Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, B@nita napisał:

Porównaj ceny na debiucie rtx 2080 oraz gtx 1080, ceny były identyczne a wydajność większa, to jest postęp technologiczny

Ty nas chłopie trollujesz, nie ma innej opcji. 2080 i 3080 kosztowały dokładnie tyle samo - 699$. Różnicy w wydajności chyba podawać nie muszę. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radio_Tirana napisał:

Ty nas chłopie trollujesz, nie ma innej opcji. 2080 i 3080 kosztowały dokładnie tyle samo, 699$. Różnica w wydajności 25%.

Chyba ciutke wieskza ta wydajnosc byla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ty nas chłopie trollujesz, nie ma innej opcji. 2080 i 3080 kosztowały dokładnie tyle samo - 699$. Różnicy w wydajności chyba podawać nie muszę. 

Ja odnoszę się głównie do kart ze średniej półki (najpopularniejszego segmentu 1060,2060) jaka była 3060ti a najtańsza karta serii 3000, o kastratach  3050 oraz 3060 nie piszę. Czytaj całość a nie wyrwane z kontekstu.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

Ja odnoszę się głównie do kart ze średniej półki (najpopularniejszego segmentu 1060,2060) jaka była 3060ti a najtańsza karta serii 3000, o kastratach  3050 oraz 3060 nie piszę. Czytaj całość a nie wyrwane z kontekstu.

Wez juz nie troluj, najpierw cytujesz 2080 a jak kolega cie zgasil to teraz nagle odnosisz sie do innego segmentu chociaz przed chwila pisales o 2080  :lol2:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, B@nita napisał:

2080ti była kiepsko wycenioną kartą więc porównanie z tyłka i trąci manipulacja. Porównaj ceny na debiucie rtx 2080 oraz gtx 1080, ceny były identyczne a wydajność większa, to jest postęp technologiczny. A tu mamy zwykłe golenie frajerów.

Mówimy o normalnych cenach sklepowych.

O normalny cenach sklepowych. W czasie 20xx - nie było mnie na nią stać. Siedziałem na 1080ti z OLX (spoko karta na wtedy do 1080p) i z zazdrością łypałem okiem w kierunku 20xx, ale były po prostu drogie (ale nosiłem się z zamiarem). Nagle ogłoszono 30xx i wyceniono je tak, że 20xx przestały mnie interesować, bo 30xx nie tylko były nowsze, wydajniejsze, to jeszcze tańsze od 20xx. Więc był szał = jednak hurraoptymizm (co do cen i wydajności vs gasnące na rynku 20xx). W tym kontekście piszę.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wez juz nie troluj, najpierw cytujesz 2080 a jak kolega cie zgasil to teraz nagle odnosisz sie do innego segmentu chociaz przed chwila pisales o 2080  :lol2:

Sam trollujesz, odnoszę się do twojej manipulacji z rtx 2080ti z jaka tu wyskoczyłeś gdy ja pisałem o średnim segmencie kart. Kolejny który wyrywa z kontekstu.  2080 był tylko  przykładem  do odniesienia cen poszczególnych generacji czego nie nie było  w średnim segmencie.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ceny kart to nadal 125% ceny mrsrp. Niektórzy piszą o zapasach a ja ich nie widzę. Rtx 3070 powinno kosztowac 2300 zł.

Obniżki są tylko od 3080 do 3090ti. Przy obecnym kursie dolca da radę kupić 3090 za 1030$ i to raczej nie koniec spadków.

Patrząc na stany magazynowe 3070 jest ogromna ilość i skoro nie razie nie będzie premiery 4070 to nie będą obniżać cen 3070.

PS. 3070 kupisz dosłownie o 6% powyżej MSRP chociażby Palita ;) Mamy obecnie dolca po 4.65zł, a nie 3.8zł ;)

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, B@nita napisał:

Sam trollujesz, odnoszę się do twojej manipulacji z rtx 2080ti 

Podanie cen kart jakie były na premierę ustalone  nazywasz manipulacja i to jescze moja ? ?  Niezle słoneczko przygrzalo ☀️

12 minut temu, sideband napisał:

Obniżki są tylko od 3080 do 3090ti. Przy obecnym kursie dolca da radę kupić 3090 za 1030$ i to raczej nie koniec spadków.

Patrząc na stany magazynowe 3070 jest ogromna ilość i skoro nie razie nie będzie premiery 4070 to nie będą obniżać cen 3070.

Używki tez zaczynaja się pojawiać, znajomy kupił 6msc 3080ti z x-kom za 4600 i to w dobrej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Podanie cen kart jakie były na premierę ustalone  nazywasz manipulacja i to jescze moja ? ?  Niezle słoneczko przygrzalo ☀️

 

Nie, podanie wyżej wymienionej karty jako przykład, gdy piszemy o czym innym. Teraz widać komu zwoje popaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sideband napisał:

Obniżki są tylko od 3080 do 3090ti. Przy obecnym kursie dolca da radę kupić 3090 za 1030$ i to raczej nie koniec spadków.

Patrząc na stany magazynowe 3070 jest ogromna ilość i skoro nie razie nie będzie premiery 4070 to nie będą obniżać cen 3070.

Ja myślę, że jeśli ceny 3080-3090Ti spadną to musi to wpłynąć w jakiś sposób także na wszystkie pozostałe karty bo to logiczne. Ludzie mając dylemat czy dopłacić z 1000-1500zł do 3090 mogą w jakiejś części zmienić swój pierwotny wybór i kupić właśnie takie 3090 więc karty typu 3060, 3070 będą się gorzej sprzedawały i wtedy to powinno też je pociągnąć.

