Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, frisss napisał:

kup lepiej coś z 3060TI zwykły 3060 jest słaby to wydajność 2070 którą wszyscy kupowali ze 3 lata temu po 2299zł  a ty sie teraz za to bierzesz 

Tak, tak, fajnie doradzacie. 3060ti to kilka stówek więcej. A rtx 3060 wystarczy na parę lat do grania w FHD. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, dawidoxx napisał:

A ile Cie ten radeon taniej wyszedł względem cen w Polsce? 50-100 pln? :E

pomijam już fakt że nie masz jescze karty u siebie,   a do tego dochodzi sprawa  "globalnej" gwarancji , ktora jest tylko fajnym sloganem marketingowym i zdarza się czesto, że sprzęt kupiony w stanach musi być reklamowany na miejscu, bo serwis obsluguje tylko klientów w USA.

Ja miałem problem u asusa żeby zareklamować  kartę kupiona w Norwegii a też niby miała być obsługiwana pomoc w ramach globalnej GW. :)

Radeon wyszedł 565 dolarów bez dodatkowych kosztów. Nie wiem jaki będzie kurs gdy będę płacił tej osobie. Z tego co widzę to w PL kosztuje 3250 zł, czyli sporo drożej. Nie żałuję zakupu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wszystkim za komentarze. Zaznaczę tylko że będzie to przesiadka z rtx 1650 4GB na wersję rtx 3060. Sądzę że to dobra zamiana. Jak bym miał oczywiście pieniądze to bym wziął nawet rtx 3080 TI lub 3090. Uważam jednak że na dzień dzisiejszy dla 12 latka to będzie i tak duży przeskok. Jeszcze raz dziękuję.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Kynareth napisał:

Radeon wyszedł 565 dolarów bez dodatkowych kosztów. Nie wiem jaki będzie kurs gdy będę płacił tej osobie. Z tego co widzę to w PL kosztuje 3250 zł, czyli sporo drożej. Nie żałuję zakupu.

Co oznacza "bez dodatkowych kosztów"? W cenie jest cło i podatek czy koszty celno skarbowe pokryje nadawca?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Dagedy napisał:

Co oznacza "bez dodatkowych kosztów"? W cenie jest cło i podatek czy koszty celno skarbowe pokryje nadawca?

Osoba przylatuje z USA i zabierze kartę ze sobą do samolotu nad siedzenie. Więc bez cła, a podatek już w cenie i tam jest niski.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Kynareth napisał:

Ngreedia taka już się zrobiła, że za cenę sprzed 3-4 lat dostajesz wydajność sprzed 3-4 lat.

Lepiej tak jak ja kupić Radeona w USA.

Przed zakupem karty polecam obejrzeć w całości dokument o Nvidii:

Rzeczywiście! 1.5 roku płakałeś w tym temacie na ceny, po czym zdecydowałeś się kupić kartę na drugim końcu świata, bez ważnej gwarancji w EU na dodatek na kilka miesięcy przed następną generacją. Interes życia, a raczej rzycia :E

• Like 1
  • Haha 10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehhee tragedia.Od tych liczeń % jak kiedyś było ,pomieszało mu sie w głowie

• Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Kynareth napisał:

Osoba przylatuje z USA i zabierze kartę ze sobą do samolotu nad siedzenie. Więc bez cła, a podatek już w cenie i tam jest niski.

Ja tu polecam się zapoznać z obowiązującymi przepisami, powyżej 430 EUR towar powinien być zgłoszony w momencie przylotu spoza strefy Schengen. Możesz iść przez bramkę "nic do zgłoszenia", ale jak zostaniesz trafiony to koszty się zmienią - cło + podatek + mandat

Dz.U.2021.685 t.j.

Wersja od: 1 lutego 2022 r. do: 30 czerwca 2022 r.

Art.  56.  [Import towaru w bagażu osobistym]

1. Zwalnia się od podatku import towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego przybywającego z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju, jeżeli ilość i rodzaj tych towarów wskazuje na przywóz o charakterze niehandlowym, a wartość tych towarów nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 300 euro.

2. W przypadku podróżnych w transporcie lotniczym i morskim zwolnienie, o którym mowa w ust. 1, stosuje się do importu towarów, których wartość nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 430 euro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, nikt niczego nie ocli bo to prezent jest, a poza tym to nawet nie był mój pomysł i ryzyko jest po stronie przybywającego ze Stanów. Ja do tej pory nawet tego nie opłaciłem tylko ta osoba.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak już o cenach mowa to mam dla was rozmowę na poziomie, kumpel sprzedaje 1060 i miał chętnego :E 

Screenshot_20220428-134220.jpg?width=219

Edytowane przez Send1N
  • Haha 14

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Send1N napisał:

Jak już o cenach mowa to mam dla was rozmowę na poziomie, kumpel sprzedaje 1060 i miał chętnego :E 

Screenshot_20220428-134220.jpg?width=219

Ja swojego GTX 1050ti sprzedałem w marcu na 500zł. :E Taki 1060 3GB chodzi po 600 zł. :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie przez wojnę to przez kryzys ?

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry.

Panowie którą kartę byście wybrali 3060 ti od Gigabyte'a

Vision OC czy Gaming Pro OC ?

