Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Valeri napisał:

Ciekawe, moze przyblizona wydajnosc kart.

To jest stary fake, już dawno nieaktualny.
Poza tym to byłoby mega słabe jakby np. RTX4070 miał nie wyprzedzić nawet zwykłej 3080'tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krzkra napisał:

Maciejowe przepowiednie. W 2025 może być kolejny szał. Gra spekulacyjna sprzedaje się zawsze dobrze, rządzą pieniądza, wystarczy lekko podpuścić, gdy już ochłona emocje po ostatniej porażce z nadzieją, że tym razem mi się uda i będę bogaty ;) tu nie o wartość chodzi a o nastroje 

Szał może być ale jakie to ma znaczenie jak nie będzie kopane na gpu? Co ty za herezje wymyślasz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Valeri napisał:

GEFORCE-RTX-4000-1024x683.jpg

Ciekawe, moze przyblizona wydajnosc kart.

Fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia naklepala pierdyliard modeli i moze miec problem dobrze wypozycjonowac nowe karty. Prawdziwy skok moze byc dopiero w next genie

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Szał może być ale jakie to ma znaczenie jak nie będzie kopane na gpu? Co ty za herezje wymyślasz…

"To jest ostatni wzlot krypto przed całkowitym upadkiem" - to jest herezja. Można mówić o tym, że po przejściu na POS wartość krypto nie będzie wpływać na cenę GPU, ale nie dodawaj od siebie herezji o upadku krypto z tego powodu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Spl97 napisał:

Na razie to trochę ETH odbił,ale to przez to,że ogłoszono wstępny termin przejścia na PoS za niecałe 2 miesiące. BTC jedynie poszedł z 19k na 22k $,więc nie powiedziałbym,że krypto całkowicie odbija do góry.

Obserwuję kilka krypto i wszystkie poszły do góry prawie równo, w tym BTC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak BTC idzie w górę to reszta też, z tym że nie ma to kompletnie znaczenia. Dziś poszło w górę, jutro polecili w dół. Byczego rajdu nie zaobserwujesz teraz, bo na całym świecie szaleje inflacja, toteż nikt za bardzo nie będzie chciał wkładać w to kasę. Wbrew opinii ludzie nie inwestują w crypto żeby uchronić się przed inflacją, a po to by zarobić w grze hazardowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krzkra napisał:

"To jest ostatni wzlot krypto przed całkowitym upadkiem" - to jest herezja. Można mówić o tym, że po przejściu na POS wartość krypto nie będzie wpływać na cenę GPU, ale nie dodawaj od siebie herezji o upadku krypto z tego powodu. 

To tylko twoja interpetacja pod tego posta, piszemy o obecnym krypto a nie o tym co bedzie za kilka lat i obecne siega ku koncowi, a jakie bedzie w nowej formie to dowiemy sie za jakis czas ;)

Nie interesuje mnie co bedzie przy POS, pisze o tym co jest teraz czyli upadajacym POW. POS znaczenia dla graczy miec nie bedzie wiec te twoje herezje o kolejnym boom znaczenia zadnego nie maja.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Valeri napisał:

Nigdy nie sledzilem rynku jak wygladaly ceny poprzedniej generacji gdy wychodzila nowa. Sadze ze 4070 wystartuje z cena okolo 5 tys zl na naszym rynku.

Ja śledziłem we wrześniu 2020. Panowała powszechna euforia oraz  zachwyt wydajnością 3070-tki. Jak ktoś na Allegro wystawiał 2080 Ti za ponad 2500 zł to panowała powszechna beka i pukanie się w głowę. Do pieca dokładały takie obrazki z Allegro

Screenshot-2022-07-23-23-02-40-99-a038fd

albo @caleb59 który zarzekał się, że interesuje go tylko 2070 Super Gaming X i to maksymalnie za 1500 zł. Wincyj nie zapłaci.

Teraz się to oczywiście je powtórzy, bowiem mamy inne warunki światowo-gospodarcze. Premiera RTX 3000 i kolejna fala COVID-19 w tle to było małe piwo w porównaniu z tym, co będziemy mieli teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

...albo @caleb59 który zarzekał się, że interesuje go tylko 2070 Super Gaming X i to maksymalnie za 1500 zł. Wincyj nie zapłaci.

