Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze dobre AIO, które zgniecie to chłodzenie i nie zajmie "miliona" slotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Custom loop jest jeszcze lepszy, lecz co z tego, jak trzeba mieć odpowiednią obudowę do chłodzenia wodnego. ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No takie chłodzenie to ja rozumiem :D

Za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Custom loop jest jeszcze lepszy, lecz co z tego, jak trzeba mieć odpowiednią obudowę do chłodzenia wodnego. ?

 

 

Do AIO nie trzeba mieć wielkiej budy do tego masz sporo możliwości montażu i wszystkie sloty poniżej nie zostają zasłonięte.

Takie klocki nie stanową problemu póki nie potrzebujesz wolnych slotów pci-express. Już to przerabiałem lata temu z MK26 z pełnowymiarowymi wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Lepsze dobre AIO, które zgniecie to chłodzenie i nie zajmie "miliona" slotów.

jakie ? podaj przykład , bo jak ma być  cicho i z dobrymi temperaturami to układ na 1x360 słabo sobie radzi , dopiero 2x360 pozwala trzymać wentyle poniżej 1000rpm i zapewnić dobre temperatury (47'C/65'C/55'C-gpu/hotspot/mem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz to sobie założysz AIO z CPU może być i 360.

Już przy 300W na AIO masz temperatury, które są nieosiągalne na powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury uzyska się na pewno lepsze , tyle że to ciche nie będzie na 1x360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Do AIO nie trzeba mieć wielkiej budy do tego masz sporo możliwości montażu i wszystkie sloty poniżej nie zostają zasłonięte.

Takie klocki nie stanową problemu póki nie potrzebujesz wolnych slotów pci-express. Już to przerabiałem lata temu z MK26 z pełnowymiarowymi wentylatorami.

Nie każda obudowa ma sensowne rozwiązanie dla chłodnic 360/420mm, w mojej obudowie jest miejsce, ale całe ciepłe powietrze byłoby wrzucane do środka obudowy.

Do karty dźwiękowej mam 5 slotów, więc karta na 4 sloty nie stanowi dla mnie problemu, a tym bardziej dla obudowy, która posiada bardzo dobry przepływ powietrza.

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
 

Nie każda obudowa ma sensowne rozwiązanie dla chłodnic 360/420mm, w mojej obudowie jest miejsce, ale całe ciepłe powietrze byłoby wrzucane do środka obudowy.

Do karty dźwiękowej mam 5 slotów, więc karta na 4 sloty nie stanowi dla mnie problemu, a tym bardziej dla obudowy, która posiada bardzo dobry przepływ powietrza.

Ja specjalnie porzucilem budowe kompa w mojej ulubionej obudowie Fractal Meshify C bo nic sie w niej nie miescilo, ani GPU z porzadnym chlodzeniem, ani AIO (315mm max gpu i wlasciwie zadnego miejsca na radiatory od AIO), a z tego co widze ta Noctua ma tylko 310mm dlugosci, czyli idealnie by sie zmiescila ?

Jak wyjdzie RTX 4080 z tym samym chlodzeniem to mnie bedzie kusić żeby zrobić build z tej karty + Noctua D15s w Meshify C. :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę rozważałem taką opcję, żeby dać AIO na GPU na front, ustawić to na wywiew, tylko na dole 140+120 zostawić wlotowe, a AIO na CPU zostawić 420, tylko przestawić tylny wentyl na wwiew, żeby ssał od razu pod radiator. Wtedy nie byłoby wrzucania ciepłego powietrza do środka, choć byłby wwiew lekko może upośledzony. Tyle, że w obu lokalizacjach ten wwiew byłby na styk z radiatorem pod kątem 90 stopni, nie potrzebowałoby jeździć powietrze po płycie głównej, bo nie powinno być piekarnika. A gdyby jednak potrzebowało wiać po płycie i chłodzenie VRM z tego wiatraczka 40 mm na bloku od LF2 by nie starczało, to od biedy można byłoby powiesić na trytytkach coś wwiewnego na slotach PCI z jednej strony, a przez zatokę 5'25'' z drugiej. Kiedyś to trzeba będzie przetestować. Dziurę w boku budy też można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
 

Przez chwilę rozważałem taką opcję, żeby dać AIO na GPU na front, ustawić to na wywiew, tylko na dole 140+120 zostawić wlotowe, a AIO na CPU zostawić 420, tylko przestawić tylny wentyl na wwiew, żeby ssał od razu pod radiator. Wtedy nie byłoby wrzucania ciepłego powietrza do środka, choć byłby wwiew lekko może upośledzony. Tyle, że w obu lokalizacjach ten wwiew byłby na styk z radiatorem pod kątem 90 stopni, nie potrzebowałoby jeździć powietrze po płycie głównej, bo nie powinno być piekarnika. A gdyby jednak potrzebowało wiać po płycie i chłodzenie VRM z tego wiatraczka 40 mm na bloku od LF2 by nie starczało, to od biedy można byłoby powiesić na trytytkach coś wwiewnego na slotach PCI z jednej strony, a przez zatokę 5'25'' z drugiej. Kiedyś to trzeba będzie przetestować. Dziurę w boku budy też można zrobić.