Pozdrawiam.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Seria Gaming miewa dłuższą gwarancję. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, cruze napisał:

Dzień dobry.

Panowie którą kartę byście wybrali 3060 ti od Gigabyte'a

Vision OC czy Gaming Pro OC ?

Pozdrawiam.

Z ich gownianymi wtyczkami zadna :szczerbaty:

• Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gigabyte RTX 3060Ti Vision OC i Gaming OC Pro mają wtyczki zasilania na laminacie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie mam do Was pytanko.

Nabyłem 3080 Strix

Cewki piszczą, ale da się z tym żyć. Kiedy włączę jakiś benchmark czy grę i w opcjach włączę vsync to robi się cisza. Z jedynym małym ale.

W Cyberpunk 2077 mam średnio 60 klatek/s. Bez żadnego ogranicznika wszystko na max bez dlss. I karta wydaje dosyć dziwne dźwięki. Nie klasyczne piszczenie cewek. Turkotanie pyrkanie. Nie wiem jak to nazwać.

Sprawdziłem jeszcze Asusa Tuf. Tu jest tak samo. Zasadniczo karta ma sporo cichsze cewki niż Strix, ale sam dźwięk jest identyczny.

Dla przykładu choćby w Wiedźminie 3 bez vsync jest około 200 klatek i piski cewek w obu kartach. Włączam vsync i cisza jak makiem zasiał przy 60 klatkach.

Charakterystyka jest identyczna tylko TUF nieco cichszy.

Nie robiłem undervolta jak na razie i wolałbym uniknąć (wolałbym nie musieć nowej, drogiej karty poprawiać), ale sprawdzałem obie karty na różnych ustawieniach asus gpu tweak. Tryby OC, Default i Silent.

Z każdym razem tak samo.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, 860lacov napisał:

Nie robiłem undervolta jak na razie i wolałbym uniknąć (wolałbym nie musieć nowej, drogiej karty poprawiać)

Nie rozumiem takiego podejścia.

Zawsze warto poprawić fabrykę żeby było lepiej i to za darmo.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, 860lacov napisał:

(..)

Cewki piszczą, ale da się z tym żyć. Kiedy włączę jakiś benchmark czy grę i w opcjach włączę vsync to robi się cisza. Z jedynym małym ale.

W Cyberpunk 2077 mam średnio 60 klatek/s. Bez żadnego ogranicznika wszystko na max bez dlss. I karta wydaje dosyć dziwne dźwięki. Nie klasyczne piszczenie cewek. Turkotanie pyrkanie. Nie wiem jak to nazwać.

(..)

Po prostu piszczenie jest w twojej karcie przy wysokim poborze prądu, a w Cyberpunk 2077 masz to nawet przy 60 klatkach (przy twoich ustawieniach).

Propozycje obejścia:

• Undervolting zmniejszy pobór.
  • Zmniejsz detale w grze żeby przy tych 60 klatkach zmniejszyć obciążenie (zacznij od włączenia DLSS performance). Ogranicznik 60 klatek pozostaw włączony.
  • Zmniejsz power limit.

Efekt będzie zależał od tego od jakiej mocy karta ma ten problem i o ile % zrobisz te zmiany.

Edytowane przez Richard
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, IceMan75 napisał:

Mam strixa- ta karta wymaga natychmiastowego UV daj 1800 na rdzeniu i 0.8mv na napięciu i testuj. Będzie ciszej i chłodniej :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Między 0.8v a stock jest przepaść w głośności cewek, zresztą tak jak i w poborze mocy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, JaN008 napisał:

Między 0.8v a stock jest przepaść w głośności cewek, zresztą tak jak i w poborze mocy. 

Dokładnie tak :) i dodatkowo niższa temperatura, co przy tym piekarniku nie bez znaczenia. Można zrobić jeszcze jeden profil, dać na rdzeniu 2000mhz i testować ile da się zejść z napięciami. A i jeszcze pamięcią można trochę podciągnąć, Asus dobrze je chłodzi wiec można sobie pozwolić na małe oc

Edytowane przez Semi1
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, IceMan75 napisał:

Jeszcze kilka lat temu pierwsze co robiłem to zabawy różnego rodzaju krzywymi, biosami itd.

Teraz wolałbym spokój. Stąd podejście.

Ja rozumiem chęć zabawy i nawet popieram. Każdy może sobie dłubać, w czym zechce, jednak fajnie jak kupujesz coś dobrego i później bawisz się w tuning żeby było lepiej.

W tym wypadku zabawa w tuning to naprawianie mankamentów.

Teraz, Semi1 napisał:

Mam strixa- ta karta wymaga natychmiastowego UV daj 1800 na rdzeniu i 0.8mv na napięciu i testuj. Będzie ciszej i chłodniej :)

Chodzi o to żeby zmniejszyć fabryczne OC na 1800mHz?

Sprawdzę UV. Możecie mi podpowiedzieć czy musi być MSI after burner?

Zainstalowałem soft od Asusa (powód taki jak do poprzedniej wypowiedzi — dla wygody. Soft rozpoznaje kartę i ma do niej wbudowane profile Silent, default, OC) i jest tam kontrola napięcia. Jednak albo tego nie rozumiem albo można je tam tylko podnosić.

Edytowane przez 860lacov
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi