Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, kadajo napisał:

Ale trzyma ci stabilnie te zegary ?

Dlatego mam w sygnaturze rzeczywisty zegar wpisany na 0.956v bo tak naprawdę to mam na tablicy 2085 ale spada do 2055 w pewnym momencie i końcowo utrzymuje się na 2070, powyżej tego już jest ogólnie gorzej fakt na 0.975 mogę w niektórych grach zrobić pełne 2100 ale w większości już się odbija od limitu 250w przez co jest gorzej niż na 0.956 i nawet po zmianie biosu od evgi 260w (od strixa 325w jakoś lipnie to działało, dropił mi zegar do 1800mhz cały czas mimo że karta przyjeła bios ?)

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie w samym biosie coś decyduje jakie zegary w jakich warunkach maja pracować czy limicie mocy ?
Kurna to ładne rzeczy się dowiaduje. Jeszcze raz żebym dobrze zrozumiał, podniesienie limitu mocy spowoduje ze karta będzie dropić dopiero przy znacznie wyższej temperaturze tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ;)

3080 Tuf 12GB czy 3080 Gigabyte Gaming OC 12 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczałka vs. wyjące wentyle.

Z drugiej strony czy Ty przypadkiem nie miałeś już MSI RTX 3080 Suprim? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie TUF.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Valeri napisał:

Panowie i Panie ;)

3080 Tuf 12GB czy 3080 Gigabyte Gaming OC 12 GB ?

TUF Asusa ma najlepsze chłodzenie dla 3080.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF a na gigabyte to:

Mentzen u Rachonia - Wykop.pl

:E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb59 napisał:

Piszczałka vs. wyjące wentyle.

Z drugiej strony czy Ty przypadkiem nie miałeś już MSI RTX 3080 Suprim? 

Nie wiem gdzie ludzie słyszą te cewki...  ? albo mam ogromne szczęście bo 4 karta z rzędu czyli Asus tuf albo nie słyszę tych cewek, ALE NIGDY nie słyszałem jakiś odgłosów z karty... Tzn na 1660Ti słyszałem irytujący odgłos włączania wentyli i musiałem ustawić tak krzywą aby minimalnie, ale cały czas chodziły. W każdym razie piszczących cewek nigdy nie słyszałem... :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Passt napisał:

TUF Asusa ma najlepsze chłodzenie dla 3080.

Potwierdzam.

Posiadam TUF i karta wymiata kulturą pracy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, hubio napisał:

Nie wiem gdzie ludzie słyszą te cewki...  ? albo mam ogromne szczęście bo 4 karta z rzędu czyli Asus tuf albo nie słyszę tych cewek, ALE NIGDY nie słyszałem jakiś odgłosów z karty... Tzn na 1660Ti słyszałem irytujący odgłos włączania wentyli i musiałem ustawić tak krzywą aby minimalnie, ale cały czas chodziły. W każdym razie piszczących cewek nigdy nie słyszałem... :)   

No cewki piszczą ale w wersji strix :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Piszczałka vs. wyjące wentyle.

Z drugiej strony czy Ty przypadkiem nie miałeś już MSI RTX 3080 Suprim? 

Tego wyjacego suprima to sobiera zabiera zapyzialy sklep Morele.net nie bylo latwo ale cewki podlegaja gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz pojęcie, że możesz trafić jeszcze gorzej lub na to samo ale od innej firmy? Nie ma różnicy jak to było wiele razy poruszane na forum, jednak życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb59 napisał:

Ale masz pojęcie, że możesz trafić jeszcze gorzej lub na to samo ale od innej firmy? Nie ma różnicy jak to było wiele razy poruszane na forum, jednak życzę powodzenia.

Wiem ale u mnie nie dosc ze karta piszczala przy 30 FPS ! to sekcja zasilania grala jak pszczola. Poszedlem w zaparte w boje z tym gowno sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc wcześniejszą dyskusje o uv nasunęło mi się pytanie odnośnie zachowania karty. Do tej pory zazwyczaj jak ustawiałem zegar i napięcie to karta wskakiwała o te 15mhz więcej dlatego docelowy zegar zawsze daje niższy o te 15mhz. Ale nie zawsze się tak dzieje i nie mogę dojść dlaczego. Myślałem że jest to związane z poborem mocy ale nie widać tego w monitoringu. Np mam ustawione 1890mhz 900mV, odpalam grę i po chwili wskakuje na 1905mhz ale nie zawsze. Nie ważne czy karta żre 180w czy np 150w w danej chwili, czy jest 100% load czy mniej. Myślałem że może temperatura ale teraz mam 60-66C i nie widzę zależności. Czasem wskoczy i trzyma ten wyższy zegar a czasem wcale nie podbije wyżej. Od czego to może zależeć? Nie to żeby mi jakoś zależało na tych 15mhz ale tak z ciekawości

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba nawet Nvidia nie wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, naczelnik5 napisał:

le nie zawsze się tak dzieje i nie mogę dojść dlaczego.