Ofc z przodu mozesz miec wywiew bez problem, wtedy ustawiasz z tylu wentyl na wwiew do srodka. Nawet Corsair tak poleca przy malych obudowach:

Ja taki setup testował i było git, ani plyta glowna, ani RAM, ani dysk NVME sie nie nagrzewaly.

X4KPL94.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prostszych rzeczy tego typu pamiętam, że kiedyś ktoś z Le Grand Macho RT miał lepsze wyniki po przestawieniu kierunku. Ssał na radiator bezpośrednio zza obudowy sysfanem i kij z tym, że bliżej dachu niż podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Na co najsensowniej wymienić kartę MSI GTX 980 Ti na dzień dzisiejszy?

Davinci Resolve, gry typu Dying Light 2. Monitor 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak 4k to 3080 w góre albo czekać do następnej generacji  :D 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak 4k to 3080 w góre albo czekać do następnej generacji  :D 

No takie "prawie"4K ;)

3440 x 1440 (UWQHD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Szanowni,

Na co najsensowniej wymienić kartę MSI GTX 980 Ti na dzień dzisiejszy?

Davinci Resolve, gry typu Dying Light 2. Monitor 4k

Wypadło by podać podstawową specyfikę komputera... Aby wiedzieć jaką kartę dołożyć.

Gry wiemy.

Monitor i rozdzielczość znamy.

Ale nie znany budżetu i co Ci w budzie do tej pory siedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Noctua zaprojektowala chlodzenie do 3080 i zmiotła z planszy całą konkurencje. Temperatury jak przy AIO, karta chłodna mimo 350-370W. Rdzen 58 stopni, pamieci 68 stopni

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-noctua-oc/34.html

Przy tych samych obrotach ma o 20 stopni mniejsze tempy niz MSI Supreme :E

Ty to chyba pod jakimś kamieniem siedzisz :E

To samo można było zrobić lata temu, wystarczy mieć kartę z dużym radiatorem i samemu dopasować odpowiednią ilość i wielkość wentylatorów pełnoprofilowych.

Przykład z 1080Ti 48 stopni na rdzeniu. ;)

https://www.pcgameshardware.de/Geforce-GTX-1080-Ti-11G-Grafikkarte-265855/Videos/raw-and-uncut-lueftermod-palit-1227233/

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ngreedia taka już się zrobiła, że za cenę sprzed 3-4 lat dostajesz wydajność sprzed 3-4 lat.

Lepiej tak jak ja kupić Radeona w USA.

 

 

Nie żałuję zakupu.

:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak żałuję. Polak mądry po szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A jednak żałuję. Polak mądry po szkodzie.

jeszcze bym zrozumiał gdybyś siedział na forum ze 2 miesiące 

co Ty robiłeś tutaj przez 14 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

jeszcze bym zrozumiał gdybyś siedział na forum ze 2 miesiące 

co Ty robiłeś tutaj przez 14 lat ?

Przez 14 lat nie miałem problemów ani z kartami Nvidii ani z AMD. Tylko instalowałem sterowniki. Kto by się spodziewał takich jajc i takich cen?

W ogóle Nvidia to inny komfort. Wreszcie doprowadziłem komputer do stanu pełnej używalności, ze starą 1060 i nawet nie musiałem go restartować po instalacji sterowników, a przy AMD musiałem. Wolę 3060 od 6700 XT, poważnie. Zmieniłem zdanie. Jednak karty AMD to nie ten poziom co Nvidia i rozumiem czemu ludzie wybierają zielonych. Niestety, pewnie do 4060 jeszcze z rok może być i nie wiadomo jaka dostępność.

Niestety, okazuje się, że po usunięciu wszystkiego AMD i zrestartowaniu komputera jest nawet gorzej, bo YouTube nadal klatkuje, a gry się nawet nie chcą włączyć poprawnie. Trzeba będzie chyba cały system przeinstalować na nowym SSD. Czyli 6700 XT skopał mi komputer... ?

Edytowane przez Kynareth
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowanie może nie pomóc, prawdopodobnie dysk do wymiany a może i płyta.

W darknecie mówi się na to KLĄTWA AMD :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klątwa nvidii. Za zdrade ??

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do karty dźwiękowej mam 5 slotów, więc karta na 4 sloty nie stanowi dla mnie problemu, a tym bardziej dla obudowy, która posiada bardzo dobry przepływ powietrza.

Świetny pomysł wkładać cokolwiek bezpośrednio poniżej takiego kloca ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...