Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lukibossss napisał:

I tak każdy robi UV to nie wiem na co wam te power limity...

Dokładnie, od 3080 zaczyna się tylko UV a nie żadne tam OC

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Semi1 napisał:

Dokładnie, od 3080 zaczyna się tylko UV a nie żadne tam OC

Dlaczego ? Jak się ma dobry zasilacz, nie przeszkadza komuś hałas to czemu nie kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, koneser napisał:

Dlaczego ? Jak się ma dobry zasilacz, nie przeszkadza komuś hałas to czemu nie kręcić?

Miałeś te karty w ręku ze tak piszesz? Mój Strix wali do 450W a po UV ale to momentami max do 250W zysk z wyższego zegara żaden w porównaniu z tym co się dzieje w budzie komputera a o pokoju w której jest PC już nie wspomnę- co kto woli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, OC ma sens tylko, gdy karta faktycznie jest w stanie utrzymać zegary cały czas a wysokie PL wcale jej tego nie ułatwi, dodatkowo potrzeba mega wydajnego chłodzenia.
Dzis w kartach zamiast OC robi się UV i większości przypadków daje to lepsze wyniki całościowo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Semi1 napisał:

Miałeś te karty w ręku ze tak piszesz? Mój Strix wali do 450W a po UV ale to momentami max do 250W zysk z wyższego zegara żaden w porównaniu z tym co się dzieje w budzie komputera a o pokoju w której jest PC już nie wspomnę- co kto woli...

Miałem i to nie jedną :) Aktualnie mam FE i brakuje power limitu i wydajności chłodzenia :)  Pokój dogrzewa mi pewne urządzenie o mocy 1000w, daję radę. PC też.

 

Oczywiście mówię o rozsądnym OC z połączeniem z UV, dobranie napięcia w okolicy 1V i zegar na 2000mhz+, to już da 7% względem okolicy 1850mhz na fabrycznych nastawach bądz po UV. Tylko do tego potrzeba już power limitu 400w+ i dobrego chłodzenia.

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukibossss napisał:

Najtańszy/najgorszy model ;)

3080ti Trio-x sprzedałem od strzała za 4.7k ;)

Sensowny model z gwarancją w przypadku 3090 to ponad 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, koneser napisał:

Oczywiście mówię o rozsądnym OC z połączeniem z UV, dobranie napięcia w okolicy 1V i zegar na 2000mhz+, to już da 7% względem okolicy 1850mhz na fabrycznych nastawach bądz po UV. Tylko do tego potrzeba już power limitu 400w+ i dobrego chłodzenia.

Tylko na ile się to klatek przełoży, zazwyczaj to są marginalne wartości których nie odczujemy tak naprawdę, szkoda marnować moc i żyłować kartę tak naprawdę.
Taka sztuka dla sztuki trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, kadajo napisał:

Tylko na ile się to klatek przełoży, zazwyczaj to są marginalne wartości których nie odczujemy tak naprawdę, szkoda marnować moc i żyłować kartę tak naprawdę.
Tak sztuka dla sztuki trochę.

+100W = +1fps :E Marketing Asusa/MSI robi robote, w koncu na tym zarabiaja. Cewki moga piszczec, termopady moga nie stykac, ale OC i +200W powerlimitu musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Tylko na ile się to klatek przełoży, zazwyczaj to są marginalne wartości których nie odczujemy tak naprawdę, szkoda marnować moc i żyłować kartę tak naprawdę.
Tak sztuka dla sztuki trochę.

no 7%, zamiast 60 fps masz 64. Niektórzy za taką różnicę płacą tysiące (3090 ti).  Po za tym niektórzy lubią bawić się w podkręcanie czy to procka ramu czy gpu. Nie widzę w tym nic złego żeby kogoś wyśmiewać xd @FynyxDuppelExpert