I za tyle bym miał - problem był w tym, że @Valeri zgłosił się za późno, tuż przed premierą RTX 3xxx i zrezygnowałem czekając na nowe karty, sraczki jaka później miała miejsce nie zapomnę do końca życia. :E 

Trzeba było brać i całować w rączkę @Valeri i to na klęczkach.

Na olx też ostro próbowałem i wyszło ostatecznie tak...

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dawidoxx napisał:

To się nadaje do wrzucenia jako mem w sygnaturkę :E

 

Przecież swego czasu Forest to samo wręcz mówił o tych kartach na którymś filmie/live,które leżą w magazynach/szafie,cokolwiek i nie są używane potrafią się zdegradować oraz się psują od leżenia :E

Kolega powtarzający takie brednie,to ewidentny poplecznik Foresta i gościa nie da się traktować poważnie.

A wiemy,jaką "reputację" ma na naszym forum Forest ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, galakty napisał:

Krypto zaczęło się odbijać, ja bym taki pewny nie był XD 

Krypto buja się od miesięcy niemal w tych samych widełkach których nie jest w stanie przeskoczyć. Co było nie wróci.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ceny kart to nadal 125% ceny mrsrp. Niektórzy piszą o zapasach a ja ich nie widzę. Rtx 3070 powinno kosztowac 2300 zł.

To nieprawda. Ceny sa bardzo zblizone do MSRP - https://ithardware.pl/artykuly/tanie_karty_graficzne_lipiec_2022-22326.html

Edytowane przez daerragh
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wrobel_krk napisał:

Dodajcie sobie jeszcze 20% inflacji od połowy 2021

Odejmijcie od tego fakt, że to już dwuletnie trupy które powinny kosztować mniej niż w debiucie. Nie wspomnę o fakcie, że na starcie ta generacja miała chore ceny. Średniak 3060ti  kosztował dwa koła.:boink:

Nawet uwzględniając inflację i chorą cene dolara to dwa i pół koła za średniaka w kiepskiej wersji to jakaś paranoja. Pomijam opinie kopaczy.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

Nie wspomnę o fakcie, że na starcie ta generacja miała chore ceny

:wow:

Podczas prezentacji RTX 3000 i podaniu wydajności oraz sugerowanych cen nVidia była chwalona za uczciwą wycenę nowych modeli. Więc proszę nie zaginać historii tekstami o chorych cenach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

nVidia była chwalona za uczciwą wycenę nowych modeli.

Przez kogo?:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, B@nita napisał:

Przez kogo?:rotfl:

Przez... wszystkich? Nawet tu na forum. Wspomniany 3060 Ti kosztował 2000, a wcześniej za taką samą wydajność trzeba było wyłożyć 3500 (za 2080 Super). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Przez... wszystkich? Nawet tu na forum. Wspomniany 3060 Ti kosztował 2000, a wcześniej za taką samą wydajność trzeba było wyłożyć 3500 (za 2080 Super). 

Nie wspominajac juz o 3080 za 3300zl kiedy to 2080ti kosztowal 5500zl.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Przez... wszystkich? Nawet tu na forum. Wspomniany 3060 Ti kosztował 2000, a wcześniej za taką samą wydajność trzeba było wyłożyć 3500 (za 2080 Super). 

To chyba normalne, że następna generacja kart jest wydajniejsza od poprzednika. Jakoś nie przypominam sobie tu hurra optymizmu jeśli chodzi o ceny tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, B@nita napisał:

To chyba normalne, że następna generacja kart jest wydajniejsza od poprzednika. Jakoś nie przypominam sobie tu hurra optymizmu jeśli chodzi o ceny tych kart.

Bez przesady. Było szaleństwo. Pół świata oddawało swoje 20xx i 1080ti za bezcen wtedy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bez przesady. Było szaleństwo. Pół świata oddawało swoje 20xx i 1080ti za bezcen wtedy.

uprzedziłeś , właśnie to samo chciałem napisać , co było z 2080TI które z 1000ojro+ nagle wyprzedawali po pincet , bo 3070 miał mieć tę wydajność w podobnych pieniądzach , a potem jeszcze były śmiechy z tych ludzi ,że wyprzedali  , a nowych nie szło kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wspominajac juz o 3080 za 3300zl kiedy to 2080ti kosztowal 5500zl.

