił.  

8f408ed8f32f8b46.jpg

a94b82d858be7f3b.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąć po co GB zabudował plastikiem tylną część karty :/ nie poprawia to na pewno chłodzenia z frontu budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma nic lepszego jak karty które nie mają serwisu np palit czy sapphire.

Dostajesz nową albo kase.A tu kowalstwo artystyczne.Uda są dwa.Albo sie uda albo sie nie uda

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to patrzę to aż sam odczuwam zażenowanie. Więcej nie napiszę, bo dostane bana.

 

Sklep się już ustosunkował, do tego co dostałeś po "serwisie"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dagedy napisał:

Jak na to patrzę to aż sam odczuwam zażenowanie. Więcej nie napiszę, bo dostane bana.

 

Sklep się już ustosunkował, do tego co dostałeś po "serwisie"? 

Na razie są w monicie z serwisem, mam czekać na kolejną wiadomość . Ogólnie poza telefonem z sieci który musiał trafić do naprawy , to przez parę lat nie reklamowałem nic .. 

Ogólnie po tej akcji, chyba nigdy nie kupię karty od Gigabyte. Do sklepu zbytnio nie mogę mieć pretensji, załatwiają wszystko, są w stałym kontakcie. 

Teraz to raczej muszą drugą kartę dać, bo wątpię że uda się to naprawić, żeby nie było śladu . Bp jeszcze wymienia, ale shield chyba jest lutowany , wiec nie wiadomo czy w serwisie są w stanie go wymienić. Pcb też jakby na jednym odcinku jest w banan wygięte.  Według mnie karta była rozbierana bo widzę ślady, a termopadow w paru miejscach jak nie było, tak nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, novi napisał:

Ogólnie po tej akcji, chyba nigdy nie kupię karty od Gigabyte.

To tak jak ja TV Philipsa, właśnie z racji "ich przecudownego serwisu". Sam Gigabyte mocno mnie zdziwił co teraz odstawili, zapala mi się czerwona żarówka "nie kupować gigabyte" (a sporo miałem ich kart, no tak.... "gigabyte jest cacy gdy wszystko działa" z tego opisałeś, a gdy coś się zaczyna dziać "to gwarancja do bramy i się nie znamy")

Informuj w wątku o przebiegu tej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

Na razie są w monicie z serwisem, mam czekać na kolejną wiadomość . Ogólnie poza telefonem z sieci który musiał trafić do naprawy , to przez parę lat nie reklamowałem nic .. 

Ogólnie po tej akcji, chyba nigdy nie kupię karty od Gigabyte. Do sklepu zbytnio nie mogę mieć pretensji, załatwiają wszystko, są w stałym kontakcie. 

Teraz to raczej muszą drugą kartę dać, bo wątpię że uda się to naprawić, żeby nie było śladu . Bp jeszcze wymienia, ale shield chyba jest lutowany , wiec nie wiadomo czy w serwisie są w stanie go wymienić. Pcb też jakby na jednym odcinku jest w banan wygięte.  Według mnie karta była rozbierana bo widzę ślady, a termopadow w paru miejscach jak nie było, tak nie ma 

Jaki to jest sklep??

Gigabyte wysyła sprzęt do serwisu gdzieś w Europie.

Ja drugi raz wysłałem płytę główną celem naprawy i drugi raz jest OK.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

Jaki to jest sklep??

Gigabyte wysyła sprzęt do serwisu gdzieś w Europie.

OleOle . 

Mam kwitek z testu karty z Gigabyte polska, dokładnie Wrocław . 

Oczywiście będę pisał jak to się skończy . 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nic nie zmieniło to serwis Gigabyte naprawia w Polsce.

Ale fajna ta naprawa tak chyba z młotkiem i przecinakiem.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Passt napisał:

Jaki to jest sklep??

Gigabyte wysyła sprzęt do serwisu gdzieś w Europie.

 

Gigabyte ma podwykonawcę we Wrocławiu, o ile się nie mylę to przy Armii Krajowej w budynkach ATAL xd

Edytowane przez Dagedy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Jak się nic nie zmieniło to serwis Gigabyte naprawia w Polsce.

Mi pierwszym razem w X-kom powiedzieli ,że wysyłają płytę gdzieś w Europę. Teraz jest chyba podobnie.

Czekałem na zwrot sprzętu około 5 tygodni. W Polsce chyba by szybciej naprawili.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RyszardGTS napisał:

To tak jak ja TV Philipsa, właśnie z racji "ich przecudownego serwisu". Sam Gigabyte mocno mnie zdziwił co teraz odstawili, zapala mi się czerwona żarówka "nie kupować gigabyte" (a sporo miałem ich kart, no tak.... "gigabyte jest cacy gdy wszystko działa" z tego opisałeś, a gdy coś się zaczyna dziać "to gwarancja do bramy i się nie znamy")

Informuj w wątku o przebiegu tej sprawy.

w dobie pandemii i tak będziesz patrzył co wleci na promke?

2 minuty temu, Dagedy napisał:

Gigabyte ma podwykonawcę we Wrocławiu

we Wrocławiu wszyscy lutują od kiedy pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, teraz to chyba jest w gestii sklepu załatwić ta sprawę, bo składałem rękojmię wobec sklepu, można na ich stronie wybrać z jakiego rodzaju reklamacji chce skorzystać. Wiem, że rękojmia jest korzystniejsza dla konsumenta . 

Pierwsza niezgodność to już jest brak akcesoriów i oryginalnego pudełka, a kolejne to te uszk mechaniczne . 

Popatrzę na stare zdjęcia czy te pcb było takie przegięte, ale nie rzuciło mi się to wcześniej w oczy . I zbytnio nie ma jak się przegiąć pcb, skoro blok jest bardzo sztywny i metalowe backplate . Możliwe że karta dostała inny dystans niż powinna i ja zwichrowało . Jak się dobrze przyjrzeć po linii pcb to widać że przy shieldzie ucieka z 2mm do bp 

13a65dd4ee66b58f.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wina sklepu, że wysłali całość zamiast tylko karty. Jak wyślesz wszystko to później może wrócić tylko karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem 3 karty GB (z czego 2 sam popsułem ;) ). Wszystkie naprawione prawidłowo, ale faktycznie pudełek nie zwracają. Także jeśli oddajesz GB do reklamacji to bez ori pudełka najlepiej, chyba że sklep stwierdzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...