Edytowane przez koneser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest zabawne bo te 4 klatki można osiągać na tyle innych, tańszych sposobów a w ślepym teście i tak nie będziesz wiedział jak to zostało dokonane :D
Żeby nie było ja nikogo nie oceniam... :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W 3090Ti placisz za szacun na dzielni lub w tabelkach benchmarkowych, ze masz najwiecej jednostek cieniujacych, najwiecej jednostek RT, najwieksza przepustowosc pamieci. Pod wzgledem wydajnosci w grach to jest kompletnie nie oplacalne. +3090Ti ma o wiele lepsze bebechy (sekcja zasilania itp itd) niz nawet najlepszy 3090, przez co poprostu wytrzyma o wiele dluzej niz juz fabrycznie wyzylowany 3090.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

I to jest zabawne bo te 4 klatki można osiągać na tyle innych, tańszych sposobów a w ślepym teście i tak nie będziesz wiedział jak to zostało dokonane :D
Żeby nie było ja nikogo nie oceniam... :D

 

No można, podkręcisz procka i masz kolejne 4 klatki, wyciśniesz RAM (dobre bdie) i też coś zyskasz. I tak wychodzi te 10% różnicy względem wszystkiego na stock. Niektórzy to też po prostu lubią, na prąd nie patrzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, koneser napisał:

No można, podkręcisz procka i masz kolejne 4 klatki, wyciśniesz RAM (dobre bdie) i też coś zyskasz. I tak wychodzi te 10% różnicy względem wszystkiego na stock. Niektórzy to też po prostu lubią, na prąd nie patrzą :)

OC dla sportu to co innego, mi raczej chodzi o żyłowanie właśnie dla tych paru klatek. Oczywiście tak tylko sobie rozmawiamy, sam kiedyś cisnąłem ile mogłem just for fun :D
W sumie dałem sobie z tym spokoj bo szkoda mi wydawać było na to kasę ?:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

OC dla sportu to co innego, mi raczej chodzi o żyłowanie właśnie dla tych paru klatek. Oczywiście tak tylko sobie rozmawiamy, sam kiedyś cisnąłem ile mogłem just for fun :D
W sumie dałem sobie z tym spokoj bo szkoda mi wydawać było na to kasę ?:E

Ja zamieniłem swoją 3080 ti FE na właśnie Palita gamerocka. Zarobię na tym z 500 zł i będę miał o wiele lepszą kartę ( chłodzenie, potencjał oc). Tak to też się uspokoiłem, kiedyś tysiące w lc pakowałem. Ogólnie studnia bez dna.

Edytowane przez koneser
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kadajo napisał:

Taka sztuka dla sztuki trochę.

poniekąd na tym to polega

nikt przecież nie oczekuje że z 3080 zrobi kliknięciem nagle 3090 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu nie zwodujesz skoro juz masz doswiadczenie? Za 600zł blok wodny + reszte juz pewnie masz skoro sie bawiles. Chlodzenie wodne rządzi w przypadku Ampera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

poniekąd na tym to polega

nikt przecież nie oczekuje że z 3080 zrobi kliknięciem nagle 3090 ;)

No niby tak. :D

Mnie to przestało bawić jak producenci zrozumieli ze można na tym kosić 2x więcej hajsu ot, tak :E
Teraz po prostu wybieram to co jest optymalne dla mnie a w OC się nie bawie bo dzis się wszytko samo OC'uje :E

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

Ja to tam wtedy widziałem tylko MSI 3090Ti za 6999zł i to przez 15 min bo potem niedostępna.

A w jakiej cenie był ten 3080Ti Suprim i w jakiej Trio ? Pamiętasz może ?

Suprim 5250. trio 5150, Suprim poszedl momentalnie, Trio "wisialo" jakis czas.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alighieri napisał:

Suprim 5250. trio 5150, Suprim poszedl momentalnie, Trio "wisialo" jakis czas.

Pytanie ile mieli tych kart, bo moje zamówienie na SuprimX najpierw przyjęli i zaczęli realizację, by następnego dnia anulować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gryzmak napisał:

Pytanie ile mieli tych kart, bo moje zamówienie na SuprimX najpierw przyjęli i zaczęli realizację, by następnego dnia anulować ?