Ale ja bym w środku wakacji wstrzymał się przed hurraoptymizmem. Jeśli taki trend utrzyma się i wzmocni gdzieś od 15.09 to będzie można myśleć, że będą duże spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

Używki tez zaczynaja się pojawiać, znajomy kupił 6msc 3080ti z x-kom za 4600 i to w dobrej wersji. 

Swoje wykopała, można puścić taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, B@nita napisał:

Swoje wykopała, można puścić taniej.

Niekoniecznie... Wakacje to czas cudów dla handlarzy czy osób polujących na okazje... ? To taka gwiazdka latem... ? Do tego forum ładnie namawia, żeby sprzedawać GPU bo ceny mają gwałtownie spadać więc niektórzy, szczególnie ci napaleni na słoneczne wyspy, którym zabraknie parę tyś na wakacje sprzedają różne rzeczy po bardzo zaniżonych cenach...

Nie odnoszę się wprost do sytuacji, którą opisał @Phoenixsuple    tylko po prostu tak jest w całej elektronice latem w używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Ja myślę, że jeśli ceny 3080-3090Ti spadną to musi to wpłynąć w jakiś sposób także na wszystkie pozostałe karty bo to logiczne. Ludzie mając dylemat czy dopłacić z 1000-1500zł do 3090 mogą w jakiejś części zmienić swój pierwotny wybór i kupić właśnie takie 3090 więc karty typu 3060, 3070 będą się gorzej sprzedawały i wtedy to powinno też je pociągnąć.

Ale ja bym w środku wakacji wstrzymał się przed hurraoptymizmem. Jeśli taki trend utrzyma się i wzmocni gdzieś od 15.09 to będzie można myśleć, że będą duże spadki.

A ja myślę że mamy loterię. Jest zwyczajnie zbyt wiele niewiadomych.

Cena kart zależy od ceny krypto. Obecnie krypto jest w dołku to i ceny kart spadają. Ale jeśli krypto odbije, co jest prawdopodobne to i ceny kart na nowo poszybują.
Nie widomo jak wypadnie nowa generacja. Zanosi się na bardzo drogą i prądożercą generację. Do tego stopnia że może bardziej opłacalne są 2 letnie trupy z obecnej generacji. 

Wiadomo natomiast że lipiec jest zawsze miesiącem gdzie sprzęt komputerowy tanieje względem innych miesięcy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają zobaczysz takie ceny jak dolar będzie po 3.8zł, a nie 4.65zł.

Inne komponenty też podrożały w PL ze względu na osłabienie się złotego w stosunku do dolara. Dlatego chociażby względem początku roku CPU + Mobo musiałbym dzisiaj zapłacić 800zł więcej niż na początku roku to niemal idealnie koreluje z osłabieniem się złotówki w stosunku do dolara.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mateusz2PL napisał:

Daj mi link ,gdzie kupie rtx 3070 za 2400 zł ,rtx 3060 1599 zł. Może być palit. Nie ma takich cen.

Przeciez nawet w tabelce na ithardware te karty maja wyzsze ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hubio napisał:

Ludzie mając dylemat czy dopłacić z 1000-1500zł do 3090 mogą w jakiejś części zmienić swój pierwotny wybór i kupić właśnie takie 3090

Tak być na pewno nie będzie i już tłumaczę dlaczego. Patrzysz na to ze skrzywionej perspektywy człowieka, który siedzi na branżowych forach i dla którego sprzęt PC jest swego rodzaju hobby. Otóż gdy ktoś określa swój budżet na kartę graficzną na 2000 zł (to jest dużo jak na polskie warunki) to nie ma zamiaru wydawać więcej - to niejedyny wydatek w tym miesiącu. Więc na pewno nie dołoży kolejnego tysiąca albo dwóch do wyższego modelu. 

To tak jakbyś szukał samochodu do 20 tys. złotych i w pewnym momencie stwierdził, że jednak dopłacisz do pojazdu za 35 tysięcy. To się po prostu nie wydarzy. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ciekawe. W USA mrsrp to 500 dolarów rtx 3070.

Plus podatek doliczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież u nas taniej ;)

3070-xkom.jpg

jakiś błąd mają, ale za 2299 faktycznie był o 7 rano z kodem

 

wielu zapomina że cena MSRP to nei tylko cena dolara, przedtem liczyło się x5, teraz to przynajmniej  x5,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadał się ktoś z 3080 na 3090Ti? :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie udalo zlapac pny 3070 ti za 3199 w xkom dzisjaj jak na obecne czasy dobra cena. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dominik4621 napisał:

jak na obecne czasy dobra cena. 

okaże się..      jutro może być 2799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mimuszek napisał:

Jakiś błąd mają, ale za 2299 faktycznie był o 7 rano z kodem

Za 2099. Ale tylko w teorii - moderacja Peppera równo o 7 rano wstawiła zbiorczą informację o promocji. Dlatego info mieli już wcześniej i kupili sobie co trzeba. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, dominik4621 napisał:

mi sie udalo zlapac pny 3070 ti za 3199 w xkom dzisjaj jak na obecne czasy dobra cena. 

 

Brak opisu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mimuszek napisał:

no przecież u nas taniej ;)

3070-xkom.jpg

jakiś błąd mają, ale za 2299 faktycznie był o 7 rano z kodem

 

wielu zapomina że cena MSRP to nei tylko cena dolara, przedtem liczyło się x5, teraz to przynajmniej  x5,5

Dwie trzy-sztuki, w sam raz by wygenerować ruch na swojej stronie i podbić pozycjonowanie strony tego żałosnego sklepu.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...