2080ti była kiepsko wycenioną kartą więc porównanie z tyłka i trąci manipulacja. Porównaj ceny na debiucie rtx 2080 oraz gtx 1080, ceny były identyczne a wydajność większa, to jest postęp technologiczny. A tu mamy zwykłe golenie frajerów.

6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bez przesady. Było szaleństwo. Pół świata oddawało swoje 20xx i 1080ti za bezcen wtedy.

Mówimy o normalnych cenach sklepowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jako palacz jestem za. 
    • niestety ale produkty marki Herman Miller w Polsce są obarczone jakimś dziwnym januszowym skokiem ceny względem całego świata. Aeron za 5800 zł dziś kosztuje 9000 bez zniżek, rabatów, promocji - Embody to wydatek w okolicach 6800-7500 zł w zależności od sklepu i przeceny (bez przecen to koszt ok 9000 zł...) no krótko mówiąc dramat.
    • Wczoraj znalazłem czas na włączenie i porównanie obu monitorów (DW vs C3). Testowałem w Horizon Forbidden West i Alan Wake 2 w HDR, takich samych ustawieniach graficznych i natywnej rozdzielczości każdego panelu. Stwierdzam, że C3 jest jednak zauważalnie jaśniejszy i 4k robi różnicę jeśli chodzi o ostrość obrazu, tuszowanie mankamentów (w 3440x1440 przy obracaniu kamerą dookoła Aloy jest delikatne jakby smużenie/blur, którego w 4k nie widać-przy wyłączonym FG, blurze, aberacji i tym podobnych i przy włączonym DLSS Q). Wielkość ekranu, 4k i 250 więcej nitów w oknie 10% wg mnie przyczyniają się do jaśniejszego obrazu i sprawiającego lepsze wrażenie HDR. Potwierdzam to co pisał wcześniej na ten temat @MSky7  Ponadto po 3 dniach i około 18h pracy panelu banding zdecydowanie zmalał i na tyle, że na razie nie ma sensu robić pixel refresha (odpowiednik panel refresha w DW). Nie widać go w grach i filmach - jest tylko czasami widoczny na szarych/near black tłach, ale liczę, że po tych 100-200h (tyle oledy potrzebują na ostateczne 'dostrojenie się') będzie dalsza poprawa. W środkowej części ekranu mam pink tint, ale niewidoczny w grach i filmach na ciemnych/szarych tłach i tylko nieco widoczny na białych tłach stron internetowych. Będę monitorował - avs forum mówi, że tint po pierwszym pixel refreshu powinnien nieco zmaleć. Banding i tint występują w każdym woledzie (chyba, że ktoś trafi na idealny panel, ale to jak wygrać los na loterii), ale na szczęście z czasem maleją lub znikają - najważniejsze, żeby nie było ich widać w grach i filmach. W swoim 5 letnim C8 też przy okazji zrobiłem pixel refresh i zniwelowałem w dużym stopniu banding, który w tym TV miałem dość widoczny w grach i filmach te 3-4 lata temu. Przy okazji ponadto porobiłem testy (slajdy) DW i panel jest praktycznie całkowicie czysty jeśli chodzi o banding i tint (pierwsza generacja paneli qd oled szczególnie miała bardzo dobre panele pod tym względem, a sam qd oled mówi się jest lepszy pod względem bandingu czy tintu). Biorąc pod uwagę powyższe, na 95% C3 zostaje ze mną, a DW (wciąż na gwarancji Dell Polska do sierpnia 2025) idzie na sprzedaż. Po weekendzie podejmę ostateczną decyzję, ale na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z C3. Zastanawiam się tylko za ile wystawić takiej jakości DW. Biorąc pod uwagę
    • Też się trochę przeraziłem wymaganiami. Ale to EA w sumie.
    • Tez mi sie tak wydaje jesli chodzi o ten RTX HDR, szczegolnie, ze potrafi ubic pare% z wydajnosci. Patrze na ten reshade i troche nie wierze w to ile sie zmienilo od czasow W3 kiedy ostatni raz go uzywalem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...