A to też pisałem na forum, że pewno będą anulować... Czyli być może jednak błąd... Pisałem, że to była za dobra cena i albo błąd, albo mieli ze  5szt...

Jak by to nie był błąd to By ci nic nie anulowali bo system jest tak skonstruowany, że nie klikniesz na zakup jeśli ktoś inny kupuje lub jest już brak... To wszystko wskazuje na błąd. Że było ze 100 szt. i każdy kupował...

Komuś się udało kupić po tych cenach ? Komuś jeszcze anulowano ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

No niby tak. :D

Mnie to przestało bawić jak producenci zrozumieli ze można na tym kosić 2x więcej hajsu ot, tak :E
Teraz po prostu wybieram to co jest optymalne dla mnie a w OC się nie bawie bo dzis się wszytko samo OC'uje :E

Bo w "normalnym" świecie (czyt. ze 3 generacje temu) taki 3070 byłby kartą 160 W TDP, a dopiero po OC osiągałby z 240, gdzie 50% wzrost zużycia energii przekładał by się na 30% wzrost wydajności xD stety niestety, w tej chwili głównym parametrem jest właśnie power limit, którego z jednej strony nie idzie podnieść jeszcze bardziej (poza "ekstremalnymi" wersjami), z drugiej i tak jest on ustawiony na punkt pracy już daleko poza optymalnym, a mechanizmy turbo cisną żeby nawet gówniane wersje do niej dobijały, nawet przy niekorzystnych warunkach pracy (głośno, gorąco). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, hubio napisał:

A to też pisałem na forum, że pewno będą anulować... Czyli być może jednak błąd... Pisałem, że to była za dobra cena i albo błąd, albo mieli ze  5szt...

Jak by to nie był błąd to By ci nic nie anulowali bo system jest tak skonstruowany, że nie klikniesz na zakup jeśli ktoś inny kupuje lub jest już brak... To wszystko wskazuje na błąd. Że było ze 100 szt. i każdy kupował...

Komuś się udało kupić po tych cenach ? Komuś jeszcze anulowano ?

Do mnie dzwonili, że muszą anulować, bo nie mają tej karty na stanie. Na pytanie to czemu system przyjął zamówienie usłyszałem, że musiał wystąpić błąd. Pewnie mieli parę sztuk ale jak wszyscy się rzucili to system zgłupiał ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Gryzmak napisał:

Do mnie dzwonili, że muszą anulować, bo nie mają tej karty na stanie. Na pytanie to czemu system przyjął zamówienie usłyszałem, że musiał wystąpić błąd. Pewnie mieli parę sztuk ale jak wszyscy się rzucili to system zgłupiał ?

I tak się kończą wielkie wyprzedaże mające rzekomo zwiastować wielkie spadki cen... ? Nawet w necie opisywano tą akcję jako prognostyk nie wiadomo czego już nie mówiąc tutaj.... 3090Ti za 6999zł ? Jak normalnie są po 10-11k...

No, ale teraz wszyscy będą pisać, że "już latem przecież spadły ceny 3090Ti do 6999zł..." A już zapomną dodać o tych anulacjach, dostępności i czasie trwania tej oferty... ?

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kadajo napisał:

Dzis w kartach zamiast OC robi się UV i większości przypadków daje to lepsze wyniki całościowo.

Bo to teraz takie OC poprzez UV ;)

15 godzin temu, Semi1 napisał:

Mój Strix wali do 450W a po UV ale to momentami max do 250W

No chyba jednak nie ;) Dużo zależy od gry. Ja mam np. w Suprimie UV na 0.875 i w takiej Forzie Horizon 5 pikuje do ponad 300W, nie wspominając o Strażnikach Galaktyki, gdzie dobija do 400W ! Oczywiście są gry gdzie jest te 220W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...