Sa widełki napięcia to i fluktuujący zegar.Nic nie zrobisz .Stały zegar to ostatnio na maxwellu przy modzie biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF, mnie jeszcze przekonala jakosc wykonania tam przeciez chyba wszystko poza wentylami jest z metalu

Edytowane przez Eltik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten ...do 1950 mhz trzeba 0.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, naczelnik5 napisał:

Widząc wcześniejszą dyskusje o uv nasunęło mi się pytanie odnośnie zachowania karty. Do tej pory zazwyczaj jak ustawiałem zegar i napięcie to karta wskakiwała o te 15mhz więcej dlatego docelowy zegar zawsze daje niższy o te 15mhz. Ale nie zawsze się tak dzieje i nie mogę dojść dlaczego. Myślałem że jest to związane z poborem mocy ale nie widać tego w monitoringu. Np mam ustawione 1890mhz 900mV, odpalam grę i po chwili wskakuje na 1905mhz ale nie zawsze. Nie ważne czy karta żre 180w czy np 150w w danej chwili, czy jest 100% load czy mniej. Myślałem że może temperatura ale teraz mam 60-66C i nie widzę zależności. Czasem wskoczy i trzyma ten wyższy zegar a czasem wcale nie podbije wyżej. Od czego to może zależeć? Nie to żeby mi jakoś zależało na tych 15mhz ale tak z ciekawości

U mnie takie niewielkie skoki są powiązane właśnie z temperaturą.
Dopóki karta nie przekroczy 62C: -15MHz, po przekroczeniu 62C: docelowy zegar, powyżej 73C: ponownie -15MHz.
Jest to związane z działaniem sterownika Nvidii.

2 godziny temu, Eltik napisał:

no ten ...do 1950 mhz trzeba 0.9V

Jak chcesz szybko zweryfikować stabilność, to polecam Metro Exodus.
Najpierw włącz DSR w panelu Nvidii dla wszystkich rozdzielczości.
Następnie wchodzisz do gry -> menu -> ekran opcji.
Ustaw 3840x2160 Extreme z odblokowanymi klatkami.
Zatwierdź i po prostu zostaw włączoną grę na owym ekranie opcji (telewizorku):

MetroExodus_2019_02_15_13_59_20_622.jpg

Jeżeli nie wywali Ci sterownika przez 30 min. (podgląd zdarzeń Windows - kod 4101), to ustawienia karty na 99% powinny być stabilne w każdej grze.
Przy okazji włącz monitoring (OSD) w MSI Afterburner.
Metro w 4K to jeden z największych wygrzewaczy, więc będziesz widział czy przy danym napięciu taktowanie GPU nie odbija się od Power Limitu.

Edytowane przez Paw79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kadajo napisał:

Czyli pewnie w samym biosie coś decyduje jakie zegary w jakich warunkach maja pracować czy limicie mocy ?
Kurna to ładne rzeczy się dowiaduje. Jeszcze raz żebym dobrze zrozumiał, podniesienie limitu mocy spowoduje ze karta będzie dropić dopiero przy znacznie wyższej temperaturze tak ?

Nie chodziło mi o to, po wgraniu biosu od strixa 325w na manualnym nastawie profilu i tak mi spadał zegar jak szalony nawet do wspomnianych 1800mhz z tego co testowałem to tylko bios 260w od evgi działa okej u mnie no i fabryczny :] podniesienie pl limit daje po prostu większy zapas tak samo masz w prockach przecież zostawisz fabryczny limit to w syntetyku masz sporo niższy zegar niż jak odkręcisz limity ;) 

10 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Widząc wcześniejszą dyskusje o uv nasunęło mi się pytanie odnośnie zachowania karty. Do tej pory zazwyczaj jak ustawiałem zegar i napięcie to karta wskakiwała o te 15mhz więcej dlatego docelowy zegar zawsze daje niższy o te 15mhz. 

Normalne, dlatego na ampere trzeba stabilizować jeśli robi się to na żyletki do zegara po podbiciu a w przypadku tej serii są 3 zmiany i wcale najniższa temperatura nie daje najwyższego zegara :E bo mając 40c zegar jest 15mhz niższy niż mając 60c wątpie aby to było celowe, ktoś tam po prostu dobry towar miał :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

bo mając 40c zegar jest 15mhz niższy niż mając 60c

A potem znowu spada o te 15Mhz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlapalem jeszcze 3070Ti X Trio za 3200zl, mysle lepsza opcja niz TUF 3080 12GB za 4800 zl. Taniej o 1600 zl

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paw79 napisał:

Jak chcesz szybko zweryfikować stabilność, to polecam Metro Exodus.

Jak już testować to poprawioną wersja, która w peaku bardziej grzeje od Q2 RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Normalne, dlatego na ampere trzeba stabilizować jeśli robi się to na żyletki do zegara po podbiciu a w przypadku tej serii są 3 zmiany i wcale najniższa temperatura nie daje najwyższego zegara :E bo mając 40c zegar jest 15mhz niższy niż mając 60c wątpie aby to było celowe, ktoś tam po prostu dobry towar miał :D 

Poniżej 40stopni będziesz kolejne wzrosty taktowania tak działa boost. 

Bez ruszania krzywej wszystko działa tak jak sobie wymyślili czyli do 70stopni stałe takty. Ale jak ruszysz krzywą cały misterny plan idzie w ......... :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...